Hmmm, Oriol Romeu de la Barcelona la Chelsea. S-a realizat luna asta transferul, dar acum am aflat de el.
Hmmm, Oriol Romeu de la Barcelona la Chelsea. S-a realizat luna asta transferul, dar acum am aflat de el.
Harry Kewell s-a intors in Australia, la Melbourne Victory.
Harry Kewell s-a intors in Australia, la Melbourne Victory.
Adica practic s-a retras din fotbal.
S-a dus intr-un oras mult mai frumos ca Istanbul.
Valencia si Chelsea s-au inteles oficial pentru Juan Mata. Ramane ca si jucatorul sa ajunga la un acord, da' nu cred sa fie probleme.
Amatorismul continua! Nasri la City oficial!.
Liverpool l-a luat pe Sebastian Coates, cel mai bun tanar jucator de la Copa America.
Fundas central uruguayan. ![]()
Ce amatorism?
Aducerea in masa de superstaruri. Nicio echipa nu a reusit cu o astfel de strategie. Sau poate imi scapa.
Juan Mata de la Valencia la Chelsea, oficial.
@Ronnie.
Real Madrid, in perioada galactica, Chelsea, etc. La inceput au adus jucatori la gramada, insa de vreo doi ani fac transferuri cu cap si asta se vede in jocul lor. Aveau nevoie de Nasri, tinand cont de cati inchizatori au.
Aquilani a fost imprumutat de Liverpool la Milan pentru un sezon, gratis, dar daca evolueaza in 20 de partide ca titular italienii trebuie sa plateasca 6 milioane.
Parca totusi Real Madrid nu a adus tot cacalaul de vedete intr-un an de zile. Chelsea a adus doar jucatori dornici de performanta (cred ca te referi la perioada cand a venit Mourinho). Deco, Drogba, Carvalho, Ferreira si mai apoi Essien, Malouda etc. Nu se compara compara acesti jucatori cu Aguero, Nasri, Balotelli, Silva, Dzeko dpdv al impactului mediatic cel putin.
Plus ca aveau o gramada de solutii ofensive: A. Jhonson, Milner, Silva, Wright-Phillips, Dzeko, Balloteli, Aguero, Santa Cruz. Si probabil si Tevez pare ca ramane. Unde ii bagi pe toti? Asta fara sa ii i-au in calcul pe mijlocasii centrali care in opinia mea nu pot fi scosi din echipa: Yaya Toure si in special, Nigel De Jong.
Anyway, parerea mea este ca buba lor e Mancini. Un antrenor extrem de umflat de mass-media.
Degeaba transfera tot vedete cu carul, City ar trebui sa invete de la concitadina United cum se face performanta.
Mancini, respect maxim ca jucator, dar ca antrenor nu m-a impresionat nicicand.
Nici eu nu sunt fan Mancini, dar a adus primul trofeu din 76 + a aruncat jucatorii problema si adusi pe multi bani de Hughes. O sa foloseasca principiul rotatiei, tinand cont ca joaca in 4 competitii, asa ca momentan pare extrem de inspirat in transferuri, insa anul acesta o sa aflam daca e umflat sau e un antrenor bun, pentru ca nu are scuze daca nu obtine vreun trofeu major.
Vorbeam de Real in perioada Zidane, Ronaldo, Figo, etc. Erau cunoscuti ca in fiecare vara isi doboara propriul record de bani platiti, iar la Chelsea infuzia de vedete incepe de pe vremea lui Ranieri, cand au platit enorm pentru jucatori gen...Mutu.
Englezii de la Daily Mail scriu ca Arsenal a incercat sa il ia de la Real Madrid pe Kaka, asta dupa ce s-a scris ca tinta lui Wenger ar fi fost Karim Benzema! Englezii au dorit sa il ia imprumut pe fostul "Balon de Aur", insa Real vrea sa-l vanda de tot pe brazilian.
Wenger a incercat sa ii linisteasca pe fanii lui Arsenal care il critica din ce in ce mai tare iar Kaka ar fi fost o lovitura de imagine. Realul nu se bazeaza pe Kaka iar salariul lui e imens - 175.000 de euro pe saptamana!
Inter e aproape sa-l aduca pe Forlan.
Alibec imprumutat de Inter la belgienii de la KV Mechelen. Cica vrea sa rupa norii aici sa se intoarce victorios la Inter. Sa vedem. Asta scrie pe situl belgienilor.
@Ronnie Nu s-a intors si Adebayor la City? Intr-un fel sustin politica asta de avea multi jucatori pe posturi pentru prea au fost multi cu harfe la City. Nu stiu daca va mai avea cineva tupeu sa comenteze ceva cu asa concurenta. Ori le convine orii pleaca. Mai ales ca totusi sa luam la rand jucatorii: Tevez isi dorea sa plece, Santa Cruz nu mai e cel din tinerete, pe Johnson l-am vazut putin jucand, nu pare de nivelul lui Aguero sa zicem. Milner si Aguero nu pot lipsi din primul "11". Balotelli nu mi-a placut niciodata, asta mi se pare jucator umflat. Adebayor din ce stiam nu se intelege prea bine cu conducerea. Dezko nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor. Deci desi au jucatori multi vor ceda o parte din ei in iarna. Ce e nasol la City e ca nu am auzit nimic de juniorii lor. Nici nu stiu daca au centru de copii si juniori.
Pablo Daniel Osvaldo (atacant) de la Espanyol Barcelona la AS Roma.
Nu va obositi sa cautati pe site-ul oficial. Aia anunta si cu 2 saptamani dupa ![]()
Osvaldo's loan deal with Espanyol was turned into a 5-year-deal for a fee worth €4.6 million.On 24 th August 2011, he was sold to As Roma for 17 million euros.
@ebonyc
E aproape sigur ca Adebayor sa fie imprumutat la Tottenham. Si la fel cum s-a intamplat cu Dzeko, Balotelli si parerea mea si Silva, probabil asa o sa fie si cu Nasri.
Goran Pandev la Napoli.
Goran Pandev la Napoli.
Inseamna ca se face loc pentru Forlan.
Interesante mutari a facut si Roma.
L-am vazut pe Kjaer in acest debut de sezon. Comic !
Mda, nu mai e ce-a fost la Palermo. Poate-si revine in Serie A.