FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«1141516171847»
blindica08.08.2011 05:50
De asemenea, cica Pastore de la Palermo a fost cumparat cu 45 milioane de euro de catre Paris Saint-Germain. Daca se confirma,mare bomba pe piata transferurilor !

Ceea ce anuntasem in premiera pe fcsteaua.ro iar intre timp a devenit oficial,are acum si fotografie.javierpastore54532.jpg

 

AS Roma incearca achizitionarea lui Nilmar ( Villarreal ) si a lui Fernando ( FC Porto ).

Maye08.08.2011 09:51

Mai completam :

 

Romelu Lukaku de la Anderlecht la Chelsea, pentru 22 de mil. euro.

Oficial

 

Yuri Zhirkov de la Chelsea la Anji, pentru 15 mil. euro

Oficial

 

John Carew de la Stoke la West Ham.

Oficial

south-side08.08.2011 11:17
Da,dar lumea nu prea vede asta.Insa daca l-ar fi luat Real,toti ar fi remarcat "teapa".

 

Milito,Pinto si multi altii sunt niste tepe. Eu unul recunosc oricand. Si s-au facut afaceri proaste cu jucatori garla in ultimii ani la Barca.

 

P.S. Ce o mai vrea sa faca West Ham din Carew nu inteleg. Daca am vazut eu bine 117 meciuri 34 de goluri nu suna prea promitator. Asta la Villa unde a stat ceva.

red&blue_boy08.08.2011 11:56

Sunt curios daca Lukaku va confirma si la Chelsea, mai exact daca va ajunge un jucator mare.

 

 

Milito,Pinto si multi altii sunt niste tepe. Eu unul recunosc oricand. Si s-au facut afaceri proaste cu jucatori garla in ultimii ani la Barca.

Corect.Si cu Ibrahimovic, de exemplu, cat au dat pe el, incluzandu-l aici si pe Eto'o, pe la 60 si ceva de miloane, si l-a luat Milan cu 25 de milioane.Chestia e ca multe echipe ies in pierdere cu anumiti jucatori, doar ca nu toti vad asta.

south-side08.08.2011 13:22

Da dar cu toate astea transferurile proaste se vad mai mult la o echipa perdanta sau care nu-si atinge obiectivele. Cu toate esecurile astea Barca reuseste sa confirme. Si oricum ei transfera un numar limitat de tepe fata de altii. Probabil au invatat din greseli.

ebonyc09.08.2011 07:03

Arsenal l-a transferat pe Alex Oxlade-Chamberlain.

gun__1312873673_chamberlain1.jpg

Maye09.08.2011 10:54

17 ani, 11.5 mil. euro

bodrumdan_barkahan09.08.2011 19:07

Arda TURAN la Atletico Madrid pentru 5 ani 12 mil euro...

Arsenal1886Steaua194709.08.2011 19:47

Nu credeam ca mai pleaca Turan de la Galata.... totusi ma asteptam la ceva mai bun pentru el.. nu ca Atletico nu ar fi o echipa buna...

 

 

 

Pe Chamberlain din ce am inteles... s-au dat multi bani.... undeva intre 11,5 si 15 milioane de euro .... fabuloasa suma dpmdv ....are doar 18 ani (pe 15 august!) tipul... dar e englez si daia e asa scump. Sper sa isi justifice banii care s-au dat pe el si sa faca spectacol in tricoul tunarilor. Astept si un fundas central acum.

red&blue_boy09.08.2011 20:10

Turan zicea parca odata ca ar pleca doar la Liverpool .

Maye12.08.2011 00:47

Cateva pe fuga :

 

Gabriel Obertan de la Manchester United la Newcastle.

Ludovic Giuly s-a intors, pentru finalul carierei, la AS Monaco, in Ligue 2.

Matthew Upson de la West Ham la Stoke.

Jose Enrique de la Newcastle la Liverpool.

ebonyc12.08.2011 12:42

Marca il da ca sigur pe Fabregas la Barcelona.

bogdinho'12.08.2011 13:27

E oficial , a semnat ! Cesc Fabregas la Barcelona ! Bis bis bis ! De 100 de ori bis !

Maye12.08.2011 13:34

Bogdinho, aici punem linkuri, mai ales pentru transferurile importante.

 

Te rog sa pui linkul respectiv !

ebonyc12.08.2011 13:51

Nu s-a oficializat nicaieri. Jucatorul trebuie sa faca jonctiunea cu clubul la Madrid ca sa semneze ca toata delegatia Barcelonei e deplasata acolo pentru Supercupa. Scrie pe marca.com.

Maye12.08.2011 14:00

@ ebonyc

 

Asta o stiu si eu.

Dar sunt curios de unde stie bogdinho ca e oficial. Prosport sau Gsp? Tu pe ce pariezi ? :D

Ronnie12.08.2011 16:56
E oficial , a semnat ! Cesc Fabregas la Barcelona ! Bis bis bis ! De 100 de ori bis !

 

Multumeste lu' ne-a Gigi, oficialule!

blindica12.08.2011 18:01

Bakary Kone de la Guingamp la Lyon.

 

Oficial

 

bakary56825.jpg

Maye14.08.2011 22:43

Acum poti sa jubilezi, bogdinho.

 

Fabregas e la Barca !

Oficial Barcelona

 

Oficial Arsenal

stockton14.08.2011 22:51

Barcaaaa, Barcaaaaaaa!!! Vreau la Barcaaaaaaa!!! Gata Ceschita baiatu' lu mama te-a luat Barca. Eu daca eram in locul lui Wenger ii dadeam acestui nesimtit un sut in fund inca din 2009 exact anul din care joaca doar cu numele faurit din 2004 cu munca si seriozitate!

red&blue_boy15.08.2011 06:23

Corect, si eu sunt de parere ca de doi ani Fabregas nu a mai jucat la nivelul de dinainte. Bine, ca n-a mai vrut, ca n-a mai putut, nu stiu...

Cu tot cu milogelile sale, e un jucator de clasa.Acum ramane de vazut daca i se va face loc in echipa, ca la prima vedere parca n-ar prea avea loc in primul 11.

Daniel-Ionut15.08.2011 09:08
Barcaaaa, Barcaaaaaaa!!! Vreau la Barcaaaaaaa!!! Gata Ceschita baiatu' lu mama te-a luat Barca. Eu daca eram in locul lui Wenger ii dadeam acestui nesimtit un sut in fund inca din 2009 exact anul din care joaca doar cu numele faurit din 2004 cu munca si seriozitate!

 

CORECT!

Merita sa fie trimis in tribune juma` de sezon pentru smiorcaielile astea, de 2 ani se tot vede la Barcelona, asta e un fel de Plesan care se vedea jucand doar la Ajax cand era pe la Craiova. Fabregas si Barcelona n-au avut pic de bun simt in negocierile astea, practic l-au fortat pe Wenger sa ii dea drumul in Spania.

Adrian15.08.2011 09:16

Si va e ciuda? Sa fi uitat oare ca multi jucatori care au ajuns la real au procedat la fel in ultimii 10-20 de ani?

Maye15.08.2011 09:21

Fotbalul modern creaza monstri.

 

@ Daniel

 

Ca fan al Real-ului, taci din gura, ca spaniolitos nu sunt cel mai bun exemplu al fair play-ului pe piata transferurilor.

bodrumdan_barkahan15.08.2011 15:09

Emmanuel Eboue la Galatasaray...o sa se anunte ori in seara asta ori maine oficial...

«1141516171847»