Sergio "Kun" Aguero, oficial la City.

Sergio "Kun" Aguero, oficial la City.

Goalkeeper-ul S. Sirigu de la Palermo + Sissoko M. de la Juventus Torino au semnat pe cate 4 ani cu Paris Saint-Germain
De asemenea, cica Pastore de la Palermo a fost cumparat cu 45 milioane de euro de catre Paris Saint-Germain. Daca se confirma,mare bomba pe piata transferurilor !
Se vorbeste si de Diego la Man Utd.
Mai bun ar fi Sneijder. ![]()
Incet-incet isi face si PSG echipa.
Raul, Farfan, Edu, Huntelaar, acum sa vedem daca se "acomodeaza" ![]()
Raul, Farfan, Edu, Huntelaar
Astia se vor bate toti pentru un loc de titular langa Marica! ![]()
Pai pe Farfan il baga in banda, deci mai raman 3. Posibil pe Raul sa-l joace in spatele varfurilor si uite cum are o sansa Marica.
Marica-Huntelaar , sustinuti din spate de Raul ! Lethal industry ! ![]()
Se zvonea ca Schalke ar vrea sa scape de Raul.Oare pentru ca stiau ca-l aduc pe Marica? ![]()
Frey, de la Fiorentina la Genoa.
Jonathan Zebina, de la Brescia la Brest.
Reo-Cocker la Bolton.

Kenny Miller, de la Bursaspor la Cardiff.
Sirigu de la Palermo si Sissoko de la Juventus, la PSG.

Va mai dau cateva :
Charles N`Zogbia de la Wigan la Aston Villa.

Ben Foster de la Birmingham la WBA.

Pierre Webo s-a transferat de la RCD Mallorca la Eskisehirspor.
http://www.rcdmallorca.es/principal_new.ph...37&idmenu=3
Turcii de la Eskisehirspor i-au mai adus in aceasta vara pe Diomansy Kamara (Fulham), Kris Boyd (Middlesbrough), si Dede (Borussia Dortmund). Plus antrenorul neamt, Michael Skibbe.
Se pare ca PSG l-ar fi luat si pe Pastore, pentru 43 de milioane .
Mirko Vucinic de la Roma la Juventus.

Restul stiti unde le gasiti ![]()
Restul stiti unde le gasiti![]()
Reclama reclama reclama ![]()
Ca sa nu mai spuna asta micu` ca fac reclama, va mai dau un transfer :
Milan Jovanovic de la Liverpool la Anderlecht.
Chris Lowe la Borussia Dortmund. ( 22 de ani )
Vine de la Chemnitz,Liga a 4 a din Germania.
Informatia apare si pe site-ul clubului,poate fi gasita intr-un interviu cu Jurgen Klopp despre meciul ce urmeaza in prima etapa a noului sezon.
Borussia pastreaza forta grupului,doar Sahin dezertand in vacanta de vara.Desi era un jucator de top pentru echipa,sunt convins ca nu este decisiva plecarea sa.Chiar si asa,Borussia Dortmund are o campanie de transferuri destul de obscura,insa cine stia de acesti pusti pana sa fie slefuiti in culorile clubului? Acum ataca grupele Champions.
ma mir cum de nu a plecat Gotze
Alte transferuri din aceasta saptamana :
Zoltan Gera de la Fulham la WBA.

Steed Malbranque de la Sunderland la St Etienne.

Jeffren de la Barcelona la Sporting.

Oriol Romeu de la Barcelona la Chelsea.
Gelson Fernandes de la St Etienne la Leicester.

Sergio Canales, imprumutat un an de zile de Real Madrid la Valencia.
Carlo Costly de la Atlas la Houston Dynamo.

Gabriel Milito de la Barcelona la Independiente.

Toate astea sunt oficiale, conform unui celebru blog de transferuri ![]()
Interesant, Milito se intoarce la Independiente. Se pare ca i-a ajuns cat a stat rezerva la Barcelona...
@red&blue : AS Roma a presat pentru Gabi Milito insa acesta a ales sa se duca la Independiente. De altfel,primele sale doua optiuni erau Zaragoza si Independiente,Luis Enrique nereusind sa-l convinga sa vina la AS Roma. Se pare,totusi,ca nu-l tineau degeaba rezerva acolo,o fi un jucator limitat.
ON : Se pare Manchester City l-a achizitionat pe Costel Pantilimon. Am verificat site-ul lor,era un link catre twitter care confirma acest lucru,acum nu mai e disponibil.
#mcfc announce the signing of goalkeeper Costel Pantilimon from @Poli_Timisoara: http://manc.it/qRyzgT
@ blindica :
Exact la asta ma gandeam, daca Milito a mai avut oferta si din Europa sau doar de la Independiente.
Nu stiam ca l-ar fi vrut Roma. I-o fi fost si frica de concurenta de la Roma! ![]()
Transferul lui Pantilimon era oficial.
Vad ca acum au sters stirea. Probabil ca Jabba vrea mai multi bani, iar arabii nu vor sa dea mai multi bani.
Transferul lui Pantilimon era oficial.Vad ca acum au sters stirea. Probabil ca Jabba vrea mai multi bani, iar arabii nu vor sa dea mai multi bani.
Asteapta permisu de munca
Interesant, Milito se intoarce la Independiente. Se pare ca i-a ajuns cat a stat rezerva la Barcelona...
Jucator umflat cu pompa sau de faptul ca e argentinian ca in rest.....Chivu e la ani distanta de el, in sens pozitiv. Pe asta a dat Barca un car de bani si si-au luat ditamai teapa.....
Jucator umflat cu pompa sau de faptul ca e argentinian ca in rest.....Chivu e la ani distanta de el, in sens pozitiv. Pe asta a dat Barca un car de bani si si-au luat ditamai teapa.....
Da,dar lumea nu prea vede asta.Insa daca l-ar fi luat Real,toti ar fi remarcat "teapa".