FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«1131415161747»
Maye28.07.2011 17:04

Sergio "Kun" Aguero, oficial la City.

 

Aguero%20shirt.jpg

blindica28.07.2011 17:30

Goalkeeper-ul S. Sirigu de la Palermo + Sissoko M. de la Juventus Torino au semnat pe cate 4 ani cu Paris Saint-Germain

OFICIAL

 

De asemenea, cica Pastore de la Palermo a fost cumparat cu 45 milioane de euro de catre Paris Saint-Germain. Daca se confirma,mare bomba pe piata transferurilor !

Maye28.07.2011 17:37

Se vorbeste si de Diego la Man Utd.

red&blue_boy28.07.2011 18:04

Mai bun ar fi Sneijder. :)

 

Incet-incet isi face si PSG echipa.

blindica28.07.2011 21:49

Ciprian Marica la Schalke 04.

A prins bine de tot,neasteptat de bine.

Oficial

Daniel-Ionut29.07.2011 05:47

Raul, Farfan, Edu, Huntelaar, acum sa vedem daca se "acomodeaza" :D

red&blue_boy29.07.2011 08:30
Raul, Farfan, Edu, Huntelaar

Astia se vor bate toti pentru un loc de titular langa Marica! :D

Maye29.07.2011 11:40

Pai pe Farfan il baga in banda, deci mai raman 3. Posibil pe Raul sa-l joace in spatele varfurilor si uite cum are o sansa Marica.

red&blue_boy29.07.2011 14:48

Marica-Huntelaar , sustinuti din spate de Raul ! Lethal industry ! :)

 

Se zvonea ca Schalke ar vrea sa scape de Raul.Oare pentru ca stiau ca-l aduc pe Marica? :hmmm:

Daniel-Ionut29.07.2011 19:05

Frey, de la Fiorentina la Genoa.

Jonathan Zebina, de la Brescia la Brest.

 

Reo-Cocker la Bolton.

0,,1004~9839389,00.jpg

 

Kenny Miller, de la Bursaspor la Cardiff.

Sirigu de la Palermo si Sissoko de la Juventus, la PSG.

54436.jpg

Maye29.07.2011 22:36

Va mai dau cateva :

 

Charles N`Zogbia de la Wigan la Aston Villa.

0,,10265~9840325,00.jpg

 

Ben Foster de la Birmingham la WBA.

0,,10366~9841028,00.jpg

 

Pierre Webo s-a transferat de la RCD Mallorca la Eskisehirspor.

http://www.rcdmallorca.es/principal_new.ph...37&idmenu=3

 

Turcii de la Eskisehirspor i-au mai adus in aceasta vara pe Diomansy Kamara (Fulham), Kris Boyd (Middlesbrough), si Dede (Borussia Dortmund). Plus antrenorul neamt, Michael Skibbe.

red&blue_boy30.07.2011 16:33

Se pare ca PSG l-ar fi luat si pe Pastore, pentru 43 de milioane .

Maye01.08.2011 20:36

Mirko Vucinic de la Roma la Juventus.

88a0f6aa-1e24-401f-a664-875ea44c184f.jpg

 

Restul stiti unde le gasiti :D

Daniel-Ionut02.08.2011 06:19
Restul stiti unde le gasiti :D

 

Reclama reclama reclama :chair:

Maye03.08.2011 01:36

Ca sa nu mai spuna asta micu` ca fac reclama, va mai dau un transfer :

 

Milan Jovanovic de la Liverpool la Anderlecht.

Oficial

blindica03.08.2011 19:58

Chris Lowe la Borussia Dortmund. ( 22 de ani )

Vine de la Chemnitz,Liga a 4 a din Germania.

Oficial

Informatia apare si pe site-ul clubului,poate fi gasita intr-un interviu cu Jurgen Klopp despre meciul ce urmeaza in prima etapa a noului sezon.

Borussia pastreaza forta grupului,doar Sahin dezertand in vacanta de vara.Desi era un jucator de top pentru echipa,sunt convins ca nu este decisiva plecarea sa.Chiar si asa,Borussia Dortmund are o campanie de transferuri destul de obscura,insa cine stia de acesti pusti pana sa fie slefuiti in culorile clubului? Acum ataca grupele Champions.

Bogdan03.08.2011 20:02

ma mir cum de nu a plecat Gotze

Maye05.08.2011 11:05

Alte transferuri din aceasta saptamana :

 

Zoltan Gera de la Fulham la WBA.

0,,10366~9767590,00.jpg

 

Steed Malbranque de la Sunderland la St Etienne.

home_1312399252.jpg

 

Jeffren de la Barcelona la Sporting.

60046.jpg

 

Oriol Romeu de la Barcelona la Chelsea.

Oficial

 

Gelson Fernandes de la St Etienne la Leicester.

0,,10274~9858787,00.jpg

 

Sergio Canales, imprumutat un an de zile de Real Madrid la Valencia.

Oficial

 

Carlo Costly de la Atlas la Houston Dynamo.

Costly04.jpg

 

Gabriel Milito de la Barcelona la Independiente.

Gaby_Milito_camiseta_Independiente.jpg

 

 

Toate astea sunt oficiale, conform unui celebru blog de transferuri :D

red&blue_boy05.08.2011 14:19

Interesant, Milito se intoarce la Independiente. Se pare ca i-a ajuns cat a stat rezerva la Barcelona...

blindica05.08.2011 14:27

@red&blue : AS Roma a presat pentru Gabi Milito insa acesta a ales sa se duca la Independiente. De altfel,primele sale doua optiuni erau Zaragoza si Independiente,Luis Enrique nereusind sa-l convinga sa vina la AS Roma. Se pare,totusi,ca nu-l tineau degeaba rezerva acolo,o fi un jucator limitat.

 

ON : Se pare Manchester City l-a achizitionat pe Costel Pantilimon. Am verificat site-ul lor,era un link catre twitter care confirma acest lucru,acum nu mai e disponibil.

Oficial ?

 

#mcfc announce the signing of goalkeeper Costel Pantilimon from @Poli_Timisoara: http://manc.it/qRyzgT

 

red&blue_boy05.08.2011 14:35

@ blindica :

 

Exact la asta ma gandeam, daca Milito a mai avut oferta si din Europa sau doar de la Independiente.

Nu stiam ca l-ar fi vrut Roma. I-o fi fost si frica de concurenta de la Roma! :)

Maye05.08.2011 14:47

Transferul lui Pantilimon era oficial.

Vad ca acum au sters stirea. Probabil ca Jabba vrea mai multi bani, iar arabii nu vor sa dea mai multi bani.

iNsTiGaToR07.08.2011 09:26
Transferul lui Pantilimon era oficial.

Vad ca acum au sters stirea. Probabil ca Jabba vrea mai multi bani, iar arabii nu vor sa dea mai multi bani.

Asteapta permisu de munca

greenyes07.08.2011 13:49
Interesant, Milito se intoarce la Independiente. Se pare ca i-a ajuns cat a stat rezerva la Barcelona...

 

Jucator umflat cu pompa sau de faptul ca e argentinian ca in rest.....Chivu e la ani distanta de el, in sens pozitiv. Pe asta a dat Barca un car de bani si si-au luat ditamai teapa.....

red&blue_boy07.08.2011 15:29
Jucator umflat cu pompa sau de faptul ca e argentinian ca in rest.....Chivu e la ani distanta de el, in sens pozitiv. Pe asta a dat Barca un car de bani si si-au luat ditamai teapa.....

Da,dar lumea nu prea vede asta.Insa daca l-ar fi luat Real,toti ar fi remarcat "teapa".

«1131415161747»