Sneijder e super fotbalist... dpdv al suporterului unei rivale a lui United nu prea ma incanta transferul lui la United deloc..mai ales ca Wenger iar nu ia nimic
in plus sunt pe punctul de a pleca si motoarele echipei...
Sneijder e super fotbalist... dpdv al suporterului unei rivale a lui United nu prea ma incanta transferul lui la United deloc..mai ales ca Wenger iar nu ia nimic
in plus sunt pe punctul de a pleca si motoarele echipei...
Nu pleaca si Nasri,si Fabregas...
Iar intre Young si Park nu ar trebui sa existe discutie la titularizare.
Park, clar ![]()
Snejder peste Xavi si Iniesta? Glumiti?
Nu misca Snejder Interul cum misca Xavi toata Barcelona. Uitati-va la pasa de gol data lui Pedro in finala. Putini jucatori de la Barcelona sunt mai slabi decat Snejider, pe orice post ar juca. Sincer, cred ca Bousquets e un mijlocas mai bun.
Cel mai asemanator jucator cu Iniesta e Zidane.
Cred ca e defapt ... cel mai asemanator jucator cu Zidane e Iniesta.... Zidane e totusi un zeu.
Sneijder a mers numai cu Mourinho. Fara el s-a vazut ca nu e la fel.
South side....nu stiam ca Mourinho a antrenat si la Ajax.
David...si in afara de pase de gol? Xavi are sutul lui Sneijder? Are viteza si driblingul olandezului? Eu pe Iniesta il vad peste Xavi deoarece poate si individual sa faca mai multe. Frate mai ganditi-va si la alte aspecte...astia de la Barcelona sunt buni in echipa, deoarece au si avut sansa sa joace de ani buni impreuna. Unul ca Ribery nu avea ca ex. sansa sa aiba in tara lui un club de nivelul Barcelonei unde sa joace mereu.
Iar referitor la Xavi...Se greseste grav cand se spune ca la nationala Messi joaca slab ca nu-l are pe Xavi in spate. Nationalele Argentinei si Braziliei nu vor mai fi niciodata cum erau in trecut dintr-un motiv clar, nu ca talentele n-ar avea continuu...motivul e ca sunt luati prea devreme de europeni si imprastiati peste tot...ei nu apuca deloc sa joace impreuna...mai mult ce sa faci acum la un turneu in vara dupa ce ai jucat in sezon vreo 60 de meciuri la club? Primera avea 16 echipe frate in trecut....cupele europene atunci aveau mult mai putine meciuri decat acum...de asta un CM nu mai arata valoarea reala. Pai normal ca Spania a mers daca vreo 6 joaca impreuna meci de meci la Barcelona, vreo 2-3 pe la Real, altii 2-3 pe la Liverpool sau Valencia si cam astia sunt toti. Pai in 2006 Brazilia propunea asa...Ronaldo (fenomenal la Madrid), Ronaldinho (idem la Barca), Adriano (Inter), Kaka (Milan) astia doar pe atac. Daca oamenii insa n-au jucat impreuna ce sa iasa? Normal ca nu mai pot face o echipa ca-n 70 sau 82. Nici macar vreme de amicale nu prea au ca fac europenii gura la cat ii platesc, nu? Cluburile au prea multa putere acum fata de ce era acum 30 de ani cand nationalele detineau controlul. Cine a oprit atunci Brazilia? O Franta fenomenala care a batut si Spania (fara sa fie vreo surpriza atunci) si care avea un Zidane care PUTEA determina de unul singur soarta unui meci. Uita-te la ce pase geniale dadea Zidane...uita-te ce pase a dat Kaka la doua goluri in finala CL 2005...uita-te ce pase dadea Hagi, uita-te la pasa lui Maradona la golul lui Buruchaga din finala CM 86 sau la pasa aceluiasi Maradona catre Caniggia la CM 90 contra Braziliei....le gasesti pe youtube foarte usor dar sunt convins ca stii despre ce vorbesc...alea sunt frate pase de geniu, nu procentaj din pase de 2-3 m stanga-drepta ca un titirez.
Sa mai vorbim si despre transferuri.
Axel Witsel de la Standard Liege la Benfica.
John Arne Riise de la Roma la Fulham.

Kyeron Dyer a semnat cu QPR.

QPR l-a mai luat si pe Joy Bothroyd de la Cardiff.

Fundasul Roger Johnson s-a transferat de la Birmingham City la Wolves.

Interesanta mutare Witsel la Benfica,dupa ce se zvonea ca-l vreau echipe din campionatele mari,se vorbea la un moment dat de Milan.
Atacantul lui Tranmere Rovers, echipă de League One, Dale Jennings, care a debutat in fotbalul profesionist sezonul trecut, a semnat un contract pe cinci ani cu Bayern München!
Confom celor de la mirror Sniejder a renuntat la o parta din salariu pentru a semna cu Manchester United. E asteptat ca in urmatoarele 48 de ore transferul sa fie anuntat oficial.
Jerome Boateng de la Machester City la Bayern Munchen.
Downing de la Villa la Liverpool, oficial. Suma vehiculata este 20m de lire, enorm, in opinia mea.
Da asta niste centrari..
Misto transferul lui Downing la Liver si
"Sneijder si-a dat acordul pentru a evolua la Manchester United" - Onlinesport
Diferenta dintre Xavi si Iniesta e ca Iniesta are sut si risca mai mult in schimb Xavi nu pierde nicio minge si nici nu o da in spate de fiecare data ca Lovin. Sta foarte bine la pasa decisiva ceea ce il face foarte eficient. Iniesta e si el foarte bun, dar Xavi e unic.
De mult se stia ca Mexes va ajunge la Milan.Doar ca italienii mai au nevoie de ceva jucatori pa langa francez spre a emite pretentii la fazele superioare UCL.
Ezequiel Garay de la Real Madrid la Benfica.
Cu asta ar putea emite pretentii?![]()
La o semifinala da,dar nu mai mult!
Bine-ar fi sa revina Milan in top.
Ca tot vorbim de italieni, cam asta a facut Napoli in aceasta vara : i-a luat pe Gokhan Inler (Udinese), Blerim Dzemaili (AC Parma), Miguel Britos (Bologna), Marco Donadel (Fiorentina), Mario Santana (Fiorentina), Cristiano Lucarelli (AC Parma), Federico Fernandez (Estudiantes la Plata), Antonio Rosati (Lecce).
Tevez foarte aproape de a semna cu cei de la Corinthians.
Transferul lui Sneijder a fost infirmat de Ferguson.