uitati ce am gasit pe www.gsp.ro
Dacã Steaua a reușit sã se fereascã de cartonașe galbene în partida cu Heerenveen, pentru a nu avea jucãtori suspendați în turul urmãtor, nu a putut, în schimb, sã se ținã departe de accidentãri. Goian a suferit în timpul primei reprize o entorsã la glezna stîngã, însã fiind încãlzit a continuat sã joace fãrã a acuza dureri prea mari. Dupã joc i s-a umflat piciorul și medicii i-au imobilizat glezna într-o atelã ghipsatã, pe care o va purta 7 zile, el devenind incert pentru jocul cu Betis, programat pe 9 martie, la București. Goian nu va evolua nici în prima etapã a returului, cu FC Argeș, însã oricum nu avea drept de joc.
Alãturi de Goian, au mai acuzat probleme medicale la finalul partidei cu Heerenveen alți 3 jucãtori. Rãdoi, Boștinã și Iacob s-au ales cu contuzii în urma duelurilor cu olandezii, dar staff-ul medical a dat asigurãri cã ei vor fi recuperați în totalitate pînã sîmbãta viitoare, în prima etapã a returului, cu FC Argeș.
