FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - FC Arges 0-0 (!!!)

«123417»
Virgil13.02.2006 09:22

Dar nu au fost sageti.Au fost usoare aluzii spuse in gluma.Ce Dumnezeu,toti suntem Stelisti. :wink:

 

@dracula

Toate meciurile Stelei din retur se vor juca pe Lia Manoliu.Dar spune-mi,are vreo importanta pentru tine? :)

sorin_77713.02.2006 10:13

Probabil va ajunge si el sa vada macar unul... nu-i asa Dracula?

Virgil15.02.2006 14:29

Iata un comentariu facut la inceputurile mele pe acest forum,la un meci FC Arges - Steaua.Terminat cu un nedrept pentru noi,2 - 2.Meritam si puteam sa castigam.Pentru ca in ultimele secunde Dica a avut ghinionul sa risipeasca printre degete 2 puncte ,ratand un penalty.

E drept ca acum vom juca acasa.Desi nu foarte acasa.Una e in TFR,alta pe LM.

Sa vedem daca ceea ce scriam la inceputul campionatului 2004/2005 se potriveste si astazi :

 

Posted: Thu Sep 09, 2004 1:47 pm Post subject: Prioritate de grad 0 la discutii:meciul cu Argesul.

 

 

 

Haideti sa punem pe tapet "ingredientele" care vor sta la baza victoriei în meciul de duminica cu Argesul si sa analizam:

* valoarea jucatorilor luati om cu om - suntem peste ei.

*valoarea pe ansamblu a echipelor - suntem de asemenea deasupra lor.

*antrenori - în mod normal al nostru trebuie sa fie mai bun,mai inspirat.

 

*obiectiv la sf.campionatului : titlul de campioana noi.

*buget - sa traiasca sponsorii si Gigi Becali!Suntem la etajul 16,ei în apropierea parterului.

*cât conteaza terenul propriu? - aici au un mic avantaj,dar nu au nici un merit în aceasta privinta.

*publicul,al 12-lea jucator.Pentru cine? - cred în galeria noastra desi va fi inferioara numeric!Avantaj Steaua.

 

*arbitri - ei aici ce sa zic,arbitrii sunt arbitri.Nu te poti bizui pe ei.

*ambitie - ai nostri s-au saturat de locul 2,tânjesc la primul loc.

*ce pierd ai nostri daca nu câstiga? - primele alea grase de câte 2000 de coco.Cel putin.

*ce câstiga daca câstiga - pai cei 2000 de coco pentru victorie în deplasare si respectul nostru, care poate conta mai mult decât cei 2000.

Concluzie : desi se spune ca la începutul unui meci sansele sunt 50% - 50%,calculul hârtiei arata ca procentul nostru de a obtine victoria e mai mare decât al lor.Eu cred în victorie!Voi ce ziceti?

 

Revenind la timpul actual,spun ca sansele noastre de a castiga meciul cu Argesul din returul acestui sezon sunt si mai mari.

FORZA

Motanu D15.02.2006 14:41

Argesul e o echipa a naibii de imprevizibila. La fel si Cartu, si portarii...

Avem sanse, dar trebuie sa avem grija.

meshteroo15.02.2006 20:17

Daca batem Heerenveen cred ca ii batem si pe astia...

ultras200616.02.2006 11:30

aaaa

Ana-Maria16.02.2006 12:33

Faptul ca vom juca pe Lia Manoliu,credeti ca va avea un impact asupra jocului?Totusi,nu e ca acasa pe Ghencea.. :D

Motanu D16.02.2006 12:35

Nu e ca acasa, evident. Nu ma astept, sincer, la un joc stralucit. Cred ca va fi un 1-0 plictisitor, italian (nici o aluzie la Oli!!!), si putin fotbal. Sper ca echipa sa ma contrazica!

Virgil16.02.2006 12:37

Impact?

Asupra jocului nu.Asupra gazonului da.Va fi calcat in picioare.

Iarna nu-i ca vara,nici Ghencea ca M.Lioara.

 

@ Motanu

 

Sa te contrazica echipa?Stai ca te contrazic eu,sa nu mai stai cu emotii pana atunci.In retur vom avea spectacol si goluri.Multe goluri!

Ana-Maria16.02.2006 12:53

Nu suport stadionul asta,nu se vede nimic,iar de auzit nu mai spun..Lia Manoliu e primul stadion pe care am fost,asta intamplandu-se acum 4 ani,deci ar trebui sa am amintiri placute legate de acesta,dar parca mi-a placut mai mult stadionul celor de la Bacau! :lol:

Virgil16.02.2006 12:54

Ana,gusturile nu se disputa.Mie imi place .

Ana-Maria16.02.2006 13:05

Stiu,dar eu n-am facut nimic rau,mi-am spus doar parerea..Oricum,la meciuri tot vin,chiar daca nu-mi place stadionul :)

Motanu D16.02.2006 13:08

Dupa ce vom castiga semifinala o sa-ti placa! :lol:

I.N.Money16.02.2006 13:09

Hai ca eu stadion mare...in pauza poti sa faci si un gratar in meciurile din retur cu Jiul sau Clujul.. :lol:

karas_ultras16.02.2006 13:52

Cartu e nebun, se apara si cu autocarul, dar e un antrenor experimentat si pe unde a trecut a facut echipe si a descoperit si promovat jucatori valorosi.

Meciul nu este usor deloc, iar cine spera la 4-0 sa-si mute gandul. Jucam pe National si asta nu-i un avantaj.

E un meci la care trebuie sa vizam 3 puncte si nimic mai mult...

Darius_Stelistul16.02.2006 17:27

Abia astept sa vad meciul.Steaua va castiga mai mult decat sigur

ultras200617.02.2006 11:21

aaaa

Virgil17.02.2006 11:24

Sa pastram un minim de consideratie si pentru echipa din Trivale.Suntem favoriti dar pe aia cu buturuga mica ati uitat-o ?

Motanu D17.02.2006 11:25

Nu, n-am uitat meciurile cu Poli Iasi si FC Vaslui din Ghencea. Sincer sa fiu, sper ca Oli sa-i invete pe fotbalisti sa treaca si peste buturugi dintr-astea. Pentru ca o echipa mare trebuie sa castige si cu mari forte ale fotbalului dar si cu echipe mici care parcheaza autocarul pe linia portii.

IONUTZ-CIPRIAN17.02.2006 11:28

:evil:>>>Cu buturugii din astea pierdem noi o gramada de puncte,eu nu inteleg fenomenul asta chiar de loc,de ce cu echipe mici jucam k naiba!!>>> :twisted:

Virgil17.02.2006 15:31

Din fericire nu e un fenomen,ci o intamplare...nefericita.

IONUTZ-CIPRIAN17.02.2006 18:07

:evil: >>>Intamplari care ne costa scump,cate puncte am pierdut pe chestia asta,mai ales cu Vaslui,daca bateam oameni ne faceam>>> :twisted:

Virgil18.02.2006 19:40

"Eroi au fost,eroi sunt inca/Si-or fi in neamul romanesc..."

Asa si cu noi.Suntem si vom fi oameni.Vorbesc de noi Stelistii.

sorin_77720.02.2006 17:40
Sa pastram un minim de consideratie si pentru echipa din Trivale.Suntem favoriti dar pe aia cu buturuga mica ati uitat-o ?

 

Nu prea mai e buturuga mica echipa din Trivale. De cand e Cartu la ei au cam scos nasul... :? :?

 

Eu zic ca nu ar trebui sa o vedem precum Vaslui, Pandurii, Jiul ... etc...

Motanu D20.02.2006 18:04

De vreme ce FC Arges poate fi exclusa din categoria echipelor mici atunci nu trebuie sa ne mai facem problee. Ii batem sigur !

«123417»