Noi nu furam domne.Noi suntem generatia cea curata.
Oare daca intrebam generatiile necurate, nu o sa zica exact acelasi lucru? ![]()
Nu-i problema vlad, important e ca am sesizat mai multi
Noi nu furam domne.Noi suntem generatia cea curata.
Oare daca intrebam generatiile necurate, nu o sa zica exact acelasi lucru? ![]()
Nu-i problema vlad, important e ca am sesizat mai multi
Stai ba acasa, paraziteaza-ti parintii cat poti si dupa aia vezi tu cum te descurci.
Eventual ii pacalesti pe ai tai, le vinzi apartamentul si 3-4 luni stai cu buricul la bec.
Daca este bun in anumit domeniu nu trebuie neaparat ordinea.(Banuiesc ca tu ai terminat Poli de-i recomanzi sa activeze in IT). Dee pesemne ca l-ar sfatui sa se faca arhitect smile.gif. Eu ii recomand sa se faca parlamentar daca vrea sa faca bani.Acolo chiar nu conteaza ce scrie pe diploma ta. Poti fi si chirurg chiar daca ai terminat D.Cantemir.
eu cu Deni am mai avut o discutie de genul asta, acum vreo 2 ani si tinand cont ca n-avea inclinatii pentru profilul real, a cazut Politehnica din start , au mai cazut si altele, iar in final i-am recomandat topografie si cadastru. (la vremea respectiva constructiile erau pe val) Stiu ca e pasionat de masini si viseaza sa coordoneze echipe de mecanici sau sa lucreze ca tehnician la vreun dealer de automobile
Nu stiu daca in Bucuresti exista Inginerie mecanica, specializarea automobile. Cert e ca ar trebui sa-si gaseasca un loc de munca inca din timpul facultatii, daca nu vrea sa ajunga inginer-somer diplomat. ( noua specializare)
@deni
intreaba-l pe novac despre tunningul auto, cum a reusit si ce a urmat ![]()
Intereseaza-te si de colegii si scoli postliceale,poate gasesti un profil care sa-ti placa . Ai avea sanse mai mari sa termini colegiul tehnic decat Poli (catedra de motoare ,roboti industriali si alte tampenii) , care e o facultate grea si din cate te cunosc eu, nu-i de tine. Daca-mi spui acuma ca-ti plac (si te descurci) la fizica si matematica ma impusc
. Sfatul meu e sa nu te 'legi la cap' si sa te orientezi spre postliceale cu specializarea tehnician electromecanic auto, maistru mecanic auto etc., unde inveti lucruri concrete despre ceea ce te pasioneaza, nu generalitati. Bafta!
Vad ca Maye si LDS au avut aceeasi propunere. Poate omu' nu vrea sa fure![]()
A zis bine Maye, da' chiar daca omu' nu reuseste sa intre la facultatea de cioarda, n-ar trebui sa se lase pe tanjala.
Frumoasa tara, mandru viitor !
Deni, angajeaza astia la rebu in draci ![]()
N-ati sesizat nimic bai.
Facultatea de Stiinte Politice e o facultate frumoasa, pacat ca nu e si banoasa.
E banoasa, mah, ia intreaba-i pe profi! ![]()
pacat ca nu e si banoasa.
de ce ba, nu mai aveti locuri in partid?
Nu e ma.
Sunt semi parliti profii.
de ce ba, nu mai aveti locuri in partid?
Pentru tine gasim.
ai dreacu, atentati la libertatea presei.
Tinem la securitatea tarii.
@Mariuse,
Ne dati si noua ceva de Sarbatori sa punem sub bradut (? In afara de clanta,evident ![]()
"S'il vous plait, Messieurs, Mesdames!"
@vlad
![]()
"S'il vous plait, Messieurs, Mesdames!"
tare asta ![]()
N-ati sesizat nimic bai.Facultatea de Stiinte Politice e o facultate frumoasa, pacat ca nu e si banoasa.
E frumoasa pe dracu :-j si profii desi nu se imbraca in Gucci si Versace si se plimba cu Loganu sunt toti foarte foarte smecheri , functii peste functii !
Asculta aici : NU TE DUCE LA STIINTE POLITICE !
ce intrebare a pus omul si unde s-a ajuns..la securitatea tarii
cel mai bun sfat lds l-a dat.
Asculta aici : NU TE DUCE LA STIINTE POLITICE !
Asta e cel mai bun sfat !!!
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?
Exact. De acord cu tine. Cel mai pertinent comentariu de cand sunt pe site. Bravo.
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?
ASE... Rise..
Asculta aici : NU TE DUCE LA STIINTE POLITICE !
Esti somer ma?
Asta e cel mai bun sfat !!!
Dar tu de unde stii ma?
Parca esti liceean.
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?
O.K.
In principiu poti sa dai la orice. Daca unii ti-au recomandat ASE, eu o sa optez pentru Politehnica (Automatica si Calculatoare sau Electronica si Telecomunicatii). Conteaza si ce aptitudini ai, deci cea mai buna alegere e cea care-ti place tie cel mai mult. Acum e prematur, o sa-ti dai seama prin a XI-a.
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?
@maye nu toata lumea are loc de munca asigurat de partid
. facultatea de stiinte politice e o porcarie !
In caz ca nu stiai meseria de politolog nu exista in Romania momentan ![]()