FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Scoli, facultati, etc.

«12348»
MoWeed11.11.2010 11:48
Noi nu furam domne.

Noi suntem generatia cea curata.

Oare daca intrebam generatiile necurate, nu o sa zica exact acelasi lucru? :))

 

 

Nu-i problema vlad, important e ca am sesizat mai multi

Marius11.11.2010 11:49

Stai ba acasa, paraziteaza-ti parintii cat poti si dupa aia vezi tu cum te descurci.

 

Eventual ii pacalesti pe ai tai, le vinzi apartamentul si 3-4 luni stai cu buricul la bec.

dee11.11.2010 11:51
Daca este bun in anumit domeniu nu trebuie neaparat ordinea.(Banuiesc ca tu ai terminat Poli de-i recomanzi sa activeze in IT). Dee pesemne ca l-ar sfatui sa se faca arhitect smile.gif. Eu ii recomand sa se faca parlamentar daca vrea sa faca bani.Acolo chiar nu conteaza ce scrie pe diploma ta. Poti fi si chirurg chiar daca ai terminat D.Cantemir.

 

eu cu Deni am mai avut o discutie de genul asta, acum vreo 2 ani si tinand cont ca n-avea inclinatii pentru profilul real, a cazut Politehnica din start , au mai cazut si altele, iar in final i-am recomandat topografie si cadastru. (la vremea respectiva constructiile erau pe val) Stiu ca e pasionat de masini si viseaza sa coordoneze echipe de mecanici sau sa lucreze ca tehnician la vreun dealer de automobile :) Nu stiu daca in Bucuresti exista Inginerie mecanica, specializarea automobile. Cert e ca ar trebui sa-si gaseasca un loc de munca inca din timpul facultatii, daca nu vrea sa ajunga inginer-somer diplomat. ( noua specializare)

 

@deni

intreaba-l pe novac despre tunningul auto, cum a reusit si ce a urmat ;)

Intereseaza-te si de colegii si scoli postliceale,poate gasesti un profil care sa-ti placa . Ai avea sanse mai mari sa termini colegiul tehnic decat Poli (catedra de motoare ,roboti industriali si alte tampenii) , care e o facultate grea si din cate te cunosc eu, nu-i de tine. Daca-mi spui acuma ca-ti plac (si te descurci) la fizica si matematica ma impusc :D . Sfatul meu e sa nu te 'legi la cap' si sa te orientezi spre postliceale cu specializarea tehnician electromecanic auto, maistru mecanic auto etc., unde inveti lucruri concrete despre ceea ce te pasioneaza, nu generalitati. Bafta!

LDS11.11.2010 11:52
Vad ca Maye si LDS au avut aceeasi propunere. Poate omu' nu vrea sa fure :))

 

A zis bine Maye, da' chiar daca omu' nu reuseste sa intre la facultatea de cioarda, n-ar trebui sa se lase pe tanjala.

 

Frumoasa tara, mandru viitor !

Dragoshel11.11.2010 11:53

Deni, angajeaza astia la rebu in draci ;)

Maye11.11.2010 12:19

N-ati sesizat nimic bai.

Facultatea de Stiinte Politice e o facultate frumoasa, pacat ca nu e si banoasa.

Lari11.11.2010 12:23

E banoasa, mah, ia intreaba-i pe profi! :D

Marius11.11.2010 12:23
pacat ca nu e si banoasa.

 

de ce ba, nu mai aveti locuri in partid?

Maye11.11.2010 12:24

Nu e ma.

Sunt semi parliti profii.

 

de ce ba, nu mai aveti locuri in partid?

Pentru tine gasim.

Marius11.11.2010 12:25

ai dreacu, atentati la libertatea presei.

Maye11.11.2010 12:30

Tinem la securitatea tarii.

vlad11.11.2010 12:42

@Mariuse,

Ne dati si noua ceva de Sarbatori sa punem sub bradut (? In afara de clanta,evident :)

 

"S'il vous plait, Messieurs, Mesdames!"

 

 

Maye11.11.2010 12:52

@vlad

 

:)

Marius11.11.2010 12:59
"S'il vous plait, Messieurs, Mesdames!"

 

tare asta :D

Robert Aeroth11.11.2010 15:32
N-ati sesizat nimic bai.

Facultatea de Stiinte Politice e o facultate frumoasa, pacat ca nu e si banoasa.

 

E frumoasa pe dracu :-j si profii desi nu se imbraca in Gucci si Versace si se plimba cu Loganu sunt toti foarte foarte smecheri , functii peste functii !

gio_stgloria11.11.2010 16:46

Asculta aici : NU TE DUCE LA STIINTE POLITICE !

Alex88pl11.11.2010 16:56

ce intrebare a pus omul si unde s-a ajuns..la securitatea tarii

cel mai bun sfat lds l-a dat.

Robert Aeroth11.11.2010 18:30
Asculta aici : NU TE DUCE LA STIINTE POLITICE !

 

Asta e cel mai bun sfat !!!

Sud194711.11.2010 18:55

Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?

vlad11.11.2010 19:45
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?

 

Exact. De acord cu tine. Cel mai pertinent comentariu de cand sunt pe site. Bravo.

AG11.11.2010 19:50
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?

ASE... Rise..

Maye11.11.2010 21:38
Asculta aici : NU TE DUCE LA STIINTE POLITICE !

Esti somer ma?

 

Asta e cel mai bun sfat !!!

Dar tu de unde stii ma?

Parca esti liceean.

weedandweird11.11.2010 22:06
Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?

 

 

O.K.

dee12.11.2010 14:43

In principiu poti sa dai la orice. Daca unii ti-au recomandat ASE, eu o sa optez pentru Politehnica (Automatica si Calculatoare sau Electronica si Telecomunicatii). Conteaza si ce aptitudini ai, deci cea mai buna alegere e cea care-ti place tie cel mai mult. Acum e prematur, o sa-ti dai seama prin a XI-a.

 

Intreb si eu de curiozitate , sunt la liceu (a9-a deocamdata) . Profilul este mate-info , bilingv engleza ,deci am multe posibilitati , care ar fi cea mai buna?
Robert Aeroth12.11.2010 16:09

@maye nu toata lumea are loc de munca asigurat de partid :rolleyes: . facultatea de stiinte politice e o porcarie !

 

 

 

In caz ca nu stiai meseria de politolog nu exista in Romania momentan :)

«12348»