FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - S T E A U A 2-1 (2-1)

«15678921»
red&blue_boy11.10.2010 18:33
Ma Copil da restu vrei sa le piarda ? Mai bine pierdem asta cu Dinamo si castigam restu .... bot copil

Se pare ca tu nu pricepi cum sta treaba...Forta Jiji,asta conteaza... :dry:

zob7911.10.2010 20:11

Bag p_la in javrele de pretutindeni.

Ba nu, e o idee proasta, ca ma umplu de purici, mai bine ma pish in scirba pe ei.

M-ie Dinamo! unul cite unul va tirati dupa hildan

BURLAE11.10.2010 20:46

Cine distribuie biletele si unde? si unde se intalneste galeria,tot la piata victoriei ? :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

 

 

Jolly8611.10.2010 21:15
Cine distribuie biletele si unde? si unde se intalneste galeria,tot la piata victoriei ? :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

 

 

Galeria mare sau galeria mica ?

savage12.10.2010 08:12

cum adica "galeria mare" sau "mica"?

stix12.10.2010 08:21

Savage, e rau omul cu tine si vrea sa te induca in eroare.......vroia sa zica peluza mica sau peluza mare, stii tu....

 

Apropo, tu cu care esti?! Care iti place mai mult? Vezi sa intri la meci cu cea mai buna.......

 

 

savage12.10.2010 08:46

uau! multumesc pt lamurire! :worthy: cu nici una ca nu ma mai duc la meciuri,eram doar curios...

Ste@ua2312.10.2010 09:55

Marius avram la meciul cu paduchiosii,sper sa nu faca ,,surprize,,

elisavn12.10.2010 14:35

Scor final 1-3

Da meciul e pe 17.10.2010 la 20.30

suporterbetiv12.10.2010 15:33

TATARUSANU

BOMFIM GARDOS GERALDO LATOVLEVICI

 

Nicolita RADUTA RICARDO TANASE

 

Stancu SURDU

 

din pacate nu cred ca joaca APOSTOL sau szekely in locul lui Banel ...... da asta e batem doar 0-3

Ste@ua2312.10.2010 16:22
TATARUSANU

BOMFIM GARDOS GERALDO LATOVLEVICI

 

Nicolita RADUTA RICARDO TANASE

 

Stancu SURDU

 

din pacate nu cred ca joaca APOSTOL sau szekely in locul lui Banel ...... da asta e batem doar 0-3

 

Nu trebuie sa le dam 4,5,6 goluri cum spun uni pe forum aici,mai mult conteaza sa-i batem in groapa aia de gunoi.Daca se poate si o ploaie de goluri in poarta lor,cu atat mai bine :))

 

PS. vezi ca e Radut,nu Raduta

RobYnho12.10.2010 16:37
PS. vezi ca e Radut,nu Raduta

 

Si e Bonfim, nu Bomfim.

S.Mariuss12.10.2010 16:51

echipa pentru meciul de sambata dupa parerea mea ar fi cam asa...

 

Tatarusanu

 

Bonfim.....Galamaz.....Geraldo...Latovlevici

 

Nicolita....Apostol.....Ricardo....Tanase

Stancu

Kapetanos

 

 

 

Ps : e parerea mea :)

 

 

ovisteaua12.10.2010 16:56

sa-mi bag pl in groapa lor de stadion si de echipa,,,trebuie neaparat sa castigam,cu cat nu conteaza,imp e victoria,,,pt k anu trecut ne-a cam facut de ras,,,mueeeee dinamoMUIE

 

 

FORZA Steaua!

 

FRATILOR CARE PUTETI SA-MI FACETI SI MIE ROST DE UN BILET PT DERBY,,,PLATESC XCAT NUMAI SA FIU PREZENT PE STADION,,,va rog frumos dak se poate sa lasati un mesaj privat.va multumesc!

 

 

SteauaToronto12.10.2010 17:11

din cate se pare gunoaiele din Stefan cel Mare nu vor sa ne dea bilete la derby...sper sa se rezolve treaba

ovisteaua12.10.2010 17:28

eu am auzit k o sa ne dea in jur de 600,,,dar am nevoie de cineva care sa poate sa ma ajute si pe mine,sa cunoasca acolo sefii de galerie,,,eu am mers la toate meciurile Stelei de aksa si in deplasari cand am putut....si st disperat sa merg in groapa alaturi de galerie,,,

 

 

Weed4All12.10.2010 17:53

In ultimile 16 campionate intalnirile directe s-au incheiat astfel:

 

2009-2010 - Steaua - Dinamo 0 - 1

Dinamo - Steaua 2 - 0

 

2008-2009 - Steaua - Dinamo 1 - 1

Dinamo - Steaua 1 - 1

 

2007-2008 - Steaua - Dinamo 1 - 0

Dinamo - Steaua 2 - 1

 

2006-2007 - Steaua - Dinamo 2 - 4

Dinamo - Steaua 1 - 0

 

2005-2006 - Steaua - Dinamo 2 - 2

Dinamo - Steaua 1 - 1

 

2004-2005 - Steaua - Dinamo 1 - 0

Dinamo - Steaua 0 - 1

 

2003-2004 - Steaua - Dinamo 1 - 0

Dinamo - Steaua 2 - 1

 

2002-2003 - Steaua - Dinamo 1 - 1

Dinamo - Steaua 2 - 4

 

2001-2002 - Steaua - Dinamo 2 - 2

Dinamo - Steaua 2 - 0

 

2000-2001 - Steaua - Dinamo 4 - 1

Dinamo - Steaua 1 - 0

 

1999-2000 - Steaua - Dinamo 1 - 1

Dinamo - Steaua 3 - 2

 

1998-1999 - Steaua - Dinamo 1 - 1

Dinamo - Steaua 0 - 0

 

1997-1998 - Steaua - Dinamo 5 - 0

Dinamo - Steaua 1 - 3

 

1996-1997 - Steaua - Dinamo 3 - 1

Dinamo - Steaua 0 - 0

 

1995-1996 - Steaua - Dinamo 4 - 2

Dinamo - Steaua 1 - 1

 

1994-1995 - Steaua - Dinamo 2 - 0

Dinamo - Steaua 0 - 0

 

Meciuri jucate - 32

Victorii Steaua - 11

Victorii Dinamo - 9

Egaluri - 12

 

Dinamo MU|E Dinamo! :steag_cruce_invers:

adistnsc12.10.2010 18:08

Nu stiu ce sa zic si cu Galamaz asta, toate faulturile pe care le-a facut la marginea careului, s-a dat lovitura si am primit gol...de fapt trei la numar, puls ca Semedo a trecut pe langa el ca trenul si iar a marcat, nu cred ca ar fi cea mai buna solutie.

S.Mariuss12.10.2010 18:43

@ ovisteaua

 

ce ai frate... ai 2-3 posturi in care spui acelasi lucru.Daca veneai la meciuri intrebai baietii la meci cum faci rost de belet.Acum daca e o sa iti dea cnv un PM.Nu te mai agita ashea.

 

 

Ps : sau esti in stare de ebrietate ? /:)

 

@ adistnsc

 

Poi si cu cn sa joace ..cu Abrundan ? neah.. nu imi place..Gardos ma gandesc ca e obosit si poate il menajeaza pentru meciul cu Utrecht pentru ca GAlamaz nu are cum sa joace.In fine. Laca' stie echipa :))

ovisteaua12.10.2010 19:03
@ ovisteaua

 

ce ai frate... ai 2-3 posturi in care spui acelasi lucru.Daca veneai la meciuri intrebai baietii la meci cum faci rost de belet.Acum daca e o sa iti dea cnv un PM.Nu te mai agita ashea.

 

 

Ps : sau esti in stare de ebrietate ? /:)

 

@ adistnsc

 

Poi si cu cn sa joace ..cu Abrundan ? neah.. nu imi place..Gardos ma gandesc ca e obosit si poate il menajeaza pentru meciul cu Utrecht pentru ca GAlamaz nu are cum sa joace.In fine. Laca' stie echipa :))

 

 

 

 

 

 

 am fst prietena la toate meciurile de anu asta si in kteva deplasari,,,aveam un tovaras la nord cu,care ma duceam mereu si imi facea rost,ar acu e plekt din tara,,,si daia am intrebat de mai multe x poate ma ajuta cineva,,,eu nu st din buc si daia intreb,,,bft

 

 

suporterbetiv12.10.2010 19:26
Si e Bonfim, nu Bomfim.

e o gresala care mi-se intampla des (BOMFIM,parca e mai romanesc :))) .. nu brasilero).... si Raduta ... plm ala de la rapid :))))) glumesc,ciao ......da sper sa nu-l bage pe Kape,il vreau pe surdu ca imi place mai mult(chiar daca si-a facut norma de goluri pe anul asta :)) ).... si Gardos ..pt ca il doresc ca pe un nou Radoi(poate cu mai multa sansa :P ) ...stiu ca Galamaz e mai experimentat ...dar,parca e un moment naspa sa vina la noi....trebuia sa vina acum un an-doi....sper sa-l crestem pe Gardos ....FORZA "BAIETII "

red&blue_boy12.10.2010 20:15

Sa castigam e cel mai important.

Scorul,cine joaca,mai putin,atat timp cat Banel e titular! :D

andyro12.10.2010 22:41

Nici această editie a derby-ului Dinamo - Steaua nu este scutită de neintelegeri, atunci cand vine vorba despre reciprocitatea la bilete. Acum insa povestea este un pic diferita Dinamovistii s-au inteles cu rivalii lor pentru a le oferi acestora 676 de bilete contra cost, insă nu vor face acest lucru pană cand Liga Suporterilor Stelisti nu iși va achita datoria catre clubul din "Ștefan cel Mare".

 

Dar cum s-a ajuns aici? Sezonul trecut, ultrasii din Ghencea au primit acelasi numar de tichete, insă nu au platit contravaloarea lor nici pană astazi. În aceste conditii, roș-albii le-au transmis fanilor stelisti că nu le vor da biletele dacă nu iși primesc datoria. Este vorba despre suma de 10.140 RON, bani ce ar trebui să intre in contul "cainilor" pană la sfarsitul saptamanii.

mq_messi13.10.2010 05:51

biletele acelea care ajunsesera chiar si la 150 lei ? nu imi vine sa cred !

da,sunt ironic :))

AG13.10.2010 05:54

si acuma daca ii ataci pe baietii de la nord, tot ei sar si spun ca avem ceva cu ei .. ei bine, din cauza lor e posibil sa nu fie nimeni la meci..

domnule mustata, sa'ti iei lumanari de banii aia

«15678921»