FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - S T E A U A 2-1 (2-1)

«1151617181921»
A.ALeX17.10.2010 19:54

a vandut g

blindica17.10.2010 19:54
Mai suparat am fost ieri, cand a facut egal Chelsea.

 

De ce sa ma enervez pe un meci absolut penibil, care nu va conta deloc in lupta pentru campionat?

 

Apropo, vad ca toti il injura pe Apostol. Unde naiba era Latovlevici cand a patruns Torje singur catre poarta lui Tatarusanu?

 

Pai,fa-ti forum cu Chelsea,colegule forumist,cu tot respectul pentru tine,da` nu poti sa zici asa ceva.

 

 

Tiki-taka Barcelona. GATA! Nu se mai poate cu spartii astia. A ajuns un cocalar capitanul Stelei, sa se spele cu el pe cap, Guie si toti aia de acolo, futu-va-n gura de nesimtiti.

 

Cocolar,fatalau.Plm.Tatarusanu si-a revenit.E haos.Ma asteptam la asta,dar nu imi doream,speram sa nu.

red&blue_boy17.10.2010 19:57
Duckadam: "Chiar nu am de ce să fiu suparat! Echipa a jucat, dar n-am avut 'bulan'" ,ba ai jucat cu o rivala care era in cea mai slaba forma posibila vreodata si nu numai ca nu ai castigat dar ai si luat bataie ,puneti-va in plm niste semne de intrebare si tu si marioneta aia pe post de antrenor

Bine Duckadam,de ce sa fim suparati,ca ne-a batut Dinamo???Nah...

Ce-am jucat asa bine,daca era asa castigam...

Mi-ar fi si rusine sa mai dau declaratii dupa meciul asta,ba sa mai si zici lucrurile astea...

ultras_laziale17.10.2010 19:57

Brandan este un jucator bun ,dar nu de Steaua , la fel Bomfim sau Bilasco.

Brandan stopeaza foarte mult faza , rupe ritmul alert , se opreste , mai face o pirueta , pina se uita sa vada cine e prin careu...se repliaza pina si atacantii adversi si uite asa se `raceste` un contraatac ce se putea incheia cu o ocazie de gol.

 

La Steaua sunt jucatori care NU AU HABAR ce inseamna un derby ! Meciul a fost unul mediocru , poate ca l-am injurat pe Calinescu cu totii , dar uite ca-i dam dreptate , e o rusine de derby.

Fotbalul romanesc se apropie vertiginos de colaps , cat timp Otelul sunt pe primul loc , e clar.

Kellerman17.10.2010 20:02

Il astept pe bisnitarul stix/mustata/Bogdan sa ne arate cele 2 coregrafii.

 

 

 

Fane17.10.2010 20:06

Terminati cu postarile offtopic / insultele sau injuriile.

zloty17.10.2010 20:06
Brandan este un jucator bun ,dar nu de Steaua , la fel Bomfim sau Bilasco.

Brandan stopeaza foarte mult faza , rupe ritmul alert , se opreste , mai face o pirueta , pina se uita sa vada cine e prin careu...se repliaza pina si atacantii adversi si uite asa se `raceste` un contraatac ce se putea incheia cu o ocazie de gol.

 

La Steaua sunt jucatori care NU AU HABAR ce inseamna un derby ! Meciul a fost unul mediocru , poate ca l-am injurat pe Calinescu cu totii , dar uite ca-i dam dreptate , e o rusine de derby.

Fotbalul romanesc se apropie vertiginos de colaps , cat timp Otelul sunt pe primul loc , e clar.

Stii ce? fotbalul romanesc are nevoie de Otelul sau de Craiova ,e nevoie in plm de cineva care sa propuna fotbalisti noi in mizeria asta de campionat.Steaua transfera fotbalisti expirati iar galatenii promoveaza tineri da nu numai ca promoveaza ba da mai sunt si pe primu loc cu ei.Cred ca Steaua ar avea tineri mult mai buni ca Galatenii dar clubul isi bate joc de ei , mustata de 1000 de ani asteapta o sansa pe postu de fundas dreapta iar cand nu e nimeni sa joace pe acel post se fac 100000 de mii de reprofilari in loc sa bage pe cineva care chiar a jucat o viata pa postu ala.

Stanici17.10.2010 20:07

Domnilor, la urmatoarele derapaje, ma apuc sa va dau pauza oana man\ine. Si, cum eu am memoria extrem de in pioneze, s-ar putea sa uit de domniile voastre.

Pe scurt, lasti-o in plm, ca nu sunt la gradinita sa va indrept comportamentul. Folositi privatul daca simtiti nevoia acerba de a va jigni.

Multumesc.

Andu194717.10.2010 20:10

Eu unul cred ca Lacatus ar cam trebui sa inceapa sa-si demonstreze calitatile de antrenor cat mai repede.Tinand cont ca la ultimul mandat a plecat dupa un Steaua-rapid 1-2 sper sa nu se repete istoria, ca jucam cu ciorile in cateva etape.

I.N.Money17.10.2010 20:10

Se redeschide cand va calmati

cristian01417.10.2010 20:11

Mare rahat..ne-a batut cea mai prastie echipa cu pretentii, mai prastie si decat ungurii din Cluj. In seara asta am avut ocazia sa stergem cu spurcatii pe jos si n-am facut-o. Nu inteleg ce MM cauta limbricul ala de apostol cu mainile ca la handbal in careu ? Sau ce gm face cioara aia imputita meci de meci cand Janos freaca banca de rezerve. Oficial suntem mai prosti ca maftei, care maftei era odata prostu' satului. Sper din tot sufletul sa crape inima-n cacatu ala de cioban si sa-i transmita starea si idiotului de Borcea.

Din moment ce Steaua e de nerecunoscut o sa-mi axez energiile care mi-au mai ramas in sustinerea tuturor adversarilor spurcatilor, care or sa faca multe multe meciuri proaste si sper ca totul sa culmineze cu moartea lu Andone.

Abia astept sa se mute muistii pe noul stadion si sa aiba in mod constant 54900 de scaune drept sustinatori, iar la derby sa le creasca numaru cu 100.

 

Ba si nu mai pricep un lucru : cum plm sa pui un idiot de arbitru care are 1 metru jumate si care e cu 10 cm mai inalt decat firu de iarba, sa arbitreze un meci de asemenea anvergura, ca nivel p u l a.

 

claudiusb17.10.2010 20:11
In tot meciul am vazut doar 1 cadru cu galeria Stelei. In rest, cu muia printre javre operatorii si chiar unul dintre comentatori (daca nu amandoi).

 

Deci in ce tara traim...derbyul fotbalului romanesc se da pe un post care nu are acoperire nationala(digiporno) iar comentatorii sunt dinamuisti:O

Cat despre meci,ce sa zic,trebuia sa-i spulberam la cum au jucat,chiar nu inteleg ce cauta acest Banel in lotul Stelei,mi-au placut Bogdan Stancu si bonfim(daca inscria din faza aia de curtea scolii era omul meciului) in rest slab....

Daniel-Ionut17.10.2010 20:12
Terminati cu offtopicul, "la intrare" scrie clar Dinamo - Steaua nu, "sugestii si reclamatii", multumesc.
I.N.Money17.10.2010 20:32

Daca continuati in stilul de mai devreme se inchide de tot.

pytycrys17.10.2010 20:57

Am o presimtire ca daca imi aduce aminte vreun dinamovist maine de meciul asta la scoala, ii rup capu'.

Am o stare foarte complexa de exprimat in cuvinte.

Totusi, privind lucid, multi dintre cetatenii din tribune acum nu prea mai tin cu Steaua, ca deh, a pierdut. Deci ar fi un moment bun de reinceput protestul.

InSecret17.10.2010 20:58

au primit 2 penalty-uri meritate dupa un hent si fault clar dar sa fim seriosi ... AU FOST MECIURI IN CARE TREBUIA SA SE DEA PENALTY-URI CONSECUTIVE SI NU S-AU DAT .... DAPOI SA STRICI UN MECI CU ASA ORGOLII ???

blindica17.10.2010 21:09
Am o presimtire ca daca imi aduce aminte vreun dinamovist maine de meciul asta la scoala, ii rup capu'.

Am o stare foarte complexa de exprimat in cuvinte.

Totusi, privind lucid, multi dintre cetatenii din tribune acum nu prea mai tin cu Steaua, ca deh, a pierdut. Deci ar fi un moment bun de reinceput protestul.

 

In continuarea reinceperii protestului ,tine cont ca toata saptamana,cetateni si presupusi ''ultrasi'' sau nah,nu zic ultras,ca nu ma pricep,suporteri cu mintea mai deschisa,toti,dar absolut toti am fost cu ''m**e'' Dinamo in gand,gura,taste,cuget si simtiri.

Ce treaba mai au cetatenii cu ce se intampla la Steaua?! Tineti cont ca sunt oameni care au ca unica bucurie fotbalul si niciodata,oricat ne doare sa vedem,n-o sa-i poti intoarce din drum.

Suntem destramati si ca suporteri,conducerea clubului e praf.

 

Nu-i dureros sa vezi cum n-au iesit spurcatii din jumatatea lor si am luat goluri pe niste greseli incredibile. Ce schimbari a putut Lacatus sa faca...cand a putut sa le faca! Lato--->Brandan via telefon.

anti gigi17.10.2010 21:17

sunt atat de suparat ca nu vreau sa vad pe nimeni vreo cateva zile,absolut rusinos acest antrenor Lacatus,om mai penibil ca el n am vazut,sa ti faca Gigi echipa si sa primesti schimbarile prin telefon.........mai bine sa se duca la echipa pe carea iubito in tinerete ,adica la Dinamo,numai cred in simboluri,numai cred in nimic,singurii stelisti adevarati suntem noi

pytycrys17.10.2010 21:20

Exact asta vreau si eu sa spun, suporterii sunt divizati, e foarte grav.

Mi se pare penibil ca in "Groapa" sa mearga oameni care n-au fost nici la 10 meciuri de-ale Stelei, doar pentru ca au platit 150 ron pentru un bilet la un interlop. In schimb, brigazi din Sud, brigazi vechi, importante, baieti demni de tot respectul din lume nu merg la meci din diferite motive.

Nu prea vad ce se mai poate incuraja la Steaua, cu tot respectul pentru Lacatus, el nu este un antrenor destul de pregatit pentru Steaua. Mi se pare tragic sa asculti de cioban, sa-l titularizezi pe Bilasco in locul lui Kapetanos doar pentru ca cel din urma se vrea sa fie indepartat din Ghencea datorita salariului. + cum ai spus si tu, introducerea lui Brandan care a fost complet ilogica; cand esti condus de adversar, cum sa faci modificari la nivelul apararii? Cu ce scop?

In alta ordine de idei am tot asteptat coregrafiile alea, dar nu ma pot pronunta deocamdata pentru ca au fost oferite putine cadre cu galeria Stelei.

Cum ai spus si tu, toti am fost cu "Mu1e dinam0" in gandire, unii din simtiri, altii din spirit de turma. Acum sper ca cei "din spirit din turma" sa nu ii mai vedem la stadion, tot aceia fiind cei care ne huiduiau, ne injurau si pe urma il aplaudau pe cioban la iesirea din Maybach.

La fel de trist este ca la Sud am ramas prea putini pentru a continua acest protest obositor. Unii poate au obosit, multi s-au saturat de tot kktul in care ne scaldam, altii au fost indepartatii de cioban prin diverse metode pe care toti le stim, unii s-au scarbit de tot ce inseamna Steaua la acest moment. Eu fac parte din aia care cred din tot adinsul ca protestul trebuie continuat, in orice metode disponibile. Iar parasirea frontului nu este o metoda.

danimarcu17.10.2010 21:27
nu mai cred in simboluri,nu mai cred in nimic,singurii stelisti adevarati suntem noi

Adevarat graiesti!

Am mai spus-o,niciun fost mare jucator sau antrenor nu o sa se ridice vreodata la nivelul nostru de stelism,a celor care suferim pt echipa asta!

zamainmenu17.10.2010 21:41

Sa facem putin abstractie de cacareaza din loja. De asemenea, sa uitam momentan cine este antrenor.

M-as opri exclusiv asupra jucatorilor Stelei. Si incep amintindu-mi cum cei mai reprezentativi 4-5 jucatori, la vremea aceia, s-au dus cu jalba in protap la palat ca sa-l parasca pe Hagi: cum ca-i alearga, cum ca-i jigneste, ca nu stiu sa stea in ghete si nu stiu sa traga la poarta, ca e prea dur cu ei si ca ei sarmanii nu prea mai inteleg nimic...In fine, dintre acesti jucatori emblematici, unul a ajuns pe la Urzica Urziceni pe post de Tutankamon neimbalsamat, altul alearga camile prin desert, altul e eterna rezerva prin Italia la o echipa ce se zbate la retrogradare iar al mai cu mot, fost cel mai bun jucator roman al anului 2006, a incercat sa joace pe la mafioti apoi prin Grecia pe la echipe tot mai obscure... Ce vreau sa zic... admitem fara tagada ca avem la conducere un gibon grobian si analfabet, ca n-am avut antrenori competenti..dar, daca jucatorii astia "emblematici" ar fi avut valoare intrinseca, atunci ar fi ajuns pe cai mai mari in alte meleaguri. Insa, cine a mai auzit ceva intr-adevar notabil despre Victoras Iacob, Vali Badea, Dorin Goian, Sorin Paraschiv, Nicolae Dica, Sorin Ghionea, Ovidiu Petre, Petre Marin sau Florin Lovin??? Toti se zbat in mediocritate, in anonimat. Ca si functionarul roman: leafa merge, noi ne facem ca muncim si mimam dorinta de performanta. Asta nu ne impiedica sa le multumim pentru acea semifinala UEFA, fiind constienti ca atata au putut realiza si nimic mai mult.

Pai atunci, daca astia, care au fost jucatorii reprezentativi ai Stelei in ultimul deceniu - jucand si o semifinala de Cupa UEFA - n-au fost in stare sa mai faca performanta adevarata ulterior, apai atunci ce pretentii sa ai de la alde Nicolita, Plesan, Gardos, Ninu, Bicfalvi, Surdu, Tanase?

Am lasat la urma lotul de "mari sperante" de la Urziceni - speriatii de bombe, cei invatati sa pacaleasca fotbalul si sa practice antijoc. Steaua nu poate emite pretentii atunci cand ia la pachet o intreaga echipa educata sa se apere si sa castige numai la mica ciupeala!

Iar in tot acest babilon au mai aparut si nelipsitele tepe marca Jabba Iancu...

Pe mine m-a mirat usurinta cu care tot lotul "faimos" al Stelei a acceptat scaderea la jumatate a salariului de la o zi la alta. Parca acum toti au plafon maxim de 120.000E...Numai Szekely sta capra raioasa, dar asta nu pentru ca ar fi el mare scula de fotbalist. Ce va spune voua, suporterilor, usurinta cu care astia renunta la jumatate din colosalul lor salariu? Nu faptul ca toti isi recunosc in sinea lor ca sunt mediocri si submediocri in fotbal si ca astia sunt bani prea multi castigati pe nemunca, la care pot renunta?

Eu avansez o ipoteza: sunt convins ca toti jucatorii veniti la Steaua se gandesc cam la fel "il suportam pe Jiji sa ne faca albie de porci ca noi oricum castigam bani mult mai multi decat valoarea noastra reala...lasa ca, daca ingrosam obrazul, e bine aici, banii curg iar noi ne balacim in mediocritate, iar daca treburile se imput, dam vina pe arogantele patronului si pe incoerenta si incompetenta antrenorilor...noi oricum nu mai pupam in Romania un contract mai bun ca la Steaua!"

Cam asa gandesc majoritatea jucatorilor, mai ales cei care si-au atins aici, la Steaua, pragul propriu de incompetenta. Daca ai fi un jucator constient de propria valoare, n-ai sta darz? N-ai zice: "nu renunt la niciun leut sau, daca insista conducerea, asta e! imi voi cauta la alta echipa, sunt convins ca, la valoarea mea, imi voi gasi cu usurinta alt contract, mai bun, chiar daca e criza!"

Dar adevarul dureros e ca pur si simplu ei nu pot mai mult! Echipa noastra a ajuns de ceva timp un cuib al incompetentei fotbalistice, o mama ranitilor pentru toti mediocrii care n-au nicio ambitie personala si fara niciun orziont de asteptare inspre mai bine!

banelinho_1617.10.2010 21:42
Adevarat graiesti!

Am mai spus-o,niciun fost mare jucator sau antrenor nu o sa se ridice vreodata la nivelul nostru de stelism,a celor care suferim pt echipa asta!

 

 

Da ma exact voi sunteti aia mari stelisti care comentati din fatza calculatorului,ca pana la stadion e mai greu de ajuns!

Adrian17.10.2010 21:43

Banelinho

 

De parca tu ai fost vreodata pe stadion. Ia zi-ne, ti-a placut folha seca lu' Banel?

I.N.Money17.10.2010 21:45

Bai, folha seca adevarata a fost la Iasi. Saracul Zapata, nici acum nu doarme bine.

Andu194717.10.2010 21:46

Iar pasa printre a fost pe Bernabeu.

«1151617181921»