De acum inainte scrieti in limba romana sau engleza sau posturile vor fi sterse!
De acum inainte scrieti in limba romana sau engleza sau posturile vor fi sterse!
De acum inainte scrieti in limba romana sau engleza sau posturile vor fi sterse!
Adica sa se scrie Ferencváros in romana sau engleza?![]()
De acum inainte scrieti in limba romana sau engleza sau posturile vor fi sterse!
De scris am scris in limba romana ce e scris in limba maghiara este incurajarea echhhipei ce ce nu pot sa scriu in limba romani cum nici numele echipei Ferencváros
Labelor triste, am inteles ca vreti sa sfidati si sa va dati rotunzi, ultrasilor care sunteti. Dar daca tristul de Ferencvaros, care sta in Cluj, mai face vreun dezacord, zboara pe geam!
Labelor triste, am inteles ca vreti sa sfidati si sa va dati rotunzi, ultrasilor care sunteti. Dar daca tristul de Ferencvaros, care sta in Cluj, mai face vreun dezacord, zboara pe geam!
[/quote
e din Cluj?Asta e grav!
Nu stiu daca ai facut misto sau nu dar DA, e grav! Sa fii cetatean roman si sa te exprimi in halul ala.
Parca ar fi facut cine stie ce ...nu a injurat , nu a vb urat , nu a jignit pe nimeni ...asta e urat , adica ceea ce fac multi dintre voi din pacate . Omul si-a spus o parere despre meci ,si dupa a adresat un indem asupra echipei asa cum oricine poate sa zica "forza Steaua " sau "hai Dinamo" sau " forza CFR" , asa a zis si el un simplu indemn asupra echipei lui .
Voi nu ati zis cumva " i love you middlesbrough" ...aia cum e ? nu e si mai grav cumva ?? o partida de o importanta chiar mare internationala , nu doar un meci dintr-un campionat .
Voi nu ati zis cumva " i love you middlesbrough" ...aia cum e ? nu e si mai grav cumva ?? o partida de o importanta chiar mare internationala , nu doar un meci dintr-un campionat .
Cred ca ai gresit site-ul; ma indoiesc ca pe aici a zis cineva "i love you boro" atunci dupa meci si nu a fost banat.
Eu nu pot sa inteleg ce a vrut el sa zica, putea la fel de bine sa fie o injuratura adresata stelistilor. Pentru ca acesta este un site romanesc limba folosita trebuie sa fie romana sau o limba de circulatie internationala.
Ati fost la meci?A fost extaz?
Nu stiu daca ai facut misto sau nu dar DA, e grav! Sa fii cetatean roman si sa te exprimi in halul ala.
stai linistit,nu suntem la olimpiada gramaticii limbii romane.
Si pina la urma nici Forza Steaua nu e in romana.Mai grav e sa-i faci"labe triste "pe unii care-si scriu aici o parere.
extaz
saracii astia 40 de oameni veniti din ungaria si vreo 30-40 de stelisti dar care n-au apucat sa se auda decat cateva secunde prin repr a 2-a . daca asta e atmosfera de pe un patinoar ...dar decat sa fie ce e la fotbal mai bine jucam doar cu 50 de spectatori ( prietenii jucatorilor si jucatorii ce au antrenament dupa meci ) ...
@112
De hockey ne mai spui cate ceva sau ai de gand sa continui in nota asta?
extazsaracii astia 40 de oameni veniti din ungaria si vreo 30-40 de stelisti dar care n-au apucat sa se auda decat cateva secunde prin repr a 2-a . daca asta e atmosfera de pe un patinoar ...dar decat sa fie ce e la fotbal mai bine jucam doar cu 50 de spectatori ( prietenii jucatorilor si jucatorii ce au antrenament dupa meci ) ...
Deci cei 40 suporteri au facut atmosfera.
De retinut ca si ei erau convinsi ca echipa lor nu are nici o sansa in meciu asta.
s-a jucat frumos..Steaua sa gasit greu in prima repriza dar si-au revenit..de nota 10 severson..ne facem de rusine daca nu ne mobilizam macar la meciurile de acasa..
@112
Poate nu ai vazut ce s-a intamplat aseara;). In conditiile astea, cam greu sa fie multa lume la meci.
nu au fost 40 de unguri ci 25, hai 30 cand veneau toti de la buda. 2 cefosi, 5-6 baieti, vreo 10-15 cetateni si doo pizde parca.
noi, prima repriza "baietii" stateau sus si nu cantau nimic. la pauza jumatate au plecat, ne-am mobilizat in a doua repriza si am dat o replica taioasa (ok, exagerez, dar n-au mai fost de capul lor pe fondul sonor), iar la pauza doi au mai plecat inca jumate din cati eram. finalul meciului ne-a gasit in numar de maxim 10 oameni scandand cand nu vorbea tipa aia la megafon si cand nu bateau ungurii cu toba.
pana la urma la handbal nu a ajuns nimeni din ce s-a vazut la TV deci nu-mi ramane sa cred decat ca "trairile" de seara trecuta i-au facut pe multi sa ramana acasa. not cool!
macar cu victoria ne-am ales.
A plecat destul de multa lume la handbal, atat dintre cei care au fost la hochei, cat si din altii. Din pacate, au fost unele probleme cu biletele si nu s-a putut intra.
Azi in Liga Nationala la patinoarul din Miercurea Ciuc, mare surpriza: SCM Fenestela 68 Brasov - Steaua 5-4
Deja nu mai e surpriza ...Brasov a eliminat SportClub din Cupa Romaniei dupa ce le-a dat un 3-0 sec saptamana trecuta ...
Iar am pierdut, din pacate, in seara asta in Ungaria - 3-4 impotriva lui Ferencvaros dupa ce am condus cu 3-0 si am luat gol cu 5 secunde inainte de expirarea timpului regulamentar.
Trebuie neaparat ca saptamana viitoare sa invingem pe Dab ca sa ramanem in cursa pt locul 4 de play-off.
Pentru noi a inscris Cam. Severson si Catalin Geru de 2 ori.
Avem sanse sa prindem play-off-ul ? Daca da, cat de mari? (Romania respectiv Liga mol)
in Romania e imposibil sa nu-l prindeti ... ba chiar de pe locu 3
in Liga mol ... va fi greu sa luati locul 4 ...va bateti cu stars si cu dab . vedeti pe icehockey.hu clasamentul si meciurile ramase pt fiecare echipa