FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Rangers

«1676869707177»
afinogenov6123.04.2014 19:35

Poftim bomba,Saramago!Mai radeam si de cei de la radio! :)):))

 

Croatia-Romania 4-3(SO)!O surpriza placuta sa scoti un asemenea rezultat in fata unor jucatori care joaca in KHL,la o echipa care a prins play-off-ul e ceva!Am condus cu 0-2 si 1-3,dar am fost egalati cu 3 minute inainte de final!Punctul asta ne ajuta sa nu cadem,dar daca nu faci un meci bun cu Olanda degeaba l-ai luat!

Oricum surprinzator rezultatul si este o surpriza!Bravo

 

Marcatori Romaniei:Zsok,Mihaly si Bors!La SO a marcat Fodor si au ratat Timaru si Nagy!Maine meci cu Lituania

Saramago24.04.2014 14:50

Trebuie sa recunosc ca n-am luat in calcul o asemenea prestatie a echipei noastre. In ceea ce-i priveste pe comentatorii radio, se pare ca se pricep maio bine decat mine la hochei.

 

Altfel, din lotul croat, in KHL doar Alan Letang a prins mai multe meciuri (17); restul jucatorilor de la Medvescak Zagreb au avut aparitii episodice (sub cinci partied in acest sezon), asa ca nu au inteles prea bine ce inseamna KHL.

Saramago25.04.2014 12:03

Lituania - Romania 5-2 in ziua a patra a Mondialelor de la Vilniuș vedeta gazdelor, Daibus Zubrus (NJ Devils) a izbutit trei assist-uri, iar ex-stelistul Pisarenko :yes: a realizat doua assist-uri (I-a servit cu pase de gol pe Zsok si Fodor).

 

Meciul decisiv pentru supravituire se va juca sambata, 26 aprilie, impotriva Olandei.

 

Dainius ZUBRUS, si nu asa cum eronat am scris in postul anterior, este golgeterul Mondialelor de la Vilnius cu 9 puncte (doua goluri si sapte pase decisive) :yes: . Mai important este ca echipa Poloniei, cu victorii pe linie in primele patru partied, a promovat in esalonul superior, indifferent de rezultatul din partida cu Marea Britanie.

Saramago26.04.2014 12:22

Romania - Olanda 1-9 (0-3, 0-2, 1-4), iar reprezentativa tarii nostre a retrogradat in al patrulea esalon valoric al hocheiului mondial. Golul de onoare al tricolorilor, daca mai poate fi vorba de onoare la un asemenea scor, a fost marcat de stelistul Georgescu.

afinogenov6127.04.2014 07:16
Romania - Olanda 1-9 (0-3, 0-2, 1-4), iar reprezentativa tarii nostre a retrogradat in al patrulea esalon valoric al hocheiului mondial. Golul de onoare al tricolorilor, daca mai poate fi vorba de onoare la un asemenea scor, a fost marcat de stelistul Georgescu.

Ne-am luat in meciul asta cat n-am luat in celelalte!

Saramago07.08.2014 11:11

Din cele postate pe forumul www.hochei.ro, am inteles ca Steaua se va putea baza in sezonul urmator pe hocheistii ucraineni Pavlo Akimov, Evgeny Emelyanenko, Andrei Butochinov, Anton Butochinov si Denis Zabludovsky. E vorba, desigur, de reveniri la echipa (facilitate, probabil, de dorinta jucatorilor de a parasi tara de origine, grav afectata de conflictele cu separatistii pro-rusi).

Calitativ, lotul s-ar imbunatati considerabil. Sa mai vedem ...

Saramago30.08.2014 11:28

In primul meci din intersezon HSC Miercurea Ciuc - Steaua 6-1 (1-0, 2-0, 3-1). Unicul gol al ros-albastrilor a fost inscris de MARCUS.

 

Steaua:

Catrinoi (Sandulescu) - Lusneac, Kostandi, Timaru, Georgescu, Sotir - Akimov, Emelyanenko, Zabludovski, Anton Butochnov, Andrei Butochnov - Tapu, Berdila, Munteanu, Bogdan Stefan, Marcus - Creanga, Barbu, Nicolescu, Constantin, Pascaru.

 

afinogenov6110.09.2014 15:59

A inceput Cupa Romaniei la hochei!

Începand de astazi, patinoarul municipal din Galați este gazda ediției restante 2013-2014 a Cupei Romaniei la hochei pe gheață.

În cadrul grupei B, Steaua va intalni Sportul Studențesc maine, de la ora 16:30, iar vineri, la ora 19:30, roș-albaștrii iși vor incrucișa crosele cu brașovenii de la ASC Corona.

Meciul de vineri va fi cel mai greu și important totodata steliștii luptand cu puternica echipă brașoveană pentru primul loc al grupei, singurul care califică in finala Cupei programată duminica la ora 18:00, pe același patinoar.

 

Sursa: CSA Steaua Bucuresti

 

Saramago11.09.2014 05:37

In prima zi a turneului de la Galati, la finele caruia se va decerna Cupa Roomaniei, Corona Brasov a castigat cu 30-0 (!!) in fata Sportului, iar HSC Miercurea ciuc a trecut cu 7-2 de Dunarea Galati.

edmond_dantes11.09.2014 17:29

Steaua - Sportul 22-1 (6-0, 7-0, 9-1)

foaie meci

afinogenov6125.09.2014 08:49

Steaua a câștigat spectaculos primul derby al campionatului

 

Ieri, la patinoarul din Cârța, județul Harghita, s-a desfășurat primul derby al campionatului național de hochei pe gheață, ediția 2014-2015.

 

Steaua București s-a impus într-o manieră spectaculoasă în fața rivalei de la Sport Club Miercurea Ciuc, cu scorul de 6-5, în timp regulamentar. Meciul a început favorabil ciucanilor, care au înscris primele trei goluri, după care partida s-a mai echilibrat, însă la timonă au fost tot oaspeții acestui joc, roș-albaștrii fiind organizatori.

 

Ultima perioadă a consemnat însă o spectaculoasă revenire în joc și pe tabela de marcaj a steliștilor, care au acumulat astfel primul succes în campionat. Scor final 6-5 (1-3, 1-1, 4-1), în favoarea Stelei. Aportul jucătorilor ex-sovietici în liniile steliste a fost substanțial, ei adunând 8 din cele 14 puncte.

 

Sport Club Miercurea Ciuc rămâne astfel fără victorie în sezonul actual, meciurile din Cupa României, de la Galați, făcând parte din agenda anului competițional 2013-2014. Ciucanii au trei insuccese în Liga Mol, la care se adaugă eșecul de ieri.

 

http://www.pointstreak.com/prostats/boxsco...?gameid=2527628

edmond_dantes01.10.2014 18:26

Corona Brasov - Steaua 6-3 (0-1,4-1,2-1) link

 

Saramago12.10.2014 16:54

Pe 12 octombrie, la Carta, Steaua a trecut cu 8-3 (1-0, 6-0, 1-3) de Dunarea Galati. Au marcat: Andrei Butochnov (2), Marcus, M.Constantin, Emelyanenko, Zabludovski (2), Pascaru, respectiv Geru, Sz.Szabolcs, Balint.

 

Dupa 5 meciuri disputate in sezonul regulat al LNH, Steaua a acumulat 12 puncte (patru victorii si o infrangere).

Saramago27.10.2014 20:48

Pe 25 octombrie (de Ziua Armatei Romane), Steaua a trecut cu 4-2 de Progym Gheorgheni. Golurile ros-albastrilor au fost marcate de Pavlo Borysenko (2, ambele in PP), Marius Marcus si Andryi Butochnov (EN). :yes:

edmond_dantes08.11.2014 17:16

VICTORIE SENZATIONALA!!! Steaua INGENUNCHIAZA CAMPIOANA SI URCA PE PRIMUL LOC IN CLASAMENT! (link)

 

Steaua Rangers a reusit o victorie de senzatie in aceasta dupa-amiaza invingand cu 7-5 campioana nationala en-titre la hochei pe gheata, Corona Brasov, la capatul unei partide extrem de tensionate.

Marcatori(S): Andrey Butochnov 3, Bocu, Borysenko, Emelianenko, Timaru

 

Prima repriza le-a apartinut militarilor, care au deschis scorul prin tanarul Florian Bocu, in minutul 4. Avantajul a fost majorat, opt minute mai tarziu, de Andrey Butochnov, care a stabilit si scorul primei reprize la 2-0 in favoarea Stelei.

 

Repriza a doua a fost una de infarct. In primul minut de la reluarea jocului brasovenii au redus diferenta prin Csaba Nagy. Avantajul de doua goluri a fost insa repede refacut de acelasi Andrey Butochnov, care a inscris pentru 3-1, ajutat de ucraineanul Pavlo Borysenko. Doua minute mai tarziu, a fost randul unui alt ucrainean sa inscrie, Evgeny Emelianenko ducand scorul la 4-1 pentru ros-albastri. Brasovenii insa nu au cedat si, pe fondul unor eliminari cvasi-gratuite dictate impotriva militarilor, s-au apropiat la un singur gol diferenta (4-3) prin cele doua reusite ale slovacilor Peter Klouda si Jaroslav Obsut, in superioritate numerica. Stelistii au raspuns imediat printr-un alt ucrainean, Pavlo Borysenko care a dus scorul la 5-3 printr-un frumos gol inscris in egalitate numerica in minutul 17 al celei de-a doua reprize. Replica Brasovului a venit destul de repede, cand fostul stelist Evgeny Pisarenko a redus iarasi din diferenta, inscriind pentru 5-4. Stelistii nu au vrut sa se impace cu aceasta diferenta periculoasa astfel ca in ultimele 30 de secunde ale reprizei ei au inscris un gol psihologic, semnat de capitanul echipei Ioan Timaru, datorita caruia Steaua Rangers a plecat la vestiare cu acelasi avantaj de 2 goluri (6-4).

 

Repriza a treia a fost o lupta pe viata si pe moarte, intre o echipa decisa sa-si apere avantajul si alta dand totul pentru a schimba tabela de marcaj in favoarea ei. In ciuda duritatilor unor brasoveni si a unor noi eliminari dictate usor impotriva lor, stelistii au rezistat eroic si au reusit chiar ss loveasca Corona inca o data printr-un nou gol semnat de Andrey Butochnov, pentru 7-4. Detensionarea din ultimul minut al meciului, cand ros-albastrii stiau ca nu mai au cum sa piarda o partida in care s-au daruit pana la epuizare, a permis brasovenilor sa inscrie prin Zsolt Molnar, gol care a contat doar pentru rezultatul oficial al meciului, 7-5.

 

Prin aceasta victorie Steaua Rangers urca pe primul loc in clasamentul campionatului national, cu 19 puncte, urmata de Corona Brasov (18 puncte) si Sport Club Miercurea-Ciuc (14 puncte).

Saramago08.11.2014 19:09

Cu ucrainenii (re)adusi in intersezon, Steaua joaca de la egal la egal cu brasovenii si harghitenii. Din cate stiu, ros-albastri au provocat prima infrangere a Coronei in competitiile interne din acest sezon (campionat + cupa).

Saramago20.11.2014 18:32

Intr-un meci jucat pe 20 noiembrie, la Galati, Steaua a invins echipa locala Dunarea cu 11-4 (3-0, 5-2, 3-2). Golurile stelistilor au fost marcate de Akimov, Timaru (2), Zabludovsky (2), Emelyanenko (2), Andryi Butochnov, Marcus, Pascaru si Anton Butochnov.

edmond_dantes08.12.2014 07:45

In primul turneu din faza play-off al Campionatului National de hochei Steaua a obtinut 3 victorii: 6-1 cu Progym, 23-2 cu Sportul Studentesc si 6-3 cu Dunarea Galati.

 

Steaua ocupa primul loc in clasament, cu 34 puncte, urmata de Dunarea Galati, 18 p, Progym, 9 p, Sportul, 0 p.

 

Al doilea turneu play-off va avea loc la Galati in perioada 12-14 decembrie.

Saramago17.12.2014 07:06

Steaua a castigat toate cele trei meciuri jucate la Galati. In cel mai echilibrat dintre ele, pe 14 decembrie, a trecut de amfitrioni cu 4-2. 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE18.12.2014 21:11

Azi facut un pas mare spre semifinalele cupei Romaniei prin un gol de aur.

Saramago19.12.2014 02:16

Da, Steaua s-a impus impotriva Dunarii Galati cu 4-3 in OT, GWG izbutit de Georgescu. Altfel, team-ul din Galati arata mult mai bine cu Nimenko, Donika, Scherbatyuk, Chernienko si ... ex-stelistul Konstantin Ryabenko. RYABENKO a fost campion cu Steaua cu mai bine de 10 ani in urma are in CV cateva selectii in reprezentativa Ucrainei, dar si meciuri in tricourile unor echipe importante precum Sokol Kiev, HK Kiev sau Beibarys Atyrau. Raman la pareerea ca a fost cel mai inzestrat dintre toti fundasii straini care au trecut pe la Steaua.

 

In cel priveste pe Scherbatyuk, daca nu gresesc a fost primul "stranier" din hocheiul nostru, inregimentat fiind la inceputul anilor 2000 de cei din Ciuc. 

edmond_dantes19.12.2014 08:21

Din fericire transferurile galatenilor au venit prea tirziu pt a mai conta in editia asta de campionat. Steaua se va califica de pe prima pozitie in semifinale, iar meciurile cu Dunarea vor fi niste antrenamente bune in perspectiva asta.

 

Ai dreptate in legatura cu Ryabenko; si eu l-as pune pe primul loc in ierarhia fundasilor straini care au jucat la Steaua (poate la egalitate cu Emelianenko).

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE19.12.2014 11:51

 

Din fericire transferurile galatenilor au venit prea tirziu pt a mai conta in editia asta de campionat. Steaua se va califica de pe prima pozitie in semifinale, iar meciurile cu Dunarea vor fi niste antrenamente bune in perspectiva asta.

 

Ai dreptate in legatura cu Ryabenko; si eu l-as pune pe primul loc in ierarhia fundasilor straini care au jucat la Steaua (poate la egalitate cu Emelianenko).

 

Nu se joaca semifinale,locul 1 din grupa a cu locul 1 din grupa b va juca finala.

edmond_dantes19.12.2014 12:11

Nicule, vorbeam despre CAMPIONAT, nu despre CUPA :)

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE19.12.2014 20:40

Infrangere cu 8-3,pacat ar fi fost o plimbare frumoasa duminica la Brasov pacat...

«1676869707177»