Din cate imi amintesc de acum doi ani, Ferencvaros nu prea ne-a pus probleme pe gheata. Nu cred ca si-au facut super echipa peste noapte asa ca am dreptul sa sper la o victorie confortabila.
Hai Steaua!
Din cate imi amintesc de acum doi ani, Ferencvaros nu prea ne-a pus probleme pe gheata. Nu cred ca si-au facut super echipa peste noapte asa ca am dreptul sa sper la o victorie confortabila.
Hai Steaua!
Intrarea va fi gratuita, atat la meciul de vineri cat si la cel de duminica(orele 11, impotriva celor de la Ujpest).
Din cauza conditiilor tehnice ale Patinoarului National Mihai Flamaropol care nu permit desfasurarea de antrenamente si competitii pe gheata, partida din cadrul Ligii Mol de vineri, 10 septembrie 2010, dintre echipele Steaua Rangers si FTC Orangeways Ferencvaros A FOST AMANATA, urmand a fi reprogramata la o data ulterioara.
Conducerea CSA Steaua si a sectiei de hochei pe gheata isi exprima speranta ca Federatia Romana de Hochei pe Gheata sa rezolve in cel mai scurt timp problema patinoarului, astfel incat antrenamentele echipei de hochei sa poata fi reluate, iar partida de duminica, 12 septembrie, cu Ujpesti TE sa se desfasoare in conditii tehnice normale.
http://Steaua.ro/hochei/2010/09/10/Steaua-...tiilor-tehnice/
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul ![]()
I-N-C-R-E-D-I-B-I-L
De ani de zile cel mai important patinoar din Bucuresti este intr-o stare jalnica si nimeni nu ia atitudine. Tot ce s-a facut, de fiecare data, a fost sa se schimbe 3-4 geamuri si sa se dea o pensula de vopsea. In fiecare an stam cu emotii ca sunt sanse sa nu se joace nu stiu ce meci sau sa ne amanam inceputul de campionat din cauza conditiilor de la Flamaropol. In ce tara civilizata din Europa, iarna, in timpul meciului, ninge pe gheata din cauza gaurilor din acoperis? Mai avem si pretentii dupa sa ne luptam de la egal la egal cu Miercurea Ciuc.
Macar sa-l "reabiliteze" pentru duminica.
ei asa spera,deci nu e sigur.
Se joaca sau nu?
Se joaca sau nu?
Azi sigur nu, duminica nu se stie...
Azi sigur nu, duminica nu se stie...
ms.
"In ce tara civilizata din Europa, iarna l meciului, ninge pe gheata din cauza gaurilor din acoperis"
sincer, mie mi-a placut momentul ala. era parca desprins din anii 30-40, ca un fel de salt romantic in timp.
Pfff, bine ca am aprins pc-ul, mergeam la patinoar degeaba. ![]()
Puneti meciul pe prima pagina sa vada cat mai multi.
In rest, hai cat mai multi la Hochei, sa le arat la unguri cum sunt romanii.
PREZENTA MAXIMA!
pana la urma duminica se mai tine meciul sau nu?
da
la hockey mai am echipa competitiva...sau ne domina "ciucanii" si in ziua de azi ???
e competitiva echipa ![]()
deci pana la urma meciul este la ora 11 sau la 19?
11
e competitiva echipa![]()
e bine atunci...sa fim superiori peste tot... ![]()
Hai sa umplem patinoarul maine. Baietii aia merita!
CSA Steaua!
vii si tu costi?
Sper sa fim mai multi decat am fost azi la rugby...
Chiar daca este o ora cam matinala..sper sa fim destui..booozgooreee sa-ti dam la muuuue !
Steaua inseamna CSA !
"Vineri seara s-au disputat celelalte trei meciuri din etapa secunda a Ligii Mol, inregistrandu-se urmatoarele rezultate:
Dab.Docler " Sap Fehervar 14-1
SC Miercurea Ciuc " Ujpesti 17-2
Vasas Budapesta " Fenestela Brasov 0-2"
Sursa: onlinesport.ro
Daca Miercurea Ciuc le-a dat 17...ar trebui sa castigam si noi.