Cateva concluzii dupa prima repriza din acest campionat:
1.Jocul este putin mai rasarit decat cel din sezonul trecut. Nu este extraordinar, dar este o prostie sa te astepti la un joc extraordinar cu o echipa schimbata aproape in totalitate. Oricum jucam mai bine decat sub Limbi
2.Pentru prima data dupa ceva vreme avem un mijloc capabil sa si atace, nu numai sa se apere. Radut si Pacurar au jucat destul de bine mai ales tinand cont ca e primul lor meci oficial la Steaua
3.M-a surprins placut Banel. A dat niste centrari foarte bune in aceasta repriza. Cred ca toata vara numai asta l-a pus Piturca sa faca, altfel nu-mi explic. Nu credeam sa prind ziua in care Banel sa dea 2 centrari bune din alergare intr-o repriza.
4.Mai avem de asteptat pana sa vedem cat de mult poate echipa. Nici adversarul nu este unul extraordinar.
5. Guie Migi