fanii lui "u" Cluj sunt dintre cei mai periculosi fani ai Romaniei , daca va amintiti la meciu cu CFR , au facut prapad prin Cluj
fanii lui "u" Cluj sunt dintre cei mai periculosi fani ai Romaniei , daca va amintiti la meciu cu CFR , au facut prapad prin Cluj
fanii lui "u" Cluj sunt dintre cei mai periculosi fani ai Romaniei , daca va amintiti la meciu cu CFR , au facut prapad prin Cluj
da,ne-a mai avertizat cineva mai sus.
o sa avem grija.
Sa nu uitati de scuturi.
Hai frateeeee ![]()
fanii lui "u" Cluj sunt dintre cei mai periculosi fani ai Romaniei , daca va amintiti la meciu cu CFR , au facut prapad prin Cluj
Ai Romaniei, ai regiunii, ai continentului...am vazut eu ca ofereau cursuri de "periculozitate" alora de la Lech Poznan, nebunii d'astea. Am auzit ca si aia de la Lazio se gandisera sa-si faca steag de gard cu irrid'U'cibili.
Sa-mi bag p..., uite-asa o bucata de prapad era la meciul cu CFR... ![]()
Aproape 300 de jandarmi si Politisti vor fi mobilizati pentru meciul Universitatea Cluj - Steaua, care se va disputa, duminica pe stadionul Cetate din Alba Iulia, in prima etapă a Ligii I.
Purtatorul de cuvant al Inspectoratului Judetean de Jandarmi Alba, Cosmin Jurcovet a declarat, vineri, corespondentului MEDIAFAX, că pentru acest meci vor fi mobilizati peste 230 de jandarmi din cadrul Jandarmeriei Alba si Gruparii de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca, care vor asigura masurile de ordine si siguranță publică in jurul stadionului.
Jurcoveț a spus că in zonă vor actiona si peste 50 de Politisti, care vor executa misiuni de mentinere a ordinii si sigurantei publice si de fluidizare a circulatiei rutiere.
Potrivit sursei citate, organizatorii partidei au anuntat că accesul publicului in stadion se va face incepand cu ora 16.00, numai pe bază de abonamente, bilete si invitatii, iar galeria echipei Universitatea Cluj va fi situată in tribuna a II-a, in timp ce galeria formatiei Steaua va sta in tribuna I intr-un sector rezervat.
"Jandarmii vor avea misiunea de a asigura ordinea publică pe traseele de afluire/defluire a publicului si in zona apropiată si imediată a arenei sportive inainte, pe timpul si după terminarea meciului de fotbal. De asemenea, vor interveni pentru restabilirea ordinii publice in cazul tulburarii acesteia, pe traseele de afluire/defluire, in zona apropiata imediată si in interiorul stadionului si vor coordona activitatea firmei de pază contractate de organizator pe linia indeplinirii atributiilor si sarcinilor ce revin acestora, conform planului de actiune intocmit. Efective din cadrul Politiei Municipiului Alba Iulia, in cooperare cu agenti ai Serviciului Politiei Transporturi Alba, vor actiona in statia CFR din Alba Iulia, pe traseele de afluire/defluire a suporterilor si in preajma stadionului Cetate si vor executa misiuni din sfera de competență, destinate mentinerii unui climat de ordine si siguranță publică si prevenirii aparitiei unor evenimente rutiere nedorite", a spus Jurcovet
Ieri-dimineață s-au epuizat tichetele de acces la tribuna I ce puteau fi cumpărate pentru meciul "U" Cluj - Steaua, programat mâine, la Alba Iulia. Localnicii au stat cinci ore la coadă pentru ultimele 300 de bilete.
Iubitorii fotbalului, fie suporteri ai Stelei sau ai Universității Cluj, in special localnici au luat cu asalt casa de bilete cu noaptea in cap pentru a prinde un loc la mult așteptatul duel dintre "șepcile roșii" și echipa lui Pițurcă. La ora 6 dimineața s-au așezat la coadă primii doritori de bilete, iar acestea au sosit abia in jurul orei 11:00 tocmai de la Cluj.
Peste 100 de localnici s-au inghesuit să pună mâna pe ultimele 300 de bilete puse in vânzare de către clubul clujean, insă doar jumătate dintre ei au apucat să le achiziționeze, asta pentru că fiecare a putut cumpăra câte bilete voia. Și la Cluj s-au epuizat ieri in câteva ore toate biletele puse in vânzare, astfel că stadionul va fi plin.
Steaua se vinde peste tot oriunde chiar si pe criza asta ![]()
U Cluj - Steaua live pe net la adresa http://www.sports-TV.eu , Ar fi bine daca s-ar putea pune link-ul si pe pagina TV Live ( http://www.fcsteaua.ro/U-Cluj-Steaua-TV-live.html ).Multe din link-urile de pe acea pagina nu mai sunt functionale,nu mai sunt updatate.
salll sunt din alba si in galeria Stelei nu am gasit bilete .... mai demult si anu asta cand o jucat cu Unirea am fost in galerie la Steaua ....cum sa fac sa intru si anu asta in galerie ??? daca astept galeria de la Bucuresti am sanse sa intru:D??
Atacantul de 27 de ani al Stelei, Pantelis Kapetanos, nu a facut parte din lotul echipei care a facut azi deplasarea la Sibiu, de unde echipa va pleca spre Alba Iulia.
Jucatorii Stelei ar fi trebuit să plece la ora 17:00 cu charterul, dar au ajuns cu o intirziere de 25 de minute in aeroport.
Atacantul de 27 de ani al Stelei, Pantelis Kapetanos, nu a facut parte din lotul echipei care a facut azi deplasarea la Sibiu, de unde echipa va pleca spre Alba Iulia.
Sper sa fie vorba doar pentru meciul asta... ![]()
se pare ca se pregateste vanzarea lui Kapetanos, ca deh, in vistieria clubului bate vantul ... pacat ca o sa ramanem cu un atac de ![]()
se pare ca se pregateste vanzarea lui Kapetanos, ca deh, in vistieria clubului bate vantul ... pacat ca o sa ramanem cu un atac de![]()
Hei prietene,daca Bogdan Stancu e un jucator de "caca"cum zici tu? Insemna ca sti mult fotbal,chiar foarte mult
.
Bogdan Stancu e un atacant destul de bun , dar nu are cu cine , si romeo surdu zic eu ca e acceptabil
Universitatea Cluj - Steaua Bucuresti va fi Live sigur la ora 18:00 la calitatea cea mai buna pe http://www.fotballive.net
Au venit astia cu reclama. ![]()
Un atacant ne-ar mai trebui, zic eu, ca sa stam linistiti.
Hei prietene,daca Bogdan Stancu e un jucator de "caca"cum zici tu? Insemna ca sti mult fotbal,chiar foarte mult.
Am spus eu ca ma dau mare cunoscator de fotbal? Sunt si eu un oarecare amator de acest sport ...
Insa daca te pricepi tu asa de bine, ai fi observat ca grecul are 26 de goluri marcate in 53 de meciuri in Liga 1, deci o medie de 2 goluri pe meci, cea mai buna dintre toti atacanti care activeaza acum in campionat !
Cand am spus ca sa avem un atac de rahat, nu am spus ca Stancu e un jucator de rahat, nicidecum, asta ai inteles tu prietene,e clar ca el nu poate sa duca greul de unul singur, una e sa joci impreuna cu Kapetanos in atac si alta e sa joci impreuna cu Surdu sa zicem, plus ca din spate nu are tocmai cei mai buni servanti : Tanase sau Nicolita, pe Radut nu-l punem la socoteala pentru ca nu stim inca ce poate
Un alt aspect pe care trebuie sa-l luam in calcul va fi aceasta asezare a lui Piti 4-1-4-1, ar putea sa mearga astazi cu cei de la U, insa nu stiu cat de buna s-ar putea dovedi pe termen lung, mai indicat cred ca ar fi sa foloseasca un 4-4-1-1 cu Kapetanos varf impins si Stancu al doilea atacant
Insa daca te pricepi tu asa de bine, ai fi observat ca grecul are 26 de goluri marcate in 53 de meciuri in Liga 1, deci o medie de 2 goluri pe meci, cea mai buna dintre toti atacanti care activeaza acum in campionat !
Ai tras ceva ? Eventual, un gol la doua meciuri.
ba eu sunt prin alba , la ce ora sa intalnesc galeriile si unde?
cu care pot sa iau legatura care a facut deplasarea?
asa e, 1 gol la doua meciuri, neatentia e de vina ... am scris si cam graba si poate de aia
Sper sa incepem cu dreptul.Parerea mea e ca echipele din Capitala vor reveni in top anul acesta.Doua din ele vor fi pe podium.![]()