FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

U Cluj - Steaua 1-2

«12345611»
razvy_ultras8921.07.2010 13:26
da,doar 350 dupa ultimele discutii.

 

am fost la stadion azi la alba iulia si am cerut bilete in sectorul stelist si mi s-a transmis ca nu se poate ca toate biletele au fost trimise la Bucuresti ( 350 ). in aceste conditii cum pot eu, un stelist din provincie sa-mi iau bilet in sectorul stelist la meci??

andyro21.07.2010 13:28

Astepti pana la venirea baietilor din Bucuresti (in ziua meciului) sperand ca vor veni mai putini de 350 din Bucuresti :)

rezistenta_ultras21.07.2010 13:29

vei cumpara de la intrarea in sectorul pe care il vom ocupa(Tribuna 1-sectoarele 8-11),inaintea meciului.

dar in cazul in care nu se va reusi suplimentarea celor 350,sunt sanse mici sa mai ramana bilete pentru cei din afara bucurestiului.

 

razvy_ultras8921.07.2010 13:53
vei cumpara de la intrarea in sectorul pe care il vom ocupa(Tribuna 1-sectoarele 8-11),inaintea meciului.

dar in cazul in care nu se va reusi suplimentarea celor 350,sunt sanse mici sa mai ramana bilete pentru cei din afara bucurestiului.

 

Ok, am inteles...mersi si sper sa mai suplimenteze si mortii aia de la u Cluj nr de bilete, ca mi se pare aberant sa dai doar 350 de bilete stelistilor. Is curios cand o sa joace cu dinam0 cate bilete o sa aibe javrele la dispozitie...

red&blue_boy21.07.2010 16:02
Mai nou, a semnat si Niculescu cu U.

 

Inca un motiv pentru care trebuie sa castigam la Alba iulia. :D

TURKU21.07.2010 16:51

normal ar trebuie sa ne dea 5% din capacitatea stadionului dar se stie ca organizatorul u Cluj nu vrea sa fim noi suporterii stelisti prea multi RUSINE sa va FIE alba-iulia&Cluj sclavi lui Borcea

rezistenta_ultras21.07.2010 16:58
normal ar trebuie sa ne dea 5% din capacitatea stadionului dar se stie ca organizatorul u Cluj nu vrea sa fim noi suporterii stelisti prea multi RUSINE sa va FIE alba-iulia&Cluj sclavi lui Borcea

ne-au dat 5%.

350 inseamna 5% , dar se puteau si mai multe .

asta e , poate se schimba ceva pana duminica .

Ro.OBert21.07.2010 18:40

Cei ce nu au bilete in sectiunea stelista sa-si cumpere bilete pe langa chiar daca vor fi langa gard nu cred ca vor sari cetatenii sa-i bata :)

RobYnho21.07.2010 18:49

Ce-ar fi daca ai lasa sa dea sfaturi doar cei care sunt in masura ?

TURKU21.07.2010 18:50

350 adica doar 7000 de locuri nu cred asa ceva,am fost pe stadionul CETATE are mai mult capacitatea,oricum sectorul ros-albastru va fi FULL sunt destui ardelenii prin preajma+cei din Bucuresti+provincia(doar cativa restul doar prezenti mai mult la meciurile de acasa ) Totusi la primul meci acasa vom umple Ghencea :steag_cruce_invers: mie dor de Steaua !!! voua?Stadionul Cetate-Alba Iulia nornal ca 5% ne au dat din locurile pe scaun dar stadionul poate gazdui in jur de 20.000,tabela de marcaj este in sectorul ardelenilor!De la gara se ajunge pe jos,cu taxi,autobuz sau troleu.

Costi21.07.2010 20:41

stadionul are 7000 de locuri pe scaune, deci doar acestea sunt luate in calcul(sau ma rog, portiunea de stadion deschisa publicului)

FCSBKiDo21.07.2010 21:47

Va avertizez nu stiu cum ii stadionul dar daca nu aveti bilete in sectiunea Stelei nu mergeti cu tricouri etc acolo galeria lui U este foarte periculoasa is nebuni! :)) si ar putea iesi bataie!Deci stati la locul vostru nu vrem nici unu dintre noi sa ii streicam debutul lui Piturca cu bataii.

rezistenta_ultras21.07.2010 22:07
Va avertizez nu stiu cum ii stadionul dar daca nu aveti bilete in sectiunea Stelei nu mergeti cu tricouri etc acolo galeria lui U este foarte periculoasa is nebuni! :)) si ar putea iesi bataie!Deci stati la locul vostru nu vrem nici unu dintre noi sa ii streicam debutul lui Piturca cu bataii.

ok.o sa anunt lumea.

andyro21.07.2010 23:22

E groasa rau. :death:

Daniel-Ionut22.07.2010 07:35
Va avertizez nu stiu cum ii stadionul dar daca nu aveti bilete in sectiunea Stelei nu mergeti cu tricouri etc acolo galeria lui U este foarte periculoasa is nebuni! :)) si ar putea iesi bataie!Deci stati la locul vostru nu vrem nici unu dintre noi sa ii streicam debutul lui Piturca cu bataii.

 

Uuuuu... MOBILIZAREA! :unsure:

matican22.07.2010 09:40

Puteti vedea meciul aici in flash : U. Cluj - FC Steaua - LIVE

 

 

blindica22.07.2010 12:03

0-1 e de ajuns :D

rock3ru22.07.2010 13:09

despre bilete la meci stie careva ceava

TehDevil22.07.2010 14:25

In primul rand tin sa va salut. Sunt nou pe aici.

In al doilea rand tin sa mentionez ca desi e o nou promovata, echipele mari mai mereu s-au incurcat cu echipele slabe ... sa nu uitam meciul Stelei din returul campionatului ... cel cu Ceahlaul Piatra Neamt. Nu ar trebui sa ne culcam pe o ureche. Sper doar sa batem, indiferent de scor. Forza Steaua !

 

 

Stanici22.07.2010 14:28
despre bilete la meci stie careva ceava

 

 

Biletele in sectorul oaspetilor se vor da la intrare de catre cei veniti din Bucuresti. Avand in vedere numarul limitat (350) pe care acestia l-au primit, sunt destul de putine sanse sa ramana pentru toti. Ideal ar fi sa va procurati, fiecare, bilete langa sectorul rezervat oaspetilor. Toate cele bune!

andrei06022.07.2010 16:55

cum se face deplasarea

Bogdan22.07.2010 18:06

Pe jos sau cu bicicleta. E mai eco.

FuNNky LowE suD22.07.2010 20:26

daa ... cu bicicleta bravo e ecologic :))) da faci 12 h ... pe e 81

rezistenta_ultras22.07.2010 22:28

S-au vîndut toate biletele

Sosirea Stelei la Alba Iulia pentru meciul de duminică impotriva lui U Cluj a stîrnit un interes enorm. Toate biletele tipărite pentru acest meci, peste 8.000, au fost deja epuizate, iar organizatorii au cereri de alte 10.000. "Ne gîndim să mai scoatem bilete, exclusiv pentru acest meci, in locurile unde aveam de gînd să vindem abonamente. Oricum, a fost o nebunie la casele de bilete", a comentat unul dintre organizatori.

 

Duminică in tricourile vechi

Steaua anunțase luna trecută că va modifica in sezonul care urmează echipamentul in care echipa va evolua in meciurile din deplasare. Cu toate acestea, duminică, la Alba Iulia, Răduț și compania nu vor imbrăca un set nou, ci vor juca in șorturile și tricourile pe care Steaua le-a folosit in sezonul trecut in jocurile de acasă, cel in dungi roș-albastre. "Abia săptămîna viitoare vom prezenta noul model de tricouri pentru deplasare", a spus unul dintre șefi. Vechiul echipament de deplasare conținea șorturi și tricouri de culoare verde fosforescent.

Daniel-Ionut22.07.2010 22:37
:hmmm: Chiar ma intrebam ce-i cu echipamentul de nu l-au schimbat... in fine, sper sa scapam de vestele alea reflectorizante din deplasare.
«12345611»