S-au vîndut toate biletele
Sosirea Stelei la Alba Iulia pentru meciul de duminică impotriva lui U Cluj a stîrnit un interes enorm. Toate biletele tipărite pentru acest meci, peste 8.000, au fost deja epuizate, iar organizatorii au cereri de alte 10.000. "Ne gîndim să mai scoatem bilete, exclusiv pentru acest meci, in locurile unde aveam de gînd să vindem abonamente. Oricum, a fost o nebunie la casele de bilete", a comentat unul dintre organizatori.
Duminică in tricourile vechi
Steaua anunțase luna trecută că va modifica in sezonul care urmează echipamentul in care echipa va evolua in meciurile din deplasare. Cu toate acestea, duminică, la Alba Iulia, Răduț și compania nu vor imbrăca un set nou, ci vor juca in șorturile și tricourile pe care Steaua le-a folosit in sezonul trecut in jocurile de acasă, cel in dungi roș-albastre. "Abia săptămîna viitoare vom prezenta noul model de tricouri pentru deplasare", a spus unul dintre șefi. Vechiul echipament de deplasare conținea șorturi și tricouri de culoare verde fosforescent.