Eu tot raman blocat uneori cand vad ca echipe ca Branesti, Otopeni, Dacia Mioveni, chiar si Unirea Urziceni si Vaslui isi fac loc / si-au facut loc in prima divizie, pe cand echipe cu traditie si cu suporteri in spate (ceea ce nu prea vezi in RO: UTA, Corvinul, Petrolul, Sportul - bine astia cu mai putini suporteri
- ) se zbat in mediocritate prin ligile inferioare.
Singura explicatie la care ma gandesc e ca e mult mai simplu, in cazul in care esti un miliardar de carton, sa "investesti" la Mioveni decat la FC Arges (exemplu abstract), pentru ca acolo faci 2951010210221 de mii de manarii si cine plm se ridica impotriva ta? Aia 10 pustani care vin la stadion impreuna cu bunicii lor?
Trist... tare trist.
Salut revenirea lui "U" in prima Liga. Pacat de ei ca sunt sclavii cainilor 