FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

ZAPATA - ULTIMA SANSA

«12346»
MoWeed29.06.2010 10:39

Adriane

 

In primul rand sunt complet de acord cu tine ca Zapata nu trebuia dat si ca are valoare de Steaua, in ciuda anumitor gafe. Totusi meciurile in care ne-a salvat sunt mult mai numeroase decat cele in care a gafat si orice portar mai gafeaza, chiar si Casilias, Buffon sau Cech.

 

Dar totusi e o aberatie sa zici ca in faza postata de Ronnie vina e a lui Baciu. Pentru Dumnezeu, Zapata a avut o gramada de timp sa degajeze mingia. Nu era presat de nimeni, avea timp berechet sa degajeze.

Plus ca daca te uiti pe film, deja iesise la pase, deci argumentul ca a trebuit sa iasa mult din poarta datorita pasei lui Baciu nu sta in picioare, deja era iesit din poarta.

E o greseala imensa si stupida de portar!

 

Nimeni nu zice acum ca trebuie sa-l crucificam pentru greseala asta, dar riscam sa cadem in penibil daca nici macar nu o recunoastem ca fiind o greseala a lui Zapata.

Adrian29.06.2010 10:40

Portarul nu trebuie sa iasa la pase! A mai iesit unu' la pase la Madrid si asa a marcat Banel primul sau gol in CL.

MoWeed29.06.2010 10:43

Pai daca nu trebuia sa iasa la pase si a iesit, a cui este greseala? A lui, care nu a respecat indicatiile tactice sau a lui Baciu care vazandu-l iesit i-a pasat corect?

 

Oricum ai lua-o, tot greseala lui Zapata este. Asta e, se mai intampla, nu a fost primul si nu va fi ultimul portar de valoare caruia i se intampla.

 

Peste tot in lume se paseaza la portar, nu mai exagera. De fapt, e greu sa gasesti un meci in care fundasii sa nu paseze deloc portarului.

Ronnie29.06.2010 10:47
Bai, deci, acum mi-am adus aminte. Eu nu am facut fotbal dar stiu ca, atunci cand te preseaza atacantii, nu dai pase la portar. Dai in aut sau degajezi terenul. Eu asa stiu. Ne spune ronnie daca se face asa sau nu. Ca, din ce vad eu(si din ce zice vochin si pe acolo, ca cica s-ar mai fi intamplat, nu stiu) nu e o idee prea buna sa dai pasa la portar.

 

Pana una alta, da, am uitat faza si acum am revazut-o. Totusi raman la aceeasi parere. Zapata nu trebuia sa primeasca pasa. Ia uita-te pana unde a fost nevoit sa iasa.

Pana la urma, tu ce ii reprosezi? Faptul ca nu a tras bine. Mie mi s-a parut ca a tras bine. A fost un sut bun. Doar ca l-a lovit pe ala :))

 

E o prostie sa spui ca asta e o gafa de portar. Oricine putea sa traga asa. Diferenta e ca, daca era fundas, in spatele lui exista un portar care sa prinda mingea. Asta nu e gafa de portar. Asta e gafa de jucator de camp. Portarul trebuie sa prinda mingea, nu sa dea pase decisive, nu sa creeze.

Repet, fiti realisti. Daca voi vreti portari care sa joace si coordonatori de joc, mergeti in brazilia. Acolo gasiti si portari golgeteri.

 

Acest post este un pamflet si trebuie considerat ca atare!

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Ronnie iti spune ca atunci cand esti presat de atacant sa dai pase in aut daca in poarta il ai pe Zapata si pe fcsteaua.ro pe Adrian.

 

In niciun caz sa nu dai pasa la portar. Portarul trebuie privit ca un dusman, nici nu trebuie sa ai prea multe interactiuni cu el. E o raie, n-ai voie nici sa-l privesti in ochi.

 

Asta inseamna bai Sweeper Keeper! Portarul trebuie sa joace ca si un fundas in unele momente. Majoritatea antrenorilor cer acest lucru de la un portar in momentele in care adversarul te preseaza foarte sus si fundasii nu mai au solutii! E simplu, fundasul paseaza la portar, portarul degajeaza mingea in fata (dar nu ca super-Zapata, in atacant) si echipa are posibilitatea sa urce. Nu stiu exact cum se traduce in romana, dar in engleza asta este termenul.

 

ADRIANE TATAAA, SCOATE FILMUL CU VAN DER SAAR. SCOATE REPEDE! Scoate-l cat mai repede ca inca nu au apucat sa-l vada toti. Te faci tu singur de cacao. Spui ca Van der Saar e de vina. Pai bine ma, acolo Van der Saar e de vina, dar in situatia cealalta Baciu?! Te contrazici singur. Nici nu mai stii cum sa il pupi pe Zapata sa iasa el bine.

 

Chiar iti este greu sa zici "Da frate, Zapata e vinovat la golurile cu Ceahlaul si Dinamo." Nu iti luam bani daca zici asta. Nu esti tu Zapata sa trebuiasca sa iti fie rusine.

 

 

medichit29.06.2010 10:51
Nu vreau sa-l impunem din motivele pe care mi le-ai citat ci din motivele noastre, adica alea de ma jos si le recitez aici:

"Asadar consider ca atata timp cat acest antrenor(pe care nu-l consider un specialist) care e la al 4 lea mandat ca si premierul (alt "specialist") Boc, doreste sprijinul suporterilor si noi suporterii putem emite o cerere(cu riscul asumat de a gresi, desi nu cred asta) prin care sa-l reintroducem pe Zapata acolo unde ii este locul, intre buturi!!!"

La asta ma refer ...

Adriane, iti multumesc pentru sustinerea lui Zapata, sincer nu retin toate fazele din care ne-a scos mereu, dar stiu ca fara el(si fara Kape si altii care au mai marcat) poate ne luptam prin coada clasamentului, sau chiar la retrogradare cu echipa carpita pe care am avut-o pana acum!

Mare dreptate ai cand spui ca se uita ce a facut bine!!!

Eu nu am uitat, sau daca am uitat nu am uitat binele facut de ZApata.

Putem impune un portar antrenorului pentru ca antrenorul are nevoie de noi suporterii adevarati si-n cazul lui Zapata chiar ar trebui s-o facem sa aratam ca ne iubim echipa si ca ne apreciem valorile ei reale.

Ar fi un gest minunat si impresionant pentru Rufay, am arata cu adevarat cine suntem si-n acest fel am pune si presiune pe ceilalti portari, sa dea totul la echipa.

Atitudinea va aduce rezultate, comentarea in contra si delasarea nu, vom culege exact ce semanam!!

 

Forta Steaua si vb ta

 

Cu Steaua Pana la Moarte!!!!

Adrian29.06.2010 10:59

Bai, eu unul, pana acum, nu am auzit niciodata de Sweeper Keeper. Daca as fi auzit de expresia asta in alt context, m-as fi gandit la unu' din ala care vinde maturoaie si maturi si striga pe strada cat il tine gura. Da' te cred pe cuvant daca tu zici ca asa e.

Oricum, e pacat ca nu ai inteles ironia. Era evident ca eu nu dau vina pe Van Der Sar la faza aia si ca sunt doar ironic cand zic "afara cu el din fotbal". Uite, cu gafele alea cu tot, Van Der Sar a ajuns la Manchester United, echipa ta preferata.

Acum, te intreb si eu asa, de ce nu iti bati joc de el asa cum iti bati joc de Zapata?

 

 

Eu nu inteleg asta cu "portarul trebuie sa joace ca fundas". Asta mi se pare o idee a la Lacatus. Ca numa' ala mai avea ideea cum ca mijlocasul dreapta trebuie sa joace mijlocas stanga, atacantul sa joace mijlocas, mijlocasul ofensiv sa joace la inchidere, etc.

 

Poate ca sunt eu fixist sau poate ca sunt old fashioned dar eu stiu ca portarul trebuie sa fie portar, nu fundas. Fotbalul se schimba. Se pare ca eu am ramas in urma. Oricum nu-mi pasa. Inainte se juca fotbal. Acum se joaca football manager.

Ronnie29.06.2010 11:07

Fixist sunt eu, tu esti anti-fixist sa ne-fixist, ce vrei.

 

1. Nu imi bat joc de Zapata. Spun doar ca e panarama ca portar.

2. Van der Saar daca face cate o gafa pe sezon e mult. De exemplu, sezonul acest nu imi aduc aminte sa fi facut vreo gafa. De fapt, de cand a venit la "echipa mea preferata" imi aduc aminte doar de o gafa facut intr-un meci cu Liverpool, atat. Am spus si mai demult, daca Zapata ar face cate o gafa pe sezon, nu ar fi nicio porblema. Dar cand tu gresesti de atatea ori, ma scuzi, dar incep sa cred ca e lipsa de valoare decat ghinion.

3. Ti-as zice mai degraba limitat, decat fixist, daca tu crezi ca un portar nu trebuie sa aiba si alte roluri decat acela de a apara. Nu ai auzit de expresia "constructia incepe de la portar"?

4. Inainte nu exista forum, acum toti se cred antrenori.

medichit29.06.2010 11:07
Acest post este un pamflet si trebuie considerat ca atare!

 

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Ronnie iti spune ca atunci cand esti presat de atacant sa dai pase in aut daca in poarta il ai pe Zapata si pe fcsteaua.ro pe Adrian.

 

In niciun caz sa nu dai pasa la portar. Portarul trebuie privit ca un dusman, nici nu trebuie sa ai prea multe interactiuni cu el. E o raie, n-ai voie nici sa-l privesti in ochi.

 

Asta inseamna bai Sweeper Keeper! Portarul trebuie sa joace ca si un fundas in unele momente. Majoritatea antrenorilor cer acest lucru de la un portar in momentele in care adversarul te preseaza foarte sus si fundasii nu mai au solutii! E simplu, fundasul paseaza la portar, portarul degajeaza mingea in fata (dar nu ca super-Zapata, in atacant) si echipa are posibilitatea sa urce. Nu stiu exact cum se traduce in romana, dar in engleza asta este termenul.

 

ADRIANE TATAAA, SCOATE FILMUL CU VAN DER SAAR. SCOATE REPEDE! Scoate-l cat mai repede ca inca nu au apucat sa-l vada toti. Te faci tu singur de cacao. Spui ca Van der Saar e de vina. Pai bine ma, acolo Van der Saar e de vina, dar in situatia cealalta Baciu?! Te contrazici singur. Nici nu mai stii cum sa il pupi pe Zapata sa iasa el bine.

 

Chiar iti este greu sa zici "Da frate, Zapata e vinovat la golurile cu Ceahlaul si Dinamo." Nu iti luam bani daca zici asta. Nu esti tu Zapata sa trebuiasca sa iti fie rusine.

 

Ronnie, noi discutam despre sustinerea si impunerea lui Zapata la echipa sau nu, in ideea in care barbugiul vrea suportul nostru, tanda pe manda, sa ne impunem ca suporteri adevarati .

Despre gafe stim, nu mai e cazul sa le argumentam sau nu, portarul trebuie sa stea pe linia portii(am fost portar) si pasa lui Baciu nu putea sa fie altfel decat a fost,nici moale nici tare, ca daca dadea o pasa mai tare nu se stie ce reactie ar fi zvut Rufay, ar fi prins-o, respins-o sau era autogolul "specialistului" Baciu.

Hai sa nu mai cadem in polemica asta, nu asta ne intereseaza ... .

Pe scurt, esti de acord cu ce am scris, cu dorinta mea pana la urma, de-al sustine si introduce la echipa, nu e obligatoriu ca tu sa vrei, exista si optiuni negative, ca la vot, bila alba sau neagra.

Atat doar, pro sau contra, da sau nu, merita o ultima sansa sau nu, de ce discutam dupa, nu acum.

MoWeed29.06.2010 11:10

@medichit

 

Si daca-l impunem pe Zapata la echipa, cu ce ii suntem superiori lui Jiji? Antrenorul trebuie sa-si aleaga echipa deoarece el este principalul responsabil pentru rezultatele echipei!

 

 

Te rog sa nu intelegi ca-l critic pe Zapata; consider ca cedarea lui e o prostie incredibila.

Adrian29.06.2010 11:11

Pai tu ai enumerat 6 gafe in 3 sezoane. Asta inseamna o medie de 2 gafe pe sezon. Afara cu el!!!

 

Aia cu "constructia incepe de la portar" e de la Olaroiu, o stiu. E ala care a zis ca nu mai stie fotbal si care l-a lasat pe Gigi sa faca echipa.

 

De ce dracu mai exista mijlocasi atunci, nu stiu. Sunt curios daca si la Barcelona consctructia incepe de la portar. Daca incepe Valdez sa dea pase decisive, ce mai face Xavi? Se duce dracului, il dau aia afara.

Ronnie29.06.2010 11:11

@medichit

 

Pai spune-mi de ce as incerca eu sa impun in echipa Stelei (cu toate ca nu am niciun cunvant de spus) un portar care a luat cele mai penibile goluri din istoria clubului?

joseph29.06.2010 11:19
Eu zic sa iti intrebi 50 de prieteni care nu au treaba cu fotbalul a cui e vina. Iti zic eu ce vor raspunde. 50 de 50 vor spune ca portarul e de vina.

 

De ce sa cautam niste oameni care nu au treaba cu fotbalul cand te avem pe tine si esti si dispus sa ne zici de 50 de ori ca Zapata este o panarama de portar?

Ronnie29.06.2010 11:21
de ce sa cautam niste oameni care nu au treaba cu fotbalul cand te avem pe tine si esti si dispus sa ne zici de 50 de ori ca Zapata este o panarama de portar?

 

Ca sa nu mai fim ironici pe forum.

Alexandru H.29.06.2010 11:22

Adrian, ai auzit sper de Iashin, cel mai mare portar din istorie? Omul ala nu a ramas cel mai mare doar pentru ca sarea bine si apara penaltiuri, ca am avut destui de astia si dupa el. Rusnacul a inventat ideea de sweeper keeper, adica de portar care conduce defensiva propriei echipe, o sustine prin pase si uneori chiar joaca rolul de ultim fundas. Sa zicem ca in fotbalul actual Iker Casillas ar fi un exemplu bunisor. Tu il aperi pe Zapata prin apelul la o practica a fotbalului ce a devenit desueta din anii 50: portarul trebuie sa stea nemiscat in poarta.

 

Cred ca asta e marea problema a lui Zapata si motivul pentru care nu e un portar mare. E bun la reflexe, la "aparat" dar nu poate trece la faza moderna a "goalkeeperilor". E absolut dezastrous la modelul Iashin, nu poate sa conlucreze cu defensiva. Nu sunt foarte incantat de portarii pe care ii avem dar nu pot sa-l apar pe Zapata datorita unui sezon bun, din trecut.

 

Cat despre apelul la premiile pe care le-a primit de la ziare, ma faci sa rad. Dupa ce ca ii injuri pe toti ziaristii ca baga minciuni despre fotbal si Steaua in general, acum apelezi la parerea lor despre Zapata "to prove a point". Hai ca m-am ras! :rolleyes:

joseph29.06.2010 11:25
Adrian, ai auzit sper de Iashin, cel mai mare portar din istorie? Omul ala nu a ramas cel mai mare doar pentru ca sarea bine si apara penaltiuri, ca am avut destui de astia si dupa el. Rusnacul a inventat ideea de sweeper keeper, adica de portar care conduce defensiva propriei echipe, o sustine prin pase si uneori chiar joaca rolul de ultim fundas. Sa zicem ca in fotbalul actual Iker Casillas ar fi un exemplu bunisor. Tu il aperi pe Zapata prin apelul la o practica a fotbalului ce a devenit desueta din anii 50: portarul trebuie sa stea nemiscat in poarta.

 

Cred ca asta e marea problema a lui Zapata si motivul pentru care nu e un portar mare. E bun la reflexe, la "aparat" dar nu poate trece la faza moderna a "goalkeeperilor". E absolut dezastrous la modelul Iashin, nu poate sa conlucreze cu defensiva. Nu sunt foarte incantat de portarii pe care ii avem dar nu pot sa-l apar pe Zapata datorita unui sezon bun, din trecut.

 

Cat despre apelul la premiile pe care le-a primit de la ziare, ma faci sa rad. Dupa ce ca ii injuri pe toti ziaristii ca baga minciuni despre fotbal si Steaua in general, acum apelezi la parerea lor despre Zapata "to prove a point". Hai ca m-am ras! :rolleyes:

 

Poti sa aplici aceleasi criterii si celorlalti portari din lot si sa-mi zici care dintre ei este peste Zapata? Tatarusanu? Care iese pe centrari numai in mintea comentatorilor(si cica asta era principalul lui atu)?! De Stanca nu ma iau pt ca nu l-am vazut la treaba mai deloc, dar nu ma astept la prea mare lucru

medichit29.06.2010 11:27
@medichit

 

Pai spune-mi de ce as incerca eu sa impun in echipa Stelei (cu toate ca nu am niciun cunvant de spus) un portar care a luat cele mai penibile goluri din istoria clubului?

Tu nu vrei, e limpede, ok iti respect alegerea, e dreptul tau.

 

De ce?Eu nu consider ca Piturca este un antrenor valoros, nici ca jucator nu l-am vaut o valoare, s-a uitat cand galeria scanda " Piti lasa-nee, lasa-nee?Ai uitat acel gol dat de el cu encefalul cand portarul i-a degajat in cap ...? E una din marile lui relizari probabil.Adevaratele valori pe atunci erau Bumbescu, Belodedici, Balint, Dukadam, Lacatus, Hagi, Ungureanu, si era si Piti ...

S-a uitat probabil si prestatia Dlui la nationala, in special in pauza dintre reprize, din momentele grele, cand nu putea da nici un sfat, sau nu era capabil sa motiveze echipa, sa rastoarne situatia din teren.

Tot ce a facut Piturca a facut echipa de fapt, nu antrenorul, valoarea lui Marica, Max Nicu, Mutu, Chivu, Lobont,Radoi, Goian, etc .... nu vreau sa ti-i insir pe toti ci doar sa intelegi ideea, ca valorile individuale ale fiecaruia in parte sunt eminamente esentiale si de multe ori decid soarta unui meci.

Cu cat vom scoate din echipa mai multe valori, si mai ales in acest mod,( aplicat lui Rufay), cu atat mai rau ne va fi, pentru ca se creeaza frustrare, se calca in picioare un om, un caracter, o vointa si o valoare. Si din cate vezi in jur la fel e si-n tara in orice domeniu vrei sa gasesti cazuri de acest gen.

Modul in care este tratat si asta deranjeaza pana la urma.

 

Oricum din partea ta votul e negativ, ok asteptam si alte voturi

Ronnie29.06.2010 11:30

@medichit

 

Zapata e genul de caracter care ar trebui sa il avem la echipa. E un om care respecta fanii, conducerea, colegii, cum putini gasesti. Dar eu as vrea un portar la Steaua, un portar care sa isi face meseria intai si daca e si un caracter precum columbianul, e bonus.

Alexandru H.29.06.2010 11:34
poti sa aplici aceleasi criterii si celorlalti portari din lot si sa-mi zici care dintre ei este peste Zapata? Tatarusanu? care iese pe centrari numai in mintea comentatorilor(si cica asta era principalul lui atu)?! de Stanca nu ma iau pt ca nu l-am vazut la treaba mai deloc, dar nu ma astept la prea mare lucru

 

Parca aici trebuia sa ne certam pe seama lui Zapata. Ce treaba au ceilalti portari cu performantele lui Zapata? Oricum, la cat e de laudat pe aici, ar trebui sa-l vedem maine pe la vreo echipa de top din Spania, ca la 50.000 de euro chiar nu e scump... pariu ca va ajunge la Branesti sau la Targu Mures?

medichit29.06.2010 11:36
@medichit

 

Si daca-l impunem pe Zapata la echipa, cu ce ii suntem superiori lui Jiji? Antrenorul trebuie sa-si aleaga echipa deoarece el este principalul responsabil pentru rezultatele echipei!

 

 

Te rog sa nu intelegi ca-l critic pe Zapata; consider ca cedarea lui e o prostie incredibila.

 

superiori lui Jiji suntem prin atitudine, prin consecventa, prin dragoste de echipa- pe gratis- nu pe bani ca dlui.

Antrenorul are nevoie de noi?Daca are si noi avem nevoie de Zapata, cerem o sansa pentru el, o merita!!!!!! Pe deplin inca!!!!!

De asta vreau sa avem o intalnire cu Dl Piti, cu AISS, cu cine mai considerati si voi ca trebuie si sa-l impunem ca vointa noastra si sa stabilim de la inceput cadrul premierile pentru eventualele goluri evitate de portari, penalizarile pentru gafe reale, neimputabile decat direct portarului, la cate gafe, pierde locul dintre buturi, etc , sa vorbeasca profesionalismul nu masinatiunile murdare.

 

Voua va convine ca o alta valoare ca Ionut Rada a fost cedat si ca acum e la CFR cu contract semnat pe 4 ani?

Aici e ghiseftul, pierdem valori si nu e bine deloc.

axl29.06.2010 11:37

Apoi, imi vine oarecum peste mana sa sustin, alaturi de alti frati stelisti, mentinerea lui Zapata la echipa avand in vedere ca am rosit de rusine pe Ghencea in momentul in care tot stadionul il huiduia pe Victoras Iacob. De ce-ar fi unul mai bun decat celalalt?

joseph29.06.2010 11:39

@ Alexandru H.

 

Nu am nicio intentie sa ma cert cu nimeni legat de Zapata, dar se pare ca nu ma pot intelege cu bacauanii pentru ca nu mi se pare normal sa scoti in evidenta doar lucrurile negative despre cineva. Si legat de ce spui tu, daca era si constant, chiar era de mult portar la o echipa mare. Eu nu zic nici macar ca n-a gresit la faza cu Baciu, dar nici Baciu nu avea de ce sa dea pasa aia acolo si nu mi se pare normal sa contestati treaba asta. E ca si cum ai zice ca la golul lui Banel a fost doar Cernea de vina ca nu mai era in poarta.

 

 

Daca iei doar elementele negative poti sa scoti din poarta orice portar, pentru ca pe o perioada de cativa ani eu nu am vazut portar care sa nu faca gafe sau sa nu aiba fluctuatii de forma. Iar legat de comparatiile cu ceilalti portari din lot... ce sa fac...? Sa-l compar cu Banel sa vedem care da mai multe rateuri pe meci sau ce?

 

LE: A nu se intelege ca sunt de acord cu ideea de a-l impune in echipa sau ceva de genul asta.

medichit29.06.2010 11:47
@ Alexandru H.

 

nu am nicio intentie sa ma cert cu nimeni legat de Zapata, dar se pare ca nu ma pot intelege cu bacauanii pt ca nu mi se pare normal sa scoti in evidenta doar lucrurile negative despre cineva. si legat de ce spui tu, daca era si constant, chiar era de mult portar la o echipa mare. eu nu zic nici macar ca n-a gresit la faza cu Baciu, dar nici Baciu nu avea de ce sa dea pasa aia acolo si nu mi se pare normal sa contestati treaba asta. e ca si cum ai zice ca la golul lui Banel a fost doar Cernea de vina ca nu mai era in poarta.

 

 

daca iei doar elementele negative poti sa scoti din poarta orice portar, pentru ca pe o perioada de cativa ani eu nu am vazut portar care sa nu faca gafe sau sa nu aiba fluctuatii de forma. iar legat de comparatiile cu ceilalti portari din lot... ce sa fac...? sa-l compar cu Banel sa vedem care da mai multe rateuri pe meci sau ce?

 

Nimeni nu scrie aici din intentia de a se certa cu cineva, tot ce doresc este sa-l sustinem pe Rufay si sa-l impunem la echipa, daca sunt mai multi care doresc acest lucru. Atat si nimic mai mult, vreau doar sa ma implic sa facem ceva.

Daca gasesc sustinerea poate gasim mai mult si ne organizam, sesizam forurile decizionale convocam o sedinta cu Dl Piturca si impunem, cerem conditii normale/egale pentru toti si nu masinatiuni murdare.

Alexandru H.29.06.2010 11:50
Nimeni nu scrie aici din intentia de a se certa cu cineva, tot ce doresc este sa-l sustinem pe Rufay si sa-l impunem la echipa, daca sunt mai multi care doresc acest lucru. Atat si nimic mai mult, vreau doar sa ma implic sa facem ceva.

Daca gasesc sustinerea poate gasim mai mult si ne organizam, sesizam forurile decizionale convocam o sedinta cu Dl Piturca si impunem, cerem conditii normale/egale pentru toti si nu masinatiuni murdare.

 

Aha, deci il injuram pe Becali ca impune jucatori la echipa dar noi avem voie sa facem asta? Super. Eu zic sa mergem mai departe si sa-i dam inaintea fiecarui meci lui Piti o lista cu primul 11 pe care il va juca...

medichit29.06.2010 11:56
Aha, deci il injuram pe Becali ca impune jucatori la echipa dar noi avem voie sa facem asta? Super. Eu zic sa mergem mai departe si sa-i dam inaintea fiecarui meci lui Piti o lista cu primul 11 pe care il va juca...

N-as exagera chair asa, personal consider ca suporterii unei echipe sunt mai speciali decat antrenorul si chiar decat finantatorul, ei sunt sufletul adevart al echipei, restul ... no comment.

E o situatie delicata, dar ceva pentru Rufay trebuie facut, dac si tu vrei asta, daca nu, ok, inca un vot negativ.

Apreciem sau nu valorile echipei?

Lasam "specialistii" sa decida? S-a vazut si se vede unde am ajuns.

Alexandru H.29.06.2010 12:06
N-as exagera chair asa, personal consider ca suporterii unei echipe sunt mai speciali decat antrenorul si chiar decat finantatorul, ei sunt sufletul adevart al echipei, restul ... no comment.

E o situatie delicata, dar ceva pentru Rufay trebuie facut, dac si tu vrei asta, daca nu, ok, inca un vot negativ.

Apreciem sau nu valorile echipei?

Lasam "specialistii" sa decida? S-a vazut si se vede unde am ajuns.

 

Ai o viziune absolut aberanta asupra fotbalului.

«12346»