Adriane
In primul rand sunt complet de acord cu tine ca Zapata nu trebuia dat si ca are valoare de Steaua, in ciuda anumitor gafe. Totusi meciurile in care ne-a salvat sunt mult mai numeroase decat cele in care a gafat si orice portar mai gafeaza, chiar si Casilias, Buffon sau Cech.
Dar totusi e o aberatie sa zici ca in faza postata de Ronnie vina e a lui Baciu. Pentru Dumnezeu, Zapata a avut o gramada de timp sa degajeze mingia. Nu era presat de nimeni, avea timp berechet sa degajeze.
Plus ca daca te uiti pe film, deja iesise la pase, deci argumentul ca a trebuit sa iasa mult din poarta datorita pasei lui Baciu nu sta in picioare, deja era iesit din poarta.
E o greseala imensa si stupida de portar!
Nimeni nu zice acum ca trebuie sa-l crucificam pentru greseala asta, dar riscam sa cadem in penibil daca nici macar nu o recunoastem ca fiind o greseala a lui Zapata.
