Fiind un suporter adevarat al echipei si de mic copil, am considerat necesar sa propun sustinerea lui Zapata pentru a reveni la echipa, nu sa fie dat afara pe usa din dos, cu diverse scheme(gen boala grava de inima, sau o suma de transfer derizorie).
Fie ca-i place sau nu antrenorului, Zapata este un portar de talia lui Lobont deci clar peste Stanca, Tatarusanu si altii. Pe de alta parte a facut si cateva gafe, insa sa nu uitam ca poate datorita si lui am ocupat locul 4 la finele clasamentului cu o echipa carpita. Zapata este un om de caracter si cred c-a pus suflet cand a jucat pt echipa, a vorbit frumos despre noi, sufletul Stelei, nu cred ca merita un tratament de acest gen.
Este o valoare a clubului, si este iubit de noi. Sunt destui alti jucatori mai cunoscuti si mai faimosi ca el care fac gafe.
Asadar consider ca atata timp cat acest antrenor(pe care nu-l consider un specialist) care e la al 4 lea mandat ca si premierul (alt "specialist") Boc, doreste sprijinul suporterilor si noi suporterii putem emite o cerere(cu riscul asumat de a gresi, desi nu cred asta) prin care sa-l reintroducem pe Zapata acolo unde ii este locul, intre buturi!!!
VREAU O CONCURENTA REALA, DACA STANCA E INTR-ADEVAR UN PORTAR BUN SA VORBEASCA FAPTELE SI PROFESIONALISMUL DIN FIECARE!
ZAPATA MERITA ULTIMA SANSA!!! Daca va repeta gafele, sa fie sanctionat, retrogradat, penalizat, etc. .
IL SUSTINEM SI IL IMPUNEM LA ECHIPA????
DA SAU NU? VOTATI!MANIFESTATI-VA OPINIILE CIVILIZAT!
SA FECEM CEVA PANA NU E PREA TARZIU!!!
