FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2010-2011

«1202122232427»
bogdinho'28.04.2011 15:55
@Gio, Barcelona i-a dat golul 2 lui Real nu 11 contra 10 ci 1 contra 5 :)

 

Bine zici :)):thumbsup:

 

P.S. :

 

Cu Pepe , fara Pepe , cu Oana , fara Oana tot v-am rupt maul , nu mai gasiti scuze !

 

Rusine pentru Jose , o echipa precum Real numai din frica de a nu fi zdrobita trage autorcarul in fata portii , buncker-ul in fata la 16 m si autobaza in toata jumatatea terenului.

 

Barca e Barca si de 3-4 ani cam face tot ce vrea in fotbal , ma refer la joc , nu la alte speculatii prostesti.

 

Asa ca ciocu` mic halla Madrid :D:shutup2: , acum " Una Manita " e la putere !

chodi do piče28.04.2011 16:34

Doamne ce scuze puerile, echipa de fetite etc etc. Mai aveti putin si faceti spume la gura, iar scorul tot 0-2 ramane. Dupa logica voastra inseamna ca si Brazilia 70, Olanda 74, Brazilia 82, Milanul lui van Basten, Real Madrid 2000 tot echipe de fetite erau. In schimb echipele lui mourinho, Grecia 2004 (alte exemple importante de antifotbal nu mai stiu din fericire, cel putin pentru moment) sunt capodopere ale fotbalului. In loc sa fiti mandri ca sunteti contemporani cu o asemenea echipa, voi va legati de un arogant care, intr-adevar a avut succes pana acum, dar n-a stralucit deloc. Iar fotbalul inseamna spectacol nu plicitseala.

*Alecs*28.04.2011 16:52

Da, tot 2-0 ramane. Dar cu un om in plus.

 

Daca Dinamo juca fotbalul pe care il practica Barcelona, erai mandru? Sau invers, daca Real juca mai frumos ca Barca, erai mandru?

 

Cand castigi in 8 ani de zile Cupa UEFA si Champions League in ani consecutivi cu aceeasi echipa, cupe nationale in 4 tari diferite, campionate in 3 tari diferite, 2 Champions League + alte supercupe, stralucesti al naibii de mult.

 

Cand te uiti doar la El Clasico, normal ca ai parerea ca Real joaca plicticos.

predatorpulse728.04.2011 17:29
red&blue_boy28.04.2011 20:05

Sa zicem ca eliminarea lui Pepe n-a fost corecta pana la urma,dar pe mine nu ma incalzeste prea mult.Real nici pana atunci n-a jucat mai nimic,m-am saturat de fitele tactice ale lui Mourinho.Poate 11 la 11 nu castiga Barcelona,dar oricum pe Nou Camp se calificau.Sunt curios insa in finala cu United cum va fi,n-as fi asa sigur pe victoria lor.

 

Asteptam returul,sa vedem ce se va mai intampla.Chiar daca se califica sau nu,desi e clar ca sansele sunt infime,100% Real Madrid merge la victorie pe Camp Nou.
Sunt curios daca va fi asa,daca Real va iesi la joc sau barem va incerca sa joace altceva.Barem sa iasa cu fruntea sus,nu mai au ce pierde,calificarea oricum e jucata.

 

 

 

zloty28.04.2011 20:08
Interesant.

 

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/...oca_a_Alves.htm

Aceasta reluare arata ca Pepe nu a avut nici o secunda intentia de a juca mingea, chiar trebuia sa ii rupa piciorul ca sa dea rosu?? Mourinho sa mai taca dracu din gura si sa nu uite cum a castigat el Ligile ,dupa episodul cu Andrade si Deco si penaltiul inventat in retur pentru porto

chodi do piče28.04.2011 20:55
Da, tot 2-0 ramane. Dar cu un om in plus.

 

Daca Dinamo juca fotbalul pe care il practica Barcelona, erai mandru? Sau invers, daca Real juca mai frumos ca Barca, erai mandru?

 

Cand castigi in 8 ani de zile Cupa UEFA si Champions League in ani consecutivi cu aceeasi echipa, cupe nationale in 4 tari diferite, campionate in 3 tari diferite, 2 Champions League + alte supercupe, stralucesti al naibii de mult.

 

Cand te uiti doar la El Clasico, normal ca ai parerea ca Real joaca plicticos.

 

Pai am specificat de la bun inceput ca nu tin cu Barcelona, eu tin cu Steaua (cea dinainte de 2003 evident:-j), deci eram mandru si daca juca Real Madrid asa si asta puteai sa-ti dai seama deoarece i-am enumerat inainte printre echipele acelea memorabile. Daca juca asa Dinamo evident ca nu eram, este exceptia de la regula.

 

PS: Porto, echipa de fetite :))

blindica29.04.2011 06:02
Bine zici :)):thumbsup:

 

P.S. :

 

Cu Pepe , fara Pepe , cu Oana , fara Oana tot v-am rupt maul , nu mai gasiti scuze !

 

Rusine pentru Jose , o echipa precum Real numai din frica de a nu fi zdrobita trage autorcarul in fata portii , buncker-ul in fata la 16 m si autobaza in toata jumatatea terenului.

 

Barca e Barca si de 3-4 ani cam face tot ce vrea in fotbal , ma refer la joc , nu la alte speculatii prostesti.

 

Asa ca ciocu` mic halla Madrid :D:shutup2: , acum " Una Manita " e la putere !

 

Te-as coase la gura cu sfoara,vreau sa te doara :shutup2: Dintre toti bobocii pasiunii tiki-tak-iene,tu esti singurul care posteaza aberatii cu ''ciocu' mic'' , ''a rupe maul'' si ''manita'' de zici ca vorbim de Mache,asta in conditiile in care s-au adus argumente pro si contra ambelor stiluri de joc.

ebonyc29.04.2011 06:37

Frate si mie imi place Barcelona si nu de acum, de dinainte de Rijkaard cand nu castiga nimic, dar nu ma bat asa cu pumnu-n piept ca "noi" jucam de rupem, "noi" va spargem. Poate daca eram nascut in Spania eram, dar aici avem alte "barci".

bogdinho'29.04.2011 11:09

Problema e ca cei din Madrid in frunte cu Jose , nu stiu sa piarda. Apeleaza la orice fel de tertipuri ca sa se scuze , insa nu se uita la joc.

 

Asa si cei care simpatizeaza cu Real :)

south-side29.04.2011 13:41

http://www.youtube.com/watch?v=o9GLU9hNgVE

 

Ca sa ne mai si distram un pic dupa ce a aparut peste tot video-ul cu Pepe care nu atinge piciorul lui Alves un baiat istet a luat filmuletul si l-a disecat pe frame-uri. Surpriza o veti gasi, explicatia e in spaniola dar banuiesc ca se intelege ce vrea sa zica omul. Pana unde ajunge nebunia asta a ziarelor de casa doar ca sa creeze polemici. Modifici poze, filmulete e deja prea de rahat. Presa e o curva peste tot.

 

 

Versiunea El Clasico a Pixelului Albastru

gio_stgloria29.04.2011 16:23
Problema e ca cei din Madrid in frunte cu Jose , nu stiu sa piarda. Apeleaza la orice fel de tertipuri ca sa se scuze , insa nu se uita la joc.

 

Oare cine a pornit aspersoarele atunci cand inter a mers in finala anul trecut ?

bogdinho'30.04.2011 05:48

Hai sa fim seriosi , Barca e clar peste Real la toate capitolele si punct :)

MoWeed30.04.2011 06:51
Oare cine a pornit aspersoarele atunci cand inter a mers in finala anul trecut ?

Asa este ai dreptate. Anul trecut, nici Barcelona nu prea a stiut sa piarda desi, indraznesc sa spun, Inter a jucat mai mult fotbal decat a jucat Real miercuri.

Poate si datorita individului Mourinho care este diametral opus filozofiei Barcelonei. Pe cand Barcelona incearca si reuseste de ani buni un fotbal ofensiv, placut ochiului(orice ar zice antrenorii de manager de pe aici, experti in a se plange de arbitraj), Mourinho face absolut orice sa castige. Il inteleg si poate ca-l inteleg si suporterii echipelor la care antreneaza. Dar eu, ca spectator mai mult sau mai putin neutru(sunt numai suporter stelist, pentru celelalte echipe sunt doar un fan) vreau sa vad un meci placut ochiului, nu sa-mi pierd 2 ore din viata cu o mizerie de ultra-mega-cattenacio.

 

Ca tot vorbim de Mourinho, isi mai aminteste cineva cand Chelsea investea sute de milioane in jucatori si avea un gazon de divizia judeteana?

Ronnie30.04.2011 08:51

Eu din cate tin minte Chelsea avea gazon prost doar in meciurile cu Barcelona. In rest era impecabil.

Liviu: VPM30.04.2011 09:19
:) dar intentia a fost si arbitru nu avea cum sa vada:)
Daniel-Ionut01.05.2011 09:20
Cu Pepe , fara Pepe , cu Oana , fara Oana tot v-am rupt maul , nu mai gasiti scuze !

 

Asa ca ciocu` mic halla Madrid :D:shutup2: , acum " Una Manita " e la putere !

 

Du-te ma la manager :sleep:

*Alecs*02.05.2011 09:23

Ma faceti sa rad... filmulet trucat chiar pe site-ul oficial al clubului, Alfredo di Stefano e un mincinos, presa mondiala scrie la comanda Madridului, doar "baiatul" ala a analizat bine faza :) )

 

Dar de asta stiati ? E la fel de "trucat".

 

 

Nici galben nu s-a dat.

 

Crybabies :(

 

 

Azi, comitetul UEFA ar putea sa-i suspende pe Dani Alves si Pedro pentru comportament nesportiv si pe Busquets pentru comportament nesportiv si rasism la adresa lui Marcelo pe care l-a numit "maimuta" in timpul meciului tur.

bogdinho'03.05.2011 08:00

Hai baietii , Una Manitaaaa si astazi :D

zloty03.05.2011 08:54
Azi, comitetul UEFA ar putea sa-i suspende pe Dani Alves si Pedro pentru comportament nesportiv si pe Busquets pentru comportament nesportiv si rasism la adresa lui Marcelo pe care l-a numit "maimuta" in timpul meciului tur.

Sunt si dovezi sau doar cuvantul lui Marcelo?

*Alecs*03.05.2011 13:20
Sunt si dovezi sau doar cuvantul lui Marcelo?

 

Desigur.

 

 

Din pacate, UEFA a decis sa nu se implice in acest duel, respingand atat acuzatiile Realului impotriva Barcei cat si viceversa.

Inca o data, acest for demonstreaza ca deviza lor "we care about football" este una falsa si desi promoveaza campanii de fair-play si respect, acestea sunt doar pentru imagine.

Atunci cand jucatorii lui Real Madrid au tras de timp intentionat la Amsterdam ca sa lipseasca in ultimul meci, au fost sanctionati de catre UEFA, desi nu exista nici un articol in regulament care sa pedepseasca asa ceva. La fel si acum cativa ani, Eduardo cand era la Arsenal si a simulat un penalty a fost suspendat. De asemenea si Dida cand a simulat ca a fost lovit de un suporter de-al lui Celtic intrat pe teren a fost suspendat.

Se pare ca aceleasi fapte se sanctioneaza diferit, in functie de club.

zloty03.05.2011 13:34

Normal ca UEFA face ce vrea , dar toate meciurile enumerate sunt din grupe nu? nu tin minte sa se fi implicat UEFA in meciurile decisive. Dar sti cum e nu toate pot sa ii mearga lui Mouriho numai cum vrea el , a profitat destul dupa urma arbitrajelor , nu poate mereu sa fie asa.

gio_stgloria03.05.2011 13:37

De-asta mor eu pe Barcelona ca ei se dau cea mai fairplay echipa si defapt au printre ei cei mai mari tigani. Desigur exista si exceptii. Dar sunt si tiganii astia in frunte cu Dani Alves, continuand cu Pedro , Boschet si asa mai departe. Ma mir ca Pique nu si-a dat in petec pana acum, banuiesc ca vrea sa faca impresia la shakira de sta asa potolit.

Si uitati asa echipa aia a lui mourinho cu jucatorii aia care s-au aparat , care au fost ponegriti de toata lumea, a iesit cu capul sus dupa meciul tur.

Cei ce nu ma credeti uitati-va putin la clipurile de mai sus.

 

Referitor la decizia UEFA nu mai avem ce comenta, Barcelona a avut arbitrii de partea ei , acum si forul UEFA. Bucurati-va de fotbal !

 

PS: bogdinho , nu mai crea inca un post cu manita ca am inteles si noi ideea ta.

south-side03.05.2011 14:22

 

Ia vezi la 1:18 cum calca acesti fairplay ca tot dati in Pedro. Nu o fi omul ingeras da prea o fortati si voi. Eu unul cred ca nu l-a vazut nu-i asa?

 

Unii cititi si pe buze ce i-a zis lui Marcelo ca l-a facut maimuta. Poate i-o fi zis de morti ceva gata stie lumea ca e rasial.

 

Daca judeca UEFA pe Real si nu pe Barca va martirizati pe-aici asa aia au ales sa fie impartial ca se stie ca si unii si altii au facut cacaturi in meciul asta. Daca va elimina pe probe video cum e asta pe Marcelo, nu era mai bine ca sa aveti cu ce sa va plangeti.

 

De clipul trucat nici nu mai vorbim poate doar copii nu au vazut ce era de vazut.

*Alecs*03.05.2011 15:41

Intrari urate o sa gasesti la toate echipele. Dar simulari ca ale jucatorilor Barcei si numarul frecvent al acestora n-am mai vazut. O sa se ajunga sa-i atinga pe degetul mic de la picior si o sa se planga ca au fost loviti cu cotul in plina figura, iar Pique o sa faca sprinturi cu mainile in aer catre toti arbitrii, jurandu-se pe Shakira ca a vazut el ce s-a intamplat.

 

Mai bine nu mai mentionezi clipul "trucat".

Ar insemna sa afirmi ca cei din conducerea Realului l-au trucat, din moment ce a fost postat pe site-ul oficial printr-un comunicat oficial si a fost oferit ca proba la UEFA.

Ar insemna sa afirmi ca Alfredo di Stefano n-are nicio treaba cu fotbalul si e un mincinos.

Ar insemna ca zeci de ziare din tari neutre acestui duel sa scrie la comanda Madridului.

 

Nu am citit eu pe buze ca nu ma pricep. Au citit expertii si au constatat ca a spus "Mono", care inseamna maimuta in spaniola. De asemenea, comunicat oficial, proba la UEFA. Dar am uitat, forul european nu se ocupa de rasismul din fotbal.

 

Filmuletele sunt clare, doar cine nu vrea, nu vede.

«1202122232427»