FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Premier League 2010-11

«167891046»
Vlad Bogdan09.09.2010 11:32
Zola jucat la Chelsea intre 1996 si 2003.

 

Poti fi putin mai exact cu data?

 

 

 

In 1996, te gandesti si tu ca la 3 ani nu prea aveam eu treaba cu fotbalul. O urmaresc pe Chelsea de prin 1999-2000.

Maye09.09.2010 11:38

@ Mo

 

1. Lasa cupele , mai uita-te si pana unde au ajuns prin competitii.

Promit ca mai spre seara o sa fac si o statistica din ultimii 10 ani in Europa, ca sa lamurim tot.

Si nu am sa bag si Liga cu Bayern.

 

2. Cred ca Fletcher , Carragher , Johnson , Nani si Kuyt joaca la acelasi nivel.

 

3. Este o diferenta intre cuplul de fundasi de la Utd si L`pool. Una destul de mare.

Hai sa nu ne cramponam de un singur meci, Kellerman.

Vrei sa iti pun si eu gafele facute de Agger sau Carragher?

 

4. Am zis si eu ca e o chestie subiectiva, dar Evra este peste tot dat cel mai bun din lume la ora. Poate sunt toti subiectivi. Fabio Aurelio atat e de senzational incat in ultimele saptamani L`pool i-a oferit un contract nou, el nepriminand oferte decat de la echipe gen Zaragoza.

 

 

@ Kellerman

 

Nu te mai crampona de un singur meci.

Eu recunosc cand o echipa e peste Utd, nu am probleme.

Cine ma cunoaste stie de fapt care e echipa mea . :)

 

Nu vad de ce va luati de Valencia.

 

Omul asta a facut foarte multa treaba buna in sezonul viitor.

Luati de pe torrente rezumatul sezonului si o sa vedeti cate goluri decisive a marcat.

Este un jucator incredibil de muncitor, doar ca ii lipseste glamour-ul si fitele.

Maye09.09.2010 11:52
In 1996, te gandesti si tu ca la 3 ani nu prea aveam eu treaba cu fotbalul. O urmaresc pe Chelsea de prin 1999-2000.

Deci de pe vremea lui Dan Petrescu, ca ma gandeam ca el te-a atras spre Fulham.

*Alecs*09.09.2010 12:05
Eu zic ca Valencia este peste Nani sau Kuyt, iar Flatcher este unul dintre cei mai buni mijlocasi centrali din Europa la ora actuala. Nu o fi vreun Gerrard sau Xavi, dar este foarte util.

 

Fiind un jucator cheie in angrenajul lui United si un mijlocas de top, cred ca merita sa nu-i mai pocim numele. Se scrie Fletcher, nu Flatcher.

 

Si ca sa nu va mai certati atata si fiecare sa faca statistica pe cati ani ii convine lui, luati toata istoria celor doua cluburi si o sa vedeti ca atat Man United cat si Liverpool au acelasi numar de trofee, 58.

Abia de la anul Liverpool o sa fie pe locul 2.

David09.09.2010 12:53
@Ronnie

 

 

 

3. Agger este mai slab decat Vidic sau Ferdinand, dar diferenta dintre ei nu e asa de mare cat vrei tu sa insinuezi.

 

In mod normal Agger e REZERVA lui Charagher ori Skrtel. Si joaca foarte rau fundas stanga.Liverpool a pierdut cu City cu majoritatea ocaziilor venind de pe partea lui.

Insa cand solutia de avarie iti este vedeta nationalei Danemarcei,nu stai rau.

 

PS.Gerrard si Lampard sunt cei mai buni mijlocasi centrali din lume.Imi place Barca,insa astia doi fac mai multe pentru echipele lor decat Xavi si Iniesta.

Robert Aeroth09.09.2010 13:35

United sta bine in aparare?:)))))) cred ca glumesti, mereu au fost o echipa ofensiva puternica si cu o aparare de nivel mediu.

 

Liverpool este sub United pot fani lui Liverpool sa spuna ce vor cifrele nu mint.

Mo pai si chestia cu Kuyt peste Nani este pur subiectiva. Si ce aveti cu Valencia mie personal mi se pare un jucator excelent,imi aminteste de Beckham in unele momente...

Liverpool sta mai slab si ca lot si ca finante si ca staff tehnic dar sta mai bine ca fani(mult mai loiali).

Robert Aeroth09.09.2010 13:45
Tin sa te contrazic.

 

Spurs nu sunt peste Utd ca lot.

Hai sa ne uitam peste primul 11 al celor 2 echipe.

 

Portar

 

Van der Sar vs Gomes - Avantaj Utd

 

Linia de fund

 

Neville-Ferdinand-Vidic-Evra vs Kaboul-Dawson-King-Assou Ekotto - Avantaj clar Utd

 

Linia de mijloc

 

Valencia-Carrick-Scholes-Giggs vs Lennon-Palacios-Van der Vaart - Bale - Aici as vedea egalitate. Se completeaza experienta cu tineretea.

 

Atac

 

Rooney - Berbatov vs Defoe - Crouch - Egalitate din nou

 

Cele mai importante rezerve

 

Hargreaves,Brown,O`Shea,Anderson,Nani,Park,Owen,Hernandez,Fletcher,Gibson.

Gallas,Bassong,Woodgate,Corluka,Bentley,Modric,Jenas,Krancjar,Pavlyuchenko,Keane

 

Inclin sa dau si aici egalitate.

Spurs stau mai bine pe atac, Utd pe mijloc si aparare.

 

 

Deci cu ce este mai bun lotul lui Spurs?

Si hai cu date reale , nu cu conceptii propri

 

giggs nu poate duce un meci intreg de obicei joaca nani care e mult sub bale. van der saar nu e chiar atat de bun pe langa gomez + ca e mai batran asta e un dezavantaj.

ferdinand nu a mai pupat un meci de nota 10 de peste 2 ani din cauza accidentarilor deci numai chiar ce a fost, dawson este mai tanar.

In schimb in atac Rooney, Berba(flop) sincer mi se par mult mai buni ca defoe crouch

Si o sa vezi ca corluka modric si krancjar o sa joace in foarte multe meciuri, pe cand la Utd singurul care are valoare asemanatoare este fletcher poate si park

Anderson vine dp o accidentare si nici inante nu era cine stie ce,hargraves e accidentat de secole si e si batran, brown vesnic rezeva, o'shea este slabut,nani nu inteleg ce cauta la Utd, Owen numai e deloc ce era odata,Hernandez si gibson au potential mare. Si as mai preciza cativa jucatori pe care i-ai sarit Evans (ambii frati) au potential mare , Diouf nu il vad prea mare talent...Possebon hmm nici el nu pare cine stie ce

Tottenham are echipa un pic mai tanara si are jucatori cu potential mai mare. lot mai bine echilibrat si pare o echipa mai britanica in joc(nu e neaparat ceva bun,doar ca eu prefer stilul britanic)

Maye09.09.2010 19:17

Robert, zici pe acolo niste prostii mai mari decat tine.

Credeam ca am cu cine sa vorbesc despre fotbalul britanic.

M-am inselat.

Robert Aeroth09.09.2010 21:17
Robert, zici pe acolo niste prostii mai mari decat tine.

Credeam ca am cu cine sa vorbesc despre fotbalul britanic.

M-am inselat.

 

Ce argument genial.... Tu doar ai spus lotul celor 2 echipe si ti-ai dat cu parere ca vai sunt egale sau Utd e peste nu's unde... la fel si eu mi-am dat cu parerea despre jucatorii enumerati de tine. Sau crezi ca e ca pe fifa unde te uiti la "skille" si spui x este peste y? Sau te deranjeaza probabil persoana mea si ai incercat sa faci pe grozavu..atatea variante nici nu stiu de unde sa aleg.

Eu de exemplu nu l-as pune pe carrick titular peste fletcher niciodata dar hey ce stiu eu despre fotbal.. :D

MoWeed09.09.2010 21:27
@MoWeed

 

Eu zic ca Valencia este peste Nani sau Kuyt, iar Flatcher este unul dintre cei mai buni mijlocasi centrali din Europa la ora actuala. Nu o fi vreun Gerrard sau Xavi, dar este foarte util.

Nu iti impartasesc parerea. Nu inseamna ca neaparat eu am dreptate sau tu ai dreptate. Cum spuneam, e o chestie pur subiectiva

 

 

@ Mo

 

1. Lasa cupele , mai uita-te si pana unde au ajuns prin competitii.

Promit ca mai spre seara o sa fac si o statistica din ultimii 10 ani in Europa, ca sa lamurim tot.

Si nu am sa bag si Liga cu Bayern.

In acelasi timp comparand si puterea financiara? Liverpool are mai multe trofee europene in ultimii 10 ani, desi din punct de vedere financiar nu s-au putut compara cu Manchester in aceasta perioada. Sa nu uitam ca, intr-o buna parte din ultimii 10 ani, Manchester a fost cea mai bogata echipa de fotbal din lume(cel putin din lumea fotbalului de inalt nivel)

Singurul an in care investitiile au fost consistente la Liverpool a fost primul an de dupa venirea americanilor, cand a fost adus si Torres.

Tinand cont de discreptanta asta dintre puterile finaciare ale cluburilor, e mare lucru ca Liverpool are mai multe trofee.

 

Si, orice ai zice tu de statisticile alea, peste ani n-o sa-si mai aminteasca nimeni sfert-finalistele sau semifinalistele, numai echipele care au jucat finala.

 

2. Cred ca Fletcher , Carragher , Johnson , Nani si Kuyt joaca la acelasi nivel.

De acordt

 

 

 

 

 

Maye09.09.2010 21:28

Tu ce ti-ai spune dupa asta?

Asta imi demonstreaza cat fotbal cunosti.

 

Si o sa vezi ca corluka modric si krancjar o sa joace in foarte multe meciuri, pe cand la Utd singurul care are valoare asemanatoare este fletcher poate si park

 

Robert Aeroth09.09.2010 21:43

Sunt jucatori care mai pot creste si eu ii vad peste jucatori gen nani,anderson. Imi pare rau ca nu am cunostinte fotbalistice ca ale tale :worthy: . Dar de acolo pana la a ma face prost....

 

 

A si a fost si o exprimare slaba a mea cand am zis aia ma refeream doar la jucatorii de pe banca de rezerve a ambelor echipe.

Maye09.09.2010 23:28

Sa vedem cine are dreptate. Liverpool si Utd participa in urmatoarele competitii in fiecare an : Premier League, FA Cup, Cupa Ligii si Cupele europene.

 

Incepem cu Premier League:

 

2000/01 - United 1 / Liverpool 3

2001/02 - Liverpool 2 / United 3

2002/03 - United 1 / Liverpool 5

2003/04 - United 3 / Liverpool 4

2004/05 - United 3 / Liverpool 5

2005/06 - United 2 / Liverpool 3

2006/07 - United 1 / Liverpool 3

2007/08 - United 1 / Liverpool 4

2008/09 - United 1 / Liverpool 2

2009/10 - United 2 / Liverpool 7

 

Din 10 sezoane, United a castigat 5, Liverpool 0.

In 9 sezoane din 10 , United a fost peste Liverpool.

 

 

FA Cup :

 

2000/01 - Liverpool castigatoare / United Turul 4

2001/02 - Turul 4 ambele

2002/03 - United Turul 5 / Liverpool Turul 4

2003/04 - United castigatoare / Liverpool Turul 5

2004/05 - United finalista / Liverpool Turul 3

2005/06 - Liverpool castigatoare / United Turul 5

2006/07 - United finalista / Liverpool Turul 3

2007/08 - United Turul 6 / Liverpool Turul 5

2008/09 - United semifinala / Liverpool Turul 4

2009/10 - Ambele Turul 3

 

Din 10 trofee, United a castigat 1 , iar Liverpool 2.

Din 10 sezoane United a terminat mai bine ca Liverpool in 6 , Liverpool a terminat peste United in 2 , iar in 2 sezoane au iesit in acelasi tur.

 

Cupa Ligii:

 

 

2000/01 - Liverpool castigatoare / United Turul 4

2001/02 - Ambele Turul 3

2002/03 - Liverpool castigatoare / United finalista

2003/04 - Ambele Turul 4

2004/05 - Liverpool finala / United semifinala

2005/06 - United castigatoare / Liverpool Turul 3

2006/07 - Liverpool sferturi / United Turul 4

2007/08 - Liverpool Turul 5 / United Turul 3

2008/09 - United castigatoare / Liverpool Turul 4

2009/10 - United castigatoare / Liverpool Turul 4

 

Din 10 trofee United a castigat 3 , iar Liverpool 2.

Din 10 sezoane Liverpool a fost peste United in 5 sezoane, United peste Liverpool in 3, iar in 2 sezoane au fost eliminate in aceeasi runda.

 

 

Cupele Europene :

 

 

2000/01 - Liverpool castigatoare Cupa UEFA / United sferturi UCL

2001/02 - United semifinala UCL / Liverpool sferturi UCL

2002/03 - United sferturi UCL / Liverpool sferturi Cupa UEFA

2003/04 - United optimi UCL / Liverpool Turul 4

2004/05 - Liverpool castigatoare UCL / United optimi UCL

2005/06 - Liverpool optimi UCL / United grupe UCL

2006/07 - Liverpool finala UCL / United semifinala UCL

2007/08 - United castigatoare UCL / Liverpool semifinala UCL

2008/09 - United finala UCL / Liverpool optimi UCL

2009/10 - Liverpool semifinala EL / United sferturi UCL

Supercupa Europei : Liverpool - 2 , United - 0

Campionatul Mondial al Cluburilor - United 1 , Liverpool -0

 

In 10 sezoane United a castigat 1 trofeu si a jucat o finala. Aici se mai adauga si 1 Mondial al Cluburilor.

Liverpool a castigat 2 trofee si a jucat inca o finala. La Liverpool se vor mai adauga si cele 2 Supercupe.

In 5 sezoane United a fost peste Liverpool ca si clasare, iar in restul de 5 Liverpool a fost peste United.

 

 

Ca sa facem un total al trofeelor in ultimii 10 ani:

 

Manchester United - 11 (din care 2 externe)

Liverpool - 8 (din care 4 externe)

 

Concluzia este ca United a fost net dominanta in competitiile interne , iar in cele externe se afla la egalitate cu Liverpool ca si clasare , doar ca Liverpool a castigat mai multe trofee, marea diferenta facand-o cele 2 Supercupe.

De notat ca Liverpool a fost eliminata de 3 ori din grupele UCL si a mers in UEFA, in timp ce United a fost eliminata doar intr-un singur caz.

 

Va invit sa discutati pe statistica, daca va face placere.

 

De acordt

Fara T , sarbatoritule.

 

Sunt jucatori care mai pot creste si eu ii vad peste jucatori gen nani,anderson. Imi pare rau ca nu am cunostinte fotbalistice ca ale tale :worthy: . Dar de acolo pana la a ma face prost....

Nu pretind a fi un specialist si nici nu pretind ca am cunostiinte fotbalistice deosebite. Doar spun lucrurile cum le vad si corectez unde vad greseli.

Nu te-am facut prost, ti-am spus doar ca ai zis o prostie mai mare decat tine.

Prostia e mai mare decat tine, nu tu esti mai mare decat prostia.

In concluzie , nu te-am facut prost, nu imi permit acest lucru , avand in vedere ca nu ne cunoastem. Doar ca te voi corecta de fiecare data cand eu consider ca ai gresit.

*Alecs*09.09.2010 23:33

La trofee externe ai putea sa adaugi in dreptul lui Manchester United si Fifa World Club Cup(fosta Cupa Intercontinentala) din 2008 daca tot ai pus si Supercupele celor de la Liverpool.

Maye09.09.2010 23:40

Am adaugat.

Merci!

Kellerman10.09.2010 06:58

Vai frate...cum sa pui Campionatul Mondial al cluburilor la trofee ? pe adversarii aia pana si dinam0 ii batea, las-o dracu.

 

Hai va rog eu, nu mai faceti comparatii tampite, Maye, se vede de la o posta cu ce echipa tii, oricum ai intoarce-o tu.

 

Da, United a dominat campionatul, cu Sir Alex Ferguson la federatie, asta e un fel de Mucescu. Si sa nu uitam financiar cum a stat Liverpool in ultimii 10 ani si cum a stat United...

 

De spectacol de ce nu se vorbeste ? finala UCL din 2005 este cea mai frumoasa din istoria competitiei, ghici ce echipa a reusit sa faca meciul cel mai frumos din istorie ? ca daca juca Milan cu United, era un 1-1 sau un scor random si nimeni nu isi mai amintea de acea finala.

 

Sa nu mai vorbesc de resturile meciurilor memorabile facute de Liverpool in UCL, sau chiar si finala UEFA, a fost unul din cele mai frumoase meciuri.

 

Liverpool de cate ori a tot jucat prin semifinale de UCL in ultimii 10 ani ? nu era sezon in care Liverpool nu ajungea prin sferturi-semifinale.

 

Deci nu mai vorbiti, nu aveti ce sa comparati intre astea 2 echipe, United e cu istoria recenta, care poate sa si-o bage fix in fund ca nu va mai dura mult pana vine la Liverpool un patron cu bani, iar la United e cam vremea sa se retraga Il Muce ala al vostru, pe nume Ferguson, atunci sa ii vad eu cum se bat in mediocritate.

Ronnie10.09.2010 08:33

Kellerman, se vede de la o posta ca esti frustrat pe Manchester si nu poti sa suporti nimic de la acest club. Cum **** mea poti sa il compari pe Ferguson cu Lucescu?! Pai scotianul este cel mai important antrenor din istoria fotbalului, este la Manchester United de mai bine de 24 de ani. Niciun alt antrenor nu a stat atata timp pe banca unei echipe, si aici nu vorbim de Petrolul sau Alania Vladikavcaz, vorbim de una dintre cele mai puternice cluburi si branduri din lume, Man.Utd.

 

Manchester a castigat 11 trofee Premier League din 18 editii, adica mai mult de jumatate, a dominat fotbalul englez fara probleme. Probabil ca daca nu se investeau la Chelsea atatea milioane, United nu ar fi avut nici acum un adversar pe masura. Arsenal va fi eterna echipa de pe locul 3 iar Liverpool in acest moment se va lupta sa prinda abia un loc de Europa.

 

De spectacol de ce nu se vorbeste ? finala UCL din 2005 este cea mai frumoasa din istoria competitiei, ghici ce echipa a reusit sa faca meciul cel mai frumos din istorie ? ca daca juca Milan cu United, era un 1-1 sau un scor random si nimeni nu isi mai amintea de acea finala.

Sa nu mai vorbesc de resturile meciurilor memorabile facute de Liverpool in UCL, sau chiar si finala UEFA, a fost unul din cele mai frumoase meciuri.

 

Daca Manchester United nu si-a lasat adversarii sa joace e normal sa nu iasa un meci spectaculos din ambele parti. Ca doua echipe sa joace spectaculos e obligatoriu ca ambele sa aiba probleme in joc, altfel degeaba.

 

Nu uita ce a facut Manchester in ultimii 2 ani:

7-1 cu Roma

4-0 cu AC Milan

1-3 pe Emirates cu Arsenal

2-3 pe San Siro cu AC Milan

 

Liverpool de cate ori a tot jucat prin semifinale de UCL in ultimii 10 ani ? nu era sezon in care Liverpool nu ajungea prin sferturi-semifinale.

 

Hai nu te caca pe tine, ca de fiecare data cand Liverpool a fost prin semifinale era si Man.United. Si nu a fost atat de des.

 

Liverpool a facut performanta in Europa acum 40 de ani, cand fotbalul se juca stand pe loc si cu un singur jucator mai de Doamne-ajuta care dribla pe toti.

 

Daca este sa vorbim de trofeele Premier League si Champions League, adica cele mai importante, Liverpool este o echipa mediocra in comparatie cu Manchester United.

Kellerman10.09.2010 09:57
Daca este sa vorbim de trofeele Premier League si Champions League, adica cele mai importante, Liverpool este o echipa mediocra in comparatie cu Manchester United.

 

 

Manchester United:

 

-UEFA Champions League - 3.

-UEFA Cup: 1

-UEFA Super Cup: 1

 

 

Liverpool F.C

 

-UEFA Champions League - 5

-UEFA Cup: 3

-UEFA Super Cup: 3

 

 

Din nou, poate nu ati citit bine:

 

 

Daca este sa vorbim de trofeele Premier League si Champions League, adica cele mai importante, Liverpool este o echipa mediocra in comparatie cu Manchester United.

 

Liverpool este o echipa mediocra in comparatie cu Manchester United.

 

Liverpool este o echipa mediocra in comparatie cu Manchester United.

 

 

mediocra

 

 

mediocra

 

 

 

 

 

Trololololololololololol.

Robert Aeroth10.09.2010 10:03
Nu pretind a fi un specialist si nici nu pretind ca am cunostiinte fotbalistice deosebite. Doar spun lucrurile cum le vad si corectez unde vad greseli.

Nu te-am facut prost, ti-am spus doar ca ai zis o prostie mai mare decat tine.

Prostia e mai mare decat tine, nu tu esti mai mare decat prostia.

In concluzie , nu te-am facut prost, nu imi permit acest lucru , avand in vedere ca nu ne cunoastem. Doar ca te voi corecta de fiecare data cand eu consider ca ai gresit.

 

Chiar te rog sa ma corectezi de fiecare data dar cu argumente nu cu se vede cat fotbal stiu si spun prostii mai mari ca mine. Deci daca prostia este mai mare ca mine nu sunt prost? In fine sa o lasam asa ca nu are rost.

 

Revenind la subiect si din cifrele aduse de tine, mi-am schimbat parerea acum cred ca nici o echipa nu a fost peste cealalta. Au avut perioadele lor de dominatie in anumiti ani Utd a fost mai buna in alti ani Liverpool a fost mai buna. Discutia asta cu cine e mai bun in acest caz nu o sa aibe un final este 100% subiectiva, unii vor considera campionatele mai importante altii cupele UEFA peste campionat

 

Kellerman alea 5 nu sunt toate shapion lig :-" decat 1 e shampion lig la liv si la utd sunt 2 restul sunt shampion cup

Kellerman10.09.2010 10:09

In "UEFA Champions League" am inclus si "European Cup" pentru ca e aceeasi competitie.

Adrian10.09.2010 10:10

Ronnie

 

Am impresia ca tu vorbesti fara sa stii daca te apuci sa zici ca, daca luam dupa rezultate, Liverpool e mediocra in comparatie cu Manchester. Iti sugerez sa intri pe Wikipedia sa dai search si apoi sa pleci capul, ca o sa vezi care din cele 2 echipe e cea mai titrata din Anglia.

P.S. In caz ca nu reusesti sa gasesti ce trebuie, iti spun eu: Liverpool.

 

Si am vazut ca se aduce argumentul "din alea 5 doar 1 e CL". Pai, fratilor, daca, din alea 5, 4 erau naspa, Manchester de ce nu a luat tot 4? De ce Manchester a luat doar un CCE? Strugurii nu sunt buni?

 

Si pentru cei care ma acuza de subiectivism, in afara de Steaua(cu care sunt pana dincolo de moarte si pentru care chiar sunt dispus sa fac sacrificii) mai imi place doar Ajax Amsterdam(adica imi place mentalitatea[pe care o avea, ca de ceva timp...] si sa urmaresc meciuri, nu sunt fan prea mare), in rest mi se falfaie de toate echipele din lume.

*Alecs*10.09.2010 10:14
Vai frate...cum sa pui Campionatul Mondial al cluburilor la trofee ? pe adversarii aia pana si dinam0 ii batea, las-o dracu.

 

Ahaha, pai daca si Dinamo ii bate pe aia, Liverpool de ce n-a reusit ma sa castige trofeul in 2005 ? :) )

 

De spectacol de ce nu se vorbeste ? finala UCL din 2005 este cea mai frumoasa din istoria competitiei, ghici ce echipa a reusit sa faca meciul cel mai frumos din istorie ? ca daca juca Milan cu United, era un 1-1 sau un scor random si nimeni nu isi mai amintea de acea finala.

 

Sa nu uitam de finala din 1999. Manchester a intors soarta meciului si si-a adjudecat trofeul in cele 3 minute de prelungire ramase. E drept, in ambele meciuri nimeni nu se mai astepta ca echipele engleze sa revina.

 

@Adrian

 

Titluri : Manchester - Liverpool 18 - 18

Cupa Angliei: Manchester - Liverpool 11 - 7

Cupa Ligii Angliei: Manchester - Liverpool 4 - 7

Community Shield: Manchester - Liverpool 18 - 15

 

Deci, cum e?

Adrian10.09.2010 10:15

Alex

 

Uita-te un pic si la categoria numita sugestiv "Supercupa Europei".

*Alecs*10.09.2010 10:18

@Adrian

 

Am crezut ca te referi pe plan intern. Daca punem la socoteala toate trofeele, am scris ieri:

 

Manchester - Liverpool 58 - 58

Adrian10.09.2010 10:35

Acum sa se uite Ronnie si sa isi dea cu parerea.

 

Eu v-am spus, pentru mine un trofeu european conteaza mai mult ca orice titlu sau cupa nationala. Poate dinam0 sa ia titlul si cupa in fiecare an de acum inainte pentru urmatorii 300 de ani ca tot nu o sa se poata compara cu Steaua atat timp cat CCE-ul ala si Supercupa Europei stralucesc in vitrina ei.

«167891046»