FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Premier League 2010-11

«18910111246»
Robert Aeroth10.09.2010 19:17

Kelleman gresit. Alea 100 de mil pe fraieru ala nu au fost folosite in transferuri , au fost folosite sa acopere datoria familiei glazer...Recititi ce am scris eu! MUFC au mai multi bani pt ca au fost mai ciumegi in ultimii 10 ani (cand au fost bani grei in fotball)

MoWeed10.09.2010 19:26

Robert, as indrazni sa spun chiar ultimii 20 de ani.

Cert este ca Manchester a fost echipa cea mai buna pentru ca a fost prima care a profitat de noul format Premier League, format care aduce foarte multi bani echipelor. Pai cauta, daca vrei, o poza cu stadionul lor din 1990, sa vezi ce diferenta este fata de stadionul pe care-l au in ziua de azi.

La formarea Premier League, celelalte doua echipe tari din Anglia anilor '80(Everton si Liverpool) nu s-au adaptat la fel de repede. Si, pe masura ce anii treceau, diferenta dintre cele doua si United a crescut incontinuu.

 

Cert este ca Manchester este un club mai bogat ca Liverpool, chiar si dupa venirea celor doi americani pe Andfield. Eu asta incercam sa-i arat lui Maye prin acele sume de transferuri.

Maye10.09.2010 19:40
Eu asta incercam sa-i arat lui Maye prin acele sume de transferuri.

:kisstogether:

Robert Aeroth10.09.2010 20:15

Complet de acord cu tine Moweed.

red&blue_boy10.09.2010 21:17
Pai ce legatura are Chelsea in discutia asta ? :D Chelsea nu are istorie, e fix 0, acolo banii vorbesc de cativa ani incoace, si nu stiu cat o sa le mai mearga.

Pai tocmai asta vream sa evidentiez,si nu e vorba neaparat de Villa sau Chelsea,ci faptul ca o echipa trebuie judecata dupa intreaga sa istorie,nu cum spuneti voi de United si Liverpool,ca una a fost mai tare in nu stiu ce perioada,ca fosta Cupa a campionilor n-are aceeasi valoare ca Liga Campionilor,ca o cupa europeana e mai tare decat un campionat etc...Traditia,prestigiul se castiga in ani de zile,nu e vorba doar ca vine cineva cu bani multi si arunca in stanga si-n dreapta...

Robert Aeroth10.09.2010 21:20
Pai tocmai asta vream sa evidentiez,si nu e vorba neaparat de Villa sau Chelsea,ci faptul ca o echipa trebuie judecata dupa intreaga sa istorie,nu cum spuneti voi de United si Liverpool,ca una a fost mai tare in nu stiu ce perioada,ca fosta Cupa a campionilor n-are aceeasi valoare ca Liga Campionilor,ca o cupa europeana e mai tare decat un campionat etc...Traditia,prestigiul se castiga in ani de zile,nu e vorba doar ca vine cineva cu bani multi si arunca in stanga si-n dreapta...

 

Daca nici Aston Villa nu are traditie.....

*Alecs*10.09.2010 21:22

Etapa 4

 

Sambata

14:45 Everton - Manchester Utd - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Arsenal - Bolton - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Fulham - Wolves

17:00 Manchester City - Blackburn

17:00 Newcastle - Blackpool

17:00 West Brom - Tottenham

17:00 West Ham - Chelsea - DigiSport Plus

17:00 Wigan - Sunderland

 

Duminica

18:00 Birmingham - Liverpool - DigiSport Plus

 

Luni

22:00 Stoke City - Aston Villa - DigiSport Plus

Ronnie10.09.2010 21:27

Meci greu tare pentru Manchester la Everton. 1x.

Maye10.09.2010 21:27

Plus :

 

Nottingham F. - Millwall

 

Robert Aeroth10.09.2010 21:29

Cum fac sa vad Nottingham-Millwall????????

red&blue_boy10.09.2010 21:33
Daca nici Aston Villa nu are traditie.....

Pai asta incercam sa spun si eu...

Maye10.09.2010 21:42
Cum fac sa vad Nottingham-Millwall????????

Cauta maine pe stream-uri.

Desi o sa fie televizata in Insula partida Cardiff - Hull.

Robert Aeroth10.09.2010 21:50

Joaca si Cardiff cu Hull :X la naiba o sa caut maine meciurile astea 2 pana o sa sara scantei din tastatura:|

Maye10.09.2010 21:58

Cardiff - Hull e pus deja pe streamuri.

Robert Aeroth10.09.2010 22:16

Multumesc frumos:d

Vlad Bogdan11.09.2010 05:08
Etapa 4

 

Sambata

14:45 Everton - Manchester Utd - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Arsenal - Bolton - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Fulham - Wolves

17:00 Manchester City - Blackburn

17:00 Newcastle - Blackpool

17:00 West Brom - Tottenham

17:00 West Ham - Chelsea - DigiSport Plus

17:00 Wigan - Sunderland

 

Duminica

18:00 Birmingham - Liverpool - DigiSport Plus

 

Luni

22:00 Stoke City - Aston Villa - DigiSport Plus

 

 

2 prostii de meciuri le televizeaza hd. Bine ca pe campioana si cea mai buna echipa din Anglia, o dau doar pe Jiji Sport Plus. YUCK!

Maye11.09.2010 10:47
2 prostii de meciuri le televizeaza hd. Bine ca pe campioana si cea mai buna echipa din Anglia, o dau doar pe Jiji Sport Plus. YUCK!

Te-ai gandit vreodata ca astia televizeaza dupa ratingurile din meciurile trecute?

Iar daca Arsenal a facut rating mai mare decat Chelsea, pe Arsenal ii vor da.

Desi si eu as fi preferat sa vad Hammers cu Chelsea.

 

Tot nu mi-ai raspuns... Zola sau Petrescu? Care te-a atras mai tare spre Fulham?

Maye11.09.2010 14:08

Everton - United 1-3 , min 91

Everton - United 3-3 , min 93

 

This is England!

Kellerman11.09.2010 15:02

More like "THIS IS Liverpool". :D

 

Nu am vazut meciul dar am inteles ca Everton a fost furata in ultimul minut, cica putea face 4-3. Daca asa sta treaba, nu ma mira nimic, atata timp cat e Mucesc....aaaa....Ferguson la United.

Maye11.09.2010 15:33
More like "THIS IS Liverpool". :D

 

Nu am vazut meciul dar am inteles ca Everton a fost furata in ultimul minut, cica putea face 4-3. Daca asa sta treaba, nu ma mira nimic, atata timp cat e Mucesc....aaaa....Ferguson la United.

Ai inteles prost.

Nu a fost furata, s-a fluierat dupa ce a ratat Jagielka.

red&blue_boy11.09.2010 16:07
Everton - United 1-3 , min 91

Everton - United 3-3 , min 93

WTF ?

Am plecat la 3-1 pentru United,nu ma gandeam sa mai aiba probleme,ba chiar sa le-o da rau celor de la Everton!

 

M.City-Blackburn 1-1 ! :)

Maye11.09.2010 16:13

Everton 3 - 3 Manchester U.

Arsenal 4 - 1 Bolton W.

Fulham 2 - 1 Wolverhampton W.

Manchester C. 1 - 1 Blackburn R.

Newcastle U. 0 - 2 Blackpool

West Bromwich A. 1 - 1 Tottenham H.

West Ham U. 1 - 3 Chelsea

Wigan Athletic 1 - 1 Sunderland

Robert Aeroth11.09.2010 16:50

Oare ce spuneam eu de City?:)))))))

 

3 de la Chelsea pt Hammers arsss cred ca e rascoala pe Est London

 

Daca ati ajuns sa il comparati pe Ferguson cu Muce............................................................................

........... :no:

Kellerman11.09.2010 17:12

Da, Ferguson = Mucescu in varianta engleza.

 

Daca nu ii stiti trecutul, nu comentati aiurea. Se stie de cate avantaje a avut parte United pe parcursul "erei Ferguson" in cupe si in campionat.

Maye11.09.2010 17:28

Amuzantule.

«18910111246»