Robert, as indrazni sa spun chiar ultimii 20 de ani.
Cert este ca Manchester a fost echipa cea mai buna pentru ca a fost prima care a profitat de noul format Premier League, format care aduce foarte multi bani echipelor. Pai cauta, daca vrei, o poza cu stadionul lor din 1990, sa vezi ce diferenta este fata de stadionul pe care-l au in ziua de azi.
La formarea Premier League, celelalte doua echipe tari din Anglia anilor '80(Everton si Liverpool) nu s-au adaptat la fel de repede. Si, pe masura ce anii treceau, diferenta dintre cele doua si United a crescut incontinuu.
Cert este ca Manchester este un club mai bogat ca Liverpool, chiar si dupa venirea celor doi americani pe Andfield. Eu asta incercam sa-i arat lui Maye prin acele sume de transferuri.