FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce muzica asculta suporterii nostri?

«12345»
AGRESSIVO198+122.12.2005 07:55

P-ar-A-Z-I-T-I-I

Grinch22.12.2005 09:13

Parazitii ! Maine au concert in Ploiesti :twisted:

gone22.12.2005 12:38

Roace. Metallica, Ozzy, Iron Maiden, SOD, Judas Priest, Gun's, Pantera, AD/DC... si Soare din Ferentari (va recomand Becali din Pipera :lol: ).

AGRESSIVO198+122.12.2005 12:45
Parazitii ! Maine au concert in Ploiesti  :twisted:
pacat ca sunt in Spania si nu pot ajunge
ManiaCU22.12.2005 13:51

House RULZZZZ !!! 8) 8) 8) , Hip-Hop :D , Manele :o , ... rock :x :evil:

M1rceaSUD22.12.2005 21:51

ska, raggae, alternative, muzica lenta veche , vama veche

FANATIK RED-BLUE23.12.2005 03:57
majoritatea care asculta hip-hop asculta si manele din pacate :roll:

 

ce zici :lol: :lol: ? ...va rog eu cand mai vreti sa ziceti bancuri...scrieti la topicul destinat bancurilor :lol:

 

ps: apropo....topicul acesta trebuia pus la Discutii libere :D

E pus la Discutii libere! :D
Adi27.12.2005 19:44

Numai gandul ca un stelist ar putea asculta manele ma face sa-mi pierd calmul. Cum ramane dar cu chestiile "Steaua-mereu superiori, Dinamo+rapid=mereu inferiori" Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:

 

eu cred ca nu mai e nevoie sa-mi exprim preferintele muzicale (vezi avatar)

Bogdan4Steaua27.12.2005 20:02

Progressive, electro, techno, trance.

Dan_BKL28.12.2005 07:34

hai cu maneaua :):):)

 

n-am nimik cu celelate genuri de muzica numai cu rockul am avut intotdeaua.

 

merita impuscati astia care se transforma prin rockoteci.nu sunteti sanatosi la cap.

Motanu D28.12.2005 07:37

Si ce-ar fi sa vina altii care sa sustina sus si tare ca manelistii trebuie impuscati ?! Ar mai fi necesar primul glont sau prima bata in cap si ne-am trezi cu un genocid de toata frumusetea !

Hai sa o lasam mai moale cu ideeile radicale. E o chestie de respect reciproc...

dbd28.12.2005 07:43

Dan_BKL esti manelist ???

Motanu D28.12.2005 07:51
sincer ce parere iti lasa un rocker dala imputit cand il vezi ca se transforma prin rockoteci?

 

Mai imputit decat un manelist nu poate sa fie... Dar hai sa incheiem discutia asta aici, ca nu avantajeaza pe nimeni.

Dan_BKL28.12.2005 07:51

da si indiferent ce s-ar spune despre manele ramane muzica no1

armanovici28.12.2005 07:55

Si Adrian idolul copiilor,si inflatia mai mare ca si oricand,si coruptia la fel...Traiasca Romania care se dodolotzeste spre UE in ritm de manele!!...cat "o sa mai dea prosteala"(sa folosesc un termen manelist)rapidistii(a se citi manelisti) romanilor?

Motanu D28.12.2005 07:57

Armanovici, manelistii si creatiile lor vor dispare, timpul nu-i va ierta. La fel ca pe orice curent care nu are o baza reala...

armanovici28.12.2005 08:01

Problema la urma urmei este urmatoarea:"nu este de vina canta ci vinovatii sunt cei care asculta"

g_funk2828.12.2005 08:20

Zise micutul asta :P

:P:P:P :wink: ce micutz mah? :)

brav028.12.2005 09:11
Numai gandul ca un stelist ar putea asculta manele ma face sa-mi pierd calmul. Cum ramane dar cu chestiile "Steaua-mereu superiori, Dinamo+Rapid=mereu inferiori" Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:  

 

eu cred ca nu mai e nevoie sa-mi exprim preferintele muzicale (vezi avatar)

Doamne, nici nu stiu cum sa incep, dar voi termina repede... crezi ca superioritatea o demonstram prin ce genuri de muzica asculta suporterii?

Pierde-ti calmul, ca si eu ascult manele din cand in

cand, dar nu sunt manelist.

"Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:" Ce are una cu alta?

Eu zic mai bine asa: pacat ca Steaua are suporteri care sunt de parere ca genul muzical pe care il asculta ii face superiori fata de altii. Hai mai bine sa ascultam Beethoven sa vezi ca o sa fim mai tari ca suporterii lui Napoli,Lecce,Lazio etc; o sa scrie de noi peste tot! OMG

(mentionez ca nu am nimic impotriva cu nici un gen de muzica si am lasat mesaj pentru ca ceea ce am vazut m-a uimit teribil)

 

Moderatorilor, daca intra vreun caine paici ne facem de cacao daca citeste ce topicuri sunt deschise la discutii libere.

Bodanel28.12.2005 09:54

orice in afara de manele. prefer totusi bethoven, bach,mozart, vivaldi, haydn(nu stiu daca am scris corect), 2pac, eminem, sash si buddha bar.

un NU categoric manalelor.

horse3728.12.2005 10:30

hai si eu; vangelis, peter Gabriel, faithless, tiesto, muzica trance s.a.m.d.

si daca tot s-a tratat subiectul manele, gusturile nu se discuta, fara in cazul meu.

habarnam8528.12.2005 11:35

CLUBBING RULZZZZ.....

Adi28.12.2005 12:14
Numai gandul ca un stelist ar putea asculta manele ma face sa-mi pierd calmul. Cum ramane dar cu chestiile "Steaua-mereu superiori, Dinamo+Rapid=mereu inferiori" Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:  

 

eu cred ca nu mai e nevoie sa-mi exprim preferintele muzicale (vezi avatar)

Doamne, nici nu stiu cum sa incep, dar voi termina repede... crezi ca superioritatea o demonstram prin ce genuri de muzica asculta suporterii?

Pierde-ti calmul, ca si eu ascult manele din cand in

cand, dar nu sunt manelist.

"Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:" Ce are una cu alta?

Eu zic mai bine asa: pacat ca Steaua are suporteri care sunt de parere ca genul muzical pe care il asculta ii face superiori fata de altii. Hai mai bine sa ascultam Beethoven sa vezi ca o sa fim mai tari ca suporterii lui Napoli,Lecce,Lazio etc; o sa scrie de noi peste tot! OMG

(mentionez ca nu am nimic impotriva cu nici un gen de muzica si am lasat mesaj pentru ca ceea ce am vazut m-a uimit teribil)

 

Moderatorilor, daca intra vreun "caine" paici ne facem de cacao daca citeste ce topicuri sunt deschise la discutii libere.

 

1. Manelele nu sunt un gen muzical, sunt o specie de rahat specifica doar Romaniei.

2. Cand vine vorba de manele, muzica este pentru mine este un criteriu de apreciere. Asa cum un european al secolului 21 se considera superior unor triburi de prin padurile Amazonului care mananca carne cruda si insecte, umbla goi, se vopsesc cu sange, se spala doar cand ploua.... uite asa si eu ma consider superior lui guta, minune, salam, vijelie sau oricarui individ ce asculta si prefera manelele :idea:

3. Nu am nimic cu genurile muzicale si cu cei ce asculta alta muzica decat mine. Atata timp cat asculti pop, rock, jazz, blues, rap etc. e OK, in momentul in care asculti manele..... te privesc cu alti ochi(ca sa nu fiu mai dur)

dbd28.12.2005 13:25

exact...si eu la fel...dar prin unele tari ( uitati-va la Locatia mea ) manele sunt la moda...

brav028.12.2005 13:45
Numai gandul ca un stelist ar putea asculta manele ma face sa-mi pierd calmul. Cum ramane dar cu chestiile "Steaua-mereu superiori, Dinamo+Rapid=mereu inferiori" Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:  

 

eu cred ca nu mai e nevoie sa-mi exprim preferintele muzicale (vezi avatar)

Doamne, nici nu stiu cum sa incep, dar voi termina repede... crezi ca superioritatea o demonstram prin ce genuri de muzica asculta suporterii?

Pierde-ti calmul, ca si eu ascult manele din cand in

cand, dar nu sunt manelist.

"Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele? :evil:" Ce are una cu alta?

Eu zic mai bine asa: pacat ca Steaua are suporteri care sunt de parere ca genul muzical pe care il asculta ii face superiori fata de altii. Hai mai bine sa ascultam Beethoven sa vezi ca o sa fim mai tari ca suporterii lui Napoli,Lecce,Lazio etc; o sa scrie de noi peste tot! OMG

(mentionez ca nu am nimic impotriva cu nici un gen de muzica si am lasat mesaj pentru ca ceea ce am vazut m-a uimit teribil)

 

Moderatorilor, daca intra vreun ""caine"" paici ne facem de cacao daca citeste ce topicuri sunt deschise la discutii libere.

 

1. Manelele nu sunt un gen muzical, sunt o specie de rahat specifica doar Romaniei.

2. Cand vine vorba de manele, muzica este pentru mine este un criteriu de apreciere. Asa cum un european al secolului 21 se considera superior unor triburi de prin padurile Amazonului care mananca carne cruda si insecte, umbla goi, se vopsesc cu sange, se spala doar cand ploua.... uite asa si eu ma consider superior lui guta, minune, salam, vijelie sau oricarui individ ce asculta si prefera manelele :idea:

3. Nu am nimic cu genurile muzicale si cu cei ce asculta alta muzica decat mine. Atata timp cat asculti pop, rock, jazz, blues, rap etc. e OK, in momentul in care asculti manele..... te privesc cu alti ochi(ca sa nu fiu mai dur)

 

Asa si!?!?! pana la urma cu ce se face superior un suporter care nu asculta manele de un altul care asculta, caci despre asta era vorba?

Iar cand este vroba despre ascultat, ascult o manea la luna. Puteai "sa fi mai dur", oricum nu ma derajeaza opinia ta si nici nu te consider superior pe stadion sau in afara lui pentru ca tu nu suporti manelele si eu da. Ai adus argumente care nu au nici o legatura cu "Cum suntem superiori daca o parte din suporterii stelisti asculta manele?". Crezi ca lumea sau oricine altcineva apreciaza.. iaute domne stelistii nu asculta manele si ceilalti da. Nu inteleg criteriu, ideea de departajare pentru care ai adus argumentele alea 1,2,3.

«12345»