FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

«1212223242528»
RobYnho08.08.2010 15:41

Rodrigo de la Real Madrid la Benfica.

RobYnho09.08.2010 12:55

Jaja de la Metalist Harkov la Trabzonspor pe 4,2 m.

Degen imprumutat la Stuttgart.

bodrumdan_barkahan09.08.2010 21:20
Jaja de la Metalist Harkov la Trabzonspor pe 4,2 m.

Jaja e bun???

red&blue_boy10.08.2010 04:34
Jaja e bun???

 

Merge...Cel putin la ucrainieni a jucat bine.

RobYnho10.08.2010 09:19

Oojier de la PSV la Ajax.

Johan Audel de la Valenciennes la Stuttgart.

red&blue_boy11.08.2010 10:25

Cica Mourinho il vrea pe Ricardo Carvalho la Real...

RobYnho11.08.2010 10:36

Burdisso imprumutat la Roma de la Rosario.

bodrumdan_barkahan11.08.2010 19:40
Cica Mourinho il vrea pe Ricardo Carvalho la Real...

au declarat ca au semnat pentru 2 ani Real cu Carvalho...

 

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/Home.htm

Ronnie12.08.2010 09:20
Manchester United a transferat un nou atacant. Crescut intr-un orfelinat, Tiago Manuel Dias Correia, poreclit Bebe, s-a transferat pe Old Trafford pentru o suma halucinanta.

 

Desi este doar un necunoscut care provine de la Vitoria Guimaraes, Bebe a fost achizitionat de Manchester United in schimbul sumei de 7.6 milioane de lire sterline.

 

Cheia mutarii lui Bebe pe Old Trafford este Carlos Queiroz, cel din cauza caruia United a risipit un munte de bani pentru transferurile lui Anderson si Nani.

 

In varsta de 20 de ani, Bebe a evoluat pentru Estrela Amadora si Vitoria Guimaraes, fara a inscrie deocamdata vreun gol.

 

onlinesport.ro

 

Stirea este confirmata si de site-ul oficial al lui Manchester.

 

ebonyc12.08.2010 11:29
onlinesport.ro

 

Stirea este confirmata si de site-ul oficial al lui Manchester.

Terminatii aia de la (zero)sport.ro l-au numit "aurolac". Halal presa! I-a suras si lui soarta, macar la 20 de ani decat niciodata.

blindica12.08.2010 12:44

Poulsen : de la Juventus la Liverpool.

 

Transferul s-a realizat pentru 5,475 milioane de euro, sumă ce va fi platită in două rate: 2,725 milioane de euro la semnarea contractului si 2,75 miioane de euro pană la iulie 2011.

 

Conform ''aurolacilor'' de la ProSport.

 

poulsen_joins.jpg

red&blue_boy12.08.2010 19:18

Cred ca nu e un transfer prea reusit pentru Liverpool...

RobYnho12.08.2010 19:33

Vom vedea. Banuiesc ca va fi greu sa-i ia locul de titular al lui Mascherano.

Astristul13.08.2010 12:38

Cand Mihaita Plesan trebuia sa se transfere la AC Arles (Ligue 1), aia au invocat o restrictie financiara cum ca n-ar mai putea cumpara vreun jucator. Plesan costand 100000 de euro. Ei bine, francezii sunt pe punctul de a-l "sufla" lazialilor pe Angelos Charisteas. :rolleyes: Nu cred ca Plesan costa mai mult decat grecul. :)

ady.fcsb13.08.2010 19:49

Atacantul italian Mario Balotelli a semnat, vineri, un contract pe cinci ani cu gruparea Manchester City, adversara echipei FC Timisoara in play-off-ul Ligii Europa, el fiind transferat de la Internazionale Milano in schimbul unei sume record de 28 de milioane de euro.

 

 

 

 

balotellid.jpg

red&blue_boy13.08.2010 20:07

Cica City pregateste o super oferta si pentru Ibrahimovic.Unde naiba mai joaca toti atacantii astia?...

DelPiero1013.08.2010 21:51
Cica City pregateste o super oferta si pentru Ibrahimovic.Unde naiba mai joaca toti atacantii astia?...

Astia nu vor reusi niciodata.Chiar daca au bani foarte multi,mai multi decat a avut Chelsea cand a venit Abramovich,banii nu sunt investiti cu cap.Chelsea,chiar daca a facut achizitii sonore,a luat jucatorii care ii trebuie.Dovada e ca se bazeaza,in mare,pe acelasi nucleu de jucatori de cativa ani.City nu va reusi si sper sa nu reuseasca,e o echipa artificiala.Prefer echiepele de traditie in Champions League,nu echipe plastice,fara identitate si istorie.

Astristul13.08.2010 23:17
Cica City pregateste o super oferta si pentru Ibrahimovic.Unde naiba mai joaca toti atacantii astia?...

 

Vor folosi sistemul de rodare. Azi 2, maine urmatorii 2 si tot asa! :)

Oricum e o bataie de joc ce fac aia la City. Cumpara in prostie, cheltuiesc sume colosale si la un moment dat o sa ajunga la fundul sacului si fara vreo performanta notabila. Daca Chelsea a reusit, asta nu inseamna ca orice club va reusi!

RobYnho14.08.2010 09:15

Ramires de la Benfica la Chelsea.

red&blue_boy14.08.2010 10:06
Prefer echiepele de traditie in Champions League,nu echipe plastice,fara identitate si istorie.

La fel si eu.

 

 

Oricum e o bataie de joc ce fac aia la City. Cumpara in prostie, cheltuiesc sume colosale si la un moment dat o sa ajunga la fundul sacului si fara vreo performanta notabila.

Exact.Cum naiba sa-i dai lui Ibrahimovic vreo 24 de milioane de lire sterline pe an?...Degeaba tot arunca la bani,iar daca nici anul asta nu reusesc vreo performanta notabila ar cam trebui sa o lase mai moale.

bodrumdan_barkahan14.08.2010 21:43
Astia nu vor reusi niciodata.Chiar daca au bani foarte multi,mai multi decat a avut Chelsea cand a venit Abramovich,banii nu sunt investiti cu cap.Chelsea,chiar daca a facut achizitii sonore,a luat jucatorii care ii trebuie.Dovada e ca se bazeaza,in mare,pe acelasi nucleu de jucatori de cativa ani.City nu va reusi si sper sa nu reuseasca,e o echipa artificiala.Prefer echiepele de traditie in Champions League,nu echipe plastice,fara identitate si istorie.

corect..ai dreeptate...

 

Mamadou Niang la Fenerbahçe...

http://www.fenerbahce.org/fb2008/index.asp

 

si noi am luat echipa medicina a lui Ankaragücü...ce coomic.si azi am pierdut la primul meci...

red&blue_boy15.08.2010 11:01
Mamadou Niang la Fenerbahçe...

Cred ca e un transfer foarte reusit,ma mir ca l-a dat Marseille,era principalul lor om de gol.

ebonyc16.08.2010 12:46
La fel si eu.

 

 

 

Exact.Cum naiba sa-i dai lui Ibrahimovic vreo 24 de milioane de lire sterline pe an?...Degeaba tot arunca la bani,iar daca nici anul asta nu reusesc vreo performanta notabila ar cam trebui sa o lase mai moale.

 

Dupa meciul cu Totenham nu pare o candidata nici pentru Liga Campionilor, nu mai zic titlu.

RobYnho16.08.2010 13:29

Daniel Majstorovic de la AEK Atena la Celtic.

Robert Aeroth16.08.2010 14:14
Astia nu vor reusi niciodata.Chiar daca au bani foarte multi,mai multi decat a avut Chelsea cand a venit Abramovich,banii nu sunt investiti cu cap.Chelsea,chiar daca a facut achizitii sonore,a luat jucatorii care ii trebuie.Dovada e ca se bazeaza,in mare,pe acelasi nucleu de jucatori de cativa ani.City nu va reusi si sper sa nu reuseasca,e o echipa artificiala.Prefer echiepele de traditie in Champions League,nu echipe plastice,fara identitate si istorie.

 

Vrei sa spui ca City nu e o echipa cu traditie?:) Au o cupa europeana ;)

«1212223242528»