FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

«1192021222328»
Maye29.07.2010 13:03

Jonathan De Guzman de la Feyenoord la Mallorca.

http://www.rcdmallorca.es/Noticia.aspx?IdNoticia=28433

 

Sol Campbell a semnat pentru un sezon cu Newcastle.

In septembrie face doar 36 de ani.

 

0,,10278~8928180,00.jpg

red&blue_boy29.07.2010 19:04
Cert este ca, Championship este peste Rusia!

 

Si peste Liga 1 ! :)

 

 

Sol Campbell a semnat pentru un sezon cu Newcastle.

In septembrie face doar 36 de ani.

 

:D Bine ca nu l-a luat Milan,ca se incadra ca varsta!!!

Maye29.07.2010 19:24
Bine ca nu l-a luat Milan,ca se incadra ca varsta!!!

La anu`, ca mai prinde experienta.

bodrumdan_barkahan29.07.2010 21:59

se spune ca amerikanul Jozy Altidore 90% o sa semneze in zilele astea cu Galatasaray...era un transfer foarte ascuns dar acuma se stie si de catre presa....nu se stie nimik dinaintea semnaturii oficiale dar se spune ca Altidore o sa semneze 90%....sa vedem....

Maye29.07.2010 22:25
se spune ca amerikanul Jozy Altidore 90% o sa semneze in zilele astea cu Galatasaray...era un transfer foarte ascuns dar acuma se stie si de catre presa....nu se stie nimik dinaintea semnaturii oficiale dar se spune ca Altidore o sa semneze 90%....sa vedem....

Daca il luati pe Altidore sunteti mari.

Pe bune, e super jucator pustiul.

 

Noul manager al lui Fulham , Mark Hughes.

 

http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti...NewManager.aspx

bodrumdan_barkahan29.07.2010 22:33
Daca il luati pe Altidore sunteti mari.

Pe bune, e super jucator pustiul.

numai am incredere in presele astea deloc...cand imi vine sms pe telefon ca am semnat atunci zic ca gata...atunci o sa am incredere....

red&blue_boy30.07.2010 04:30

Da,multe zvonuri in perioada asta,dar poate vine Altidore.Ar fi o mutare buna pentru voi.

 

Sunt curios ce va face Hughes la Fulham,unde nu mai are banii lui City...

bodrumdan_barkahan30.07.2010 09:33
Da,multe zvonuri in perioada asta,dar poate vine Altidore.Ar fi o mutare buna pentru voi.

 

sa vedem..ca presedintele Adnan Polat a declarat ca o sa transfere inca 3 fotbalisti.2 dintre ei o sa fie fotbalisti tineri talentati care o sa fie candidati de vedete in anii urmatoare si un fotbalist deja care are nume si e vedeta...dar cum zici si tu..zvoniri prea multe transfer terminat nu este inca...doar Lorik Cana si Juan Pablo Pino...Pino ieri a jucat bine in a doua repriza...are viteza e bun....

RobYnho30.07.2010 11:45

Khedira la Real Madrid pe 5 ani.

ebonyc30.07.2010 13:10
Pai depinde si ce transferi si din ce Liga transferi.

 

De exemplu Championship bate la 0 multe ligi din Europa, inclusiv a noastra minunata Liga.

SI League One si League Two intrec Liga 1 a noastra la multe capitole. La spectacol, la numarul suporterilor si mai ales la calitatea suporterilor. Si majoritatea jucatorilor englezi au ABC-ul fotbalului care la noi lipseste cu desavarsire.

Maye30.07.2010 15:17
SI League One si League Two intrec Liga 1 a noastra la multe capitole. La spectacol, la numarul suporterilor si mai ales la calitatea suporterilor. Si majoritatea jucatorilor englezi au ABC-ul fotbalului care la noi lipseste cu desavarsire.

Suntem noi pretentiosi.

RobYnho30.07.2010 15:33

Tare curios sunt care urmareste frecvent League One si League Two ..

Daniel-Ionut30.07.2010 15:35

Je, m-am uitat la cateva meciuri de-ale lui Leeds.

RobYnho30.07.2010 15:38

Si eu care credeam ca l-ai urmarit pe brasoveanul meu Tamas.

:alcoholic:

Daniel-Ionut30.07.2010 15:40
Si eu care credeam ca l-ai urmarit pe brasoveanul meu Tamas.

 

Pai sa stii ca urmaream si WBA pe sport 1, cand nu aveam rcs si prindeam postul :D

RobYnho30.07.2010 16:08

Pareja de la Espanyol la Spartak Moscova.

blindica30.07.2010 16:27

Boumsong, transferat de Panathinaikos.

RobYnho30.07.2010 16:41

El Hamdaoui de la Alkmaar la Ajax.

Maye30.07.2010 18:10
Tare curios sunt care urmareste frecvent League One si League Two ..

Nu vorbi daca nu stii, sunt cel putin 2 persoane aici care se descurca mai bine cand e vorba despre Ligiile inferioare britanice decat despre tigania de la noi.

 

Va rog sa adaugati si un link sau o poza cand postati un transfer, sa vedem si noi ca e oficial.

De exemplu:

 

Khedira:

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/..._2010-07-30.htm

El Hamdaoui:

177388__MG_4496_600x338.jpg

Boumsong:

boum410.gif

Pareja:

http://new.spartak.com/main/13/4321/

 

Merci beaucoup!

Maye30.07.2010 18:27

Javier Garrido a semnat cu Lazio, plecand de la Manchester City.

http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/July...ido-joins-Lazio

 

Thomas de Mul a fost imprumutat un sezon de Sevilla la Standard Liege.

http://www.sevillafc.es/_www/actualidad.ph...95&leng=esp

 

David James a semnat cu divizionara secunda, Bristol City dupa despartirea de Portsmouth.

Portarul de 39 de ani a semnat pe un sezon cu optiune de prelungire.

http://www.bcfc.co.uk/page/NewsDetail/0,,1...2106522,00.html

0,,10327~8934864,00.jpg

 

George Boateng, liber de contract dupa despartirea de Hull City, a semnat cu Skoda Xanthi.

http://www.skodaxanthifc.gr/news.php?ID=703

boateng.jpg

 

Bradford City a efectuat 2 transferuri azi :

 

Louis Moult, atacant de 18 ani, de la Stoke City. Imprumutat un an.

0,,10266~8934847,00.jpg

 

Fundasul dreapta Lewis Hunt a semnat si el pentru un sezon.

0,,10266~8934912,00.jpg

 

Nu stiu daca s-a mai pus :

Juliano Belletti , liber de contract dupa despartirea de Chelsea Londra a semnat cu Fluminense.

http://www.fluminense.com.br/materia_interna.asp?idn=10938

 

 

Din lista de jucatori liberi de contract din Anglia, pe care am pus-o la unul dintre primele posturi, urmatorii inca nu au echipe:

 

 

Mikael Silvestre

Wilfried Bouma (e in probe la PSV Eindhoven)

Marlon Harewood

Yildiray Basturk

Fabio Aurelio

Sylvinho

Steve Finnan

Angelos Basinas

Benjani Mwaruwari

Ilan

Guillermo Franco

 

 

Din lista de jucatori liberi de contract din Italia, pe care am pus-o la unul dintre primele posturi, urmatorii inca nu au echipe:

 

 

Massimo Gobbi

Ousmane Dabo

Julio Ricardo Cruz

Dida

Giuseppe Favalli

Max Tonetto

 

 

 

Din lista de jucatori liberi de contract din Spania, pe care am pus-o la unul dintre primele posturi, urmatorii inca nu au echipe:

 

Raul Tamudo

Ruben Baraja

Robert Pires

Peter Luccin

 

Maye30.07.2010 20:19

Miguel Veloso este foarte aproape de Genoa.

S-a ajuns la un acord de principiu intre Sporting Lisabona si Genoa.

http://www.sporting.pt/Noticias/Futebol/Fu...00710_63883.asp

red&blue_boy30.07.2010 21:21

Genoa a facut cateva transferuri bune,Eduardo,Toni,vine si Veloso...

 

Cine stie cum se descurca Khedira la Real...

 

Fabio Aurelio nu si-a gasit echipa pana acum?Un jucator bun...Si noi aveam nevoie de un fundas lateral,dar l-am luat pe Bonfim,doar e tot brazilian! :D

 

 

Maye30.07.2010 23:00

Boaz Myhill, portarul de 27 de ani al lui Hull City a semnat un contract pe 3 ani cu West Bromwich Albion.

http://www.wba.co.uk/page/News/0,,10366~2106886,00.html

Maye31.07.2010 14:16

Rafael Marquez a plecat oficial de la Barcelona.

http://www.fcbarcelona.com/web/english/not...0730112219.html

 

 

RobYnho31.07.2010 14:52

Rosales de la Gent la Twente.

Chadli de la AGOVV Apeldoorn din Liga 2-a olandeza, tot la Twente.

«1192021222328»