FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

«1171819202128»
Maye22.07.2010 10:51

Dan Gosling a semnat un contract pe 4 ani cu Newcastle , plecand astfel de la Everton.

0,,10278~8914749,00.jpg

http://www.nufc.co.uk/articles/20100722/da...2240137_2098649

RobYnho22.07.2010 11:53

Raul a semnat cu Schalke pe 2 ani.

Daniel-Ionut22.07.2010 11:55
Raul a semnat cu Schalke pe 2 ani.

 

Incredibil :ce_oameni:

Multa :finger: pentru conducerea de la Real Madrid SRL!

Maye22.07.2010 12:04

Unde ai vazut?

Ca eu nu am gasit nimic oficial.

RobYnho22.07.2010 12:26

Nu este inca nimic oficial.

 

"Stiu ca exista multe oferte pentru el, dar sunt convins ca va juca pentru Schalke in sezonul viitor", a declarat tehnicianul nemtilor.

Maye22.07.2010 12:43

Atunci mai ramane de vazut.

blindica22.07.2010 12:47
Incredibil :ce_oameni:

Multa :finger: pentru conducerea de la Real Madrid SRL!

 

Nu-i mai poti da prioritate lui Raul in fata atacantilor mai tineri,poate pleaca el,daca vrea sa joace mai mult,dar nu cred ca nu i s-a propus sa ramana in cadrul clubului.Oricum,revenirea in staff-ul ''blanco'' este inevitabila.

 

 

 

Robert Vittek, transferat definitiv de Ankaragucu.

Cica.

red&blue_boy22.07.2010 16:45
Oddo si-a prelungit contractul cu Milan.

 

Milan i-a prelungit contractul si lui Zambrotta,alt "tanar" de 33 de ani...

 

 

Raul a semnat cu Schalke pe 2 ani.

 

Sper sa nu fie adevarat...

RobYnho23.07.2010 08:10

Boghossian la Red Bull Salzburg.

Cris si-a prelungit contractul cu Lyon.

Westermann la Hamburg de la Schalke.

red&blue_boy23.07.2010 16:34

Cica Veloso de la Sporting e aproape de un transfer la Genoa.

RobYnho23.07.2010 17:25

Alcaraz de la Bruges la Wigan.

Maye23.07.2010 21:08

Vidic si-a prelungit contractul cu Man United.

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6650873

Se pare ca Ferguson il vrea pe Steven Defour, capitanul lui Standard.

 

Kolarov se pare ca va semna luni cu City.

ady.fcsb23.07.2010 23:54
Boghossian la Red Bull Salzburg.

Cris si-a prelungit contractul cu Lyon.

Westermann la Hamburg de la Schalke.

 

Cred ca e invers :) . Westermann a plecat de la Schalke la Hamburg.

AG24.07.2010 08:04
Westermann la Hamburg de la Schalke.

 

 

 

Cred ca e invers :) . Westermann a plecat de la Schalke la Hamburg.

 

same shit

RobYnho24.07.2010 08:25

E grele cu cititul, ma.

red&blue_boy24.07.2010 14:59
Kolarov se pare ca va semna luni cu City.

 

Da,se pare ca asa e.Se vorbeste de o suma in jur de 16 milioane de lire sterline.Ce de bani arunca iar City in transferuri!!!

RobYnho24.07.2010 15:16

Portarul Daniel Fernandes de la Bochum la Panathinaikos.

ady.fcsb25.07.2010 14:01

Ce chior sunt :D . Scuze nenea Robinho :)

Maye25.07.2010 17:25

Kolarov de la Lazio la City.

http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/July...es-City-success

Titus Bramble de la Wigan la Sunderland.

0,,10281~8917369,00.jpg

De asemenea, Sunderland l-a cumparat de la Estudiantes la Plata pe fundasul dreapta Maros Angeleri.

0,,10281~8920011,00.jpg

Maye26.07.2010 00:14

In lipsa transferurilor spectaculoase apar zvonurile spectaculoase:

 

Sky Sports Italia :

Inter si City au ajuns la un acord pentru Balotelli pentru 30 de milioane de €.

Balotelli va avea un contract pe 5 ani cu 4 milioane de € pe sezon.

Sport:

Cesc Fabregas s-a inteles cu sefii Barcei pentru un contract pe 5 ani cu 7 milioane de € pe sezon.

Mai lipseste acordul tunarilor...

Daily Star

Dupa ce a esuat sa il achizitioneze pe Sneijder, se pare ca Sir Alex Ferguson si-a stabilit un nou si ultim obiectiv in aceasta campanie de achizitii : Karim Benzema.

Mail on Sunday

Noua tinta a lui Arsene Wenger este fundasul central al celor de la Everton : Phil Jagielka.

Se pare ca tunarii ofera 15 milioane de € pentru fundasul nationalei Albionului.

 

Maine , Raul Gonzales Blanco va parasi oficial Real Madrid dupa 15 sezoane. Totul se va intampla intr-o conferinta de presa organizata pe Santiago Bernabeu.

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/..._conference.htm

 

Ieri, un alt mare nume al madrilenilor a parasit oficial clubul.

Guti Hernandez a plecat de pe Santiago Bernabeu dupa 24 de ani de cariera.

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/...Real_Madrid.htm

Guti.jpg

Maye26.07.2010 12:05

Ajax a facut 2 achizitii.

2 atacanti.

El Hamdaoui de la AZ.

http://www.ad.nl/ad/nl/1441/Ajax/article/d...s-Ajacied.dhtml

Si.. Mido, care revine la Amsterdam.

http://www.ad.nl/ad/nl/1441/Ajax/article/d...-bij-Ajax.dhtml

 

Capitanul lui PSV Eindhoven a plecat la FC Nurnberg.

 

6e11ddaef9.jpg

RobYnho26.07.2010 16:14

Dinamo Kiev a transferat un portar de 17 ani (Maxym Koval) de la Metalurg Zaporizhya.

Maye26.07.2010 17:50

Guti oficial la Besiktas.

Contract pe 2 sezoane, 2.7 milioane de euro pe an.

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=17885

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=17879

 

red&blue_boy26.07.2010 19:54
Si.. Mido, care revina la Amsterdam.

 

Sper sa nu strice atmosfera la echipa,dupa ce a parasit pe Ajax a cam luat-o razna.Eu nu l-as fi adus inapoi.

Maye26.07.2010 20:02

Mai recicleaza si Ajax. :)

«1171819202128»