FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

«1222324252628»
RobYnho17.08.2010 08:44

Tiago imprumutat la Atletico Madrid.

red&blue_boy17.08.2010 08:53
Tiago imprumutat la Atletico Madrid.

Si sezonul trecut,returul trecut,a fost imprumutat parca tot la Atletico...Cred ca e o mutare buna pentru ambele parti.

Maye17.08.2010 13:46

Craig Bellamy imprumutat un sezon in Liga secunda la Cardiff City.

http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Augu...Cardiff-on-loan

 

 

O tampenie de management la City.

Maye17.08.2010 14:32
bodrumdan_barkahan17.08.2010 15:14
Mesut Ozil la Real Madrid.

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/...Real_Madrid.htm

fotbalist foarte bun..mama tata turc dar cetatean neamtz...cum a putut federatia noastra sa il scapa din mana si sa joace pentru germania.....

Alexandru H.17.08.2010 15:22
fotbalist foarte bun..mama tata turc dar cetatean neamtz...cum a putut federatia noastra sa il scapa din mana si sa joace pentru germania.....

 

Poate ar trebui sa va puneti mai bine intrebarea de ce parintii lui au tinut sa paraseasca Turcia... ati gasi raspunsul la ambele intrebari ;)

*Alecs*17.08.2010 16:31
Vrei sa spui ca City nu e o echipa cu traditie?:) Au o cupa europeana ;)

 

Daca si City e echipa cu traditie.. N-au mai luat de 34 de ani un trofeu, iar in total au in jur de 10. Sunt un fel de Rapid.

 

Milner, la cateva ore de a pleca si el la City.

Daniel-Ionut17.08.2010 18:10
Mesut Ozil la Real Madrid.

http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/...Real_Madrid.htm

 

Sa inceapa show-ul!

tteodor47917.08.2010 18:44

Argentinianul lui Liverpool, Javier Mascherano (capitanul nationalei Argentinei) s-ar putea sa plece de la Liverpool si sa se duca la Barca. In conditiile astea, Liverpool l-a luat pe Poulsen de la Juve.

Mesut Ozil a fost transeferat oficial la Real Madrid.

Balotelli este oficial noul jucator a lui Manchester City.

Diego Cavallieri a plecat de la Liverpool la Cesena.

RobYnho17.08.2010 19:18

Toate astea sunt deja postate.

red&blue_boy17.08.2010 19:57
Craig Bellamy imprumutat un sezon in Liga secunda la Cardiff City.

Ce aiuriti,sa-l dai pe Bellamy.Si barem nu puteau sa-i gaseasca o echipa in Premier League?...

 

 

Mesut Ozil la Real Madrid.

Interesant,ieri spuneau cei de la Werder ca nu s-au inteles,ca e inacceptabila oferta Realului.Sa vedem si cum se adapteaza Ozil la Real,inca nu sunt convins ca e un super jucator...

Bogdan17.08.2010 20:31

cat a dat realul pe Ozil?

2 jucatori buni, Kedira si Ozil

RobYnho17.08.2010 20:41

15 milioane.

RobYnho17.08.2010 20:49

Portarul Brad Jones de la Middlesbrough la Liverpool.

Maye17.08.2010 21:08
Ce aiuriti,sa-l dai pe Bellamy.Si barem nu puteau sa-i gaseasca o echipa in Premier League?...

City a vrut sa il dea iar Bellamy a ales sa mearga 1 an la Cardiff pentru ca acolo s-a nascut.

El a plecat pentru ca nu a prins lotul; de 25 pentru Premier League. O alta mare tampenie.

Totusi, Bellamy a declarat ca nu a lasat in urma "any ill feelings". :)

 

Un interviu cu el aici :

 

http://www.goal.com/en/news/9/england/2010...no-ill-feeling-

red&blue_boy18.08.2010 04:24

Ok atunci,daca el a vrut sa mearga la Cardiff...Dar totusi,sa nu prinda nici lotul de 25,chiar ca ciudat...

MoWeed18.08.2010 07:57

In sfarsit, dupa ani de zile, putem spune ca Real a transferat jucatori numai dupa criteriul sportiv.

Maye18.08.2010 08:18
Dar totusi,sa nu prinda nici lotul de 25,chiar ca ciudat...

Nu stiu sigur daca a prins Santa Cruz lotul, dar eu l-as fi preferat pe Bellamy oricand in locul paraguayanului.

f234567k18.08.2010 08:39
Portarul Brad Jones de la Middlesbrough la Liverpool.

Asta nu e ala de a comis-o la sutul lui Petre Marin?

RobYnho18.08.2010 08:44

Ba da.

red&blue_boy18.08.2010 10:47
In sfarsit, dupa ani de zile, putem spune ca Real a transferat jucatori numai dupa criteriul sportiv.

Si toti jucatorii adusi anul asta,cel putin pana cum,n-au costat cat C.Ronaldo ! :D Poate nici cat Kaka!

 

Nu stiu sigur daca a prins Santa Cruz lotul, dar eu l-as fi preferat pe Bellamy oricand in locul paraguayanului.

La fel si eu.Sezonul trecut a fost printre cei mai buni,cei mai constanti oameni de la City...

Daniel-Ionut18.08.2010 11:23

78 de milioane de euro au cheltuit cei de la Real Madrid pe 6 transferuri:

 

Ricardo Carvalho - 8.000.000 €

Sergio Canales - 6.000.000 €

Ángel Di María - 25.000.000 €

Mesut Özil - 15.000.000 €

Sami Khedira - 14.000.000 €

Pedro Léon - 10.000.000 €

 

 

red&blue_boy18.08.2010 11:51
78 de milioane de euro au cheltuit cei de la Real Madrid pe 6 transferuri:

Nah,tot e mai putin decat au dat pe C.Ronaldo ! :)

Maye18.08.2010 15:58

James Milner a semnat cu Manchester City. Mijlocasul a costat 24 de milioane de lire.

In contul tranzactiei, Stephen Ireland a plecat de la City la Aston Villa.

http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Augu...of-James-Milner

 

Ozil prezentat oficial la Madrid.

Mesut___zil.jpg

Maye18.08.2010 16:16

Kevin Prince Boateng a fost imprumutat un sezon la AC Milan de la Genoa.

http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=126658

 

Atacantul Moussa Dembele a semnat un contract pe 3 sezoane cu Fulham, plecand de la AZ Alkmaar.

http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti...oinsFulham.aspx

SigningMain.jpg

 

Fundasul hondurian Emilio Izaguirre a semnat un contract pe 4 ani cu Celtic Glasgow.

http://www.celticfc.net/news/stories/news_180810161658.aspx

 

«1222324252628»