Daca si City e echipa cu traditie.. N-au mai luat de 34 de ani un trofeu, iar in total au in jur de 10. Sunt un fel de Rapid.
Milner, la cateva ore de a pleca si el la City.
Traditia nu inseamna trofee castigate. E ca si cum ai spune ca Unirea Urziceni are traditie fotbalistica fata de Farul Constanta... probabil amandoua se vor desfiinta anul asta, ne vom aminti probabil de Unirea ca a castigat un trofeu insa Farul va ramane in amintirea mai multor oameni si va lasa mai multe in urma...
Cel putin in Anglia traditia e in orice bucatica de fotbal... sa nu uitam ca Manchester City e mult mai veche decat Manchester United si ca la inceputul fotbalului modern a fost o echipa mai de succes.
