Lasa ca pierdem noi si locul 2, si 3-ul, si dupa aia trebuie sa-l schimbe...
Lasa ca pierdem noi si locul 2, si 3-ul, si dupa aia trebuie sa-l schimbe...
Ar fi chiar nesimtit sa nu-si de-a demisia dupa acest meci.
Conform gsp, Gigi a declarat: "OLĂROIU ÎŞI VA DA SINGUR DEMISIA, NU TREBUIE SĂ-L MAI DEMIT EU!"
Ar trebui sa-si dea demisia si sa-i ia cu el si pe Gigel Coman, Saban, Lovin, Iacob...nu se mai poate...suntem de rasul c*rului...
gsp zice una,prosport alta:
Gigi Becali: "Vorbim de demisia lui Olaroiu la vara"
Finantatorul Stelei a parasit stadionul din Bistrita cu zece minute înainte de încheierea partidei, dezamagit de rezultat înscris pe tabela.
"Sunt suparat pe jucatori si pe antrenor. Nu avem echipa. Ce sa fac acum cu demisia lui Olaroiu? O sa vedem la vara", a spus Gigi Becali înainte de a se urca în elicopterul care l- a adus la meci.
are dreptate...deja totu e compromis..asta e la toamna ii vedem pe caini si cfristi cum joaca in cl si noi poate apucam Cupa UEFA dak luam cupa..dar slabe sanse
l.e. Oli mai bine demisionezi..ar fi cel mai bun lucru..a avut dreptate Iancu cand a zis k e un antrenor de locurile 4-5
as da orice sa vad maine in ziara (pe net):"Olaroiu a demisionat e la Steaua dupa ce si-a dat seama k nu e bun de nimic doar de locurile 4-5 care sunt prea putin pentru o echipa ca Steaua"
Baiatul asta,dupa ce ca e prost crescut,(se scobeste in nas si face bilute,mai ales ca stie ca ar putea fi filmat sau fotografiat),mai da si dovada de lipsa de caracter.Se agata cu mainile si picioarele de postul de antrenor,stie ca nu e dorit,dar degeaba!Stie ca nu e in stare sa iasa la liman,degeaba!El nu va pleca,pt ca e prea nesimtit,si stie ca daca pleaca de la Steaua cu rezultatele astea,nu mai prinde el o echipa ca lumea in veci!Afara cu tine,nesimtitule!
Eu unul cand am auzit ca vine din nou Oli la Steaua mi-am pus mainile in capat amintindu-mi de primul mandat al sau,dar am zis sa am rabdare insa se pare ca noi suporterii stelisti suntem prea rabdatori,la javre i se cerea capul de anul trecut.Eu din noiembrie ma uit la meciurile Stelei cam fara tragere de inima(desi m-am bucurat f mult la meciul cu rapid din giulesti) pentru ca este acelasi scenariu plictisitor:de obicei Steaua joaca bine in primele 10-20 min,apoi se instaleaza jocul cu minge lunga obisnuit,jocul nu merge apoi se intampla urmatoarele:
-ne fura arbitrii:eliminati aiurea(Thereau la Vaslui),ne scot mingea din poarta(cu uta)
-se enerveaza jucatorii si rup adversarii(vezi Mirel cu uta)
-adversarii vazand ca suntem momai si ca avem un joc previzibil incep sa forteze si din 2 faze ale lor in tot meciul vom primi cel putin un gol(ex:in ultimul minut cu iasiul,imediat dupa golul nostru in meciul cu Farul,ultimele minute la Vaslui).Iar golurile de obicei nu vin pe cine stie ce faze ale adversarilor ci pe greseli stupide ale aparatorilor cum ar fi Goian(ce se intampla cu baiatul asta?),Stancu mai ales,Gigel Coman si din pacate acum si Andrey.
Eu stiu ce vrea Oli de la Steaua,vrea o echipa care sa aiba 4 faze si din alea sa dea 4 goluri,cum se joaca in CL unde de obicei sunt aparari f bune si daca ai putine ocazii trebuie sa le fructifici,dar una e sa aiba ocaziile alea Shevcenko si Drogba,si alta sa le aiba Vali Badea si Victoras.Jocul acesta de "ciupeala" il pot face doar echipele mari,cu jucatori f valorosi,la o echipa din Romania trebuie atacuri pozitionale si multe faze k sa se marcheze multe golrui,asta nu a inteles Oli,el oricum neparand sa inteleaga multe.
DEMISIA Oli!!!
Forza Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Acest om care se numeste "antrenorul anului",a distrus tot ce inseamna spirit de echipa! Ma intrb ce o fi in capul lui,joci 4-5-1 cand esti condus cu 1-0?E adevarat ca Iacob nu da randament,dar macar era singurul inalt din careu.A distrus toti jucatorii si deasta nu mai da niciunul randament.
WOW 8O cine ne deschide ochii , o fata , stiam si noi cum joaca.
Nu era decat o parere :wink:
Olaroiu invoca pana mai ieri accidentarile dese...Si asta e una din cauze dar nu principala (merge ca scuza dupa meciuri cu Dinamo, Rapid, Cluj), dar cu ceilalti ce face la antrenamente? Turca? Jucatori ca Goian, Radoi, Badea nu mai joaca decat in echipa completa?
Ma uitam la Elton. Dribla 2-3 adversari si nu avea cui sa-i paseze... Ceilalti pareau mai vrajiti de el decat spectatorii. La antrenament nu invata sa se demarce, sa faca anumite combinatii? Ii invata oare cum sa suteze de la distanta? Ca eu nu am mai vazut un sut sanatos de la mare distanta de luni bune.
Sa fim seriosi...sunt scuze penibile. Din pacate vad ca si Meme le preia(le-a insirat si aseara). Avem doi jucatori importanti care nu joaca: Dica si Ghionea. Restul jucatorilor enumerati sunt importanti doar in viziunea lui Oli: Coman, Oprita, Ov. Petre. De cand sunt acestia jucatori de baza?
De cand sunt acestia jucatori de baza?
De cand a venit Oli la Steaua cu ideile si impresiile lui de mare tactician.
Sa fim seriosi...sunt scuze penibile. Din pacate vad ca si Meme le preia(le-a insirat si aseara). Avem doi jucatori importanti care nu joaca: Dica si Ghionea. Restul jucatorilor enumerati sunt importanti doar in viziunea lui Oli: Coman, Oprita, Ov.. Petre. De cand sunt acestia jucatori de baza?
L-am auzit pe MM aseara la Fanatik, acelasi discurs cu marile performante pe care le-a realizat aceasta echipa, ghinionul, etc. Singurul lucru bun pe care l-a zis e ca a recunoscut ca Steaua e in criza(cred ca Oli nu stie treaba asta)! Ce nu uita MM sa mentioneze, cand se lauda ca el a adus la Steaua jumatate din lotul actual, este ca a adus si petarde: Carlos,Coman,Stancu,Saban,Lovin,etc. Si mai uita MM ca un manager modern trebuie sa aduca in permanenta jucatori capabili sa aduca un suflu nou! Si inca ceva: mi se pare exagerat sa-l tot laudam pe MM pt jucatorii pe care i-a adus, doar asta e treaba lui, si de-aia ia bani! Sau credeti ca daca era altul in locul lui, ala nu aducea jucatori? Cer scuze, pt off-topic! :wink:
Nu prea inteleg de ce nu va place Ovidiu? Mi se pare un jucator excelent in defensiva. Ma rog, aproape de defensiva....
Poate cineva sa explice pe ce considerente tactice a fost transferat Coman ? Chiar si Petre ? Oare se pot explica aceste 2 transferuri ? Daca pe postul de portar a fost invocata lipsa unui goalkeeper valoros, care sa creeze o concurenta lui Cernea, iar Elton a fost adus pentru a da culoare jocului, ceilalti 2 enumerati cu ce scop au fost legitimati in Ghencea ?
Sunt curios, foarte curios. Si de ce a acceptat MM ?
Buna intrebare!Nu m-as mira sa aflam peste cativa ani ca MM si Oli luau "dreptul " de la jucatori!... 8O
Poate cineva sa explice pe ce considerente tactice a fost transferat Coman ? Chiar si Petre ? Oare se pot explica aceste 2 transferuri ? Daca pe postul de portar a fost invocata lipsa unui goalkeeper valoros, care sa creeze o concurenta lui Cernea, iar Elton a fost adus pentru a da culoare jocului, ceilalti 2 enumerati cu ce scop au fost legitimati in Ghencea ?Sunt curios, foarte curios. Si de ce a acceptat MM ?
La Ov. Petre pot sa-mi dau cu parerea.Ov Petre este/era jucator de nationala si a fost luat in caz ca pleca "finu'"
Cand am auzit ca il aduc pe G.Coman m-am bucurat mult.Dupa aia mi-am dat seama ca facusem o confuzie intre el si Caramarin,jucator care ,la acea vreme,imi placea f mult
Conform Mazetei, meciul de diseara cu Timisoara este ultimul joc al lui Olaroiu ca antrenor la Steaua. Cica nu mai rezista, pleaca indiferent de rezultat, .... de parca noi am mai rezista !!
Sper din tot sufletul sa fie adevarat !! Oli, Oli du-te iar la Poli ca plange Jabba dupa tine ! Ar vrea el antrenor de locul 3-4, asa cum esti tu.
"Acum simt cã nu pot sã merg mai departe indiferent de ce vom face cu Poli Timișoara! Mai e o noapte, sper sã fie un sfetnic bun, dar numai un miracol m-ar face sã mã rãzgîndesc"Olãroiu cãtre secunzii sãi, asearã
sursa: gsp
Nu cred ca va pleca... Mai ales daca Steaua va castiga... In plus nici Jiji nu il va lasa sa plece, nu are variante imediate pentru postul de antrenor...
Miracolul ar fi o victorie a Stelei sub comanda lui Oli... :evil:
Sa va fie clar un lucru, Gigi nu a vrut sa mai dea un ban pe nici un jucator. Coman, Petre si Stancu au fost adusi de Oli si platiti de Oli ca sa aiba cat de cat un lot.
Croitoru a fost adus de la Vaslui ca sa-si achite Gigi niste datorii fata de Porumboiu.
Singurele achizitii aprobate de Gigi au fost Andrey si Elton. Banii pentru Andrey au fost dati de Oli, nu de Gigi.
Iar pentru Elton numai MM stie prin cate a trecut si cate interventii a facut cu Virgil Becali pe langa Gigi ca sa-l ia.
Asa ca ciocul mic cu petardele de transferuri, ca daca nu erau nici astia Oli nu avea nici macar pe cine sa puna pe banca de rezerve.
Il injurati pe Oli ca joaca cu Lovin, Coman, Petre, Stancu, etc. Mai multi bani nu a avut nici Oli, daca avea aducea alti jucatori. Asta e realitatea cruda!
@RedStar
Vrei sa zici ca Oli a dat 1 milion de dolari pe Ov. Petre?! Sa fim seriosi...
Si daca presupunad prin absurd ca a fost asa... Din moment ce nu avea solutii pe banca de ce nu l-a folosit pe Croitoru? De ce a fost de acord cu imprumutul lui Simion la Uta? Dar a lui Litu? De ce nu l-a promovat mai devreme pe Ochirosii?
Oli avea clauza de reziliere la Poli si salariu neplatit de Iancu. A renuntat la ambele pentru Petre. Nu presupune la absurd, chiar asa stau lucrurile.
Problemele la Steaua nu erau fost atacantii, erau mijlocasii si fundasii laterali.
Ochirosii are 18 ani, are un viitor in fata, Oli are grija ca Ochirosii sa nu se cosnidere vinovat de vreun esec al Stelei, altfel ii darama psihicul.
Iar cat despre Croitoru nu stiu cat de bun cu adevarat este. Croitoru a fost un troc intre Gigi si Porumboiu, nu a fost adus de MM sau Oli. Daca era bun il baga Oli.
Avem pareri diferite despre marele antrenor si nu cred ca are rost sa continuam sa ne contrazicem...
Cum poti sa spui ca nu era problema la Steaua cu atacantii dupa sirul interminabil de 0-0? Sau acum cand s-a accidentat Thereau iar Iacob e total iesit din forma? Nu sunt probleme, nu? Totul e perfect...
Si faptul ca echipa nu joaca nimic a cui e vina? Ca joaca MEREU cu doi inchizatori e vina suporterilor eventual? Sau nu are solutii la mijloc?
Iar referitor la Ochirosii: pai da asta nu e fotbalist? De ce trebuie sa aiba cineva grija de el? S-au pierdut meciuri si din cauza lui Radoi sau a lui Dica, si nu a murit nimeni din asta... Daca Razvan are caracter, nu trebuie nimeni sa il tina in palme...