FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Universitatea Craiova 2-0 (0-0)

«12348»
Bogdan11.05.2010 09:03

oricum.. o sa-mi alimentez contul la bwin cu 20-30 ron special pt meciul asta.

ady.fcsb11.05.2010 09:25

Prefer sa castige Fc Steaua meciu asta , doar ca sa-i vad pe prazilieni in B. :gathering:

danielac11.05.2010 09:47

va fi un meci ciudat...sansa oltenilor e victoria... la noi...locul 5 e tot acolo...

luck8711.05.2010 10:53

Indiferent de rezultat,parerea mea e ca trebuie sa facem 2 lucruri:

1.muirea ciobanului mai mult ca niciodata!

Ca numar toti cei din meciurile trecute o sa fim din pacate,dar poate reusim sa avem un tonus mai bun gen cel din meciul cu Otelul!

2.Va fi mai mult ca sigur ultimul meci a lui Petre Marin ca si jucator al Stelei pe Ghencea,asa ca trebuie ovationat cum se cuvine!(si sa nu-l uitam nici pe pawel golanski)

red&blue_boy11.05.2010 11:50

Nici nu mai conteaza ce facem...Mai mult decat ne-am facut de rusine sezonul asta nu cred ca mai putem la meciul asta...Asa,as merge pe un egal...

ice_ball11.05.2010 13:23

Steaua - Craiova 2 solist

Dupa cum am mai spus e timpul ca Steaua sa ajute Craiova asa cum anul trecut Craiova a pierdut pe ultimii metri participarea in EL. Vezi meciul Craiova

Steaua 0-1 parca. Alt campionat in care a jucat cu demnitate. Anul 1998... Meci Craiova - Rapid. Dc Craiova pierde Rapid devine campioana Steaua termina pe 2 si Craiova joaca in UEFA pe vremea aia. Dar Craiova joaca pe bune si incurca rapidul. Clasament final. Steaua campioana, parca cu pippi

antrenor, 2 rapid. Craiova termina undeva pe 7-8 si pierde si finala cupei. Ramane acasa ...

 

Etapa 34 1 May 1998

Home team Score/Time Away team

Dinamo Bucuresti 6 - 2 Bacau

FC Municipal Resita 6 - 1 Chindia

Foresta 3 - 1 Dinamo Bucuresti

Universitatea Cluj 3 - 3 Ceahlaul Piatra Neamt

Jiul Petrosani 1 - 0 Sportul Studentesc

Bacau 5 - 3 Arges Pitesti

Otelul Galati 1 - 0 Farul Constanta

Progresul Bucuresti 1 - 0 Petrolul Ploiesti

Universitatea Craiova 2 - 2 Rapid Bucuresti

Steaua Bucuresti 5 - 2 Gloria Bistrita

Stanici11.05.2010 14:56

ForZZa Steaua! douapuncteics, dpuapuncteics. Spre 24! :steagcruce::steag_cruce_invers:fular-campionii

David11.05.2010 15:21

Spre 25 bai ca suntem campioni cu 2 etape inainte de final! :thumbup:

RobYnho11.05.2010 15:36
ForZZa Steaua! douapuncteics, dpuapuncteics. Spre 24! :steagcruce::steag_cruce_invers:fular-campionii

 

Alcoolul este viata .. :))

Daniel-Ionut11.05.2010 15:58

Steaua - Universitatea Severin, pronostic ics(X).

Astristul11.05.2010 18:13
Astia-s mai amarati ca aia de la Faurei. Jos cu echipe gen Alba Iulia, Ceahlaul sau Astra.

Slava Domnului ca nu stabilesti tu echipele care retrogradeaza. :rolleyes:

 

Nu pot sa zic decat FORZA Steaua! O victorie a Stelei ar fi ca o gura de oxigen (oare a cata?) pentru Astra. :)

RobYnho11.05.2010 18:41
Gresit,totul e calculat deja. Oltenii dadura meciul ceferistilor dupa ce vorbira cu Jiji si au fost siguri ca isi vor recupera cele 3 puncte date...pe langa faptul ca un transfer al lui Costea la Steaua e agreat si de cioban si mai ales de nea Piti,care urmeaza.....

 

Ce le mai stii tu, ca oamenii mari, cum se zice p'aici.

aristica11.05.2010 19:12

2 Mai 1998 CSM Resita 6-1 (2-0) CF Chindia Targoviste 

2 Mai 1998 Foresta Suceava 3-1 (3-0) Dinamo Bucuresti 

2 Mai 1998 Otelul Galati 1-0 (0-0) FC Farul

2 Mai 1998 AS Bacau 5-3 (3-1) FC Arges Pitesti

2 Mai 1998 FC National 1-0 (1-0) Petrolul Ploiesti

2 Mai 1998 Jiul Petrosani 1-0 (1-0) Sportul Studentesc

2 Mai 1998 Universitatea Craiova 2-2 (1-2) Rapid Bucuresti

2 Mai 1998 Steaua Bucuresti 5-2 (3-1) Gloria Bistrita

2 Mai 1998 Universitatea Cluj 3-3 (1-3) Ceahlaul Piatra Neamt

prietene11.05.2010 20:01

mai tarziu nu puteau sa puna meciu .. sigur mai prind metrou

Virgil12.05.2010 06:28

Fata lui Mititelu a lesinat, ieri, dupa ce Craiova a pierdut cu CFR Cluj de la 2-0. Mititelu e si el in stare de soc. Craiova poate retrograda, iar fanii olteni il acuza ca ar fi dat meciul Clujului.

 

"Sunt un fraier. Am pus suflet la Craiova. Trebuia sa privesc fotbalul doar ca pe o afacere, cum fac altii" - isi plange de mila Mititelu.

 

Ca sa scape de orice emotii, oltenii trebuie s-o bata pe Steaua, duminica, in Ghencea. De 21 de ani, de pe vremea lui Ceausescu, n-a mai batut-o Craiova pe Steaua la Bucuresti.

 

"Batem acum si ne salvam!" - spune Mititelu.

 

sursa: sport.ro

 

Cine suge plua? Mititelu!

Nu ti-e rusine bai zdreanta? Dai meciul si vii sa te scoti aici? Ai grija, Gigi! Suntem cu ochii pe tine!

 

 

Arian12.05.2010 09:31

Meciul va incepe la ora 22:00, asa spun astia de la LPF.

 

 

RobYnho12.05.2010 09:33

E greu de crezut ca meciul va incepe 22.00.

Arian12.05.2010 09:34

Asa scrie pe site-ul oficial al LPF.

 

http://www.LPF.ro/comunicate.htm

MoWeed12.05.2010 09:35

Sa fie cat mai putina lume pe stadion. Sa fie cat mai facil blatul. O sa bata Craiova sa se salveze de la retrogradare. Le suntem datori de acum 2 ani

RobYnho12.05.2010 09:38
Asa scrie pe site-ul oficial al LPF.

 

http://www.LPF.ro/comunicate.htm

 

Stiu, am verificat si eu, dar mai gresesc si infectii aia.

Arian12.05.2010 09:43

Brigada de arbitri la SC FC Steaua Bucuresti SA - SC FC U Craiova SA

 

A: Dumitru Robert (Brasov - Brasov)

A1: Sovre Octavian (Oradea - Bihor)

A2: Gheorghe Sebastian (Suceava - Suceava)

R: Babadac Floarea Cristina (Alexandria - Teleorman)

Obs: Nesu Mircea (Oradea - Bihor)

 

sursa: www.FRF-CCA.ro

Virgil12.05.2010 10:15

Si site-ul oficial anunta ca ora de incepere a meciului, ora 22:00.

Kmar12.05.2010 10:37

mda, la 22 e meciul... VPM zdreanta ordinara!!!

RobYnho12.05.2010 10:40

Au preluat stirea si cotidianele online.

Alex88pl12.05.2010 10:44

care e desteptul care a pus ora 22?blaturile se fac la 17:00:-j

«12348»