FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2010

«167891030»
navodarean17.06.2010 14:41

/ Plesan a semnat cu Karpaty Lviv!

Andrei^17.06.2010 14:48

@Khalid,

 

defapt daca totul merge cum ne asteptam, acest copil nu va creste. Pentru ca becaliii nu se va tine de promisiuni, si probabil Piturca va pleca la prima greseala a patronului.

 

@razvan28,

 

eu il consider pe Vatca un portar mai constant decat Zapata si Tatarasanu la un loc.

 

 

Dragilor, daca investesti 8-10 milioane de euro, nu-i investesti in 1-2 jucatori, in speranta ca vei lua titlul anul urmator. Ii investesti in ceva mai solid, si ai rabdare ca echipa pe care incepi sa o construiesti, sa creasca intr-un an, doi, trei. Nu va faceti vise, pentru ca bani investiti nu inseamna de fiecare data rezultate satisfacatoare pe plan scurt.

RobYnho17.06.2010 14:58

Steaua transferă pe bandă rulanta Piturcă a venit, in urmă cu o ora in Ghencea, pentru a asista pentru prima dată in această vară la antrenamentul echipei, dar, intre timp, a reusit să mai inregimenteze pe cineva.

 

După Radut Stanca, Dorel Stoica si Pacurar, un nou jucator a semnat cu trupa roș-albastra Fundasul Concordie Chiajna, Florin Gardos a sosit in Ghencea, unde a tratat cu sefii Stelei conditiile unui viitor contract. Cele două parti s-au inteles repede, asa că Gardoș va fi din sezonul viitor jucatorul roș-albastrilor.

 

Tanarul fundaș a fost aproape de Astra Ploiesti, Stoichiță incercand să il deturneze, dar in cele din urma Steaua a avut câștig de cauza

 

Cine este Florin Gardos

 

Fundasul de 20 de ani al Concordiei joacă de două sezoane la trupa din Chiajna si este international de tineret. Piturcă a primit recomandari excelente de la Bumbescu despre tanarul jucator si este decis să mizeze pe el in sezonul viitor, asa cum a procedat si cu Radoi, in 2002, cand fostul selectioner a preluat trupa din Ghencea.

 

"Gardoș joacă senzational de un an de zile la Chiajna. A jucat si la echipa natională de tineret, ceea ce este foarte important. Dacă se tine de treaba poate ajunge un jucator foarte bun."

Adrian Bumbescu, fostul antrenor al Concordiei Chiajna

Andrei^17.06.2010 15:33

Ma bucura transferurile astea facute de Piturca. Aici il exclud pe bulgar pentru ca eu nu cred ca Piti a avut vreo legatura cu venirea lui, si pe Stoica. Ceilalti trei pot valora mult in anii urmatori.

se7en17.06.2010 15:49

macar stim ca Piturca a urmarit jucatorii respectivi in meciuri, nu pe youtube. in fine, nu vreau sa-l judec pe baza a ce-a fost cu ani in urma si de aceea ii acord incredere. oricum, am senzatia ca el e singurul capabil sa scoata ce-i mai buni din jucatorii nostri, prin stilul sau. nu avem jucatori asa rai, problema e ca nu sunt in forma sau nu sunt concentrati. cu Tanase in forma, sau de ce nu Toja, sau un Nicolita ca acum 4-5 ani altfel ar sta lucrurile. nu degeaba majoritatea jucatorilor din ultimul timp au avut cel mai bun sezon al lor sub acelasi antrenor (Dica, Iacob, Nicolita, etc.)

Dj17.06.2010 16:11

se pare ca merge pe mana jucatorilor tineri - romani (mai putin bulgaru si olteanu) pentru ca cica ar mai vrea si 2 de la alba iulia...si tot asa parca`s pusti ...

oricum eu unul nu mi voi reinnoi abonamentul pentru la anu si putin probabil ca voi calca in Ghencea cel putin turul campionatului urmator...asa cum nu am fost nici in returul din sezonul recent incheiat.

nu simt mai nimic deocamda pentru Steaua de azi..chit ca apar pe langa cioban niste oameni pentru care am respect ca stelisti.

Daniel-Ionut17.06.2010 17:59
Ceilalti trei pot valora mult in anii urmatori.

 

De ce gandesti ca Gigi?

Spune si tu ca ceilalti trei, pot ajuta echipa mult in anii urmatori ;)

red&blue_boy17.06.2010 18:28

Da,am adus ceva jucatori,ramane de vazut ce e de ei...Eu unul sunt cam sceptic...Nici unul dintre ei nu e o certitudine pentru primul 11.Plus ca sunt adusi gratis sau pe sume destul de mici.

razvan2817.06.2010 21:10

Pana acum cu exceptia celor adusi de la Tg Jiu numai transferuri bune...chiar si Dorel Stoica cred ca e un fundas care ne poate ajuta.Ar mai trebui sa se promoveze pustii mai talentati ai Stelei II sa se bage la prima echipa in meciurile cu echipe mai slabe sau sa fie introdusi pe final...

Stryker18.06.2010 08:02

impresionant, o campanie de transferuri ce a debutat exploziv !

 

acum sa fim obiectivi si sa recunoastem ca majoritatea celor adusi sunt fotbalisti de duzina, fara mari sanse de a face ceva la echipa, sunt jucatori de echipa ce se lupta la evitarea retrogradarii, nu de Steaua :sleep:

 

practic se organizeaza o noua plombare pt sezonul care urmeaza, cu lotul asta daca vom intra in grupele Europa League va fi o realizare

 

Virgil18.06.2010 10:03

FC Steaua negociaza, in aceste zile, transferul fundasului Octavian Abrudan, 26 de ani, de la FC Brasov, au declarat, joi, pentru MEDIAFAX, surse din cadrul celor doua cluburi.

navodarean18.06.2010 10:38

Din cate am citit, Abrudan se duce cu Steaua in Austria.

 

Bicfalvi, Andrei Ionescu, Onicas Tudose si Ducu Ninu OUT de la Steaua , iar pe langa acestia se mai alatura si Zapata, Vatca si Baciu.

Razvypitesti18.06.2010 15:19
Pana acum cu exceptia celor adusi de la Tg Jiu numai transferuri bune...chiar si Dorel Stoica cred ca e un fundas care ne poate ajuta.Ar mai trebui sa se promoveze pustii mai talentati ai Stelei II sa se bage la prima echipa in meciurile cu echipe mai slabe sau sa fie introdusi pe final...

da, asa este, sunt transferuri bune, dar ca rezervele altor jucatori care ar trebui adusi, nu sa-i avem titulari

Vlad Bogdan18.06.2010 15:41

Au semnat si Abrudan si Martinovici.

Andrei^18.06.2010 15:47

@Stryker

 

Si crezi ca gasesti la ora actuala multi jucatori romani de Steaua? Ramane sa vedem daca sunt sau nu fotbalisti "de duzina". Si Craiova, o echipa cu niste jucatori tineri si talentati, s-a luptat la retrogradare, deci asta nu-i un argument solid pentru a spune despre un jucator ca e sau nu slab.

Stryker18.06.2010 22:23

poate ca din astia toti, unul o sa confirme, insa ce vreau eu sa subliniez este ca acesti jucatori sunt in orice caz sub ceea ce avem nevoie in acest moment la Steaua, timpul va arata cine a avut dreptate, sincer mi-ar placea sa ma insel, insa ma tem ca nu zse va intampla asa

 

si nu trebuie neaparat jucatori romani, baza cred ca ar trebui sa fie cei straini pt ca dupa cum ai spus si tu, nu prea sunt jucatori romani de Steaua acum ...

 

e pacat ca se repeta unele greseli din trecut, insa asta este, nu ne ramane decat sa speram ca intr-o zi va fi mai bine pt acest club care merita o soarta mult mai buna

Khalid18.06.2010 22:57

Sub ceea ce avem nevoie la Steaua acum? E oarecum hilar ceea ce spui avand in vedere ca in ultimul timp la Steaua am avut parte de fotbalisti si de prestatii sub mediocritate. Steaua are nevoie de jucatori constanti in evolutii, de jucatori care nu-si dau cu stangu-n dreptu', de jucatori care stiu sa lupte chiar daca sunt condusi pe tabela. Eu cred ca tu nu vezi in ce situatie a fost Steaua de pe vremea lui Olaroiu sa zic, tinand cont ca atunci era organizare si un plan bine pus la punct.Jucatorii transferati pana acum se incadreaza in ceea ce am spus eu mai sus. Asta garanteaza ca vor reusi la Steaua? Nu, insa cred ca Piturca i-a adus pentru ca sub comanda lui acesti jucatori isi pot pastra aceleasi evolutii, ba chiar sa creasca in valoare.

 

Pana acum fiecare campanie de transferuri a fost facuta cu operatiunea "da-mi si mie un fundas bun", "vreau si eu un mijlocas bun" etc astfel se ajungea la vizionarea catorva DVD-uri care sustineau parerile specialistului la care a apelat Becali. Cam asa se faceau transferuri la Steaua de cand Meme Stoica a plecat de la echipa, acum cand vine un om care poate sa faca la Steaua ceea ce cred ca stim cu totii ca poate sa faca ii punem fiecare transfer sub semnul intrebarii. Macar lasatii sa joace jumatate de tur!

dudu_specialistu19.06.2010 08:12

in principiu cred ca ne-am cam acoperit posturile "deficitare", ca sa zic asa. Desi nu sunt jucatori cu nume, transferurile au o logica si cred ca ne vor ajuta destul de mult in campionatul urmator. Singurul posturi pe care ne-ar mai trebui ceva oameni (2) ar fi mijlocas si NEAPARAT atacant. Daca la mijlocas am putea, parerea mea, aduce de la echipa a 2-a, atacant cu siguranta ne-ar trebui un atacat strain de valoare (nici un atacant de la Steaua 2 nu are valoare de prima echipa in mom. de fata).

ps. Nu vreau sa aud de oier, de una alta, ar trebui sa ii dam credit lui Piturca pentru ca din cate se pare e cam singurul care il poate pune la respect. Acum sa ne rugam sa aiba rezultate ca fara rezultate gibonul o sa isi dea drumu la gura in secunda 2.

Adrian19.06.2010 09:40

La cat credit rtebuie sa dam noi in fiecare an zici ca suntem banci, pe cuvant.

Daniel-Ionut19.06.2010 09:57

O sa vina mai mult ca sigur si un atacant ;)

radusteaua2319.06.2010 11:02

Si orice s-ar intampla, Acum sa-ti fie clar, Ca nu vom renunta, Pana nu vei pleca, Afara din Ghencea!

 

Ro.OBert19.06.2010 12:07

credeti ca va veni moraes :-s?astia prin presa deja dau formatia posibila a Stelei cu moraes atacant:-??

radusteaua2319.06.2010 12:32

kapetanos este mai bun si sa acomodat deja la Steaua

BAF-kimi19.06.2010 12:36
credeti ca va veni moraes :-s?astia prin presa deja dau formatia posibila a Stelei cu moraes atacant:-??

Nu vine ma, nu da ciobanu' bani pe jucatori, nu ti-e clar? :|

Ro.OBert19.06.2010 13:29

@BAF-kimi fi ma si tu mai optimist...domnu Gigi e promis ca baga 10 milioane...daca pana acu au venit numa jucatori liberi de contract si o vor tine tot asa inseamna ca pan la urma va veni un jucator care va costa 10 milioane ;d !!!

«167891030»