FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2010

«1234530»
Ronnie27.05.2010 18:21

Da' cine este ma constant in Romania?

red&blue_boy27.05.2010 19:23
Da' cine este ma constant in Romania?

 

Jiji,in prostie... :D

 

 

Rusescu o fi bun,dar nu o sa vina la noi...

Le reseau pansant27.05.2010 21:10
Da' cine este ma constant in Romania?

o sa supar pe multi dar in ultimii 10 ani cred ca Romania a avut doar 2 jucatori constanti cel putin un campionat, poate doar pancu/bratu cand jucau la rapid sa fi avut ceva constanta si pe urma ar fi Danciulescu prin 2004/5 cand era cam singurul care marca la Dinamo. In rest fotbalistii nostri jucau cand vroiau ei.

Andrei^28.05.2010 11:32
o sa supar pe multi dar in ultimii 10 ani cred ca Romania a avut doar 2 jucatori constanti cel putin un campionat, poate doar pancu/bratu cand jucau la rapid sa fi avut ceva constanta si pe urma ar fi Danciulescu prin 2004/5 cand era cam singurul care marca la Dinamo. In rest fotbalistii nostri jucau cand vroiau ei.

 

Mie nu mi-a placut niciodata cum a jucat Pancu.

Daniel-Ionut28.05.2010 13:31
mai bine un atacant sarb sau ceh de careu

 

De unde pana unde sarb sau ceh? :) De ce nu Rusu?

blindica28.05.2010 13:37

Rusescu ar fi foarte bun,dar are nevoie de un antrenor profesionist alaturi de care sa continue daca pleaca de la Urziceni.Onicas si Ionescu mi-ar placea sa revina.

ghitza88828.05.2010 14:44

Cristea de la alba-iulia..a jucat zilele acestea la tineret pt Romania si mi se pare un jucator de travaliu si disciplinat

almaistro210029.05.2010 23:40

مشكوور وماقصرت

 

thank you :)

fonfy30.05.2010 17:02

Gigi DACA NU FACE TRANSFERURI CU BANI O SA RADA UNGURU IN CONTINUARE.

Fan FC Steaua30.05.2010 20:33
Gigi DACA NU FACE TRANSFERURI CU BANI O SA RADA UNGURU IN CONTINUARE.

 

 

Du-te cu Gigi!

razvan2830.05.2010 20:43

Altu trimis de Gigi pe aici sa il preaslaveasca...

Astristul31.05.2010 11:03

Ovidiu Petre, doi ani la Al-Nasr!

 

Gigi Becali a facut rost de bani pentru aducerea lui Victor Piturca. Clubul din Ghencea l-a vandut pe Ovidiu Petre in Arabia Saudita, la Al-Nasr, unde va evolua in urmatoarele doua sezoane. Suma de transfer este de 3.5 milioane de euro, suficienta pentru asigurarea unei campanii de achizitii promitatoare.

 

Mutarea lui Ovidiu Petre la Al-Nasr a fost la un pas sa pice pe ultima suta de metri. Dupa ce Zenga a primit o hartie din partea ros-albastrilor conform careia il poate avea pe Ovidiu Petre in schimbul a 3.5 milioane de euro, seicii au fost la un pas sa se razgandeasca.

 

Oficialii lui Al-Nasr au fost bombardati cu mesaje din partea suporterilor care au aflat ca jucatorul in varsta de 28 de ani a suferit mai multe accidentari grave, insa in cele din urma cuvantul lui Zenga a contat.

 

Ovidiu Petre este asteptat la Al-Nasr direct in cantonamentul sauditilor din Italia, unde va fi supus unor examene medicale riguroase. El va semna contractul peste doua zile, prin fax.

 

Steaua va primi in schimbul "Ceasului" 3.5 milioane de euro, exact suma pe care Victor Piturca o solicita pentru a accepta oferta lui Gigi Becali.

 

In acest moment, Steaua a ramas descoperita pe postul de mijlocas la inchidere, unde ii mai are doar pe Mihai Onicas si Eric Bicfalvi.

 

Vine Andrei Muresan?

 

In Ghencea s-ar putea produce o mutare surprinzatoare. Inlocuitorul lui Ovidiu Petre ar putea fi Andrei Muresan de la Gloria Bistrita. Surse din anturajul fostului selectioner sustin ca mijlocasul de la Gloria Bistrita este unul dintre preferatii lui Victor Piturca.

 

Sursa: OnlineSport

 

Da' cine este ma constant in Romania?

 

Kapetanos! :P

 

Mie nu mi-a placut niciodata cum a jucat Pancu.

 

Mie da!

vlad31.05.2010 14:49
Ovidiu Petre, doi ani la Al-Nasr!

 

Parca il si vad pe Tudor Gheorghe cantand "Dorul calator" cam asa:

 

Mi-a fugit Ceasul de-acasa, cucu'

Ca n-a fost banu' pe masa, cucu'

Si-a fugit cam dereglat

L-a luat Walter,ne-a scapat

Si mi-e teama s-a-ntepat, cuc..... saracu'

 

PS Asta-i cantec pentru 2 tipuri de melomani. Cei care asculta Rapsodiile maestrului Tudor Gheorghe si cei care tanjesc dupa gloabele Oierului.

Alexandru H.31.05.2010 15:33

Wrong thread...

David31.05.2010 16:56

Dar cand mai incepeti topice de genul,scrieti la titlu direct vanzari.Auzi,"transferuri".

red&blue_boy31.05.2010 18:36
Ovidiu Petre, doi ani la Al-Nasr!

 

Pai cum?Jiji zicea ca nu vinde pe nimeni,ca vrea campionatul,sampion lig,ca are bani...

razvan2801.06.2010 19:45

O sa luam Liga Satelor :D

David01.06.2010 19:47

O luam?Optimistule!Cred ca pierdem finala.Locu' 2 scrie pe noi!

Astristul02.06.2010 08:52
O sa luam Liga Satelor :D

 

Se canta si pe acolo imnul Ligii? :P

razvan2802.06.2010 12:09

Azi cu toti ne-am adunat

Futbol cica sa vedem

Si cu toti sa strigam

Hai Unirea Dabuleni :))

 

Ro.OBert04.06.2010 09:54

ati vazut ultima perla a lu Gigi :))?"fac dragoste cu pomii" :bananadance::bananadance::bananadance:

Astristul04.06.2010 13:03

Alt "transfer":

http://bit.ly/c3ICBz

red&blue_boy04.06.2010 13:09

E bun Pires,e de perspectiva! ;)

Ro.OBert04.06.2010 13:54

orice jucator va veni va fi un mare kkt... avand in vedere ca se da max 1 mil peun jucator sansele ca acesta sa fie o valorea nedescoperita la banii astia sunt 1 la 100000000000 mai bn cu banii carei da pe jucatorii astia de "incercare"(+salarii)ca totusi asta sunt in ultimii ani cei care au venit au plecat dupa 6 luni in afara de 2-3 mai bine baga banii in academie toata cluburile mari au 3 sferturi din echipa juniori din academia proprie.... in afara de Real Madrid dar de e grele =)se vor prea multe intr-un timp prea scurt daca erau modernizate bazele de juniori din 2006 pana acu aveam cel putin 5 prichindei :( pe carei vindea si lua altii cu experienta daca asta isi doreste da ce sa gandeasca curcile alea :(

razvan2804.06.2010 14:04

Pires ? :))

 

Sigur o sa vina , adica omu' cand juca la Arsenal si era in finala UCL spunea ca e visul lui sa vina la Steaua

«1234530»