FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2010

«1202122232430»
razvan2801.08.2010 10:43

Hai ma stati sa va certati daca e Volga sau nu...daca s-a dus e bine ca s-a dus.Plesan a pacalit fotbalul 7 ani...mai bine ca plecat

Ronnie01.08.2010 11:02

Steaua are 3 atacanti care pot juca in acest moment: Stancu, Surdu si Kapetanos iar in sistemul propus de Piturca, 4-1-4-1, doar unul singur poate intra (cel putin in startul meciului). Asa ca la ce ne mai trebuie noua inca unul?

razvan2801.08.2010 11:14

Sincer , Surdu chiar daca a dat un gol foarte foarte important aseara nu mi se pare o solutie foarte buna.

Bogdan01.08.2010 11:27

Ronnie si daca se acceidenteaza 2 dintre ei imediat dupa ce se termina perioada de transferari?

Ronnie01.08.2010 11:30

Riscul acesta exista pentru orice post. Dar eu zic ca 3 oameni pe un singur post de titular e suficient.

Daniel-Ionut01.08.2010 11:32
Ronnie si daca se acceidenteaza 2 dintre ei imediat dupa ce se termina perioada de transferari?

 

Ii avem pe Rusu si Batfoi :rolleyes:

Bogdan01.08.2010 11:36

am inteles. Si altceva: daca se dovedeste ca sistemul este deficitar, sa zicem urmeaza 5 infrangeri din 5 (ipotetic vorbind) si se schimba sistemul cu 2 atacanti, ce faci?

Ronnie01.08.2010 11:45

Piturca si-a facut strategia si el raspunde de rezultate. Sistemul se poate schimba si cu 3 fundasi centrali, si atunci te intrebi de ce ii mai cumperi pe Bonfim, Latovlevici sau Todorov? La fel cum se poate juca si un 4-4-2 cu 2 mijlocasi defensivi si atunci nu mai ai ce face cu Radut, Pacurar...

 

In caz ca sistemul este deficitar, antrenorul va trebui sa se adapteze lotului pe care il are.

razvan2801.08.2010 13:59

Pai in mod normal asta face un antrenor bun , adapteaza lotul pe care il are pe sistemul de joc pe care el il foloseste...

red&blue_boy01.08.2010 14:23

Da,in caz de necesitate il putem folosi pe Banel atacant! :D

 

Nu stiu,eu unul cred ca mai avem nevoie si de un atacant,la fel cum cred ca si Stancu,si Kapetanos ar avea loc in acelasi timp in echipa...

clausblaus01.08.2010 14:54

Cel mai reusit transfer,din punctul meu de vedere,ar fi Banel Nicolita.La Real,la Zenit,la Poli sau la Branesti...nu conteaza!

ebonyc01.08.2010 15:29
razvan2801.08.2010 19:06

Banel Nicolita in vederile lui Jose Mourinho pentru un transfer la Real Madrid !

gio_stgloria01.08.2010 19:15

haideti totusi sa fim multumiti ca am scapat de toja.

razvan2801.08.2010 19:17

Asa e..si s-au luat si 500 k pe el

 

Eu inca sper sa vina Tshabalala :D

 

 

red&blue_boy01.08.2010 19:34
Zapata a plecat la Vaslui se pare.

 

Da,sunt ceva zvonuri ca ar merge acolo,cine stie.

Alexbrasov01.08.2010 19:48

te contrazic aici, voiculet are un joc de pase bun, daca vine de la o echipa mai mica nu inseamna ca nu poate face fata

E bun dar pentru Curtea de Arges , Pandurii , Brasov...pentru echipe care se bat la evitarea retrogradarii sau la locul 9-10.Daca atacam titlul cu Voiculet e grav...
razvan2801.08.2010 20:00

Sa speram ca ma insel si ca vei avea dreptate :D

Chiar as vrea sa confirme , e frumos sa vezi ca jucatori adusi de la echipe mici dau satisfactie.

Astristul01.08.2010 21:08
Riscul acesta exista pentru orice post. Dar eu zic ca 3 oameni pe un singur post de titular e suficient.

4 ca sa fim siguri ca avem cu cine juca in fata. Piturca nu cred ca va renunta la 4-1-4-1 pentru 4-4-2 prea curand. Mai ales ca a facut pregatirea de vara pe primul sistem.

Astristul02.08.2010 17:29

Bonfim, oficial la Steaua!

 

Fundasul brazilian Eder Bonfim a semnat luni contractul cu Steaua si va efectua primul antrenament sub comanda lui Victor Piturca de la ora 18:00.

 

Gigi Becali si Marian Iancu au batut palma inca de joi pentru transferul lui Bonfim, in schimbul sumei de 350 de mii de euro plus TVA.

 

In varsta de 29 de ani, Bonfim si-a inceput cariera la Gremio, iar apoi a jucat pentru Benfica Lisabona (2002), Estrela Amadora (2003), Braga (2003-2004), Vitoria Setubal (200-2005), Uniao Leiria (2005-2008), Timisoara (2008, 2010) si Gloria Buzau (2009).

 

Steaua i-a mai transferat in aceasta vara pe Dorel Stoica, Octavian Abrudan, Geraldo Alves, Stanislav Angelov, Florin Gardos, Iasmin Latovlevici, Mihai Radut, Alexandru Pacurar, Razvan Stanca, Novak Martinovici, Cosmin Matei, Claudiu Voiculet si Iordan Todorov.

 

Sursa: OnlineSport

razvan2802.08.2010 17:33

A jucat Bonfim la Gloria Buzau ?? E o greseala acolo...

 

Decat sa il fi luat pe Bonfim mai bine vedem ce e cu Todorov si daca dupa 2 etape nu confirma il titulariza pe Mustata...dar Doamne fereste sa mai avem si noi la echipa un jucator din propria Academie...

Astristul02.08.2010 17:41

Nu e nicio greseala. Bonfim a jucat la Buzau fiind imprumutat de la Timisoara pe vremea cand Buzaul (in ultimul sezon de Liga I) avea o stransa colaborare cu Timisoara si un "contingent masiv" de jucatori au fost imprumutati acolo pentru jumatate de sezon (parca in tur).

Ronnie02.08.2010 18:10

Sunteti culmea cu Mustata asta. Zici ca-i Dani Alves sau Maicon. Daca era atat de bun cu siguranta il aduceau la prima echipa Bergodi, Piturca sau ce antrenori au mai fost. Mustata nu s-a impus nici macar la Steaua 2, unde joaca etapa de etapa cu Sageata Stejarul sau Concordia Chiajna. Ce pretentii sa ai de la el intr-un meci cu 20000 de oameni in tribuna intr-un meci cu Dinamo de exemplu?

razvan2802.08.2010 18:23

Din cate stiam eu e titular la Steaua II si joaca destul de bine...daca era Maicon nu mai era la Steaua :))

Maye02.08.2010 18:38
Sunteti culmea cu Mustata asta. Zici ca-i Dani Alves sau Maicon. Daca era atat de bun cu siguranta il aduceau la prima echipa Bergodi, Piturca sau ce antrenori au mai fost. Mustata nu s-a impus nici macar la Steaua 2, unde joaca etapa de etapa cu Sageata Stejarul sau Concordia Chiajna. Ce pretentii sa ai de la el intr-un meci cu 20000 de oameni in tribuna intr-un meci cu Dinamo de exemplu?

Pai da-i sansa ma.

Pune-l sa joace.

Cum rahat vrei sa promovezi tineri altfel?

«1202122232430»