FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«17891011126»
chino27.02.2006 00:56

deci cu tot respectul dar cand citesc ceva de genul, "sunt dinaia care au venit numai sa manance seminte" sau orice care e legat de seminte, ma secatzi toti.... bai trecetzi peste acest complex al semintzelor, bun se mananca seminte, dar asta nu inseamna ca automat esti inferior sau mai prost, mai rau etc oricum personaj negativ... ce naiba e o prostie, dar gata bai ca deja e in exces folosit cuvantul...asta e vine omu si mananca seminte, dar sunt eu mai stelist ca el ca sar 90 minute la peluza?... deloc nu sunt,e doar o forma diferita de exprimare. fiti oameni maturi si terminati cu semintele...faptul ca folosim acest cuvant atat de des e mai rau decat sa mananci seminte pe stadion cei care folosesc tot felul de expresii jignitoare care contin si cuvantul "seminte" sunt adevaratii samantari..

mi-ar placea sa stam la tribuna 2... cel putin returul asta, ca pe vremuri in Ghencea

apa_plata27.02.2006 16:37
apreciez faptul ca ati venit sute de km ca sa vedeti la lucru campioana, dar este foarte trist ca ati venit sa o huiduiti si sa o fluierati. stiu. jocu a fost slab, nici macar goluri din noroc, meciul a fost pierdut. dar sa huidui si sa injuri atunci cand echipa este intr-un moment greu (unde mai pui ca era deja calificata) este de prost gust. asa ca data viitoare ganditi-va de 3 ori cand plecati de acasa sa vedeti un meci, deoarece riscati sa prindeti echipa intr-o pasa proasta.

 

:P ideea e aceeasi

apas27.02.2006 19:43

Mai bine jucam in Ghencea pe mocirla decat pe lia manoliu .... de la peluze se vede aiurea pm 15 mi de kilometri intre teren si tribune .... la o peluza de 15 mi de oameni 3 toalete pubilce care cred ca le-au luat din parculetu din fata stadionului :D cel putin asa era la peluza 1 .... orcum sa speram ca meciul cu herenven a fost un accident ... Zby Sud Power 8)

radusteaua27.02.2006 21:34

torte pentru meciul cu Betis unde gasesc?

Mishu7628.02.2006 01:40

Pai e foarte simplu...In Unirea la parter langa parfumerie :lol: Poti sa iei cate vrei, ca sa faci spectacol pe stadion.Aaa,si daca te intreaba aia la intrarea in stadion de provenienta lor,tu le spui ca esti cel mai ultras dintre ultrasi si tu ai voie... :lol: :lol:

radusteaua28.02.2006 19:42

sunt acolo ma ? le bag ca cunos pe cineva

nucu01.03.2006 14:01
Pai e foarte simplu...In Unirea la parter langa parfumerie :lol: Poti sa iei cate vrei, ca sa faci spectacol pe stadion.Aaa,si daca te intreaba aia la intrarea in stadion de provenienta lor,tu le spui ca esti cel mai ultras dintre ultrasi si tu ai voie... :lol:  :lol:
m-ai facut sa rad f mult... fain comentariu.. esti ok ;)
sile2202.03.2006 23:32

Nu am gasit unde un forum sau ceva dedicat acestui eveniment deci prin urmare o sa spun aici : Azi este o zi importanta este ziua in care Grupul ULTRAS inplineste 4 ani si pe aceasta cale vreau sa le urez La MULTI ANI !!! PS: o revenire cat mai rapida ca grup ultra pt ativitatea lor ne lipseste si este un model pt noi toti !

Florin200402.03.2006 23:45

Pentru cel mai frumos cantec al nostru m-am gandit sa mai adaug cateva versuri si sa-l facem mai lung putin. Deasemnea am inlocuit ultimul vers din cantecul original pentru ca nu rima cu un vers care rimeaza dar are acelasi sens.

 

Iata originalul:

 

"Trup si suflet pentru culori / O echipa ce face furori / Daruiti-va ca noi / Vrem sa fim mandrii de voi (Vrem sa fim invingatori) / Pentru Steaua ne dam viata"

 

Iata varianta scrisa de mine:

 

Trup si suflet pentru culori / O echipa ce face furori / Daruiti-va ca noi / Vrem sa fim fim invingatori/ Nu uitaaati ca va iubiiim/Ca e ploaaaaie ca-i seniiiin/Ne dam viaaaaata pentru vooooi/ Sa fim iaaaaarasi campioooni/Dintr-o iiiiiinima albaaaaastra/ Stadioooonul sa vuieaaaaasca(sau racneaaaasca):FORZA Steaua ! batem din palme FORZA Steaua batem iar din palme! si reluam cantecul.

 

Sper sa va placa noua varianta pentru ca eu l-am facut cu mintea si cu inima si avand in gand tot timpul cum ar suna cantat din cat mai multe piepturi. Pentru cei din galerie il puteti printa si inainta lui mustatza eventual, pentru a-l populariza...evident asta daca si voua va place si simtiti ca aduc o imbunatatire cantecului.

 

Florin Simion

Ana-Maria03.03.2006 02:02

Chiar daca intrebarea e off-topic,cred,tot ma risc s-o adresez...Care e faza cu schimbarea abonamentelor?Eu am la peluza I..Ce naiba au patit astia?Ii apuca? :roll:

FANATIK RED-BLUE03.03.2006 02:20
Pentru cel mai frumos cantec al nostru m-am gandit sa mai adaug cateva versuri si sa-l facem mai lung putin. Deasemnea am inlocuit ultimul vers din cantecul original pentru ca nu rima cu un vers care rimeaza dar are acelasi sens.

 

Iata originalul:

 

"Trup si suflet pentru culori / O echipa ce face furori / Daruiti-va ca noi / Vrem sa fim mandrii de voi (Vrem sa fim invingatori) / Pentru Steaua ne dam viata"

 

Iata varianta scrisa de mine:

 

Trup si suflet pentru culori / O echipa ce face furori / Daruiti-va ca noi / Vrem sa fim fim invingatori/ Nu uitaaati ca va iubiiim/Ca e ploaaaaie ca-i seniiiin/Ne dam viaaaaata pentru vooooi/ Sa fim iaaaaarasi campioooni/Dintr-o iiiiiinima albaaaaastra/ Stadioooonul sa vuieaaaaasca(sau racneaaaasca):FORZA Steaua ! batem din palme FORZA Steaua batem iar din palme! si reluam cantecul.

 

Sper sa va placa noua varianta pentru ca eu l-am facut cu mintea si cu inima si avand in gand tot timpul cum ar suna cantat din cat mai multe piepturi. Pentru cei din galerie il puteti printa si inainta lui mustatza eventual, pentru a-l populariza...evident asta daca si voua va place si simtiti ca aduc o imbunatatire cantecului.

 

Florin Simion

 

 

 

Super omule, bravo !!!!!...........chiar ca este prea scurta scandarea asta veche cu "Trup si suflet...."

Sper ca cei in masura sa fie receptivi, pentru a introduce aceasta scandare in repertoriul nostru.

stefan_2503.03.2006 14:45

Florine ,daca nu te superi frate ,vreau sa mai adug ceva la ultimile doua versuri."/Dintr-o inima ros-albastra /Intreg stadionu'sa vuiasca/,cred, dupa parerea mea ca rimeaza mai bine asa.

 

Trup si suflet pentru culori/O echipa ce face furori/Daruiti-va ca noi/Vrem sa fim mandrii de voi/Nu uitati ca va iubim/Ca e ploaie ca-i senin/Ne dam viata pentru voi/Sa fim iarasi campioni/Dintr-o inima ros-albastra/Intreg stadionu' sa vuiasca/Ros-albastrii ale ale....si pe urma incepem din nou cantecul.

Florin200403.03.2006 15:16

Multumesc pentru aprecieri baieti.Sa stiti ca am primit o gramda de pareri bune pentru modificarile care le-am adus si asta inseamna ca place suporterilor.Din pacate eu stau in New York si nu pot sa-l promovez pe viu de aceea rog administratorii site-ului si pe voi cei din galerie sa ma ajutati sa-l promovam eventual sa-l printati si sa-l dati si lui Mustata ca sa-l integram in repertoriul nostru. Deasemenea nu ma supara daca se modifica un cuvant pe ici colo (pentru ca e posibil in timp ce e cantat sa se simta ca parca ar rima mai bine alt cuvant, cat timp versurile nu isi schimba sensul...asa ca il mai putem imbunatati din mers).

 

O alta varianta a ultimelor 2 versuri la care m-am gandit este:....Si din piepturi ros-albastre/ Ghencea toata sa vuieasca.....

 

Nu ma supar stefane...da suna bine si cum ai zis tu(mai putin cuvantul "intreg" care in contextul cantecului e mai putin melodios si deci mai greu de cantat)

Florin200403.03.2006 19:34

Ok am mai facut o strofa si chiar am cantat melodia sa o puteti asculta cam cum suna.Acum ma scuzati pentru "talentul" muzical ca nu sunt profesionist si am facut si eu ce-am putut dar oricum pe stadion cantat de mii de oameni efectul e mult amplificat si mai bun. Sper sa va placa versurile si sa-l inauguram cat mai curand pe stadion.

 

Iata versurile:

 

Refren:

Trup si suflet pentru culori

O echipa ce face furori

Daruiti-va ca noi

Vrem sa fim invingatori

 

Nu uitaaaati ca va iubiiim

Ca e ploaaaaie ca-i seniiiin

Ne dam viaaaaata pentru vooooi

Sa fim iaaaaarasi campioooni

Dintr-o iiiiiinima albaaaaastra (sau- si din piepturi ros-albastre)

Stadioooonul sa vuieaaaaasca: (sau- Ghencea toata sa vuieasca)

FORZA Steaua ! batem din palme

FORZA Steaua ! batem iar din palme!

 

Refren:

Trup si suflet pentru culori

O echipa ce face furori

Daruiti-va ca noi

Vrem sa fim invingatori

 

Si la biiiine si la greeeeu

Suntem aaaaalaturi mereu

Langa Steaaaaua Bucureeesti

O echiiiipa de viteeeeeji

Tremuri doaaaar cand te gandeeesti

Ce palmaaaares de poveeeesti

Din Carpaaaati noi rasariiiim

Euroooopa o cuceriiiim

 

Steaua ole,ole,ole

Steaua ole,ole,ole

 

Si varianta audio poate fi ascultata aici: http://media.putfile.com/cantec-Steaua

 

Florin Simion

nitnerolf03.03.2006 20:13

Super tare cantecul in varianta finala...Felicitari Florin.Mi s-a facut pielea gaina cand ma gandeam cum ar fi sa=l cante un stadion intreg.

FANATIK RED-BLUE05.03.2006 09:21

Florine, tot respectul pentru ceea ce ai facut, cantecul poate intra in repertoriul nostru findca merita, insa am o mica sugestie. In formatul audio am sesizat o mica nepotrivire in ritm, eu l-as fi cantat putin mai sacadat si cu o pauza intre versuri putin mai mare, tu l-ai cantat prea pe nerasuflate :D . Este doar o mica sugestie ci nu un repros, nu ma intelege gresit.

Respect inca odata pentru ceea ce ai facut.

Florin200405.03.2006 14:10

Ai dreptate fanatik....normal ca ritmul se va adjusta pe masura ce suporterii il canta astfel incat sa fie si usor de intonat dar si cum ai spus tu sa aiba un mic respiro intre versuri. Eu l-am cantat prima oara in varianta aia inregistrata, aveam si ceva emotii la care mai adaug si amatorismul meu si de aceea nu a sunat cel mai bine. Dar pe stadion cantat de multa lume si in ritmul potrivit efectul va fi mult imbunatatit.Mersi pentru sugestie.

 

Later edit: apropo nu ar fi o idee rea pentru cei temerari si poate cu mai mult talent muzical ca mine sa incerce si ei sa-l cante si poate ies variante mai bune.

danciu1906.03.2006 02:23

Esti tare omule.Sefii de brigazi dk urmariti site-ul incercati sa promovati indemnul omului ca e tare.In cel mai bun caz tipariti-l si impartiti-l la intare.

FORZA Steaua!

Radu mic07.03.2006 08:38
sunt acolo ma ? le bag ca cunos pe cineva

stii ca daca o aprinzi iti iei amenda??? asa ca mai bine bagi o virgula!! :lol:

dar daca ai sange spor la treaba!

duducsteaua07.03.2006 09:21

as avea si eu o sugestie...restul versurilor sa aiba alt ritm decat refrenul....ca sa sune ntradevar a un cantec mai lung..ca altfel suna a refren tot cantecul...fra suparare Florin..dar asta e parera mea dupa ce am ascultat. ai putea pune cantecul respectiv si la topicul "sugestii pt un nou imn" poate acolo va fi vazut de cine trebuie.

redandblue07.03.2006 11:02

super misto cantecul....bravo Florin!!!

mikyi_ro07.03.2006 14:02

Poate se face ceva cu cainii care urca in 86 cu lanturi si bate... noi venim la meciuri dar cand se juca in Ghencea aveam belele pe 41 negrii acum cu javrele pe 86... reply la m***@***

Florin200407.03.2006 15:12

duducsteaua: da e o idee buna si logica ce spui tu. Asa cum am mai zis, ritmul, felul intonarii sunt adjustabile si probabil se va ajunge la o varianta mai buna, pe masura ce va fi cantat ,decat prima mea incercare de a-l canta...important e sa ne placa versurile si sa simtim ca ne identificam cu ce e scris in ele. Multumesc tuturor pentru felicitari si sugestii.

ne_faci_un_gol07.03.2006 15:45

salut, sper sa se uite cineva pe aici, sa nu ramana toate astea la stadiul de mesaje pe un forum. poate sa organizam o noua intalnire a suporterilor, cu ajutorul vreunui site admin.

 

In fine, m-am gandit si eu azi la o varianta de cantec. Am pornit de la niste versuri pe care a incercat Mustata sa le cante cu noi la meciul cu Herenven. Le-am modificat putin si am mai adaugat niste strofe.. astept parerea voastra:

 

E tot stadionul ros-albastru,

Doua culori ce le purtam in sange... Steaua!

Nimic nu poate sta in drumul nostru

Si orice adversar, si orice adversar, si orice adversar putem invinge!!!

 

 

E toata Romania ros-albastra,

Si-n inimele noastre este scris: Steaua!

Acum este de datoria voastra,

Sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi cat ne iubiti!!!!

 

 

Cu totii am ales un singur nume,

De zeci de ani iubit si respectat: Steaua!

El reprezinta faima noastra-n lume

Sa se auda-acum, sa se auda-acum, sa se auda-acum de toti strigat!!!! Steaua!!!

 

 

 

melodia ramane aceeasi din cantecelul original.. pentru cine l-a auzit, iar strigatul "Steaua!" zic eu ca s-ar auzi frumos

 

Numai bine! :wink:

noi07.03.2006 17:00

am si eu o intrebare...

SUNTETI SANATOSI ???

«17891011126»