FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«189101112126»
AGRESSIVO198+107.03.2006 18:52

da tu ce te bagi?..cand oamenii astia chiar vor sa faca ceva,tu te bagi si tu aiurea in seama :twisted: cu intrebari mai ciudate decat tine

drops07.03.2006 18:59

pentru astia cu melodii noi...ducetziva frate la mustatza si vb cu el si dak ii place mel...poate o so cante...ca le tot postatzi paici(nam nik imp[otriva)...da nu rezolvatzi nik asa...

ne_faci_un_gol07.03.2006 20:55
pentru astia cu melodii noi...ducetziva frate la mustatza si vb cu el si dak ii place mel...poate o so cante...k le tot postatzi paici(nam nik imp[otriva)...da nu rezolvatzi nik asa...

 

tocmai de asta le-am propus adminilor sa faca ceva in sensul asta... poate sa propuna o noua intalnire a suporterilor. eu nu am de unde sa-l iau pe Msutata, iti dai seama...

 

m-am gandit si eu sa vin cu o idee. pe cine deranjeaza, sa-si mai cumpere o punga de seminte sa ii treaca :wink:

drops07.03.2006 22:48

ma dak baetzii chiar cred ca melodiile sunt bune ...nu mi sar parea deplasat sa se duk si la un meci la el si sai dea foaia si sai explice......cand nui ocupat....am dat si io un sfat :P...

ne_faci_un_gol08.03.2006 11:49
Pentru cel mai frumos cantec al nostru m-am gandit sa mai adaug cateva versuri si sa-l facem mai lung putin. Deasemnea am inlocuit ultimul vers din cantecul original pentru ca nu rima cu un vers care rimeaza dar are acelasi sens.

 

Iata originalul:

 

"Trup si suflet pentru culori / O echipa ce face furori / Daruiti-va ca noi / Vrem sa fim mandrii de voi (Vrem sa fim invingatori) / Pentru Steaua ne dam viata"

 

Iata varianta scrisa de mine:

 

Trup si suflet pentru culori / O echipa ce face furori / Daruiti-va ca noi / Vrem sa fim fim invingatori/ Nu uitaaati ca va iubiiim/Ca e ploaaaaie ca-i seniiiin/Ne dam viaaaaata pentru vooooi/ Sa fim iaaaaarasi campioooni/Dintr-o iiiiiinima albaaaaastra/ Stadioooonul sa vuieaaaaasca(sau racneaaaasca):FORZA Steaua ! batem din palme FORZA Steaua batem iar din palme! si reluam cantecul.

 

Florin Simion

 

eu as zice asa;

 

trup si suflet pentru culooori..

o echipa ce face furooori...

daruiiiiiti-va ca noooooi..

vrem sa fiiiiim invingatoooori..

 

nu uitaaaaati ca va iubiiiim..

ca e ploaaaaaie, ca-i senin...

totdeauuuna langa vooooi..

sa fim iaaaaarasi campioni...

 

Pentru, Steaua, ne dam viata!

duducsteaua08.03.2006 14:08

parerea mea, e ca, cel mai bine, cei care intr-adevar se pricep mai bine sa faca niste versuri cu rima, sens si tot ce trebuie ca sa se auda frumos, sa se concentreze pe niste versuri care sa fie cantate pe linia melodica de la Imnul National Al Frantei (aceeasi linie melodica de la cantecul "trup si suflet pt culori")

linia melodica se gaseste aici www.national-anthems.net.

mi se pare cea mai ritmata si frumoasa..si chiar a prins la public prin celalalt cantec :wink:

ne_faci_un_gol08.03.2006 15:47
parerea mea, e ca, cel mai bine, cei care intr-adevar se pricep mai bine sa faca niste versuri cu rima, sens si tot ce trebuie ca sa se auda frumos, sa se concentreze pe niste versuri care sa fie cantate pe linia melodica de la Imnul National Al Frantei (aceeasi linie melodica de la cantecul "trup si suflet pt culori")

linia melodica se gaseste aici www.national-anthems.net.

mi se pare cea mai ritmata si frumoasa..si chiar a prins la public prin celalalt cantec  :wink:

 

bine, daca ma provoci.. :)

 

Trup si suflet pentru culooori..

O echipa ce face furooori...

Daruiiiiiti-va ca noooooi..

vrem sa fiiiiim invingatoooori..

 

Pentruuu, STEAUAAA, ne daaaam viataaaa!!!

 

 

E-o mandrie sa fii ros-albastruuuu..

O echipa cu nume de astruuu...

Nu uitaaaaati ca va iubiiiim..

Ca e ploaaaaaie, ca-i senin...

 

Pentruuu, STEAUAAA, ne daaaam viataaaa!!!

 

 

Mai presus de orice furtunaaaa..

Mii de inimi ce canta-mpreunaaaa....

Totdeauuuna langa vooooi..

Sa fim iaaaaarasi campioooni...

 

Pentruuu, STEAUAAA, ne daaaam viataaaa!!!

 

ps: Florine, sper ca nu te superi ca am pornit de la ideea ta

helena_steaua08.03.2006 16:13

CAND AU LOC URMATOARELE ALEGERI PENTRU PRESEDINTIA GALERYEY???? :D:D:D:D:D CA PARTICIP SI EU CHIAR DACA SUNT FATA SI AM DOAR 17 ANI.........DACA NU FAC O GALERYE........DNKL MUSTATA O GALERYE ADEVARATA NU INJURA JUCATORYY LCAND STY CA ESTY CALIFICAT IN OPTIMILE CUPEI UEFA.......DEMISIA......

Motanu D08.03.2006 17:43

Ideea ta e 100% utopica. Nu neaparat rea (desi nici un membru al galeriei nu o va accepta), dar irealizabila !!! :twisted: :twisted: :twisted:

drops08.03.2006 23:49

ati inceput sa debitatzi klumea...=))))..auzi alegeri =))

nitnerolf09.03.2006 01:06

PROPUNERE:Toti stelistii inainte de fiecare meci sa cotizeze cu 20.000-30.000 lei pt coregrafii...ca vad ca se plang multi ca nu se fac coregrafii!!!Unde se vand bilete sa se faca o casa speciala pt cotizatii pt coregrafii.(parerea mea).

coabe09.03.2006 02:42

mai bine decat sa inventati cantece noi invatati sa cantati cu toti si nu unu o chestie si altu altceva,si daca tot suntem aici luati si invatati:

 

Mergem prin toata tara

Sa sutinem pe Steaua

Cantam pana ragusim

Steaua ce mult te iubim

Oooooo,ooooo cu bataii de palme

 

 

Noi suntem nordu azi umplem peluza

Noi suntem nordu astazi joaca Steaua

Noi suntem nordu tot meciu o sa cantam

Noi suntem nordu pe Steaua incurajam

Laaalala lalalalallalalalalalalalala

OOoooooooooooooooooooooooooooooo

 

 

Dupa ce invatati astea va mai dau :D

dbd09.03.2006 15:26
PROPUNERE:Toti stelistii inainte de fiecare meci sa cotizeze cu 20.000-30.000 lei pt coregrafii...k vad k se plang multi k nu se fac coregrafii!!!Unde se vand bilete sa se faca o casa speciala pt cotizatii pt coregrafii.(parerea mea).

perfecta idea ! o sustin !

Mergem prin toata tara

Sa sutinem pe Steaua

Cantam pana ragusim

Steaua ce mult te iubim

Oooooo,ooooo cu bataii de palme

 

 

Noi suntem nordu azi umplem peluza

Noi suntem nordu astazi joaca Steaua

Noi suntem nordu tot meciu o sa cantam

Noi suntem nordu pe Steaua incurajam

Laaalala lalalalallalalalalalalalala

OOoooooooooooooooooooooooooooooo

 

Dupa ce invatati astea va mai dau

amigo nu se potriveste pentru TOT STADIONU !

CAND AU LOC URMATOARELE ALEGERI PENTRU PRESEDINTIA GALERYEY???? CA PARTICIP SI EU CHIAR DACA SUNT FATA SI AM DOAR 17 ANI.........DACA NU FAC O GALERYE........DNKL MUSTATA O GALERYE ADEVARATA NU INJURA JUCATORYY LCAND STY CA ESTY CALIFICAT IN OPTIMILE CUPEI UEFA.......DEMISIA......

am trait s-o citesc si p'asta ! ma rog...bafta

sergiu_titan09.03.2006 21:13

Acum ca Steaua nu mai are vitalitatea, antrenorul, jocul din perioada trecuta trebuie sa ne canalizam resursele nu in a spera la ceva mai bun momentan ci catre galerie unde sa ne desfsuram activitatea mai bine ca niciodata sa sa-i insotim peste tot pentu a se vedea ca peste noi nu este nimeni.

Nu trebuie contesat la scena deschisa nu antrenor care poate avea rezultate in timp deoarece riscam sa le facem probleme unora care trebe sa dea socoteala conducerii Stelei pt ca nu incurajeaza echipa, ci sa facem in continuare steaguri, bannere si mesaje ca poate poate o data s-or rusina si vor lua niste masuri ca sa schimbe jocul echipei.

Poate ca puntem spala noi suporteii prin atitudinde- imaginea aceastei echipe care in presa de azi a fost catalogata "chinuita, prea prudenta, fricoasa"

Macar pe site sa ramana acel frumos meci cu Halmstad sa ne amintim perioada cand aveam antrenor cu un stil ofensiv si liber si cand presa cataloga jucatorii si suporterii drept invincibili, magici, formidabili...

nitnerolf09.03.2006 21:43

Nu mai puteam azi cand la stirile din sport cam vreo 20 min s-a vb numai de Rapid :evil: si de Steaua cred ca vreo 5 min.

La meciul cu Arges sa demonstram ca suntem cea mai tare galerie din tara...rog samantarii sa-si ia bilet la peluza 1(respect sudul...veniti in nord avem nevoie de voi m-am bucurat cand am vazut bannerul cu "CIOB PREZENT" :) ) si sa lase peluza 2 in seama suporterilor adevarati care canta pana ragusesc si la 10-0 pt adversari!!!!

"Mergem prin toata tara

Sa sustinem pe Steaua

Cantam pana ragusim

Steaua ce mult te iubim!!!!!"[/i]

dutzu_yo09.03.2006 22:52

E un moment greu si echipa are nevoie de noi ! haideti sa strangem randurile ! SUD-ul lasati orgoliile deoparte si veniti inapoi ! toti cei care vor ceva mai mult decat sa manance seminte si sa injure antrenoru' e asteptat jos in primele 5-7 randuri! avem un razboi incredibil de greu de purtat...nu contra cainilor,nu contra rrapizilor,nu contra jandarmilor,ci contra cetatenilor,atotcunoscatorilor de fotbal,impotriva sindromului "lasa ba steagu jos" !

stiti cu totii zicala dezbina si cucereste ! hai sa o transformam in REUNESTE SI FA LEGEA !

hai sa scriem din nou mandri pe ziduri --- INTOTDEAUNA SUPERIORI --- hai sa fim din nou acea galerie temuta de totzi ! hai sa reaprindem din nou torta in infernul de care se temeau toate echipele ce ne calcau pragul ! hai sa fim din nou acei de netrecut pustani prezenti peste tot !

chemati-i pe cei mai vechi care nu prea mai vin la meci inapoi ! faceti "recrutari" ! dati sanse si celor mai mici si mai noi sa vina din urma,ajutati-i !4-5 randuri la nord,o gradena la sud,inca vreo 50 prin stadion!singuri nu vom reusi !

 

SCOATETI GECILE PORTOCALII DE LA NAFTALINA !

SCOATETI JAPONEZELE !

SCOATETI STEAGURILE !

SCOATETI FULARELE !

SCOATETI PANZELE ALBE !

SCOATETI VOPSELELE !

SCOATETI PENSULELE !

UMPLETI TRENURILE !

UMPLETI PELUZA !

 

 

--- STRANGETI RANDURILE ---

criminalu200510.03.2006 11:43

Vreau sa se faca ceva la intrarea in peluza 2 o selectie o dovada cu abonamente vechi, fulare, cantece sau ceva sa nu mai intre toti terminatii aici sa se duca la peluza 1 si sudu sa vina in peluza 2!

Veniti la meci chiar daca ploua si chiar daca ninge, ce dracu ma joaca Steaua NOI NU NE UITAM CA ALTII LA TELEVIZOR!

DECI EU ZIC CA IDEEA CU ABONAMENTE, BILETE VECHI DAU DOVADA CA ESTI SUPORTER!

anti tarani si comentatori de stadion!

Bebe4ever10.03.2006 11:55

Sper ca se va face ceva in privinta asta. Nu se mai poate asa... toti tarani la peluza, ca e mai ieftin biletul ( sau daca s-ar putea moca, ar fi si mai bine pt unii). Nu zice nimeni ca trebuie sa stii toate cantecele pe dinafara, dar macar sa vedem si noi ca au bunavointa sa invete. Dar de la vorbe la fapte, e ceva drum.

duducsteaua10.03.2006 13:32
Vreau sa se faca ceva la intrarea in peluza 2 o selectie o dovada cu abonamente vechi, fulare, cantece sau ceva [...]

DECI EU ZIC CA IDEEA CU ABONAMENTE, BILETE VECHI DAU DOVADA CA ESTI SUPORTER!

anti tarani si comentatori de stadion!

 

da frate...da pt cei noi in peluza dar care totusi sustin Steaua, canta etc.. dar nu au abonamente vechi si nu au poate decat un fular, o esarfa sau mai stiu eu ce... ei de ce sa nu intre daca sustin echipa? cum sa dovedeasca ceea ce vrei tu sa se ceara la intrare?

FANATIK RED-BLUE12.03.2006 08:29

Pacat ca nu este permis accesul fumigenelor si a tortelor. Daca la fiecare meci am da cateva fumigene care sa-i afume pe acesti "comozi" ai peluzelor si sa-i impiedice a mai manca seminte, fiind nevoiti sa-si acopere fata de fum, am scapa de o mare parte dintre ei :lol: [e o gluma, evident] ..........bai, cine draqu' ne-a pus sa venim la galerie ? [spuneau niste "specii" daunatoare galeriei, dupa ce s-au aprins acele fumigene de la meciul cu Betis :lol: ]

 

O propunere ar fii intrarea in peluza [galerie] doar pe baza de abonament.....nu cred ca toti neaveniti care nu au nici legatura cu ceea ce se intampla in galerie si-ar procura abonament.....e o solutie de luat in seama, fata de alte masuri mai radicale pe care le-am vazut pe aici[bataie......]

 

Nici acum nu mi-a trecut raguseala de la meciul de joi :lol:

Sudistul12.03.2006 11:24
hai sa fim din nou acea galerie temuta de totzi ! hai sa reaprindem din nou torta in infernul de care se temeau toate echipele ce ne calcau pragul ! hai sa fim din nou acei de netrecut pustani prezenti peste tot !

 

HAI SA revenim cu picioarele pe pamant si sa ne gandim ca vor urma vremuri grele... vezi cazul Constanta de vineri seara(fara steaguri pe gard)...

 

_____________

LIBERTATE!!!

bogdan_p12.03.2006 15:11

Nu a fost ce crezi tu la constanta,mai informeaza-te!

sergiu_titan12.03.2006 15:25

Ce s-a itamplat acolo ??? spuneti si voi ce a fost ...

sergiu_titan12.03.2006 15:29

Ce s-a itamplat acolo ??? spuneti si voi ce a fost ... La Constanta

 

Apropo Bogdan_P nu ar trebui cantat mai mult cantecele astea noi sa le invete lumea ... ca altfel nu le vor sti niciodata.

Stiu ca in timpul meciului lumea se uita ciudat cand se cantau anumite cantece pe care nu le stiu.

 

Peste toate ma uit la poze si am aratat bine(s-a vazut frumos galeria) si ma gandesc ca s-a cantat bine, mai ales cei care am stat pe sectoarele din mijlocul peluzei am cantat tot meciul, fumigene, steaguri, mesaje. E tare aiurea ca e super mare peluza cred ca are spre 8000 de locuri si niciodata nu vor canta toti. Poate la meciul cu Timisoara la 2-0 sau cine stie in sferturile Cupei UEFA

ramon_NMA16.03.2006 00:12

da nu e neaparat sa cante toata peluza...sa cante si toti deodata...ca unii canta un pic inainte...altii nu tin ritmu...dak ar canta toti deodata...au fost kteva momente....la meciu cu Arges:p...ca eram mai putini....si se aude belea rau....si ce tot comenteaza astia frate sa fie lumea primita pe baza de abonament si kkturi dastea viseaza...io unu pe sezonu asta nam abonament...ca in tur nu am putut sa vin...si acu in retur vin la toate meciurile cu bilet....si cred ks mai stelist si cant mai mult....si stiu mai multe melodii dekt altii care au abonament.....asa ca incetati cu comentarii dastea....trebe lumea sa inteleaga ca se vine in peluza sa sustii echipa nu sa vezi meciu :P (nu tot ...cum unii siar dori)....asta trebuie...sa priceapa lumea...si ziceti mereu ca vin astia la peluza care nu canta ki iefitn...nu neaparat..ii mai auzisem pe unii...domne ki mai belea la peluza....stau nu canta si se uita ca prostii la coregrafii si dastea....da ar putea sa contribuie si ei....in sfarsit...nu cred ca se va intampla asta vrodata...decat dak sar mari brigazile sau sar face atat de multe incat sa ocupe locurile mai devreme...si fanii care canta si au steaguri etc sa vina si ei devreme ca sa fie mereu full si sa nu mai vina toti fraerii sa comenteze

«189101112126»