FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«16768697071126»
Radu mic23.03.2007 19:20
Ana-Maria, si eu m-as calma putin in locul tau. N-o da direct in acuze sexiste... Oricine ar fi venit cu astfel de detalii, tot i s-ar fi cerut sa dea un nume. Tocmai pentru ca stim ca exista bisnitari in cercul Stelei. Dar cand spui "sef de galerie", mai ales ca astia nu-s multi, e ok sa dai si un nume daca vrei sa te creada lumea.

 

Radu_mic...si tu o dai rau in diverse. Cu o gandire ca asta, parca te vad peste 2-3 ani tragandu-ma de mana sa-mi vinzi bilete pe la nu stiu ce meci al Stelei.

de ce peste 2-3 ani si nu acum???poate la meciul cu luxenburg?!..te ajut cu un bilet conasule?? sau poate la vara pe plaja la mamaia cu un "kil" de banane???

hai sa fim seriosi acum. Ana-Maria nu a facut mai mult de cat sa agite spiritele aici pe forum. SSK nu vezi ca tot forumul e plin cu ala a luat bani, ala e omu lu Jiji, nordu' bate sudu'samd. toate pornesc de la niste carcotasi pe net care devin pt mine foarte hazlii! . asa si domnisoara Ana. daca are ceva sa spuna sa spuna pana la capat. asta ca nu poate da nume nu merge...si Ana sa stii ca sunt multe dar sexist NU!

Forever Steaua merg la meciuriel Stelei regulat de peste 11 ani si in toti acesti ani o singura data am fost nevoit sa-mi cumpar bilet de la bisnitari si asta ca am fost prost si lenes. daca mergeam cu 2-3 zile inainte de meci nu aveam nici o problema la procurarea unui bilet. Bisnita este ilegala dar nimeni nu te forteaza sa-i cumperi lui biletul!!!

titanforever24.03.2007 07:04
Am un prieten la Piatra-Neamt,si cum la Piatra-Neamt o sa se joace meciul cu Luxemburg,s-a dus si omu' sa-si cumpere bilet..

Peste cine a dat?Peste un sef al galeriei Stelei,care cumpara nu mai putin de 300 de bilete.Cum e posibil asa ceva?!

 

 

Jos bisnitarii :!:

Cum e posibil?? simplu dai bani si primesti bilete, cu cat dai mai multi bani cu atat primesti mai multe bilete!!!incearca si tu acum...

...de unde il stie acel prieten moldovean al tau pe acel lider de galerie??? de unde stie moldoveanul asta ca a luta 300 de bilete? le-a numarat? de unde stie acest "pinalti" al tau ca acest lider de galerie nu cumpara acele bilete pentru prieteni, familie ?samd...daca nu dai NUME, o porecle, sau o descriere nu esti credibila! sincer! si la urma urmei care este problema voastra cum face omu bani???te-ai suparat ca e mai smecher ca tine??... viata e grea si fiecare se descurca cum poate! vrei bilet fa-ti timp si stai la coada(prinzi bilet sigur)

urasti bisnitarii?? atunci nu cumpara bilete de la ei...si gata!

Ana-Maria sa nu zici acum ca era Jean "Paleru"!! :D

 

 

 

Cu ce e mai "smecher" ca mine?Ca face bani pe carca altora?Urat!

Vad ca subiectu' asta v-a deranjat foarte mult si implicit si prezenta mea.Vad ca le-ati comentat oricum,numai obiectivi n-ati fost!Daca deschidea un barbat subiectul,poate erati mai ingaduitori,nu asa "saritori"...

Aia cu Jean "Paleru" e o jignire.Multumesc!

 

DISCRIMINAREA ASTA :)))))

face bani pe carca altora????inseamna ca patronii de magazine sunt tot bisnitari ca iau marfa de la furnizori si vand mai scump:))))))))

Virgil24.03.2007 07:17

@ Titan

 

Nu.Ei platesc TVA si impozite statului.Au de platit salarii,utilitati,etc.Sunt pasibili de a plati amenzi.Crezi ca aduc bani de acasa ? Nu . Achita din diferenta aceea de care spuneai si care se numeste adaos comercial.O afacere legala.

In totala opozitie,bisnita este o afacere necinstita,ilegala.

Nu confunda sula cu prefectura. :lol:

bogdan_p24.03.2007 09:53

Vai,un cetatean model,bunul contribuabil.Stai linistit cu impozitele tale,ca vilele care le au,le-au ridicat din banii pe care nu ii declara.

eferman24.03.2007 09:55

Eu sunt unul dintre aceia care urashte bishnitzarii... si nu cred ca e careva in peluza care ii apreciaza... dar imi vine foarte greu sa cred ca unul din liderii noshtri face bishnitza, ana-maria cred ca il confunda.Oricum de aici pana la a le lua partea e drum lung iar cei care o fac greshesc rau!

Virgil24.03.2007 10:32
Vai,un cetatean model,bunul contribuabil.Stai linistit cu impozitele tale,ca vilele care le au,le-au ridicat din banii pe care nu ii declara.

 

Cine a zis ca sunt model ? Am aratat ca e o mica mare diferenta între un patron si un bisnitar...

Dar tu de ce sari în sus ? Te simti cumva cu musca pe caciula ?

MIREL6RADOI24.03.2007 11:37

Din cate vad,garda ia lumea la "puricat" la poarta de acces a stadionul Steaua...tinand cont, ca, garda e platita de club.Mihai Stoica ar trebui sa le ceara la "angajati" aka garda...sa nu se intre cu seminte pe stadion. :lol: Ce imagine sinistra ,cand vezi pe tot stadionul,cum, duc mana la gura,rontaind seminte lol... :(

O alta problema...bataile din pn..la meciul cu sevilla,la incalzire,s-a iscat o bataie crunta..undeva in primele randuri.Din cate mi-am dat seama,totul a inceput de la o imbranceala..era un tip mai...hentz(baut)..cei din primele randuri au inceput sa sara,iar,tipu care era baut...a cazut peste cei din fata...e de prisos sa zic,cati pumni si-a luat asta....de la cati pumni a luat,s-a "trezit" din betie..bineinteles,garda n-a fost prin preajma,asadar,si cei care n-aveau nicio treaba cu acel individ..s-au bagat sa-l bata ...desigur,erau din teen-age-eri rebeli..ca norocu ca nu era garda in peluza,atfel,era nasol...pt batausi..si ghinion pt cel care a "incasat-o"...

Ma tot uitam spre coltul terenului,unde era Andrey,care se incalzea,priveam daca,se uita catre peluza,sa vada ce se intampla..era si este singurul sau "contact" cu stadionul Steaua..Ca norocul ca nu s-a uitat..cine stie ce imagine isi facea..Garda,are pacatele sale,insa,cu garda in peluza,nu se vor mai BATE STELISTII INTRE EI.....

VaSsY24.03.2007 14:21
Eu sunt unul dintre aceia care urashte bishnitzarii... si nu cred ca e careva in peluza care ii apreciaza... dar imi vine foarte greu sa cred ca unul din liderii noshtri face bishnitza, ana-maria cred ca il confunda.Oricum de aici pana la a le lua partea e drum lung iar cei care o fac greshesc rau!

 

probabil ca erea singurul de la goada care nu vb cu accent, asa a dedus ala ca e bucurestean, si prin urmare stelist :)) ( ca in buc doar stelistii) :))

Dj24.03.2007 16:46
Garda,are pacatele sale,insa,cu garda in peluza,nu se vor mai BATE STELISTII INTRE EI.....

 

du`te ba de`aici cu garda in peluza..esti nebun la cap?

e bine asa cum e acu..fara ei

SteauaToronto24.03.2007 16:48

Eu nu inteleg un aspect. Daca tii mult la Steaua, trebuie sa mergi zile inainte sa iti iei bilete. Daca intarzii platesti...asa cum e si la munca!

Dj24.03.2007 16:50
Eu nu inteleg un aspect. Daca tii mult la Steaua, trebuie sa mergi zile inainte sa iti iei bilete. Daca intarzii platesti...asa cum e si la munca!

 

abonament ar fi ideal

bodanelu24.03.2007 17:16

da.. abonament.. sti ca ai 7 zile biletele rezervate, si te duci si ti le cumperi cand vrei!

Azzido24.03.2007 18:52
da.. abonament.. sti ca ai 7 zile biletele rezervate, si te duci si ti le cumperi cand vrei!

Abonamentul este ideal !

Am testat pe propria piele cum e sa ai si sa nu ai abonament.

Din pacate rezervarile de bilete pt meciurile europene s-au introdus de curand.

In urma cu ceva timp stateai la coada oricum.

Chiar daca erai sau nu abonat.

Din punctul asta de vedere putem spune ca suntem pe drumul cel bun.

:wink:

godsaveultras25.03.2007 00:19

mai bine v-ati misca fizicurile de ultras la rugby! aveti grija ca s-a trecut la ora de vara!

champion*25.03.2007 17:00
:D:D:D:D
gone25.03.2007 17:05
Eu nu inteleg un aspect. Daca tii mult la Steaua, trebuie sa mergi zile inainte sa iti iei bilete. Daca intarzii platesti...asa cum e si la munca!

 

Ce gandire domnule. Adica bisnitarii nu se duc in prima zi sa cumpere bilet, nu te calci in picioare cand vrei sa cumperi un bilet din cauza ca toti gandesc asa, etc.

CebaLaur25.03.2007 18:51
Eu nu inteleg un aspect. Daca tii mult la Steaua, trebuie sa mergi zile inainte sa iti iei bilete. Daca intarzii platesti...asa cum e si la munca!

 

Ce gandire domnule. Adica bisnitarii nu se duc in prima zi sa cumpere bilet, nu te calci in picioare cand vrei sa cumperi un bilet din cauza ca toti gandesc asa, etc.

Du-te a doua zi sau in ziua respectiva dupa-amiaza

:wink:

gone25.03.2007 19:09

Eu am abonament deci nu imi fac probleme. Problema e ca nu e normal sa nu gasesti bilete pt ca unii fac bisnita. Si nu e greu sa ii opresti daca se vrea cu adevarat. :wink:

titanforever26.03.2007 03:44
@ Titan

 

Nu.Ei platesc TVA si impozite statului.Au de platit salarii,utilitati,etc.Sunt pasibili de a plati amenzi.Crezi ca aduc bani de acasa ? Nu . Achita din diferenta aceea de care spuneai si care se numeste adaos comercial.O afacere legala.  

In totala opozitie,bisnita este o afacere necinstita,ilegala.  

Nu confunda sula cu prefectura. :lol:

cred ca 10 ani de acum incolo daca stam de vorba pe acest subiect nu ma poti invatza nimic nou :))

sunt copt in comert dar era o metafora,iar daca sti atat de bine cum sta treaba ar trebui sa te intrebi si de artificiile legale pe care legea ti le permite prin care sari peste aceste taxe de care vorbesti tu,salarii la negru etc.

multumesc =))

titanforever26.03.2007 03:48
Vai,un cetatean model,bunul contribuabil.Stai linistit cu impozitele tale,ca vilele care le au,le-au ridicat din banii pe care nu ii declara.

 

Cine a zis ca sunt model ? Am aratat ca e o mica mare diferenta între un patron si un bisnitar...

Dar tu de ce sari în sus ? Te simti cumva cu musca pe caciula ?

sti ce ma intriga cel mai mult?te numesti moderator pe acest site si ar trebui sa sti tot ce se intampla,asta teoretic ca practic lasi de dorit......

dc nu iti faci un grup virtual la care sa fii sef de brigada,tine-o asa vreo 5 ani si poate ajungi kiar si sef de galerie,galerie care in loc de bannere sa afiseze ochelari si tastaturi :))

auzi.....Bogdan bisnitar,lol!!!pai daca le pomenesti la bisnitari de Bogdan,lasa biletele jos si o rup la fuga mai moderatorule!!!!

bogdan_p26.03.2007 05:11

Sa vezi ce musca iti iei tu,cand e pe caciula mea:)))

Teoctist26.03.2007 19:02
Sa vezi ce musca iti iei tu,cand e pe caciula mea:)))

 

Esti lider de galerie.Presupun ca trebuie sa fii un tip inteligent.Nu cred ca ti-ai ales cea mai buna formula de a te adresa unui moderator.Nu suntem în peluza,suntem pe un forum unde nu ar trebui sa existe astfel de amenintari subtile...

apa_plata26.03.2007 19:44

teoctist il sti pe bogdan_p???? -- tre' sa recunosc ca ai o viteza de reactie f. buna si esti iute de degete la tastatura... :D

apa_plata26.03.2007 19:45

teoctist ....

sorry pt post dublu, prima mi-a dat o eroare si am crezut ca nu a postat nimic

El Nino_926.03.2007 19:49

nu este iute :D doar rapid :)))))))

«16768697071126»