FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«16566676869126»
Virgil17.03.2007 16:41
io nu inteleg ce a vrut sa spuna cu"o sa trimit eu"

 

GB : O sa trimit eu vreo 300-400 de oameni de la Peluza Nord la Peluza Sud,sa-i observe pe cei care arunca cu petarde în teren si din cuza carora Steaua îsi joaca meciurile de acasa pe stadioane neutre...

c.ronaldo1717.03.2007 17:46

"Din cauza" acelor suporteri GB a avut azi un sofer de lux. :lol:

ultras200417.03.2007 19:26

Nu e nimeni la Craiova! Felicitari ambelor peluze

bodanelu17.03.2007 21:16

ce urat e fotbalul fara spectatori :(

Andreiasu17.03.2007 21:22

Nu va mai dati atat cu presupusul cand nici macar nu stiti pe ce lume traiti. Situatia e si asa tensionata pana la Dumnezeu. Terminati.

no_problem17.03.2007 21:45

sustin si eu postul lu andreiasu

ne luptam cu sistemul infect(repr de exponentii lui si de legile scoase in fata de acestia) si din pacate ne vedem nevoiti sa ne sustinem existenta si fata de cei din clubul nostru, oameni care ar trebui sa lupte pentru suporterii clubului.

 

PS:fotbalul la TV nu are pic de savoare:((

stelist_4_ever9017.03.2007 23:34

sper ca in aceste doua saptamani sa se ajunga la o intelegere ca ne asteapta doua meciuri importante in care echipa are nevoie de noi. Nu trebuie sa ne luam dupa Gigi Becali stim cu totzi ca e prost de gura,el nu are mult de suferit si Steaua sufera cel mai mult. Singuru lucru la care are dreptate Gigi in multimea de tampeni pe care le=a zis e ca trebuie sa se faca ceva cu cei care arunca cu tortze sau alte obiecte in teren. In tribune ar trebui pusi cativa oameni care sa-i potoleasca pe astia care arunca cu brichete sau ce naiba mai au. Imi aduc aminte la meciu cu sevilla dupa cateva decizii controversate ale tusierului cei de la trib II au inceput sa arunce cu ce aveau la indemana. Dorin tipa cat putea sa se potoleasca si ei tot aruncau. In legatura cu cei de la Sud acolo nush ce se intampla si nu vreau sa ma bag sa spun unele lucruri care ar putea deranja. Eu sunt de acord cu tortze in peluza dar sa fie stinse acolo nu aruncate in teren. Forza Steaua

lecce18.03.2007 08:49

Sunt de acord sa protestam, sa facem mesaje impotriva celor care dau legi aberante, impotriva ziaristilor, impotriva celor din conducere care ne privesc ca pe niste gunoaie. Sunt de acord sa nu ne prezentam la unele meciuri, sa le cerem jucatorilor socoteala atunci cand ne ignora. Sunt de acord sa cantam ce vrem si sa injuram pe cine vrem si sa strigam impotriva acelor personaje. Nu cred ca e o solutie pt conducere sa mai trimita iar bodyguarzi in peluza ca la meciul de trista amintire cu bacaul.

DAR, nu sunt de acord ca atunci cand toata lumea spune ca Stelei ii se va face mult rau intentionat si toti vor sa ne traga in jos ( sunt multi dusmani ai aceste ekipe - in frunte cu cei de la LPF, FRF si nea pitzi )...sa existe unii care continua sa le dea apa la moara celor care stau cu okii pe noi si asteapta sa gresim. Eu nu sunt de acord sa ne luam 5-8 etape de suspendare din cauza a 2-3 torte aprinse in peluza sau a unui scaun aruncat in teren. S-ar putea sa ne punem toata lumea in cap daca din cauza unora care fac gesturi de genul asta, mii de oameni care au abonament vor fi obligati sa se plimbe pe la Oradea, focsani, Brasov sau Oradea in loc sa vina la meciuri in Ghencea.

Daca vrem sa le combatem legile aberante, nu o putem face decat organizandu-ne si actionand pe alte planuri (juridic, mediatic)..adika sa ii atacam cu armele lor. Faptul ca vor fi unii care vor suferi pe stadion de fata cu toata presa, garda, cetatenii, camere de filmat, aparate foto..etc, eu cred ca nu este un lucru benefic pt echipa noastra.

Atunci cand pierdem este normal ca jucatorii sa vina si sa ne salute si este normal sa ii apostrofam, dar nu mi se pare normal sa ii scuipam si sa aruncam cu scaune si brichete in ei...nu suntem milogi.

Daca aveti ceva creier in capete si ceva respect fata de voi insiva ca oameni, ma veti aproba...daca nu, probabil ca voi fi injurat si voi fi iar catalogat drept cetatean sau mai stiu eu ce.

Si eu sunt pornit la fel ca si multi dintre voi. Cei care ma cunosc stiu ca nu sunt unul care vorbeste din spatele tastelor si atat. Insa nu uit ca echipa asta mi-a adus bucurii enorme de-a lungul timpului si cred in continuare ca nu voi fi niciodata prezent pe stadion pentru vreun jucator anume, pentru vreun conducator anume sau ca sa ma laud acasa la prieteni. Toti venim la stadion pentru ca iubim Steaua noastra si daca nu ne-ar face si sa suferim uneori, probabil ca nu ne-am da seama niciodata cat de mult o iubim.

 

PS: Gigi, Meme, Argaseala si cine mai vreti voi sunt doar niste elemente trecatoare in istoria acestui club. nu ei inseamna Steaua. noi ducem numele acestui club mai departe, dar trebuie sa o facem cu demnitate...kiar daca unii sunt copii inca, acesti copii isi dedica viata si isi cheltuiesc toti banii pentru a fi alaturi de echipa pe care o iubesc...nu pentru a li se intoarce spatele la finalul meciului. cand cei care ne acuza vor intelege aceste lucruri, poate si de la noi va veni mai multa intelegere.

godsaveultras18.03.2007 10:26

mare dreptate!dar ma gandesc ca si altii au torte in peluze si nu sunt suspendati!sa nu fie oare si un management defectuos al conducerii in asemenea situatii la aceste comisii???e bine cand echipa e incurajata, dar cand li se cere socoteala se spune:pai cine sunteti voi ma???copiii care merg dupa Steaua peste tot,pe banii lor asteapta un salut de la unii care sunt platiti sa joace fotbal ,ca asta le e meseria. "Am ramas stupefiat când la întâlnirea cu suporterii un pusti mi-a spus ca oricum va veni cu torte la stadion." a spus deja celebrul 'manager'.exact cum spui tu,si asta este doar un element trecator pe la Steaua si daca nu e constient de asta,trebuie facut sa inteleaga ca altfel s-ar putea sa avem surpriza maine,poimaine sa ne ceara "parte" din salarii ca tinem cu Steaua...

AdiM18.03.2007 12:27

e foarte frumoasa atmosfera creata de aprinderea tortelor, dar preferi sa jucam 5-6 meciuri pe sezon pe Steaua doar pentru ca la acele meciuri sa fie aprinse cateva torte?

 

iar despre judecata cazurilor la comisii, fi sincer, chiar te-astepti ca comisia de disciplina sa fie un monument de dreptate? iti dai seama ce management genial au coloratii daca pentru o bricheta metalica in capul arbitrului au primit avertisment... in comparatie, pentru o moneda in capul arbitrului, in CL, Roma a avut 4 meciuri stadionul suspendat, si nu erau recidivisti.

ultras200418.03.2007 13:53

bine, nu se mai vine cu torte

 

poate in curand vor fi interzise si betele de la steaguri

 

o sa venim fara steaguri??

Andreiasu18.03.2007 14:08

Poate intr-o zi se va da lege sa nu mai avem voie sa iesim din casa. Ce o sa faceti, o sa o respectati? In tara asta infecta, care se vrea democratica, NOI suntem de vina, pentru ca acceptam si plecam capul, la toate mizeriile astea :((

AdiM18.03.2007 15:49
bine, nu se mai vine cu torte

 

poate in curand vor fi interzise si betele de la steaguri

 

o sa venim fara steaguri??

 

probabil o sa fie interzise, e clar ca se incearca pe indepartarea suporterilor de la stadione si aducerea 'spectatorilor'. Din pacate introducerea pe ascuns a catorva bete de steag pe stadion nu va rezolva nimic, asa cum nici introducerea catorva torte nu o face. O tara de tot cacatu, sincer sa fiu, nu vad nicio iesire atata timp cat niste comunisti fac legile in tara noastra democratica.

alice4steauaBUC18.03.2007 16:34
bine, nu se mai vine cu torte

 

poate in curand vor fi interzise si betele de la steaguri

 

o sa venim fara steaguri??

 

Mi s-a intamplat mie...dupa meciul cu dianamuu am avut, daca nu ma insel cu Bistrita(atunci cand s-a protestat prin bannere si am mers cu totii in tribuna) :!: eram cu niste prieteni care au un baietel de 7 ani si i-a luat tacsu un steag de la stadion, si la intrare ni s-a spus sa aruncam batul...deci am intrat pe stadion doar cu steagul acela tinut in mana impachetat!!!degeaba am tot incercat sa le expicam jandarmilor ca e doar un steag, ca e o bucurie a celui mic :!: nu ne-au lasta cu el... :cry:

Dan_Original_TB9618.03.2007 20:35
bine, nu se mai vine cu torte

 

poate in curand vor fi interzise si betele de la steaguri

 

o sa venim fara steaguri??

 

probabil o sa fie interzise, e clar ca se incearca pe indepartarea suporterilor de la stadione si aducerea 'spectatorilor'. Din pacate introducerea pe ascuns a catorva bete de steag pe stadion nu va rezolva nimic, asa cum nici introducerea catorva torte nu o face. O tara de tot cacatu, sincer sa fiu, nu vad nicio iesire atata timp cat niste comunisti fac legile in tara noastra democratica.

 

Daca si in 89 miile alea de oameni care au iesit in strazi, si au murit pentru a schimba viitorul tarii, gandeau la fel ca tine , acum nu ai mai fi avut sansa sa scrii asta pe un forum de internet...

Un Dragomir si cu alti infecti comunisti care conduc Liga nu reprezinta nici 00000.1 la suta din ce erau ceausescu si guvernul lui. insa daca nu exista nici un fel de opozitie, de protest si totul este acceptat si inghitit, atunci jegurile de la FRF vor avea castig de cauza.

cozmin18.03.2007 20:54

am o idee si as pune-o in aplicare daca as avea vreo putere in Peluza Nord.La un viitor meci, In semn d solidaritate cu Peluza Sud,as strange acolo p toti membrii de la nord,am afisa mesaje,si dupa 10 minute sa parasim Peluza Sud,lasand practic ambele peluze goale,sa vad astfel "conducatorii" Stelei ca suntem uniti,si cat reprezentam noi pentru echipa asta.

AdiM18.03.2007 21:48
Daca si in 89 miile alea de oameni care au iesit in strazi, si au murit pentru a schimba viitorul tarii, gandeau la fel ca tine , acum nu ai mai fi avut sansa sa scrii asta pe un forum de internet...

Un Dragomir si cu alti infecti comunisti care conduc Liga nu reprezinta nici 00000.1 la suta din ce erau ceausescu si guvernul lui. insa daca nu exista nici un fel de opozitie, de  protest si totul este acceptat si inghitit, atunci jegurile de la FRF vor avea castig de cauza.

 

faptul ca pot sa scriu pe un forum pe net este foarte putin, si e chiar trist daca pentru atat s-au sacrifiat niste oameni. Idealurile revolutiei au fost mai inalte de atat, ai impresia ca traim intr-o tara unde ne sunt respectate pe deplin drepturile?

problema nu-i doar un Dragomir care conduce Liga. mai e un Sandu de la federatie, un georgescu de la jandarmerie, institutiile media care prezinta evenimentele in functie de interese personale si cam toate institutiile sunt conduse de oameni formati in vechiul regim si care duc mentalitatile de-atunci mai departe.

Este absolut necesar sa existe opozitie in fata acestor indivizi, si nu vad sa fi scris undeva altceva.

flx_colentina18.03.2007 23:40

Mai lasati draqu comentariile si discutiile aiurea pe orice chat, forum si veniti la meciuri obositiilor ....

rezistenta_ultras18.03.2007 23:49

imi place ideea pe care a scris-o cineva mai sus.cred ca e nevoie sa demonstram ca avem 2 peluze unite mai ales in aceste momente cand unul dintre conducatori ameninta una dintre peluze,iar alt conducator incearca sa ii invrajbeasca pe cei de la nord impotriva celor de la sud.

manu7119.03.2007 08:19

celor ce au pus in aplicare forma de protest......le multumesc,pt ca au dat dovada de curaj......nu sunt pt torte,desi creaza o atmosfera super....referitor la protest,Jiji nu intelege nimik,eu un incuiat in ceea ce priveste relatia interumana....se considera un mesia,e atit de necioplit incit nu stie sa respecte "OMUL DE RIND" de la care ii pare normal sa obtina votul........BRAVO,SA LE DAM PESTE BOT CELOR CE NU NE RESPECTA,LUPTA IMPOTRIVA SISTEMULUI FORMEAZA SOCIETATEA,DACA SUNTEM UNITI PUTEM SA SCHIMBAM OPTICA CELOR CE CRED CA NE CONDUC CATRE REALIZAREA DORINTELOR LOR,BOLNAVICIOASE.

aditza_cheliosu19.03.2007 11:53

cel mai mare impact cred ca l-ar avea un protest la meciul cu Dinamo, chiar daca meciu asta il asteptam cu totii de anul trecut.

carnat19.03.2007 12:47

parerea mea e ca e buna ideea lui Cosmin.

stelist_4_ever9019.03.2007 13:50
cel mai mare impact cred ca l-ar avea un protest la meciul cu Dinamo, chiar daca meciu asta il asteptam cu totii de anul trecut.

 

eu zic ca la urmatoarele meciuri cu rapd si cu Dinamo ar trebui sa sustinem echipa sa vada si Gigi cum e cu noi si dupaia daca e la urmatoarele meciuri sa continuam protestul.

Kustino19.03.2007 14:16

Lasa-i pe altii sa hotarasca asta. Vad ca in special cei care nu sunt implicati direct se dau cu parerea cel mai mult in aceasta problema.

Raul198819.03.2007 16:10

ba baieti

hai sa ne ducem la meci si sa sustinem echipa

ce ma intereseasa ce zice Becali

daca ii prost si nu stie ce vorbeste nu ii problema mea

eu ma duc la meciuri cu Steaua sa sustin echipa

in timpuri ca astea trebuie sa aratam ca tinem cu echipa

din parerea mea cu protestele astea nu ajutam echipa steaua_ro

«16566676869126»