Sunt de acord sa protestam, sa facem mesaje impotriva celor care dau legi aberante, impotriva ziaristilor, impotriva celor din conducere care ne privesc ca pe niste gunoaie. Sunt de acord sa nu ne prezentam la unele meciuri, sa le cerem jucatorilor socoteala atunci cand ne ignora. Sunt de acord sa cantam ce vrem si sa injuram pe cine vrem si sa strigam impotriva acelor personaje. Nu cred ca e o solutie pt conducere sa mai trimita iar bodyguarzi in peluza ca la meciul de trista amintire cu bacaul.
DAR, nu sunt de acord ca atunci cand toata lumea spune ca Stelei ii se va face mult rau intentionat si toti vor sa ne traga in jos ( sunt multi dusmani ai aceste ekipe - in frunte cu cei de la LPF, FRF si nea pitzi )...sa existe unii care continua sa le dea apa la moara celor care stau cu okii pe noi si asteapta sa gresim. Eu nu sunt de acord sa ne luam 5-8 etape de suspendare din cauza a 2-3 torte aprinse in peluza sau a unui scaun aruncat in teren. S-ar putea sa ne punem toata lumea in cap daca din cauza unora care fac gesturi de genul asta, mii de oameni care au abonament vor fi obligati sa se plimbe pe la Oradea, focsani, Brasov sau Oradea in loc sa vina la meciuri in Ghencea.
Daca vrem sa le combatem legile aberante, nu o putem face decat organizandu-ne si actionand pe alte planuri (juridic, mediatic)..adika sa ii atacam cu armele lor. Faptul ca vor fi unii care vor suferi pe stadion de fata cu toata presa, garda, cetatenii, camere de filmat, aparate foto..etc, eu cred ca nu este un lucru benefic pt echipa noastra.
Atunci cand pierdem este normal ca jucatorii sa vina si sa ne salute si este normal sa ii apostrofam, dar nu mi se pare normal sa ii scuipam si sa aruncam cu scaune si brichete in ei...nu suntem milogi.
Daca aveti ceva creier in capete si ceva respect fata de voi insiva ca oameni, ma veti aproba...daca nu, probabil ca voi fi injurat si voi fi iar catalogat drept cetatean sau mai stiu eu ce.
Si eu sunt pornit la fel ca si multi dintre voi. Cei care ma cunosc stiu ca nu sunt unul care vorbeste din spatele tastelor si atat. Insa nu uit ca echipa asta mi-a adus bucurii enorme de-a lungul timpului si cred in continuare ca nu voi fi niciodata prezent pe stadion pentru vreun jucator anume, pentru vreun conducator anume sau ca sa ma laud acasa la prieteni. Toti venim la stadion pentru ca iubim Steaua noastra si daca nu ne-ar face si sa suferim uneori, probabil ca nu ne-am da seama niciodata cat de mult o iubim.
PS: Gigi, Meme, Argaseala si cine mai vreti voi sunt doar niste elemente trecatoare in istoria acestui club. nu ei inseamna Steaua. noi ducem numele acestui club mai departe, dar trebuie sa o facem cu demnitate...kiar daca unii sunt copii inca, acesti copii isi dedica viata si isi cheltuiesc toti banii pentru a fi alaturi de echipa pe care o iubesc...nu pentru a li se intoarce spatele la finalul meciului. cand cei care ne acuza vor intelege aceste lucruri, poate si de la noi va veni mai multa intelegere.