FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«15354555657126»
predatorpulse715.12.2006 17:44

Vad ca exista multa lume p-aici care vor sa invete cantecele noi,asa ca moderatorii ar trebui sa le puna pe site(macar versurile,daca nu format audio).

pentru bogdan_p: daca nu popularizati cantecele,pe stadion sau pe site, o sa fie cantate in continuare de voi,cei din primele randuri,pentru ca restul nu o sa stie cantecul ca sa cante alaturi de voi.

N-am incercat sa ma dau specialist in ale ultras-ului pentru ca,dupa cum am mai spus,nu sunt unul,sunt doar un suporter al Stelei,care nu intelege de ce pe stadion exista atmosfera mai tare la meciuri banale cum ar fi cu Jiul sau forex iar la meciul cu Kiev-ul in afara de primele minute,liniste de mormant(pana au inceput sa fi e fluierati anumiti jucatori)nici pe departe atmosfera de la anumite meciuri din campionat sau cele cu real si Lyon.Mentionez ca am fost la meciurile mentionate ca sa nu credeti ca-mi dau parerea din fotoliu la TV,ca sa zic asa.

Trebuie ca galeria si restul publicului sa fie in forma mare la meciul cu sevilla,sa-i batem in Ghencea si sa mergem mai departe,ca sa repetam parcursul de anul trecut,iar nancy si sahtior mi se par accesibile.

FORZA Steaua.

Intotdeauna superiori.

M@rmota15.12.2006 21:41

Sa inteleg ca tu nu ai vazut sectiunea "Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe..." ? ciudat..arunca o privire pe acolo ca sa gasesti versuri si in rest..vino si tu 2-3 meciuri mai jos sa le invetzi daca spui ca sus nu se poate..si apoi..du-te inapoi si invata-i si pe cei de langa tine.. :wink:

albanezul15.12.2006 21:55

predatoare te citez:"Mentionez ca am fost la meciurile mentionate"..si mentionez ca respectivele cantece au fost mentionate in topicul mentionat de marmota care inca din nickul ei mentioneaza ca inveleste ciocolata in staniol(glumeam,scuze)si mai mentionez ca pana saptamana viitoare va fi mentionata o data la care iti voi da o lucrare de control din cantece.sincer acum.sper sa se consemneze faptul ca am mentionat asta.motivul pt care nu a fost aceeasi atmosfera este pt ca la meciurile cu real si Lyon a fost lume in genul celor care mentioneaza anumite fenomene pe forumuri.ca si dumneata(in cazul in care nu te simteai).adik,mentionez in cunostinta de cauza,oameni care nu aveau nici in clin nici in maneca cu Steaua.ei veneau la meci ca si cum s-ar fi dus la un film,la o piesa de teatru.gandeste-te ca,si aici mentionez ceva important,nu i-am mai vazut la urmatorul meci din campionat pe multi dintre acei oameni.mentionez de asemenea ca motivul a fost reprezentat de costul pachetelor de bilete,pachete care nu au putut fi cumparate de multi oameni care in mod normal cantau mult.iti mentionez ca acest post nu este un pamflet si nu va fi luat ca atare si sper sa iti fi luminat cat de cat mintea.

predatorpulse715.12.2006 21:56

Marmota,

am vazut acea sectiune,ba chiar am si ascultat unele cantece noi,cel mai misto "doua culori noi iubim".Eu doar vroiam sa atrag atentia asupra popularizarii cantecelor pe stadion.Atat.Nimic mai mult.

In rest,numai bine si multa sanatate(mai ales accidentatilor nostri)

FORZA Steaua.

Intotdeauna superiori.

M@rmota15.12.2006 21:59

Ce popularizare omule ca se canta neincetat...daca vrei sa invetzi..il invetzi si gata...cum sa nu reusesti sa invetzi un cantec cand se repeta si de 5 ori consecutiv... :roll:

predatorpulse715.12.2006 22:08

albanezule,poate m-am exprimat gresit si m-ai luat drept un forumist atotstiutor care isi da parerea despre orice si oricine,si poate crezi ca am vazut doar vreo 2-3 meciuri ale Stelei live.Te inseli.Dar nu o sa stau acum sa ma explic sau sa ma dau mai suporter decat altii,ca daca mai postez mult o sa fiu luat drept "suporter de pe calculator",lucru pe care nu-l doresc.

Sorry pentru "disputa" creata.

albanezul16.12.2006 06:43

iar eu nu am zis ce ai presupus tu ca as crede despre tine.ti-am explicat pur si simplu de ce s=a cantat mai prost la meciurile cu Lyon si real.e si greu sa inveti 4 versuri cand tu ai in cap numai "Lupta Steaua Hey Hey!"(cand zic "tu"..ma refer in general..nu particularizez)

ultras_snake16.12.2006 19:14

predator are dreptate ca in randurile din spate nu se canta. Dar asta nu din cauza ca nu se stiu cantecele ci ca nu vor sa cante(cel putin eu asa cred). Eu stau pe randul 13. In spatele meu doar vreo cateva randuri canta constant, mai sus pauza. Si predator numai acuza liderii ca nu promoveaza cantecele, fii u mai atent, cauta si u pe site. In stadion se canta mult iti zic eu. Cel putin la meciul cu Jiu sau nu mai stiu exact, am cantat un cantec cam 15 minute in continuu.

ultras_snake16.12.2006 20:02

La meciul cu Timisoara am vazut pe cineva purtand un hanorac cu gluga super marfa. Hanoracul se inchidea asemenea unei cagule. Stie cineva unde se gasesc astfel de hanorace??? Am cautat in tot orasul dar nu am gasit.

albanezul16.12.2006 21:08

la magazinele Stelei incearca.ala mobil si ala de langa cismigiu.

IPR16.12.2006 22:35

Incearca aici: http://www.magazin.haos.ro/ aveau candva hanorace ninja.

Andreiasu17.12.2006 09:37

Magazinul de pe Brezoianu nu apartine de Steaua!

bogdan_p17.12.2006 09:37

Snake-la ce ti-ar folosi tie un astfel de hanorac?Chiar nu imi imaginez,vrei sa sperii copiii la bloc, sau ce?Nu mai au la magazinul mobil hanorace "ninja"

ultras_snake17.12.2006 11:06

Nu vreau sa sperii pe nimeni:)) :twisted: . Doar ca mi s-au parut marfa si as vrea sa-mi cumpar unu.

 

_____________________________________________

fularultras steagcruce2 fularultras

alexis18.12.2006 21:09

am si eu o curiozitate...pana acuma nu am gasit poze de la Dinamo-Steaua de sezonu asta CU CELE 3 COREGRAFII ALE GALERIEI...chiar m-am mirat ca nu prea am vazut.bineinteles,s-a intamplat ce s-a intamplat la meciu ala cu jandarmii,etc...nu are nimeni poze cu coregrafiile de la meciu respectiv???

Maresal18.12.2006 23:27

resizeofdsc2838ga7.jpg

resizeofdsc2867nr7.jpg

resizeofdsc2872hk6.jpg

Dubioasa poza de la avatarul meu :lol: :lol: :lol: se pare ca am fost sabotat.

P.S. cei care au facut asta, puteau macar sa ma intrebe inainte. 8)

VaSsY18.12.2006 23:42
am si eu o curiozitate...pana acuma nu am gasit poze de la Dinamo-Steaua de sezonu asta CU CELE 3 COREGRAFII ALE GALERIEI...chiar m-am mirat ca nu prea am vazut.bineinteles,s-a intamplat ce s-a intamplat la meciu ala cu jandarmii,etc...nu are nimeni poze cu coregrafiile de la meciu respectiv???

 

nici eu nu am apucat sa vad si sa salvez pozele respectiv filmulete, pt ca am vreo 10 numai cu jandarmii si scandalul..doar atat m-am ales de la acel meci :(( vreau unj link d epe site..in care ereau pus

cozmin19.12.2006 00:09

are cineva idee unde putem gasi si noi o broderie pentru fularele noastre?am fost la cea de pe lanariei vis-a-vis de gossip ..si s-a desfiintat sau s-a mutat..n-a stiut paznicul sa ne spuna.

DeLaRyu19.12.2006 05:42
are cineva idee unde putem gasi si noi o broderie pentru fularele noastre?am fost la cea de pe lanariei vis-a-vis de gossip ..si s-a desfiintat sau s-a mutat..n-a stiut paznicul sa ne spuna.

 

 

fatza in fatza cu stadionul Ghencea e o firma care face broderi, fulare etc...

Gezets19.12.2006 06:49

Dubioasa poza de la avatarul meu :lol: :lol: :lol: se pare ca am fost sabotat.

P.S. cei care au facut asta, puteau macar sa ma intrebe inainte.

 

 

calmeaza te,eu ti am facut treaba aia....nu te am gasit ca te anuntam:D

Azzido19.12.2006 22:34

Mihai Stoica: E NORMAL SÃ TE BUCURI CÂND SE JOACÃ BINE DAR AR TREBUI URMAT EXEMPLUL CELOR DIN PELUZÃ CARE SUNT ALÃTURI DE BAIEÞI MAI ALES LA GREU. DIN PÃCATE,REACÞIILE UNORA ÎN MOMENTE GRELE LASÃ DE DORIT.

---

:wink:

De-asta imi place mie omul asta, pune punctul pe "i" cand este cazul, apreciaza ce este de apreciat...

Piece of Mind20.12.2006 06:17
 

De-asta imi place mie omul asta, pune punctul pe "i" cand este cazul, apreciaza ce este de apreciat...

 

Da? Serios? Nu cumva incearca sa-si asigure spatele in ipoteza in care jocul echipei nu va merge si vor incepe sa curga contestarile?...

Juventu$20.12.2006 06:47

daaa exact asta incearca..esti dus

bogdan_p20.12.2006 09:06

Piece...a incercat sa bata un apropo la acei spectatori,ca nu ii pot numi suporteri,care,din primul minut in care intra jucatorii la incalzire,incep sa-i tachineze,injure de neveste,familii.Ii injura chiar si cand fac un meci bun,iar asta duce la o ruptura intre masa de suporteri si echipa,conducere.Sunt putini fotbalisti care stiu ca ii injura un boschetar,nu un suporter,ca nu poate sa se opreasca din antrenament sau joc sa se convinga,el generalizeaza si crede ca toata tribuna are ceva cu el.De aici probabil si refuzul unora de a mai saluta publicul la sfarsit de meci,bineinteles aici adaugandu-se foarte multa nesimtire,fata de peluza,care canta meci de meci si ii incurajeaza.Meciurile tari din UEFA si Liga au schimbat publicul Stelei.Multi s-au trezit microbisti peste noapte pt ca au venit la un meci si le-a placut ca e lume multa,bilet ieftin,seminte,suc,injuraturi si au inceput sa vina constant,majoritatea la tribune.Nefiind buni cunoscatori de fotbal sau adevarati suporteri ai Stelei,incep cu comentarii ironice,caterinca,vocile lor se aud in multime si stii cat de usor este sa manipulezi o tribuna in Romania.Imediat preia intreaga masa si incep toti sa fluiere,sa injure,etc.Nu incearca MM sa se asigure pt cazul unor esecuri,deoarece ne cunoaste bine,stie ca nu dam in cap la primul pas gresit.Daca,Doamne fereste,lucrurile vor merge prost,vom lua atitudine.Dar de aici pana la teoria ta......e mult.

JKO20.12.2006 15:29

meciurile de champion league au schimbat suporterii din cauza preturilor. a adus public de bamboo si a lasat samantarii acasa. preferam samantarii care stiau pulsul stadionului decat "highlife-ul" care venea sa-l vada pe Beckham

«15354555657126»