FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«123456126»
punkRipper8713.01.2006 11:18
Indiferent de peluza din care incurajati Steaua in acest moment,indiferent de ce orientare aveti,stanga sau dreapta,indiferent de anturajul pe care il aveti,impreuna,trebuie sa recunoastem,ca ,in randul suporterilor stelisti are loc un conflict intre generatii,in care, majoritatea suporterilor,indiferent de peluza din care incurajeaza echipa,se lovesc de vorbele:eu vin de 20 de ani, tu de 1, eu m-am batut cu x, tu cu cartoane.Meriti respectat daca vii de 20 de ani si meriri respectat daca vii de 1 an si ti-ai dedciat 1 an pt Steaua.Stiu ca am adus o gramada de acuze celor tineri, care practic nu au nici o vina ca nu au 10 ani de galerie.ASi eu am fost copil in galerie si credeti-ma,plecam in deplasari,cei mari ne luau fularele,paketele cu mancare,banii din buzunare,ne bateau,dar in momentul in care strigau"punkistule,treci si tine toba, ma bucram ca ma recunosteau".Cand am infiintat Armata ultr4a,am plecat din Peluza Nord la Peluza Sud si jean si Marin au venit peste noi si ne-au lovit.Nici asta nu ne- a facut sa renuntam.in momentul in care am simtit ca peluza are nevoie de noi, am mers napoi, calcand peste mandrie.Am asistat la dezmembrarea armatei ultra,divizare in multe grupuri,unele supravietuind si azi(respect T.ca care niciodata nu au fost inclusi in vreun scandal, cearta intre gryupuri de stelisti si insurgentii),respect nucleo,desi au suportat modificari,tin steagul susu in deplasari si meciuri acasa.Respect baietilor care n estim si in ciuda vorbelor scoase de rai intentionati, am ramas frati.Respect pt Micutzu,Garla,Zama,Lece,iACOPINO,Nasu si toti bauietzii de la desant,scuze celor care nu le-am spus nunmele,respect tradizione pt sufletul vostru ros-albastru.Tuturor,va dedic,acest vers:uniti,uniti,uniti la bine si la greu,asa vrem sa fim mereu,ubiti la bine si la greu,asa vrem sa fim mereu.Sper ca intr-o zi, sa trecem peste conceptii diferite,peluze,ambitii,eyc si sa formam xcea mai atre galerie din tara.V a salut!!!
punkRipper8713.01.2006 11:26

pt bogdanP:tanara generatie de stelisti nu te stie si nu te respecta!ar fi insa bine in interesul echipei sa trecem peste diferente de opinie si sa reunim peluzele!exact ce spuneai cu mandria!nu sunt de la sud ci sunt de la nord dar as vrea aceasta reconciliere in mumele Stelei pe care cu totii o iubim,indiferent de peluza in care activam!cam atat am vrut sa iti zic! PS: RESPECT pt TITAN!

sergiu_titan14.01.2006 02:06

Ma gandeam acum ca progresul ar putea iesi din competitie iar daca cei din sud s-ar intoarce in peluza(sud) si s-ar confrunta cu NORDUL numai prin coregrafii, mentalitate, in deplasari numeric, steaguri, mesaje, cantece fara confruntari fizice si fara jigniri gratuite ar fi ok! iar atmosfera din stadion ar fi incendiara

Deci ideea ar fi sa castige cei care isi incurajeaza mai frumos, spectaculos si mai puternic echipa ... si cine ne face respectati pe strazi;)

Triphat14.01.2006 18:46
Ma gandeam acum ca progresul ar putea iesi din competitie iar daca cei din sud s-ar intoarce in peluza(sud) si s-ar confrunta cu NORDUL numai prin coregrafii, mentalitate, in deplasari numeric, steaguri, mesaje, cantece fara confruntari fizice si fara jigniri gratuite ar fi ok! iar atmosfera din stadion ar fi incendiara

Deci ideea ar fi sa castige cei care isi incurajeaza mai frumos, spectaculos si mai puternic echipa ... si cine ne face respectati pe strazi;)

 

O idee foarte buna. Acu 2 saptamani a inceput la Crystal Palace (Anglia) o rivalitate prieteneasca intre doua tribune. De atunci atmosfera e de 10 ori mai buna...

 

Dar totusi, pe Ghencea ar fi mai bine daca ar exista numai o galerie... 5000 de oameni care sa cante tot timpul, si la bine si la rau. Dar nimeni nu cred ca va trece peste orgoliu..

ultras200416.01.2006 17:00

la greu nu canta decat primele randuri

craven16.01.2006 17:30

si la bine tot primele 3 randuri canta..si brigazile consacrate..in rest..de la randul 5 in sus..nimeni.si la cantece impotriva lui Dinamo si rapid..desi jucam cu CFR Cluj..explodeaza toti.. de ce?

apas20.01.2006 19:56

Am si eu o intrebare... cand au dat caini foc la peluza .. ca asa zic ei ca a fost premiditat incendiu...ce steaguri de gard au fost lasate pe .. gard si au fost laute de noi ?... ca daca era premeditat trebuiai sa-si ia masuri sa nu ramana steagurile lor pe gard .. in sfarsit daca am spus vreo aberatie va rog sa ma lamuriti si pe mine eventual sa raspunda unu care a fost la meci zby

bogdan_p20.01.2006 23:27

Nu a fost nimic premeditat,au vazut foc si fugeau in toate patrtile speriati de flacari si steagurile nu au fost lasate pe gard, au fost luate cand ei erau in peluza si ii caftea garda:) si un lucru trebuia retinut:acolo au ars dinamovisti,nu stelisti,deci lozinca ar trebui sa fie:noi am ars in peluza din Ghencea!!!din ce imi amintesc s-au luat nuova guardia,oposta fazione,.......nu mai tin minte, mai erau, sopra tutti siamo noi,etc

armanovici21.01.2006 00:07

care stie detalii despre incidenul cu nunta de olteni care s-au gasit viteji sa injure galeria Stelei??

cristianotopeanu21.01.2006 00:32
025ej.jpg
George Stan21.01.2006 00:55

Extremisti, in cazul de mai sus, se refera la 'extrema prostie' :))

 

"Voi sarbatoriti incendii intamplatoare, noi sarbatorim 'Sevilla' - cea mai mare realizare" - ult*ras 2004

Pedro21.01.2006 09:41

nici acum nu stiu cum sa o dea ca sa ca da ei bine, dar tot prosti sunt.

Oricum, cica vor sa ne pregateasca ceva in 2007.....

Maresal22.01.2006 10:59
Am si eu o intrebare... cand au dat caini foc la peluza .. ca asa zic ei ca a fost premiditat incendiu...ce steaguri de gard au fost lasate pe .. gard si au fost laute de noi ?... ca daca era premeditat trebuiai sa-si ia masuri sa nu ramana steagurile lor pe gard .. in sfarsit daca am spus vreo aberatie va rog sa ma lamuriti si pe mine eventual sa raspunda unu care a fost la meci  zby

nuova guardia, dracula boys, brigate, oposta fazione, dogs........adica TOT(dupa cum se vede si in poza)."anul' acesta cainii n-au steaguri!"

10MAI97_03.jpg

titanforever22.01.2006 22:34

amice,indiferent de ce zice Bogdan si mie mi-ar place sa fim cu toti uniti.lasati vorbele ca la nord fac legea veteranii,voi ati incercat sa va faceti remarcati numai prin proteste,chiar si cand nu era cazul.conceptul de ultras nu este numai sa faceti coregrafii asa ca as dori sa imi sppui si mie la cate maceluri ai participat.lupta se da pe strada!

Sudistul27.01.2006 12:14
Ma gandeam acum ca progresul ar putea iesi din competitie iar daca cei din sud s-ar intoarce in peluza(sud) si s-ar confrunta cu NORDUL numai prin coregrafii, mentalitate, in deplasari numeric, steaguri, mesaje, cantece fara confruntari fizice si fara jigniri gratuite ar fi ok! iar atmosfera din stadion ar fi incendiara

Deci ideea ar fi sa castige cei care isi incurajeaza mai frumos, spectaculos si mai puternic echipa ... si cine ne face respectati pe strazi;)

 

Ce confruntare? Nici o coregrafie nu s-a facut pentru "confruntarea" cu Peluza Nord ci pentru Steaua...cine zice ca e bine sa fie doua peluze ale aceleiasi echipe care sa se "confrunte" nu intelege nimic...Peluza Sud nu exista pentru a se "confrunta" sau a rivaliza cu Peluza Nord...

Mai ganditi-va si la ce spuneti...poate ai vrut sa te referi la ce-am zis eu dar ai lasat de inteles altceva.

 

_________________________________________

Baietii de baieti s-au separat de mult!!!

sergiu_titan02.02.2006 21:16

Ma gandeam la un compromis, ceva ca sa poata si brigazile din sud sa se manifeste in returul asta si ca sa aibe si ei un pretext cand scriu la sfarsitu fiecarui mesaj SUD sau pe coregrafii SUD ca unii inteleg in asa fel ca baietii de la sud se ocupa si cu mediatizarea peluzei de la tabela.

_________________________________________

Baietii de baieti s-au separat de mult!!!

VICTORAS IACOB03.02.2006 17:17

Ai dreptate la greu canta doar primele randuri.Ceilalti stau si se uita. :evil:

makaveli09.02.2006 19:07
cel mai bine ar fi sa fim toti uniti pt ca toti tinem si iubim Steaua sper sa revina ULTRAS , STIL OSTIL SI VACARM FORZA Steaua
dbd09.02.2006 20:42

mai bine ar fi sa revina : A.U. !

ultras200409.02.2006 23:48

taci ma. iar vb prostii

Piece of Mind10.02.2006 08:46
mai bine ar fi sa revina : A.U. !

 

Citeste excelentul interviu realizat de noi cu doi ex-membri AU.

crafft11.02.2006 00:05

pana nu incetam lupta din propria casa unde ...sa te duci sa te bati

ultras200615.02.2006 10:10

aaaa

IONUTZ-CIPRIAN15.02.2006 10:32

:evil: >>>Eu nu as vrea sa dau de voi prin tara>>> :twisted:

Ana-Maria15.02.2006 12:29

La meciul cu Heerenveen galeriile se vor bate din nou in coregrafii?Orice ar fi,tot Nord-ul face legea :D

«123456126»