FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«1234126»
AdiM14.12.2005 04:59
da-mi si mie pls cateva motive plauzibile pt care cei de la Peluza Sud s-ar intoarce in nord?

 

Iti dau eu doua motive:

1 - la derby-uri, unde as spune ca o coregrafie reusita este esentiala pt orice grup ce se vrea a fi ultras, la P2 n-o sa puteti face niciodata asa ceva, din evidente motive de spatiu (pe 2 sectoare jumate n-o sa iasa nimic spectaculos)

2 - ipotetic vorbind, daca ar dori sa se mute la P2 ceva mai multa lume, cati ar avea loc?! 2-3 mii, si la derby-uri maxim 1500, ceea ca ar fi o "prezenta" totusi slaba. Deci cum ar putea deveni Peluza Sud o peluza puternica?

Kustino14.12.2005 10:03

pentru habarnam85: iti eram dator cu o explicatie, mi-ai demonstrat ca de fapt esti destul de bine informat dar nu ai inteles ce vroiam sa subliniez Tu singur mi-ai dat exemple din tifoseriile italiene unde exista 2 peluze, eu nu vroiam sa subliniez performantele lor ci faptul ca in Italia, Franta, Portugalia, exista grupari in ambele peluze deci ca in tari cu ultraserii dezvoltate EXISTA 2 PELUZE . Mie mie se pare ca Franta este peste Spania cu mult la ora actuala la nivel de tfoserii. Prima mea postare in acest subiect ca si cea de-a doua nu are nici o legatura cu situatia din Ghencea, ci doar era o discutie ultra.

Toate cele bune

Piece of Mind14.12.2005 10:29
pentru habarnam85: iti eram dator cu o explicatie, mi-ai demonstrat ca de fapt esti destul de bine informat dar nu ai inteles ce vroiam sa subliniez Tu singur mi-ai dat exemple din tifoseriile  italiene unde exista 2 peluze, eu nu vroiam sa subliniez performantele lor ci faptul ca in Italia, Franta, Portugalia, exista grupari in ambele peluze  deci  ca in tari cu ultraserii dezvoltate EXISTA 2 PELUZE . Mie mie se pare ca Franta este peste Spania cu mult la ora actuala la nivel de tfoserii. Prima mea postare in acest subiect ca si cea de-a doua nu are nici o legatura cu situatia din Ghencea, ci doar era o discutie ultra.

Toate cele bune

 

 

Merg si mai departe si afirm ca Spania este zero barat in materie de ultraserii.

Juventu$14.12.2005 12:02

....

habarnam8514.12.2005 15:30

Asa e kustino, a fost o discutzie ultra , unde fiecare avem d invatzat d la altii. :wink: sa aven noi 2 peluze(cel putin acum)nu vad o solutie buna pentru k si asa la noi in TARA suntem o mana d oameni care avem habar despre acest fenomen , si peluzele sunt pline de cetateni, semintari si alte persoane nedorite, care tipa(lasa ba steagu jos) :idea: Si d aceea sustin k voi sa va intoarce-ti sa fim cat mai multi care stiu c se patrece intr-o peluza adevarata. NORD + SUD = NORD

Juventu$, aici ai dreptate si eu asi vrea sa fiu acolo, la SUD sa-i rupem p javre 8) SALUTARE SI SARBATORI FERICITE!

solodiablo715.12.2005 08:50

respect pentru toti cei care ati constituit nucleul galeriei Stelei atatzia ani de zile , asta e clar un sacrificiu , dar satisfactiile sunt depline si merita tot efortul depus pentru activitatzile ultra.....adrenalina care iti curge prin sange la meciurile din Ghencea doar un ultras o poate simti , la fel si la incidente si deplasari . eu sunt de 5 ani in Bucuresti si de atunci am participat am fost la toate meciurile din Ghencea si am fost si in ceva deplasari dar nu fac parte din nici o grupare , dar imi curge in vene sange ros albastru ( ca sa sustin cele spuse mai sus dupa un meci Steaua - Dinamo in supercupa Romaniei , luase bataie Steaua cu 3 - 0 si simteam ca innebunesc de draci si am baut cu un tovaras o sticla de vodca dupa care am alergat 5 'caini' de la lizeanu pana la obor si nu erau niste copii dar nu ne-a interesat ... va imaginati ce a urmat :) ) deci cocluzia e ca eu nu ma simt un simplu suporter si as vrea sa particip mai activ .... suntem cativa oameni din lacu tei care am vrea sa ne constituim un grup acolo in galerie , crezi bogdane ca s-ar putea realiza asta .... astept un raspuns

Maresal15.12.2005 11:14
suntem cativa oameni din lacu tei care am vrea sa ne constituim un grup acolo in galerie , crezi bogdane ca s-ar putea realiza asta .... astept un raspuns

 

Parerea mea e ca daca tot sunteti putini, ar fi mai bine sa va integrati intr-un grup deja existent, ar fi cel mai bine.Dar asta e doar o parere si pana la urma faceti cum vreti voi.Si nu cred ca e nevoie sa cereti voie cuiva, dar daca nu sunteti demni de a sta in PN patiti la fel ca inseparabilii.E doar o parere.Raspect.

cristianotopeanu15.12.2005 11:43
ca sa sustin cele spuse mai sus dupa un meci Steaua - Dinamo in supercupa Romaniei , luase bataie Steaua cu 3 - 0 si simteam ca innebunesc de draci si am baut cu un tovaras o sticla de vodca dupa care am alergat 5 'caini' de la lizeanu pana la obor si nu erau niste copii dar nu ne-a interesat ... va imaginati ce a urmat

 

 

Curajosule, viteazule, bravule ..... :)

Radu mic15.12.2005 16:03

pt "Cauza Noastra" cred ca aveti un "u" in plus la rosu!!!!zona Ros'- Albastra suna mai bine!!!

solodiablo715.12.2005 16:28

Cristian , degeaba ma iei la misto .... eu am povestit un episod din experientele mele .. nicidecum nu m-am dat ca si cum as fi mare hooligan ... faza ca e ca sunt stelist pana la moarte .....si asta nu ar trebui sa se manifeste printr-o numaratoare a batailor care le-ai avut ... cred ca cel mai importanta e atitudinea pe stadion si in afara lui , sa ne demonstram superioritatea in mentalitate fata de ceilalti ... si aici fiecare alege sa se exprime in felul lui , cu gruparea lui si sa foloseasca orice mijloace ca sa iasa demn si cu fruntea sus ca e stelist ... si mai important e sa fim uniti , asa am fi invincibili pe orice stadion din tara ca tifosserie ( nu ca nu am fi ) ... hai sa batem pe hertha in seara asta si mai vorbim :)

noname_fu15.12.2005 17:35

eh nu trebuie sa te agiti prea tare, cristianblabla e pus aici ca sa incite, altceva nu prea face ;)

apa_plata15.12.2005 21:08
Steaua - Dinamo ... lacu tei

 

esti sigur ca e ros-albastru sangele??... la noi nu exista hooligani sau au%...

solodiablo715.12.2005 22:53

da stiu ce am spus si o sustin ... sunt din lacu tei si sunt stelist , nu vad unde e problema .... ??? as putea sa ma mut in Stefan cel mare in fata stadionului cu cortul si tot stelist am sa fiu ... si faza cu hooligan era doar un fel de-a spune nicidecum vreo alta referire cum ai crezut tu :) ...

juristcris20.12.2005 08:01

[quote.Cand am infiintat Armata ultr4a,am plecat din Peluza Nord la Peluza Sud si jean si Marin au venit peste noi si ne-au lovit.

Nu stiam ca Jean Pavel a fost atat de al dracului pe vremea cand era seful galeriei steliste. Aveam o parere buna despre el. Despre actualul sef de galerie, Gh Mustata, nu ma pronunt, nu il cunosc. Un suporter dinamovist din Oradea mi-a spus ca ar avea ceva condamnari penale la activ. Sper ca nu este adevarat.

dbd20.12.2005 09:41

e normal...si cred si eu ca are...

sergiu_titan20.12.2005 15:13

Cand ne-a batut Dinamo in supercupa cu 3 - 0 ? 1 s-a jucat castigata de noi

dbd20.12.2005 15:22

de parca la noi in zona 13 septembrie nu se vrea a se face un grup ...ZONE 13...adik zona cu ghinion ( mai ales pentru adversari )

auzi solodiablo7...si cati sunteti aia din tei ???

solodiablo720.12.2005 16:00

suntem vreo 50 de oameni .....

dbd20.12.2005 16:07

ok...merge...v-ati gasit un nume, o insigna,...cva...???...si noi in zona 13 septembrie suntem in jur de 150 de stelisti intre 14-22 de ani...

ultras200420.12.2005 16:54

mai nu fi copil. gandeste de 10 ori inainte sa infintezi un grup. nu conteaza asa mult cantitatea ci calitatea

dbd20.12.2005 17:03

tu vorbeai cu mine sau cu solodiablo7...???

oricum eu nu am de gand ...dar noi mergem ( nu toti 150 ...si mai ales cand sunt si eu in tara ) a meci impreuna nu ca un grup...ca preteni... :D

SSK20.12.2005 17:08

Bai fratilor, ati stricat si topicul asta...

 

Dracula, no offence prietene, eu te respect ca esti stelist si-mi pare rau ca stai in Azerbaidjan, dar chiar nu inteleg de ce simti nevoia sa te bagi in domenii despre care n-ai habar ! Da-ti cu parerea despre echipa, despre joc, despre antrenor, despre Becali, dar daca ai fost in viata ta la cateva meciuri pe Steaua nu mai vorbi aiurea doar pentru ca "incidente", "brigada" si "ultra" suna marfa si militaros pentru tine...

 

Aceeasi rugaminte si pentru cei care nu au treaba cu ce se intampla prin peluzele Stelei si care intra pe-aici ca sa afle ultimele noutati : calmati-va ! (inclusiv "amicul" reddog, care macar e consecvent : el scrie la absolut orice topic !... :roll: )

sheva-tds20.12.2005 17:42

hmmm urmatorii insuportabili?! :D aveti nume..insigna...Mentalitateeeee?!?!?!?!?!

VSP20.12.2005 21:14

salut solodiablo, in lacul tei exista o brigaga cu steag de gar pe nume Gropo tei care a fost desfiintzata de caiini din guardia tei cand au jucat anul trecut cu noi !!! Deci daca iti doresti sa faci o bigada gandestete cati oameni ai sa te bazezi pe ei ori unde te duci ,mai ales ca unde stai tu sunt fforte multi caiini si decet sa iti faci o brigada sa fii desfiintzat dupa 2 meciuri mai bine lasa !!! mai bine va integratzi in alte brigazi ! care au ceva tinp cu stagul pe gard si le ajutati sa creasca si sa se inbunatateasca in calitate!

 

Si ia aminte ce tziam spus eu !!! pt ca cunost foarte bine fenomenul !

VSP20.12.2005 21:17

BV SSK imi place cum gandesti !!! Si am si o intrebare catzi ani ai (vb serios ,nu este cardeala)

«1234126»