FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«12345126»
Pedro03.01.2006 22:32

acum ca au trecut sarbatorile , sa revenim la discutiile noastre.

ce are de gand sa faca nordul ca sa revina unde era candva?

ult_ras04.01.2006 04:25

mai degraba intrebai "ce as putea face EU pentru a ajuta nordul sa ajunga unde era odata?" si ti-as fi spus ca pentru inceput ai putea sa-ti faci in pauza asta un steag (de fluturat sau de 2 bete) cu care sa vii meci de meci.

 

ce zici? crezi ca se poate?

Pedro04.01.2006 10:14

credema ca am facut asa ceva :wink:

ultras sibiu05.01.2006 09:24

Bogdane, sincer eu nu te cunosc, te respect pentru ce ai scris, as vrea sa fie asa dar... Cat despre asa zisul razboi Nord-Sud, nu prea am cuvinte, sunt dezgustat ca am ajuns sa ne batem intre noi ,in loc sa-i batem pe rapidisti si dinamovisti !!!

Dar sa stii ca pana au aparut baietii din Sud, nu am vazut atatea steaguri pe 2 bete si steaguri mari. Daca iti mai aduci aminte de meciul cu STD. LIEGE, erau mai multe steaguri la 300 de oameni, cum zic unii, decat in toata Peluza Nord; de ce a trebuit sa aiba loc aceasta scindare? Nu asa ii sta bine unei galerii? Acuma ma refer la toate gruparile steliste. Toate galeriile mari din lume au mii de steaguri, fulare ... la noi 3 steaguri mari... Dar stiti si voi asta.

Si inca ceva : am observat ca in deplasari nu prea canta lumea; ar trebui selectata lumea sau ceva de genu asta, suntem in marea majoritate 1500-2000 si canta 500..... trebuie facut ceva zic eu .... Respect Sud, respect Nord , respect Steaua

cristianotopeanu05.01.2006 09:31

Mesajul tau a fost corectat, in sensul ca au fost distribuite niste virgule, cratime, puncte, astfel ca lectura mesajului tau sa devina usoara, fara ca sensul sa fie denaturat; altfel era foarte dificil de realizat acest lucru. De asemenea, unde scria "galeriile marii" si tot ce era cu doi "i", a fost modificat in forma corecta.

ultras sibiu05.01.2006 10:24

Se prea poate . L-am scris in graba.

ultras sibiu05.01.2006 14:30

Stiu ca nu se poate realiza o selectie dar trebuie facut ceva cu cei care vin la meci sa manance seminte.

dbd05.01.2006 14:38

dar nu inteleg de ce...tata de exemplu vine la meci la tribuna 1 sau 0 si sa uita la meci ca pe timpuri ...( fara sa cante sau sa injure )...acu nu o sa mai aiba voie la stadion ??? :evil:

stefan_2505.01.2006 19:38

Pentru cei ce nu inteleg sau nu vor sa inteleaga:

-cand mergi intr-o deplasare ca grup organizat sau pe cont propriu si esti bagat in acelasi sector cu acei baieti care isi insotesc echipa peste tot ,in tara si afara,care isi dau plamanii afara ,dau si isi iau bataie de la garda ,amenzi, procese si dosare,care duc acest razboi interminabil cu cainii si rapidistii,nopti si zile pierdute pentru organizarea unei coregrafii si TU(VOI)asa zis(i) suporter(i)al(i) Stelei nu esti in stare sa uiti de tot ce ai facut cu cateva minute inainte sa ajungi la stadion si sa te dedici"trup si suflet"pentru 90 de minute acestor unice culori ,rosu-albastru,sa canti cat te tin plamanii(sa se auda pana in....Bucuresti sau de unde esti TU) sa participi la activitatea sectorului unde te afli(scandari ,incidente) ,inseamna ca degeaba ai venit la meci,pentru voi exista alte sectoare in stadion(T1-T2)lasa-ti peluzele sa evolueze,cu voi peluzele stau pe loc sau pur si simplu mor,in peluze nu este loc pentru domnisoare, acolo stau baietii care i-am descris mai sus :twisted: :twisted:

FANATIK RED-BLUE05.01.2006 22:35
dar nu inteleg de ce...tata de exemplu vine la meci la tribuna 1 sau 0 si sa uita la meci ca pe timpuri ...( fara sa cante sau sa injure )...acu nu o sa mai aiba voie la stadion ??? :evil:

 

 

Offffffff, mai dracula. Parca topicul este: Discutii despre galerie, ci nu despre cei de la tribune; asa ca tatal tau poate manaca linistit seminte in continuare :D .......una din probleme sunt semintarii si "comozii" din galerie, cu cei de la tribune este alta poveste.

dbd06.01.2006 05:30
asa ca tatal tau poate manaca linistit seminte in continuare

:lol: :lol: :lol: da...dar culmea e ca nici nu mananca... :lol: :lol: :lol:

crafft06.01.2006 10:12

Dracula IGNORED.Baietii care vin 2,3,4sau poate singuri la stadion nu vin cu steaguri de frica daca scapi de catei,rapidisti, te bat stelistii si te fura(am vazut multe cazuri).E trist dar asta e adevarul.Hai sa spunem lucrurilor pe nume cate cazuri ati vazut de furt intre stelisti ,asta nu e o poblema?E principala problema asa usor usor ne-am distrus galeria.Insa brigazile nu le inteleg,de ce vin doar cu banner de gard?

realist06.01.2006 10:41

cum adica vin doar cu banner pe gard ?

bogdan_p06.01.2006 11:55

crafft,nu toti suporterii vad incurajarea ekipei neaparat prin fluturarea steagurilor,strisoanelor,etc.Multi gasesc ca echipa se incurajeaza prin cantat in stadion.

dbd06.01.2006 13:29
crafft,nu toti suporterii vad incurajarea ekipei neaparat prin fluturarea steagurilor,strisoanelor,etc.Multi gasesc ca echipa se incurajeaza prin cantat in stadion.

are dreptate...

crafft06.01.2006 13:56

Este psihologic avand un steag,fumigena,torta,toba,coofetii etc.Nu poti sta jos linistit,trebuie sa canti sa te manifesti sa explodezi.Cand esti lovit de dusmani e nasol dar cand esti lovit de stelisti cum e...

Parca unora le este rusine sa cante dar cand au un nebun pe langa ei care urla cat poate(cam ca mine) le vine si lor cheful.Din detalii mici construiesti o galerie compacta.BAFTA!

dbd06.01.2006 14:46

da ma...dar mai sunt si oameni care au peste 50 de ani si nu mai sunt asa ca noi... :)

FANATIK RED-BLUE06.01.2006 23:11

Mi-ar fi placut sa vin la stadion cu un steag [nu stegulet] ros-albastru sa il flutur ca nebunul :D sau cu o japoneza, dar stau intr-o zona inamica si as putea fi usor de reperat dupa tevi,........draqu, e sinucidere curata; plus de asta nu am talent la desen [in cazul japonezei]

dbd07.01.2006 07:22

unde stai ? si care-i faza daca ti ceva ? dai in colo !

razvan3l24_|_07.01.2006 13:14

cine vrea sa vina la Steaua ?

dbd07.01.2006 18:42

aaaa....adica cum??? :?

cred ca nu am inteles ce vroiai sa spui ??? :roll:

craven07.01.2006 19:01

draculasblood..ai remarcat ca la fiecare chestie trebuie sa adaugi si tu ceva?nu e o remarca rautacioasa ci pur si simplu..o simpla remarca.atata tot.ashtept cu nerabdare sa imi raspunzi de ce tii neaparat sa raspunzi la toti..si la toate?mai ales ca eshti cam departe de tara..din cate tin eu minte..si nu prea mai eshti la curent cu ce se intampla in peluze!(nord..sud)

dbd08.01.2006 02:40

:D:D:D

ai dreptate...dar exact cum ai spus tu....fiind departe de tara ...aici neavand prieteni...neavand cu cine sa vorbesc in romana ( in afara de mama si tata ) ...simt nevoia de a vorbi pe net... :)

SSK08.01.2006 10:50

Dracula, pai du-te omule la "Discutii libere" si intiaza un topic : "Haideti sa vorbim ca sa ne exersam limba romana", nu mai face adaugari la orice comentariu de aici.

 

Ti-e atat de greu sa intelegi ca sectiunea asta este pentru cei care merg in peluze (sau macar pe stadion)?!?

dbd09.01.2006 12:58

mergeam si eu candva...dar daca eu nu mai postez...bine... :cry:

«12345126»