Bun , si acum cateva impresii de la fata locului: meci interesant ... Iar pe final s-a jucat si in bezna. Nu stiu cum ati vazut voi la TV, dar "pe viu" iti venea a-ti bagi degetele in ochi in ultimele minute... Proasta idee sa inceapa meciu la 7. In fine , tipic pentru Liga lui Dragomir.
In peluza au fost vreo 500 de dinamovisti... Cat despre batai, la TV s-a vazut mai rau decat a fost in realitate...Spiritele s-au incins inainte de startul meciului, cand o parte din galerie a iesit afara din peluza, sa discute ceva cu jandarmii, acestia au intervenit ca sa nu mai iasa nimeni, s-au dat cateva spray-uri (de catre bronecii locali, niste taranoi) si s-a aruncat cu bete de steag...Nimic deosebit.
Ulterior, un individ (unul singur, nu 3,4 sau mai multi) a facut jogging prin peluza, fugarit de mai multi baieti (intrarea in peluza se facea printr-o portita mica, exact acolo l-au ajuns din urma). Cand se chinuia sa iasa l-au prins niste baieti de maini etc. Dupa cateva secunde de uluiala, jandarmii din peluza au intervenit, iar pe poarta au mai intrat inca vreo 50....(sau poate ma insel de la caldura) In fine, vreo 2 ultrasi au nimerit in calea suvoiului si au fost calcati in picioare, la gramada, au intervenit cativa sa-i scoata de acolo, au inceput imbrancelile cu jandarmii, astia au incercat sa puna gheara pe vreo doi ultrasi, care au reusit sa scape, s-a lasat cu multi pumni si bete de steag peste casti, in final jandarmii retragandu-se cam sifonati...
Asta a fost tot, nimic deosebit...Fara arestati, fara suporteri buzoieni care s-au bucurat zgomotos, fara batai intre "fractiunile" din galeria dinamovista.
Cat despre partea buna, pai i-am dominat sonor fara probleme pe cei aproape 10.000 de buzoieni...DI-NA-MO! DI-NA-MO! sau Dinamo, LUPTA Dinamo! au fost de fiecare data intampinate cu huidueli de vasnicul public buzoian, impins din spate de cel mai penibil crainic de stadion din Romania (mai penibil chiar decat cel de la Pitesti, daca mai tineti voi minte).
In rest nimic...suporterii gazda au fost cam placizi, ma asteptam la mai mult dupa 20 de ani de stat in B...Si pe strazi erau calmi, fara probleme gen pietre si alte activitati ultras...
Una peste alta, a fost o deplasare reusita, incununata cu o victorie, 2-1, la fel ca anul trecut..Si al fel ca anul trecut a dat Cristea gol...Sa speram ca se termina si sezonul asta cum s-a terminat precedentul.