FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre galerie

«1104105106107108126»
noname_fu30.07.2007 09:21

De ce merita batuti dinamovistii? Pentru ca au avut "tupeul" sa se atinga de uniforme? Sa iei pulane peste maini si peste cap e ceva normal ziceti voi, sa dai o curea peste casca e huliganism, ei?

The_Foxes30.07.2007 09:44
Iti garantez eu ca buzoienii nu s-r fi dus niciodata in galerie la Dinamo, pentru ca le era frica. Nu au tupeu, a fost primul meci in Liga I petru majoritatea membrilor galeriei. Aia de la Dinamo sunt niste ratati si s-au certat intre ei. Am ramas socat cand am vazut cu cat tupeu dadea un gras dinamovist intr-un jandarm. Stiu si eu acea campanie anti jandarmi, da astia de la Dinamo meritau batuti in mare fel.

Ei nu stiu sa accepte infrangerea, pentru ca totul s-a petrecut la 1-0 , dar anul acesta din pacate pentru ei, isi vor manca hainele de ciuda.

 

 

am vrut sa zic ca s-au dus din greseala in galerie la Dinamo...poate erau si ei pentru prima data pe stadionu din buzau si chiar nu avea legatura cu scoru (decat prin faptu ca aia s-au bucurat !)

MarkCortez30.07.2007 20:42
. Am ramas socat cand am vazut cu cat tupeu dadea un gras dinamovist intr-un jandarm. Stiu si eu acea campanie anti jandarmi, da astia de la Dinamo meritau batuti in mare fel.

 

eSTI UN MARE RETARDAT SI IN VIATA TA NU AR MAI TREBUI SA SCRII PE ACEST TOPIC, SI IN GENERAL PE ACESTE SITE. CRETINULE, asa ti s-a parut tie, ca cei de la Dinamo trebuiau batuti ? Pentru ce ? pentru ca au aruncat cu 2-3 tevi in buzoieni ? Aia nu i-au provocat ? Pentru ce exista zeci de camere care filmeaza o galerie ? Ca IN CAZ DE INCIDENTE cei recalcitranti sa fie filmati, identificati si daca este cazul, SANCTIONATI ! Ce cautau scutierii acolo atat timp cat cainii se aflau intr-un sector ingradit si pazit ? Zi-mi mai retardatule. Daca erai TU acolo si intrau jandarmii peste tine, ce ai mai fi scris acum ?

bogdan_p30.07.2007 21:22

Ce plm tot spuneti ca au batut jandarmi?Nu ati vazut ca au intrat 2 jandarmi peste ei si i-au ruupt acolo?Ei dadeau cu tevi din alea subtiri de steaguri si jandarmii bastoane si pumni,s-au facut de ras.O kestie e clara,jandarmii nu aveau ce cauta in sectorul suporterilor dinamovisti.Asta a dus la acel conflict.Nu suporterii s-au dus peste jandarmi,ci invers.

Dj31.07.2007 12:20

nu era faza aia cu "fara jandarmi in peluze"....doar astia de la firme de paza...?

Jony_stelist31.07.2007 12:42

Ati vazut ultima declaratia a ciobenului "Nu mut Steaua din București pentru 100 de huligani. Vreau sã vorbesc cu Jandarmeria sã mã lase sã asigur eu paza la un meci. Iau 30 de sportivi de la Steaua wushu, îi îmbrac în Jandarmi, ca sã fie legal, și huliganii sã fie bãtuți, tocați, cã d-asta vin la stadion, sã se batã", a spus Becali.

Doamne ce nebun =)))),desi daca ma gandesc bine,a mai bagat odata gorilele in sud;((((

Gezets31.07.2007 13:00
Ati vazut ultima declaratia a ciobenului "Nu mut Steaua din București pentru 100 de huligani. Vreau sã vorbesc cu Jandarmeria sã mã lase sã asigur eu paza la un meci. Iau 30 de sportivi de la Steaua wushu, îi îmbrac în Jandarmi, ca sã fie legal, și huliganii sã fie bãtuți, tocați, cã d-asta vin la stadion, sã se batã", a spus Becali.

Doamne ce nebun =)))),desi daca ma gandesc bine,a mai bagat odata gorilele in sud;((((

 

daca se refera la persoane cum era cel in slapi de la meciul de prezentare e ok...

sunteti exact ca ziaristii,cum da Becali o basina cum umpleti site urile...nu l mai bagati in seama,sa ne vedem de treaba noastra,de Steluta!

gone31.07.2007 13:47
De ce merita batuti dinamovistii? Pentru ca au avut "tupeul" sa se atinga de uniforme? Sa iei pulane peste maini si peste cap e ceva normal ziceti voi, sa dai o curea peste casca e huliganism, ei?

 

Vorbesti serios? :mellow: Pana una alta jandarmii/politia reprezinta legea, nu suporterii. Sa dai intr-un jandarm se numeste ultraj, din cate stiu eu. Sau hai sa ne facem singuri dreptate si sa vedem ce iese.

Padrese31.07.2007 13:57

Gone ideea era ca ceea ce aratat presa si ceea ce s-a intamplat sunt 2 lucruri destul de diferite. Nu ca mi-ar fi cainii dragi da` la faza de la Buzau le dau dreptate si imi pare rau ca nu i-a ars mai rau pe cei in uniforme pentru ca si-o meritau cu varf si indesat pentru ceea ce au facut.

axl2331.07.2007 13:58
Iau 30 de sportivi de la Steaua wushu, îi îmbrac în Jandarmi, ca sã fie legal, și huliganii sã fie bãtuți, tocați, cã d-asta vin la stadion, sã se batã", a spus Becali.

 

E ilegal sa imbraci 30 de insi in jandarmi, fie ei si de la Steaua Wu-shu.

Dj31.07.2007 13:59
Vorbesti serios? :mellow: Pana una alta jandarmii/politia reprezinta legea, nu suporterii. Sa dai intr-un jandarm se numeste ultraj, din cate stiu eu. Sau hai sa ne facem singuri dreptate si sa vedem ce iese.

 

da sa te bata sa iti iasa ochii din cap si sa iti rupa si o mana cum se cheama...?

frate...te tine sa dai in el...inseamna ca ai bani sa platesti amenda si ai chef sa stai la racoare...

jandarmii/politia aplica legea nu bataia..

am dat intr un dihor din asta...asta e..sa ma amendeze..inchida..sa faca ce vrea..dar sa nu ma bata...sa ma gazeze..sau alte abuzuri .. corect?

George Stan31.07.2007 14:11
fie ei si de la Steaua Wu-shu.

Steaua wushu in sine este un club ILEGAL. Iar Ministerul Apararii ar trebui sa aiba un cuvant de spus cand orice dereglat infinteaza sectii sportive sub numele de Steaua.

Recoba31.07.2007 14:41
jandarmii/politia aplica legea nu bataia..

 

 

Ei aplica legea PRIN bataie...ce a fost la Buzau a fost o reactie normala din partea cainilor...... au fost provocati si afara si inauntru...bv lor ca s au revoltat impotriva abuzurilor....si baietii de la petrolul au facut asta acu un an parca...

George Stan31.07.2007 15:15
s-au revoltat impotriva abuzurilor

Suna atat de eroic... Dar toti stim ca nu prea e asa.

CSA31.07.2007 15:27
Suna atat de eroic... Dar toti stim ca nu prea e asa.

 

Daca ar fi fost suporterii Stelei ai fi spus acelasi lucru?

 

Daca da, atunci respect pentru o parere obiectiva, chiar daca sunt sau nu de acord cu tine.

Radu1831.07.2007 15:34

stie careva cand se vor pune in vanzare biletele pentru meciul Farul-Steaua?

axl2331.07.2007 15:37

@radu18

Azi pe la 11 era cam pustiu la stadion.

kodrutzz31.07.2007 15:47

Mai fratilor, nu e chiar asa. Adevarul e undeva la mijloc. Nu zic ca uniformele nu fac abuzuri, dar pustii aia de 17-18 ani care vin morti de beti la meci si care se imping unul pe altul in lumea din jur, doar, doar o zice unul ceva si au si ei ocazia sa dea un pumn ar trebui batuti in ultimul hal. Daca asta cauta asta ar trebui sa primeasca. Si nu de la gorilele lu Jiji si nici de la jandarmi, ci de la noi. Eu unul nu o mai iau pe sotie la meciuri pentru simplul fapt ca un drogat din asta mai avea un pic si se urca pe ea in tribuna in timp ce eu eram pe scari vorbid la tel. Si de la episodul asta refuza sa mai vina cu mine la meciuri. Si cum sa ma gandesc ca in viitor sa pot sa-mi iau cu mine copilul (care are acum 1 an si 3 luni) la un meci cand retardatii astia in loc sa vina sa incurajeze echipa isi bat joc de tot ce inseamna Steaua si om din tribunele alea.

In alta ordine de idei faptul ca jandarmii fac abuzuri cu fiecare ocazie ar trebui sa genereza anumite actiuni la cluburilor si ale asociatiilor de suporteri (AISS). Si nu doar proteste puse pe siteuri, ci plangeri penale si dosare in justitie, pentru ca asa cum exista casete care arata huliganii, asa sunt si parti cu abuzurile uniformelor.

Dar pana la urma hai sa lasam discutia asta pe maine.... avem meci in seara asta. FORZA Steaua!!!

Champions League.... HERE WE COME!!!

EternalK31.07.2007 16:38

Jean Pavel vrea sã facã ordine printre suporterii Stelei,

 

 

Fostul șef al galeriei Stelei, Jean Pavel, spune cã se va implica sã fie ordine pe Ghencea. "Nu voi mai fi niciodatã în conducerea galeriei Stelei, dar mã voi implica sã nu mai avem stadionul suspendat. Hagi s-a întors la Steaua și meritã sã joace toate meciurile acasã", a declarat, la Total Sport FM, Jean Pavel.

Dj31.07.2007 18:06

sa ne bucuram pentru asta oare?

lucvald-190231.07.2007 19:50

Au fost provocati inca de la microbuze....plus ca mizeriile ale in uniforme nu au ce cauta in peluza oaspetilor....iar in al doilea rand incidentele au pornit de la altercatiile cu 2 cetateni care poate nu cantau..:)))))))))

 

Ii apreciez ca au luat atitudine.....dar...tot antipatici or sa-mi ramana !!!!

CrAzY31.07.2007 20:52

biletele pentru meciul Farul-Steaua se pun in vanzare vineri..5 lei peluze si 10 lei tribune :)

eferman31.07.2007 21:05
sa ne bucuram pentru asta oare?

 

Prietene... cu varf si indesat tre sa ne bucuram fie ca doar se implica... eu sper din toata inima sa revina si sunt sigur ca sunt multe grupari care l-ar sustzine sa revina acolo unde a fost odata adica in pozitzia de lider!

gone31.07.2007 21:27
da sa te bata sa iti iasa ochii din cap si sa iti rupa si o mana cum se cheama...?

frate...te tine sa dai in el...inseamna ca ai bani sa platesti amenda si ai chef sa stai la racoare...

jandarmii/politia aplica legea nu bataia..

am dat intr un dihor din asta...asta e..sa ma amendeze..inchida..sa faca ce vrea..dar sa nu ma bata...sa ma gazeze..sau alte abuzuri .. corect?

 

Asa ar fi. Insa legea spune ca jandarmii pot folosi bastoanele si scuturile pentru a restabilii ordinea.

 

Nu ar avea de ce sa dea in mine. Cand dinamovistii se bat intre ei in peluza ti se pare normal ca jandarmeria sa intervina pentru a restabilii ordinea? Mie da. Cand suporterii incep sa te atace ti se pare normal sa foloseasca si jandarmeria forta? Mie da.

 

Se fac abuzuri din partea militiei, asta e clar. Insa acolo nu a fost cazul. Iar daca dai intr-un jandarm nu rezolvi nimic. Mai rau, le dai lor ocazia sa capete si mai multa putere.

MarkCortez31.07.2007 21:46

Somn usor GONE. Astept la urmatorul meci cand unul in fata ta se bucura ca au dat gol adversarii si u ii atragi atentia sau ii dai un sut in fund sa intervina jandarmii si sa-ti sparga dintii. Ca asa e legal, nu ? Si eventual sa mai iti bata 3-4 prieteni, ca erau si eu prin zona.

«1104105106107108126»