Moartea suporterului de la Cluj nu a avut nici o legatura cu afinitatile microbistice ale participantilor ( cel putin asta a fost deznodamantul anchetei efectuate de politia locala, dar sunt convins ca ti-a spus Gigi contrariul ). Se scrie "de accea". "AICI" unde? La tine in sufragerie? In mintea ta ingusta? "E posibil sa aveti o reverie"(ahahahahah). Pe langa lacunele gramaticale ai si probleme de lexic, amice. Reverie inseamna vis. Voiai sa spui revelatie probabil. Se scrie "imagineaza-ti".
Pe partea de substrat. Daca vrei sa deschizi discutii filozofice (ceea ce nu te sfatuiesc, pentru ca observ ca nu ai un fundament stabil pe care sa-ti argumentezi opiniile), pornirile atavice au fascinat, fascineaza si vor fascina mereu OMUL(cu litere mari, ca asa ii spui tu). Dorinta de a te integra de asemenea. Suntem animale sociale (zoon politikon - ai un 10 daca imi spui de unde am scos asta fara sa apelezi la google sau la mami) dar, ca o caracteristica intrinseca, nu dorim sa fim supusi. Mai ales unui oligofren (recte animal inferior, de rangul protozoarelor - Gigi). As continua dar sincer nu cred ca o sa intelegi vreodata si nici nu-ti este accesibil locul unde ai putea intelege. Poti intelege asta doar senzorial, prin experienta.
''noname_fu"..."noname_te du" esti atat de ingust amice!! Eu nu filozofez cu tine si nici cu nimeni...Imi expun un punct de vedere.Tu nu ai altceva de facut deact sa citesti ori ba...sa aprofundezi...ori nu.Zici ca esti pe forum...la discutii,nu la ora de gramatica...Tu poate esti mai in tema ca-ti sunt proaspete...eu am trecut de mult de nivelul asta...ceea ce-ti doresc si tie sincer,dar doar daca faci parte integranta a unui regn animal aprpiat omului...Daca nu...paraseste-ne ca si-asa va-nmultiti des si repede...
