Atat timp cat la Nord si Sud nu va exista un lider, actele de teribilism vor continua!
Atat timp cat la Nord si Sud nu va exista un lider, actele de teribilism vor continua!
e o responsabilitate greu de asumat
Haideti sa va dau 2 veshti, zic eu foarte bune:
1.Tweety este judecat in libertate iar interdictziile de intrare pe stadion si parasire a Bucurestiului i-au fost ridicate.De asemenea din cate observ eu prin presa se pare ca semnele pentru achitarea lui sunt bune... poate ishi va lua o amenda zdravana dar inchisoarea dupa parerea mea e scoasa din calcul.Cel mai rau ia cu suspendare.
2.Cel ce l-a omorat pe gaboru imputzit de Raciti la meciu Palermo-Catania, fiind minor nu a primit nici o zi de inchisoare ci doar o pedeapsa intr-un centru de reeducare dar fara detentzie in acel loc... deci... ULTRAS LIBERI!
Haideti sa va dau 2 veshti, zic eu foarte bune:1.Tweety este judecat in libertate iar interdictziile de intrare pe stadion si parasire a Bucurestiului i-au fost ridicate.De asemenea din cate observ eu prin presa se pare ca semnele pentru achitarea lui sunt bune... poate ishi va lua o amenda zdravana dar inchisoarea dupa parerea mea e scoasa din calcul.Cel mai rau ia cu suspendare.
2.Cel ce l-a omorat pe gaboru imputzit de Raciti la meciu Palermo-Catania, fiind minor nu a primit nici o zi de inchisoare ci doar o pedeapsa intr-un centru de reeducare dar fara detentzie in acel loc... deci... ULTRAS LIBERI!
acum incearca sa fi corect, chiar crezi ca astea sunt vesti bune? moartea unui om nu este o gluma, chiar daca e gabor. "minorul" stia bine ce facea si merita o pedeapsa pe masura. ultras nu criminali!
Faza urata cu Tweety e ca el va platii si pentru altii. asa ca hai la meci pentru Steaua si atat!
Am fost si eu dupa 3 ani in Ghencea. Am stat chiar in spatele peluzei Nord. Aveam un taran in fata care dupa ce ca habar nu avea despre ce vorbeste doar il injura pe Radoi de morti. Acest specimene nu isi au locul in peluza.
Bogdane hai sa iti dau portavocea aia odata. O aduc la Constanta.
multi injura jucatorii in peluza sau in tribuna..poate si tu mai scoti un injurat printre dinti la vre`o ratare...
dar sunt unii care asta fac tot meciul..astia ar trebui batuti...astia ar trebui interzisi pe stadiaone..
Daca are cineva informatii despre deplasarea la Constanta va rog sa-mi spune-ti pe privat. Am cumparat o portavoce tare din Canada
sa vedem daca le place la baieti.
Am fost si eu dupa 3 ani in Ghencea. Am stat chiar in spatele peluzei Nord. Aveam un taran in fata care dupa ce ca habar nu avea despre ce vorbeste doar il injura pe Radoi de morti. Acest specimene nu isi au locul in peluza.
Bogdane hai sa iti dau portavocea aia odata. O aduc la Constanta.
Trebuia sa-l arzi! De ce nu ai facut-o? Inca necopt pentru asta?
)))))
era obosit de pe tren probabil
piece of mind.. nu e chiar asa usor sa arzi vreo 3-4 negri burtosi..cand esti cu 2-3 baieti mai anemici asa ![]()
curatenia asta se va face curand...sunt sigur
Daca are cineva informatii despre deplasarea la Constanta va rog sa-mi spune-ti pe privat. Am cumparat o portavoce tare din Canadasa vedem daca le place la baieti.
sper ca prin aceasta portavoce, care speram sa fie mai puternica, sa nu se rosteasca iar glume, gen meciul cu FC National
(
Se vede treaba ca toti acesti huligani nu au treaba cu echipa si cu dragostea si atasamentul fata de aceasta,ci au gasit doar singurul mijloc de a se strange intr-un grup compact si de a-si pune in aplicare ''vitejia'' de grup...''Barbatia'',altfel spus...Ei nu sunt suporteri ai Stelei...Ei sunt adversari ai celor din celelalte galerii...Ei habar nu au de Gigi Becali...Ei au gasit un prilej de a-si face''treaba''...un motiv de scandal...Ei nu au treaba cu echipa...Nici nu cunosc lotul...Ei pleaca doar de-acasa,nu cu gandul de a-si sustine echipa,ci de a se intalni cu restul(sau''resturile''lor)si de a face putin scandal,dar asta neaparat...in GASCA!!! Altfel sunt niste mielusei frustrati ca sunt atat de mici in lumea asta!!
Steaua risca sa ramana fara galerie,daca noi ceilalti...cei multi si adevarati iubitori ai echipei,nu luam singuri masuri impotriva acestor derbedei!! Sa ajutam autoritatile sa puna mana pe acestia...Steaua trebuie sa se debaraseze de ei!! Steaua nu a avut si nu are nevoie de astfel de ''suporteri''.Steaua are nevoie de suporteri la stadion,nu de liniste de mormant,dar...nici de scandaluri si distrugeri...
Acestor asa zisi suporteri,le transmit ca au reusit sa ''retrogradeze'' galeria Stelei in urma celor ce le sunt rivali,iar continuarea acestui comportament nu va face decat sa traga inapoi echipa si pe noi ceilalti,care de atatea ori am primit trofeul FAIR-PLAY al celei mai placute galerii...
Nu ne intereseaza cine sunteti...ce doriti...ce ''razboaie'' aveti de dus...Nu ne intereseaza nici cine va adus aici si va integrat in randul nostru!! Be intereseaza doar...SA INCETATI!!!
In caz contrar,sper ca fiecare dintre noi sa aiba min imum de decenta si sa vina in ajutorul,practic nu al Jandarmeriei,ci al clubului ce ne-a adus atatea satisfactii si sa dea orice informatii celor in masura sa destabilizeze acest nucleu de derbedei si drogati...
Foarte frumos spus.Asta descrie ce aduna pustii din ziua de azi:(
Foarte frumos spus.Asta descrie ce aduna pustii din ziua de azi:(
Exact!! E si asta o remarca buna...chiar foarte buna.Nu am vazut decat mucosi cu fulare pe fata,probabil pentru a-si ascunde casul de la nas.
Parerea mea despre acesti ''smecheri'' este ca sunt la fel de prosti precum musulmanii ce fac acte nelegiuite in numele unor deziderate sau in numele unora de care sunt pusi...
Nu sunt multi,insa si asta ma intriga pe mine si anume faptul ca o mana de dezaxati drogati fac ceea ce fac sub vazul nostru al tuturora,iar noi stam impasibili,iar din cauza lor vom mai absenta inca la multe meciuri ale echipei ce o iubim...
Pe Gazeta Sporturilor este astazi postata atitudinea suporterilor lui Liverpool inaintea unui banal meci de campionat...cel cu Fulham. PRIVITI-L DACA PUTETI SI VA VETI RECUNOASTE CU TOTII NEPUTINTA DE A FI MACAR A 10-A PARTE A ACELUI PUBLIC!!!
Vai vai vai, daca nu ar exista gazeta sporturilor, ce ne-am face noi, toate valorile morale ar disparea, daca nu ar fi ei sa ne arate cum canta englezii si scandeaza turcii. Multumim gsp, ne-ai deschis ochii.
De asemenea multumim si pentru: divizia sexy, poze cu **** in fiecare numar, scandaluri inventate pentru a vinde ziarul si site-ul, lipsa totala de scrupule si deontologie profesionala, atitudinea de hiena in cautare de senzational, minciunile repetate in legatura cu suporterii si toate celelalte lucruri frumoase pe care le faci pentru noi.
Vai vai vai, daca nu ar exista gazeta sporturilor, ce ne-am face noi, toate valorile morale ar disparea, daca nu ar fi ei sa ne arate cum canta englezii si scandeaza turcii. Multumim gsp, ne-ai deschis ochii.De asemenea multumim si pentru: divizia sexy, poze cu **** in fiecare numar, scandaluri inventate pentru a vinde ziarul si site-ul, lipsa totala de scrupule si deontologie profesionala, atitudinea de hiena in cautare de senzational, minciunile repetate in legatura cu suporterii si toate celelalte lucruri frumoase pe care le faci pentru noi.
Ai dreptate! E cunoscuta inclinatia tuturor ziarelor spre senzational si de aici nu lipseste GSP-ul,dar...nimic nu ne impiedica pe noi,cei ce ne consideram superiori lor...sa luam ceea ce-i bun de acolo,iar ideea cu aceste clipuri este foarte buna.
Dar paote ca tocmai incapacitatea in care ne aflam,de a ajunge la performanta de a canta cu intreg stadionul sau de a fi spectator la un meci fara garduri de protectie,ne face sa luam singura atitudine care ne convine si care ne da impresia ca suntem scapati din mediocru in care ne aflam si acea atitudine este cea de repugnare a tot ceea ce nu ne este la indemana si suntem incapabili a copia...
Eu sunt din provincie mai precis din Drobeta Turnu Severin si in perioada cand sunt la mare prind si meciul pe care Steaua il are la Constanta.In legatura cu asta:POT CUMPARA BILET sa fiu alaturi de voi in galerie???As fi fericit daca as putea sa fiu alaturi de VOI care veniti in fiecare deplasare.Astept raspuns ..... ![]()
@bogdan_p: De mult timp ma plang de existenta teribilistilor care au stricat atmosfera cel putin din PN (unde obisnuiam sa stau de cativa ani). De fiecare data insa ai fost impotriva comentariilor mele pentru ca, spun eu, m-ai inteles gresit si ai crezut ca ma refer la membrii galeriei. Eu de fapt ma plangeam de acesti copii aterizati prin peluza. Acum ca i-ai luat in vizor, bine ar fi sa fie convinsi (mai cu frumosul sau mai cu uratul) sa ne lase in pace si sa redevenim ce-am fost.
De mult timp astept o curatenie in peluza . Sa ramana doar cei care vor sa cante ,sa sustina Steaua din toata inima . Stiu ca majoritatea celor care vin in peluza <printre care si pustii astia corditi> o fac doar pentru ca biletul e ieftin si pot sa-si aduca tot neamul la meci ,dar cred ca putem face ceva pentru indepartarea lor de la Nord. Sa fie mutati la Sud, la tribune ,nu stiu ..insa ar fi pacat ca renumele pe care ni le-am facut in ultimii ani , sa fie stricat acum cand avem si o echipa pe masura -de niste teribilisti . ASTEPTAM MASURI
De mult timp astept o curatenie in peluza . Sa ramana doar cei care vor sa cante ,sa sustina Steaua din toata inima . Stiu ca majoritatea celor care vin in peluza <printre care si pustii astia corditi> o fac doar pentru ca biletul e ieftin si pot sa-si aduca tot neamul la meci ,dar cred ca putem face ceva pentru indepartarea lor de la Nord. Sa fie mutati la Sud, la tribune ,nu stiu ..insa ar fi pacat ca renumele pe care ni le-am facut in ultimii ani , sa fie stricat acum cand avem si o echipa pe masura -de niste teribilisti . ASTEPTAM MASURI
Da, foarte interesant.
Sunt curios cum o sa reusiti voi sa faceti curat in peluza.
Pe hartie suna bine si chiar sunt de acord cu ce spuneti voi acolo.
Dar cu practica cum ramane ?
Ce o sa facem ?
Stam cu paru' in mana la intrarea in peluza ? ![]()
Gruparile sa fie dispuse sa primeasca noi membri ..si evident UNITATE sa facem o peluza adevarata
tampenia asta cu "fara abonamente la peluza" nu face deloc bine curateniei astea pe care o dorim cu totii....
Daca vreti va dau link-uri cu fanii lui Eintracht cand se bat cu garda pe strazi (n-ati vazut asa ceva in .ro) sau cu Besiktas cand se taie cu cei de la Galata. De Liverpool ce sa ai vbesc. Ce-i drept, unii dintre ei se abtin pe stadion. Asa e bine, asa e corect. pentru echipa.
Da, foarte interesant.Sunt curios cum o sa reusiti voi sa faceti curat in peluza.
Pe hartie suna bine si chiar sunt de acord cu ce spuneti voi acolo.
Dar cu practica cum ramane ?
Ce o sa facem ?
Stam cu paru' in mana la intrarea in peluza ?
Cu paru' ...De ce nu? Se poate raspunde si cu aceeasi moneda...Asa cum rup ei scaune si garuri...asa sa rupem noi hainele de pe ei sa plece-n pielea goala de la stadion... Va este frica de ..TWEETY ,sa spuneem?![]()
Sau...cu vorba buna...Dar,cine-si pierde timpul cu ei? Nu ar trebui sa inteleaga singuri? Nu sunt copii de alaptat...Pretind a fi...OAMENI, nu animale.
Sa asteptam si masurile de securitate anuntate de Becali: camere video,bilete securirizate sau mai stiu eu ce...
Mai este de asemenea imperios necesar si de lideri autoritari si educati,cu initiativa...Fi-ti siguri ca vor primi sprijin de la Gigi Becali daca vor fi in stare sa alcatuiasca un grup...o galerie unita...stilata...rasunatoare si de temut nu prin vacarm,petarde,fumigene,pumni...etc,ci prin incurajari ...cantece...valuri...urale...etc...
Pare de domeniul fantasticului la noi dar Steaua pornise bine pe acest drum.Au fost ori infiltarati...ori au sosit de buna voie acei paria ai societatii,care vor sa instaureze haosul...
Acum ne putem arata taria si unitatea...dragostea pentru club si jucatori...pentru trecutul si prezentul Stelei....
Altfel ce rost ar mai avea sa ne laudam si sa rememoram ceea ce a insemnat Steaua de-a lungul anilor,daca acum intinam si calcam...scuipam...etc?
Sincer...eu cred ca un grup de lideri cu capul pe umeri si cu ceva idei in el...apeland la marinimia lui Becali si inspirand si niscaiva incredere...colaborand si cu oamenii din staff-ul Stelei,oameni admirabili dealtfel,ar putea face in scurt timp uitate aceste incidente.
SUPORTERII Stelei NU SUNT TWEETY&COMP!!!
tampenia asta cu "fara abonamente la peluza" nu face deloc bine curateniei astea pe care o dorim cu totii....
Abonamente nu inseamna sa intri un an de zile cu 500.000 la toate meciurile si sa-ti permiti sa rupi scaune...garduri...sa aduci suspendari echipei. Astea nu intra in pretul abonamentului si nici nu sunt stipulate in vreo intelegere club-abonat!
Sincer!! Becali a bagat o gramada de bani ca sa avem o bijuterie de stadion,cu care ne-am situat,ca si cu echipa,palmaresul si galeria,cu mult peste celelalte adversare?Am ajuns in culmea apogeului?Nicidecum!! Avem multe de invatat,chiar si din clipurile astea contestate de unii de pe GSP!