FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gaz Metan 2-0 (0-0)

«134567»
Andrei^21.03.2010 19:28

Mare pacat. Uitati-va la Toja ce hotarat pare, si miercuri din 20 de pase 18 au fost la adversari.

Joga Bonito21.03.2010 19:29

Eu am impresia ca-i blat.

David21.03.2010 19:33
bogdane,ne strici planurile :) ... app,mi se pare mie sau astia de la panarama asta de televiziune isi dau buzz-uri? :))

 

 

 

Bai,si eu am primit!Am crezut ca mi stricat messul si nu imi apare fereastra.Deja eram disperat.Ii de la Digi Sport? :bananadance:

SzabiStelistu21.03.2010 19:33

mie personal imi place de acest parpas....are interventii bune,si da pase si in fata!

ros-albastru4ever21.03.2010 19:34

nu cred ca e blat joga,nu mai are oieru` bani sa dea la adversari,sunt scumpe furajele.. pur si simplu asta e efectul jocului contra unei echipe ce se deschide in aparare si care incearca sa si construiasca o actiune ceva,nu stau numai in aparare pe 2 randuri

David21.03.2010 19:38

kape,nu ne tufe!

Judy21.03.2010 19:41

s-a cac*t si kapetanos pe el:|

David21.03.2010 19:42

Ba,ce sunete amuzante are Digi sportul!

Andrei^21.03.2010 19:42

Ma bucur ca a marcat el, mi-as dori sa iasa golgeterul campionatului.

iNsTiGaToR21.03.2010 19:44

E 2-0?

 

Ce ma enerveaza ca pe televizoru de la mine din camera nu prind Digi Sport-u...

Judy21.03.2010 19:47

dupa parerea mea

man of the match: emeghara

petarda: toja

David21.03.2010 19:58
fularultras cum nu a mai vazut europa!Numai cu ajutorul lui Jiji,o noua faza geniala.

steaua_gaz_stelistiro4944.JPG

pytycrys21.03.2010 20:11

Huliganii de la fotolii, futui in gura sa ii *** =))

Un meci fericit pentru Stancu,Emeghara, Kapetanos.

Un meci trist pentru noi ,suporterii, si pentru ce insemna Steaua o data.

ganjanas21.03.2010 22:01

respect baietii de la fotolii,s-a cantat putin mai slab dar am incercat sa ne auziti si voi acolo...

SPER SA IL TRANSEZE CINEVA PE SARACU ASTA PANA LA PASTE!!!

BNQ22.03.2010 07:55
bogdane,ne strici planurile :) ...

 

 

Și care e planul tau? Înfringeri in fiecare meci?

 

Deja deveniti iritanti cu logica voastră si povesti cu zmei...

saptemai22.03.2010 08:06

bnq, vad ca esti de la chisinau. drept consecinta n-o sa te numesc becaliot pentru ca inteleg ca nu ai cum sa-ntelegi de acolo ce se intampla aici sau sa stii tot ce s-a intamplat aici.

si da, planul este "infrangeri pe linie" cu finalitatea "mumu banii din UCL" si consecinta ei "ciobanul vinde clubul".

 

aici am ajuns, aia e, contextele atat de nasoale cer masuri radicale.

kla200522.03.2010 08:35

sa o credeti voi ca o sa vanda clubul

atata vreme cat poate misca sume mari prin club...nicio sansa

puteti voi striga si marsalui pana nu mai puteti, Jiji tot ce vrea face

de cand dureaza razboiul???

care e finalitatea???

niciuna

aaaaaa, nu este una, ne-am invrajbit unii impotriva altora si echipa sufera!

atat.

 

bnq, vad ca esti de la chisinau. drept consecinta n-o sa te numesc becaliot pentru ca inteleg ca nu ai cum sa-ntelegi de acolo ce se intampla aici sau sa stii tot ce s-a intamplat aici.

si da, planul este "infrangeri pe linie" cu finalitatea "mumu banii din UCL" si consecinta ei "ciobanul vinde clubul".

 

aici am ajuns, aia e, contextele atat de nasoale cer masuri radicale.

Marius22.03.2010 08:37

bine ba, lasa-ne pe noi sa protestam si vino tu pe stadion sa sustii echipa. ok?

ViNdE pLeAkA mOrY22.03.2010 08:56

A fost frumos ce sa mai continuam protestu :X

pytycrys22.03.2010 09:31

http://www.ultras.ro/two/2010/03/22/21-03-...as-2-0-etapa-23

 

Superb!

 

Trebuia totusi sa i se rupa cateva scaune d-alea de 2000 de euro , pufoase.

ViNdE pLeAkA mOrY22.03.2010 10:08

Asteptam urmatoru meci :X i love Peluza Sud

saptemai22.03.2010 10:10

kla2005, CARE ECHIPA? Fc Steaua?

 

p-aia s-o sustii tu si semnatarii de pacturi umilitoare.

 

suferintele lui Fc Steaua ma lasa rece, la fel ca si dispretul celor care sug bani de la cioban.....

 

 

 

diferenta intre NOI, stelistii veritabili si voi, becaliotii fara coloana vertebrala si ambitie, e ca noi nu ne consideram invinsi inainte sa plecam la lupta, lupta pe care o vom castiga, chiar anul asta.

 

 

 

tine minte, pana la plecarea ciobanului in Ghencea va fi PROTEST, iar daca te deranjeaza, vino tu sa canti pentru Fc Steaua si lasa-ne pe noi sa IUBIM CLUBUL asa cum credem NOI de cuviinta.

kla200522.03.2010 14:30

matale confunzi marfa cu ambalajul

io stiu un lucru Steaua e numai una.

 

voi stiti ce vreti si faceti ce vreti, insa nu o sa aveti nici o finalitate

daca nu are valoare clubul, nu va fi vandut...

mai repede nu mai baga nici un cent in club si asteapta...palmaresul si prestigiul nu o sa il ia nimeni!!!

 

kla2005, CARE ECHIPA? Fc Steaua?

 

p-aia s-o sustii tu si semnatarii de pacturi umilitoare.

 

suferintele lui Fc Steaua ma lasa rece, la fel ca si dispretul celor care sug bani de la cioban.....

 

 

 

diferenta intre NOI, stelistii veritabili si voi, becaliotii fara coloana vertebrala si ambitie, e ca noi nu ne consideram invinsi inainte sa plecam la lupta, lupta pe care o vom castiga, chiar anul asta.

 

 

 

tine minte, pana la plecarea ciobanului in Ghencea va fi PROTEST, iar daca te deranjeaza, vino tu sa canti pentru Fc Steaua si lasa-ne pe noi sa IUBIM CLUBUL asa cum credem NOI de cuviinta.

Bogdan22.03.2010 17:54
matale confunzi marfa cu ambalajul

io stiu un lucru Steaua e numai una.

 

voi stiti ce vreti si faceti ce vreti, insa nu o sa aveti nici o finalitate

daca nu are valoare clubul, nu va fi vandut...

mai repede nu mai baga nici un cent in club si asteapta...palmaresul si prestigiul nu o sa il ia nimeni!!!

De unde sti tu ca nu avem nicio finalitate?

 

si cand nu o sa mai bage niciun leu in club cine o sa fie vinovat? tot noi suporterii?

David22.03.2010 18:58
http://www.ultras.ro/two/2010/03/22/21-03-...as-2-0-etapa-23

 

Superb!

 

Trebuia totusi sa i se rupa cateva scaune d-alea de 2000 de euro , pufoase.

 

"Draga mama,

Afla ca am ajuns cu bine in Bucuresti. e frumos dar nu prea. Nenorocitul ala de taximetrist de la gara cred ca m-a tepuit, dar na, nu i-am mai zis nimic ca parea cam fioros. Sa ii multumesti unchiului Vali pentru invitatia la meciul Stelei, mai ales ca am stat la fotolii. Mai mult, am castigat la RealitateaFm si un bilet la tribuna a II-a, dar nestiind pe nimeni pe aici, nu am avut cu cine sa merg acolo. Cand am intrat in templu, parca mi-ar fi cazut tavanul in cap de frumos ce era acolo. Binenteles ca mai erau lucruri de facut, dar cati bani sa bage si patronul asta in club. Oricum am auzit ca el de fapt imprumuta clubul, nu ii investeste, dar cine sta sa se gandeasca la astea? Nu iti poti inchipui ce moi sunt acele fotolii si ce frumos se vede stadionul de acolo de sus. Mi-a placut, dar nu mi-a placut ca nu se aude nimic. Ca atunci cand imi dadea tata una in cap ca nu mergeam cu oile la pascut, mai auzeai ceva dar foarte vag. Apoi am vazut ca sunt niste boxe ce iti aduc magia tribunelor la fotolii. Tribune cam goale, nu cum ii vazusem noi la TV pe cei 20 de mii de oameni ce au stat in zapada sa vada un meci care nu a mai avut loc. Era totusi un grup mare care era foarte activ la tribuna a II-a, dar pe care ii auzeam vag in boxele alea.

La un moment dat a venit un grup de vreo 40 de persoane. Cativa vecini de fotoliu pufos isi dadeau coate: astia sunt aia din Peluza Sud. Cum eu le am cu geografia de cand m-a pierdut bunicu in padure, ma uit spre peluza respectiva. Si imi scapa in gura mare: pai peluza e inchisa. Imediat, domnul de langa mine ma lamureste ca respectivii au castigat un proces cu maretul patron si au voie sa intre pe stadion. Valeu, deci ala nu e chiar cel mai smecher om de pe pamant? Pentru ca stateau langa mine, m-am uitat si eu cu coada ochiului la ei. Dar stii ce? Nu semanau deloc cu aia care sunt descrisi in ziarele quality ce ajung la noi in comuna. Nici la vorba, nici la port. Nu erau imbracati ca vagabonzii, nu se comportau ca Fane-paznicul de la birt si nu injurau ca taximetristul ala cu care am venit de la gara (ti-am spus ca era fioros?). Au pus 2 mesaje pe geamuri cu Vinde si Pleaca si au cantat foarte frumos. Am inceput si eu sa strig cu ei. Muica, parca imi crestea inima in mine. La un moment dat, baietii au plecat de la fotolii (ti-am trimis si in sms-ul ala ca au plecat de bunavoie, nu i-a evacuat nimeni) si s-a facut iar liniste. Eram ca pestele intr-un acvariu. Bine ca stiu sa inot si imediat mi-a venit ideea: daca tot am biletul ala castigat la radio, de ce sa nu ma duc si in partea cealalta a stadionului, in grupul cel mare?

Si uite asa, am ajuns intre ei. Mamicule, baieti de treaba. Si nu inteleg de ce zic astia la TV ca nu pot veni cu fetele la meciuri, ca am vazut o multime de dame prin tribuna. Dar ce sa vezi, toti oamenii astia cantau ca cei de sus de mai devreme, eu acum stiam cantecele, m-am integrat rapid si usor. Am intalnit oameni care au venit din Sibiu si Brasov la meciul asta, ca sa poata protesta impotriva preafericitului conducator si am simtit un respect mare pentru ei. La final, era cat pe aci sa iau tricoul lui Petre Marin, dar ca sa vezi chestie: jucatorul a vrut sa il dea neaparat unuia care il injurase tot meciul (nu e asa ca mai rar vezi asa ceva)? Am batut, e bine ca nu e rau, dar ma simteam ciudat pentru ca incepusem sa ii inteleg pe oamenii astia, si mai mult, sa le dau dreptate (te rog sa nu mai citesti si sa crezi tot ce se spune prin ziare sau la TV).

O chestie foarte distractiva s-a intamplat la iesirea din complex. Mai stii videoclipul ala filmat de Michael Jackson (RIP, ca asa am vazut scris pe un autocar) cu militienii romani alergand stupid pe langa el? Ei bine asa alergau unii imbracati in portocaliu pe langa masina ciobanului (nu te supara ca ii spun asa, dar chiar e cioban). Iar la un moment dat, cand masina se oprise si el a auzit ca este contestat, a iesit in forta din masina, cu paznicii aia pe langa el. Eu m-am fastacit un pic, dar ceilalti nu au dat inapoi un pas. Cine a plecat resemnat a fost, da, binenteles, ciobanul.

Am mai stat cu baietii aia de vorba si am ajuns la o concluzie: vin acasa dupa urmatorul meci, cu Pandurii Targu Jiu, ca ma duc in deplasare.

Cu drag, al tau fiu nerisipitor.

PS: Steaua LIBERA!"

 

Sa apara si pe forum.

st_gazmetan_r10_1.jpg

st_gazmetan_r10_2.jpg

«134567»