FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua 2-0 (1-0)

«1121314151617»
xDaJACKALx17.03.2010 20:42
Ce-mi place faza cu dublele!

 

Probabil s-o fi saturat si omu sa fie pasat cand suntem condusi.

Elvis17.03.2010 20:42

kornel dinu : "De la Ion Alecsandrescu la b.ecali este o decadere dramatica".

asta e abonat in PS ?

Ronnie17.03.2010 20:42
Ronnie, asa-i ca daca era Tataruseanu in poarta ii bateam fara drept de apel?

 

Nu.

SS Lazio17.03.2010 20:43

Noi tot vorbim, dar nu va mai fi contestat ciobanul pe teren propriu , pare-se, dacă iarăși ii izoleaza anchetează si interzice pe fugaritii de la Sud.

Toate merg ca pe roate, dacă vom fi pe locul 3, avem bronzul, suntem pe podium, am crescut 3 pozitii față de anul trecut. AM EVOLUAT!

Problema mai mare suntem noi(o mare parte doar) deoarece in marasmul incertitudinilor si a incosecventei, in recrudescenta urilor spumegoase, clocotitoare acum, si a vicierilor de fiere am abandonat protestul nostru pefect anticioban prin care s-a reusit să fie sub 700 in meciul cu olandezii din iarna moment in care Gigi numara maruntul de la porti.

Âsta-i adevarul!

 

OFF-TOPIC: Ce fain mi se topesc diacriticele.

thor_clone17.03.2010 20:43

Borcea tocmai a declarat la digi ca au jucat cu cea mai slaba echipa din campionat de pana acum. ca puteau juca fara portar ca oricum nu a fost niciun sut pe poarta....

Becali a plecat razand de la stadion

senzor0017.03.2010 20:44
kornel dinu : "De la Ion Alecsandrescu la b.ecali este o decadere dramatica".

asta e abonat in PS ?

 

Pacat ca vede o javra ce nu vad o groaza de stelisti!

pytycrys17.03.2010 20:48

Mi-e mi-a placut stilu' de joc ofensiv.

3-2-4 , pai ce plua lu lippi.

 

Singura solutie e continuarea protestului.

Si muirea lui Baciu.

S A R P E17.03.2010 20:53

PUNCT SI DE LA CAPAT!

 

aa1437641c99cad6e32b3cd.th.jpg

zyder17.03.2010 20:56

Baieti am si eu o intrebare si rugaminte pt bucuresteni mai ales, sa postati va rog daca merge toja in club si la curve nu de alta dar is foarte curios.Multumesc anticipat.

Judy17.03.2010 20:59

am fost umiliti oameni buni

toja, Baciu, Banel, plesan, golanski si altii ISI BAT JOC DE ECHIPA!

este incredibil ce am ajuns..

RUSINOS:|

 

 

VINDE[fmm], PLEACA[fmm], MORI[frm]

pytycrys17.03.2010 21:00

Ce punct si de la capat ba?

SUNTEM IN rahat TOTAL!

TRE' SA SCAPAM DE ASTA!

La meciu cu Mediasu hai cati mai multi sa il futem in toate gaurile lui si ale familiei lui pe fecali.

 

GUIE MIGI!

predatorpulse717.03.2010 21:01
Pacat ca vede o javra ce nu vad o groaza de stelisti!

 

Si nu e singura javra. Pana si mihalcea s-a mirat cand a vazut ce lepadaturi am luat din cipru,aia erau slabi si pentru cipru si noi i-am luat de buni.

 

Baieti,nu mai dati in jucatori,indiferent de cat de buni sau slabi sunt. E vina lui Nicolita ca e praf de cand s-a nascut si ca singura perioada decenta a sa a fost sub Protasov? E vina sa ca a fost bagat in teren de absolut toti antrenorii Stelei? E vina lui golanski ca nu vor astia sa ii reinoiasca contractul dar asteapta marea si sarea de la el(de ce sa tragi tare cand iti termini contractul in vara,doar nu vrei sa pleci accidentat catre noua destinatie)? E vina lui Petrica Marin ca este singurul fundas stanga valabil din lot la varsta sa stimabila? Ce vina au parpas,Baciu ca Goian/Radoi/Ghionea au fost vanduti? Ei sunt doar niste mediocri care s-au trezit in tricoul unei echipe mari? Ce vina are ov.Petre,un fotbalist mediocru,care dupa ce ca nu exceleaza nici pe postul sau a fost pus fundas pentru ca jijinho nu are bani de stoperi? Si as putea sa scriu asa pana maine.

 

Multi dintre voi nu realizati faptul ca fara kapetanos eram undeva pe 7-8,este o mica minune faptul ca mai avem sanse la titlu dupa cum ne prezentam. Ne domina juma din echipe in Ghencea,nu am castigat nici un derby in acest sezon(ba chiar am reusit hat-trick-ul,sa luam bataie de la Urziceni,crapid si dinamu in Ghencea),mai o dregem afara insa per ansamblu suntem PENIBILI.

 

V-as aminti inca o data numele IMPUTITULUI care a dus echipa aici insa il stiti prea bine.

 

EL ESTE ADEVARATUL DUSMAN. Nu mai bagati botul la perdeaua asta de fum. Cum dracu sa fie vina jucatorilor cand 2/3 din ei nu au valoare nici de rezervele Stelei? Cum dracu sa fie vina antrenorului cand acesta,pe langa faptul ca e sclav,nici nu are material cu care sa lucreze? Daca nu ar fi atat de pupincurist,poate l-as aprecia pe pippi,care,fara gluma,a facut minuni ca acest semi-lot al Stelei,un lot de locurile 8-9,cred ca si Poli Iasi a dat mai mult pe transferuri decat noi.

 

Pentru mine Steaua va redeveni Steaua Bucuresti,echipa mea de suflet,atunci cand ciobanul va fi zburat. Cand se va intampla asta,putem reconstrui tot(cu un nou investitor desigur),echipa,legaturi intre suporteri si echipa,etc. Insa pana atunci suntem infectati,si ca orice organism infectat,nu prea avem cum sa supravietuim daca nu scapam de tumora asta.

 

Impreuna putem reusi. PROTESTUL TREBUIE SA CONTINUE. RESPECT CELOR CARE NU AU PLECAT CAPUL,CEI CARE MAI CRED IN STELISM.

BAF-kimi17.03.2010 21:08

Ce plm va certati, ca a gafat x sau y, tot pierdeam. Oricum nu asta e problema noastra, pana nu pleca ciobanul, sa pierdem toate meciurile.

cristian01417.03.2010 21:22

Regret ca traiesc timpuri in care echipa asta al carei nume nu-l mai pronunt joaca atat de prost. Regret ca sunt contemporan cu un cioban interlop, incult, cu o sluga de presedinte gata sa ii stearga pantofii patronului, cu un antrenor nesimtit si incapabil si cu jucatori de genul celor care au mimat fotbalul azi. Cred ca pana si Dorel din celebrele reclame la Unirea ar fi facut o figura mai placuta.

Nu vreau sa-l acuz pe Zapata, ca vina lui e infinit mai mica decat a amatorului Baciu care cantareste cat un buldozer neavand nici viteza de reactie, nici un gram de inspiratie si in final nici o treaba cu sportul asta. Totusi Tatarusanu cu hibele lui cu tot ar trebui incercat mai des si spun asta cu amaraciune.

Mi-e rusine ca Nicolita imbraca fraudulos tricoul acestui club de ani de zile fara ca nimeni sa-l poata clinti din loc.

Mi-e scarba sa-l vad pe toja saptamanal in cluburi beat si fumat si inconjurat de **** ieftine ca mai apoi sa ne jigneasca prin aparitiile si prin tentativele rusinoase de a juca fotbal.

Mi-e sila sa vad cum in primul 11 apar necunoscuti asemenea lui parpas sau rebuturi gen plesan si chiar mai mult, mercenari.

Mi-e greata sa vad cum Petre Marin incearca si incearca si incearca sa mai castige un sac de bani exasperandu-ne de cele mai multe ori prin jocurile proaste datorate unei varste inaintate.

Si ca totul sa fie complet, mai apare si schimbarea de macaz a unora care se lauda ca fac si dreg impotriva unui criminal cum e Becali, dar care se aliaza si injunghie in spate oameni care mai au mandrie si orgoliu.

Dupa meciuri ca asta mi-e greu sa ma mai gandesc la cum as putea sa-mi pastrez in continuare simpatia pentru o echipa aflata la 2 metri sub pamant. Ce protest, ce sustinere, ce bani cheltuiti, timp si nervi consumati..nu se merita !!

Atata timp cat in Romania echipa asta suporta umilinte aproape zilnic din partea unor nemernici si nimeni, dar absolut nimeni, exceptand suporterii contestatari, nu ia atitudine, si aici ma refer la toate gloriile ale caror nume sunt scandate in Ghencea, atunci ne meritam soarta. Vreau sa vad cum rand pe rand Hagi, Lacatus, Balint, Ienei, Dumitrescu, Petrescu, si toti ceilalti se coalizeaza impotriva criminalului, dar nu se poate. Toti se tem. Stau la distanta. Zambesc daca sunt aclamati, isi exprima parerea intr-un mod cat mai vag sa nu se supere seful si merg mai departe lasandu-ne pe astia care am mai ramas intregi la minte sa suportam totul.

Cred cu tarie ca echipa asta trebuie educata pornind de la jucatori si pana la patron. Mi-as dori sa vad jucatori alergati, amenintati, batuti, mi-as dori sa aud numai si numai huiduieli la adresa lor si bineinteles la adresa cancerului de sus. Mi-as dori din suflet instaurarea unei terori de la primul pana la ultimul om.

Stiu ca astea sunt doar vorbe, dar in fond alcatuiesc ultima solutie viabila. Vreau sa vad mai mult ca niciodata ca aia din teren incearca si joaca fotbal, mai inainte de rezultate. Vreau sa vad 2-300, 500, 1000 de fani la stadion care sa-i astepte in parcare si sa urle la ei pana se caca in pantaloni. Vreau sa-i vad dezbracati de tricourile alea pe care nu le merita si alergati pe strazi ca niste animale. M-am saturat de fotbalul asta modern cu strategii de marketing si cu oameni de presa. Vreau sa vad tacere totala si cat mai mult fotbal in adevaratul sens al cuvantului. Pana atunci refuz sa mai cred in echipa asta.

Juggernaut17.03.2010 21:24

Eu vreau sa vad niste reactii din partea liderilor de la PN. Nu aveau o intelegere cu patronul? A incalcat prevederile alea de mai multe ori.

 

PS: http://Steaua.prosport.ro/fotbal-intern/li...movisti-5754706

 

"Primire specifică unui derby pentru Valeriu Argaseală si Gora Tall in "Groapă". În timp ce se indreptau spre tribuna oficiala presedintele Stelei si stoperul lasat in afara lotului au fost reperati de un grup de fani dinamovisti care s-au dus catre cei doi si i-au obligat să pupe steagul cu insemnele gruparii din "Ștefan cel Mare".

 

Mai mult, presedintele Stelei a fost si lovit in cap cu bățul de la steag, dar spiritele s-au calmat fară alte incidente notabile."

kla200517.03.2010 21:28

eu speram sa batem cu 2-0

ne-au batut ei pe doua greseli de-ale noastre

personal cred ca toate echipele din campionat sunt slabe

ma doare ca deja in statistici javrele sunt peste noi la meciurile directe

nu stiu vreun stelist care se poate bucura la ceea ce am vazut in seara asta

barca zburda pe teren cu stutgart...si candva am fost peste ei

pacat...nu vad cum mai ne putem bate la titlu anul asta, nici cum nu se leaga jocul

sunt trist, foarte trist...

zeno_spp17.03.2010 21:30
REVOLUTIE,de asta avem nevoie,avem nevoie de sacrificiu,nu mai suport,trebuie sa actionam urgent,trebuie sa dam ciobanul jos HAI FRATILOR SA FACEM CEVA SA IESIM PE STRAZI DIN HONOLULU IN IERUSALIM,DIN CUCUIETII DIN DEAL IN Bucuresti SI TOT ASA! Hai sa salvam culorile prieteni GATA CU VORBELE,HAI SA TRECEM LA ACTIUNE!
Elvis17.03.2010 21:37
REVOLUTIE,de asta avem nevoie,avem nevoie de sacrificiu,nu mai suport,trebuie sa actionam urgent,trebuie sa dam ciobanul jos HAI FRATILOR SA FACEM CEVA SA IESIM PE STRAZI DIN HONOLULU IN IERUSALIM,DIN CUCUIETII DIN DEAL IN Bucuresti SI TOT ASA! Hai sa salvam culorile prieteni GATA CU VORBELE,HAI SA TRECEM LA ACTIUNE!

 

Ceva idei ?

Lari17.03.2010 21:38

Pentru cine mai are rabdare:

 

 

boggie17.03.2010 21:38
iar vandutilor de la nord (ma refer la liderii pizdii si cocalarii care-i urmeaza orbeste): d-zeu nu bate cu bata!

 

iata ca divinitatea va flegmeaza iar fix in gura pentru ca sunteti niste simple curve pe centura fotbalului.

Cea mai pertinenta concluzie din toata seara asta mizerabila.

Elvis17.03.2010 21:41
Pentru cine mai are rabdare:

 

 

pentru cine mai are nervi ...

iNsTiGaToR17.03.2010 21:42

''iata ca divinitatea va flegmeaza iar fix in gura pentru ca sunteti niste simple curve pe centura fotbalului.'' Asta intra la suflet ...

 

..am luat bataie... si parca simt ca nici nu ma intereseaza.. ma simt de parca nici n-a fost meci azi, de parca e o zi ca oricare alta in care ma trezesc dimineata, mananc, plec la liceu si ma intorc seara...

Si am luat bataie de la dinam0...da' parca din cauza ciobanului din frunte... tratez meciu ca pe un meci de Liga a 7-a..

..de ce?..

zyder17.03.2010 21:47

e criza, slujbe putine curvele sunt in floare... :finger:

zeno_spp17.03.2010 21:48

iNsTiGaToR in situatia ta suntem toti,nici un stelist adevarat nu a simtit ca azi este derby si asta numai din cazua ciobanului care se pare ca se bucura cand ne-o da dinam0 pe coaja.

 

Ceva idei de revolta? da asteptam liderii de la sud cu ceva idei, iar fetitele de la NORD sper sa isi bage mintile in cap si sa ni se alature (nu,nu fac parte din poeluza sud,sunt doar superter infocat ale acestor culori) , sa ni se alature noua suporterilor de pretutindeni ! TREBUIE DOAR SA STIM DATA CAND NE INTALNIM CU TOTII SI SA PROTESTAM!

 

 

cristian01417.03.2010 21:48

17.03.2010: Dinamo " Steaua = 2-0 [Etapa 22]Se termina meciul cu Otelul. Am castigat!. Perfect. Dar gandul imi este la meciul cu cainii. Mai sunt 5 zile. Avem multe de facut. Trebuie sa iau materialul de la croitorie. Sa il sun pe xx sa nu uite sa ia inca 10 kg de vopsea albastra si vreo 3 de galbena. E sambata dimineata. Ne strangem destui insi si plecam spre locul unde vopsim. Nasol, inca e zapada pe jos. Ne facem curaj cu niste bere si dam zapada cu ce gasim. Mai asteptam o ora sa se usuce pamantul. Oricum nu a venit ˜pictorul'. Se face 13²00. Hai ma, intinde materialul. Materialul are 25mx10m. O sa acopere toata tentativa de peluza din Stefan cel Mare. Hai fa vopsea pentru contur. Vezi sa nu o rastorni! Dupa o ora incepe sa se vada cat de cat si ce o sa iasa. Ne apucam si noi de vopsit? Hai mai da o bere si dupa aia vopsim ca am inghetat de frig. Din cand in cand il mai aud pe unu: ˜nu mai am rosu'. Y, mai fa si tu niste negru dar mai diluat ca nu se intinde bine. Ramanem fara benzina. Si incepe sa se insereze. Ne oprim. Dupa inca 3 ore de asteptat, cat am vopsit din material e aproape uscat. Hai sa il strangem si continuam maine. Duminica ne strangem si mai multi. Terminam repede coregrafia. Hai si cu mesjele alea ca le rezolvam imediat daca nu mai facem atatea pauze. Ideile vin pe banda rulanta, nu avem material pentru toate. Daca intram cu jumatate din ele ii terminam pe fraieri.

Luni la munca miros a vopsea si benzina. Pe maini inca mai am niste pete. Nici cu diluant nu au iesit. Aia e , mai sunt 2 zile.

Marti ma suna z, ˜hai ma, suna-l si pe l si t, si sa mai facem inca 2 mesaje rapide'. Ies de la munca si ma intalnesc cu astia 3. Care de fapt sunt 5 acum iar mesajele sunt 3. Nici o problema, pana seara la 10 sunt gata.

Miercuri, ziua derby-ului. Majoritatea ne-am luat liber de la munca sau am plecat mai devreme. Important este ca suntem cu totii. Inclusiv baietii din Brasov, Sibiu, Aiud, Cluj. Sute de kilometri parcursi pentru un meci. Ne intalnim cu ceilalti din Peluza Sud. Ii asteptam si pe cei din AISS sa vina cu biletele ce ne-au revenit. Voie buna si incredere. Unii pleaca cu steagurile si coregrafia spre stadion, altii pleaca tot spre stadion dar pe alte rute, cu alte scopuri. Intr-un final, la 19²00 suntem toti adunati la Victoriei. mergem spre stadion, o masa compacta de oameni, cantand pentru Steaua. Mai conteaza ca iar a inceput sa ninga? Ca jandarmii ne lovesc discret, doar-doar ripostam? Ca iar ne chinuim sa intram intr-un stadion ce nu primeste licenta UEFA? Nu conteaza, am venit sa cantam pentru Steaua si sa facem spectacol. Asteptam sa intre toata lumea, cei ce au intrat primii au terminat deja de aranjat coregrafia, sunt scoase si tortele si fumigenele alea forta cumparate de la turci. Scumpe, dar meciul asta nu e in fiecare saptamana. Simt furnicaturi prin corp, nu mai am rabdare, vreau sa inceapa nebunia. Intra echipele. Cainii se imbraca iar in tricouri cu un mesaj general ok. Se aud destul de bine, dar na, la singurul meci in care e stadionul plin ar fi si culmea sa nu se auda. Acum e randul nostru. Panza se intinde, noi ne rupem plamanii cantand. Si o tinem, o tinem, o tinem pana ne dor mainile de la greutatea panzei. Mai sunt cetateni care tipa ca ei vor sa vada meciul, ˜frate cand o sa scapam de astia?', dar tinem panza in continuare. Baietii sunt pregatiti, se aprind tortele si fumigenele si panza se retrage. Tot sectorul nostru e invadat de fum si lumina. E ceva de nedescris. Pompierii vor sa intervina crezand ca a luat foc stadionul. Fumul ne umple plamanii dar nu ne oprim din cantat. Steagurile alea noi se vad prea bine, chiar daca sunt obosit de mor, nu il las jos si il flutur in continuu. Dintr-o data se aude un zgomot de nedescris. Puhoiul de oameni vine spre mine si imi dau seama ca am dat gol. GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!. Gardurile de abia se mai tin la verticala sub greutatea ultrasilor. Cainii nu se mai aud. De fapt nu se mai aud pana la final, pentru ca noi invingem. Si ma ustura plamanii de la atata cantat dar euforia victoriei e mult prea mare. Iesim dupa 30 min din stadion, parca si jandarmii sunt altii, mai stam la o bere la o bodega si pe la 2 noaptea ajung acasa. A doua zi, la serviciu, nu mai am voce. Seful nu e cu fotbalul dar stie ca a fost derby. Ma stie si cu ce ma ocup in timpul liber si nu imi zice decat felicitari. Cu un carait ii multumesc! Astazi sunt rege!

 

E miercuri. Ora 5 dimineata. Ziua derby-ului. Ma trezesc transpirat inainte sa sune alarma la ceas. Parca nu am voce Dupa cateva momente de buimaceala imi aduc aminte ca toti cei din Peluza Sud si membrii AISS sunt interzisi pe Ghencea. Si nu suntem recunoscuti de nimeni. Si nu avem bilete la Dinamo-Steaua si nici vreo sansa de a ne intelege cu cineva. Si nu vom intra la singurul meci care conteaza ..

Steaua LIBERA!

 

www.ultras.ro

 

Dupa ce citesti randurile astea, in special ultimul pasaj chiar ramai fara cuvinte..Pacat

«1121314151617»