FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ceahlaul P. Neamt 1-3 (1-1)

«11415161718»
David21.02.2010 13:45

Preferatii lui Jiji sunt punctele moarte in echipa.

Rezultatte de genul se mai intampla la orice echipa,nu sunt momentul prinicipal al nervilor de ieri.Singur catastrofa a fost Peluza Nord,in rest meciul de ieri incadreaza intr-un tablou faptul ca oricine poate sa castige un meci de fotbal la un moment dat.

David21.02.2010 13:49

"Incepusem sa uitam cum este sa mergi la stadion pe Ghencea. Uitasem mocirla din parcare. Uitasem caile de acces prin noroaie. Uitasem baltile adanci de 10 cm de pe aleile complexului. Uitasem scaunele rupte pe randuri intregi. Instantaneu ne-am adus aminte pentru ca, conducerea administrativa, a avut ˜grija' sa ne primeasca cum se cuvine. Surpriza neplacuta initial pentru noi, la final pentru ei, a fost zapada.

Dupa primele 20 de minute de tacere, strigatul Peluzei Sud a acoperit stadionul (˜felicitari' celor care huiduiau, dar la 1-3 rupeau portile de iesire). Contestarea a durat pe toata durata partidei, uneori cam slaba din punct de vedere al impactului sonor, dar constanta si hotarata. Mesajul Un club curat mai presus de toate a stat pe gard pana spre sfarsitul reprizei secunde.

Per ansamblu, prestatie buna a peluzei, foarte slaba a jucatorilor si patetica a conducerii."

ultras.ro

 

vlad21.02.2010 13:54

Bravo baieti!

Inca 6-7 gherle d'astea si ramne Ciobanul falit. Sunt 100% convins ca Ciobanul va rata locul 2 de Cl si va pleca la vara. Cu toate valorile care formeaza primul 11. Va pleca si cu echipa de soc: Gherghisor,Argaseala ,Breloc ,Mache si Stoichita. Poate sa-si ia si o parte a galeriei cu liderii ei. Sloganul lor este si va fi :

 

"Cu ne-a Gigii pan' la moarte!"

 

Ce-mi placea mutra Gibonului in acvariu. Sa-l vad tot mai des (pan' la vara) cu fata aia.

 

 

 

 

 

pytycrys21.02.2010 13:54

@ Alecs

Adevarat ,acum sper ca toata lumea e clarificata ca nu vroia sa dea in Szekely ci in sclavul de Stoichita.

PS: Il vad pe tata,si jumatate din mine.

Daniel-Ionut21.02.2010 13:54

M'am saturat de presa asta de :shit: care stie sa bage numai strambe... auzi titlu:" SI JUCATORII S-AU SATURAT DE FANII Stelei! Baciu, semne obscene catre fani.

crx21.02.2010 14:08

cineva spunea ca PN a facut un bine tuturor suporteriilor, acestia putand intra pe stadion.........

PREFER SA FIU INTERZIS decat sa "contest" conducerea precum PN (vezi PN si mult asteptata coregrafia impotriva ciobanului)

 

ma bucur cand vad ca nu toti suporterii reprezinta "o marfa" nu toti putem fii cumparati

am un mare RESPECT pentru cei din PELUZA :worthy: SUD (nu vor da niciodata inapoi, acestia sunt suporterii care vor binele echipei) si pentru acei BAIETI DE JOS DE LA T2 (printre care ma aflu si eu) :worthy:

Daniel-Ionut21.02.2010 16:34

Pentru Baciu depravatu' :finger:

124ehs.jpg

Fane21.02.2010 16:44
M'am saturat de presa asta de :shit: care stie sa bage numai strambe... auzi titlu:" SI JUCATORII S-AU SATURAT DE FANII Stelei! Baciu, semne obscene catre fani.

Care jucatori ?...avem noi asa ceva ?

Daniel-Ionut21.02.2010 16:47
Care jucatori ?...avem noi asa ceva ?

 

Cateva exceptii.

David21.02.2010 16:57
pytycrys21.02.2010 17:13

Acum am vazut si eu pe prost.ro ce a facut Baciu.

Nu am decat o singura replica:

**** Baciu, **** Baciu HE HE!

Daniel-Ionut21.02.2010 18:46
:finger: Baciu se pare ca a fost trimis pentru 4 etape la echipa a 2-a.
f234567k21.02.2010 19:06

Banuiesc ca dupa imaginile astea se poate sesiza si comisia de disciplina. O amenda nu i-ar strica.

hooltras21.02.2010 19:13
Are careva idee unde se dau bilete gratis pentru elevi ?

 

 

"aia de la nord" s-au vandut , au luat bani

tu vrei doar bilete pe dabogea :)):))

pytycrys21.02.2010 19:25
"aia de la nord" s-au vandut , au luat bani

tu vrei doar bilete pe dabogea :)):))

Inteligentule,te-ai gandit ca poate ar fii o idee buna sa nu ii mai bagam la cioban bani in buzunar?

hooltras21.02.2010 19:28
Inteligentule,te-ai gandit ca poate ar fii o idee buna sa nu ii mai bagam la cioban bani in buzunar?

 

ma gandeam ca nu mai vrei tu sa scoti bani din buzunar si vroiai pomana de la nen'tu Gigi :))

da' daca zici tu.... =))

pytycrys21.02.2010 19:29

[...]

Bogdan21.02.2010 19:34

Ori discutati despre meci ori nu mai discutati. Despre pomana, bilete gratuite aveti privatul.

hooltras21.02.2010 19:34

[...]

gabitzubrasov21.02.2010 21:17

azi am auzit la TV cea mai 'frumoasa' declaratie a lui lippi de Romania(probabil ca voi deveni fanul sau nr 1) :sick: intrebarea unui ziarist:e cea mai mare umilinta aceasta infrangere ... raspuns: NU de ce ar fi nu vedeti ce se intampla in fotbal azi... asa si este si ii dau dreptate...

 

 

 

cuvintele sunt de prisos,asta e mentalitatea acum la Steaua :(

Andrei^21.02.2010 21:23

Apropo, s-a inteles careva de la SUD cu Zapata? Ca daca nu a facut-o intentionat e grav ...

blindica21.02.2010 21:37
Apropo, s-a inteles careva de la SUD cu Zapata? Ca daca nu a facut-o intentionat e grav ...

 

Ce intrebare? I s-au dat 10.000 euro la salariu să degajeze in moldoveni. Serios vorbind,asta e,a gafat,se mai intampla.Problema e in fundasi,care numai să degajeze au stiut. Baciu cred că a dat 20 de mingi cu stangul,numai pe sus,iar Jelev...nu i-am sesizat greselile,eram traumatizat de Baciu.

Andrei^21.02.2010 21:47

Eu il stiu pe Zapata ca avand un joc cu piciorul bunicel, si dupa cateva reluari mi s-a parut ca totul a fost cu premeditare. :)

 

Baciu nu ar mai trebui sa se ridice de pe banca sezonul asta, pentru felul in care a jucat si pentru gestul de taran pe care l-a facut. E Tudose, e Ninu, e Al. Iacob; ar trebui sa li se dea o sansa sa creasca.

blindica21.02.2010 23:18

Ninu E la Farul,din cate stiu.Tudose ...

Astristul22.02.2010 10:03
http://www.youtube.com/watch?v=N6T1O8uuDcw

 

Ce se auzeau pe fundal niste huiduieli cand se striga "Becali pleaca din Ghencea". :rolleyes:

«11415161718»