FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - Halmstads BK 3-0

«12346»
reddog24.11.2005 13:08

Acest meci pe care il veti juca acasa, va fi unul usor pentru voi. Nici nu vad cum ati mai putea rata calificarea in primavara europeana.

 

Cat despre o posibila confruntare cu Rosenborg, eu nu mi-as dori asa ceva pentru voi. Se poate sa jucati mai motivati, dar se poate sa va si inhibati si atunci...nici nu as vrea sa fiu in pielea voastra. Plus ca nu au jucat deloc rau cu grecii...si, acelasi jucator care v-a egalat pe voi, le-a dat gol si lor.

I.N.Money24.11.2005 16:59

Halmstad-Sampdoria 1-3....suedezii sunt eliminati....lucru ceea ce faciliteaza misiunea noastra...

meshteroo24.11.2005 17:03

Si pe astia ii batem mar 5-0!!!

Bogdan4Steaua24.11.2005 17:15

Hertha - Lens 0-0 scor final.

 

Clasament:

 

1. Steaua(cel mai bun golaveraj)

2. Sampdoria 4 puncte

3. Lens 4 puncte (+1 meci)

4. Hertha 4 puncte

5. Halmstad 0 puncte (+1 meci)

 

Au mai ramas de disputat:

Sampdoria - Hertha

Steaua - Halmstad

 

Hertha - Steaua

Lens - Sampdoria

 

Halmstad e eliminata oricum. Lupta se da intre Steaua, Sampdoria, Lens si Hertha. Noi pornim drept favoriti. Avem sanse mari de calificare chiar si cu 4 puncte(desi nu va fi cazul).

 

Rapid s-a calificat deja. Merita felicitari.

misha24.11.2005 17:23

sper sa nu ne incurcam de Halmstad ..e buna si o victorie cu 1-0 :roll: ..nu indraznesc sa dau rezultate mai mari pt ca nici un meci nu seamana cu altul :roll:

montreal24.11.2005 17:38

Sper sa-i bata pe Halmstad ca altfel...

F periculoasa situatia,4 echipe cu 4 puncte si cu ultimul meci la Berlin.

Tb. sa-i bata neaparat pe suedezi.

8)

iancu dragosh24.11.2005 17:51

dac ii batem pe suedezi suntem calificati. Lens poate acumula maxin 7 puncte, situatie in care ne calificam mai departe la golaveraj. Asadar: victorie cu Halmstad si ne vedem la primavara.

Bogdan4Steaua24.11.2005 18:03

Lens mai are un singur meci de disputat. Daca pierde cu Sampdoria, Lens este eliminata. Asta chiar daca noi(Doamne fereste!) pierdem ambele meciuri. Asadar, sansele noastre de calificare sunt foarte mari.

Totusi, trebuie sa fim foarte atenti la meciul cu Halmstad.

jaap24.11.2005 18:33

teoretic, este posibil ca toate cele 4 echipe sa acumuleze 7 puncte in 15 decembrie...va conta golaverajul atunci, deci este posibil sa NU ne calificam nici cu 7 puncte...

bebeto24.11.2005 18:35

ce bine ar fi fost un egal halmstad-sampdoria.

 

ideal saptamina viitoare:Steaua-halmstad-1(FORZAA BAIETI)si sampdoria-hertha-x

 

dupa care cu un egal la hertha,ne-ar suride primul loc.

Motanu D24.11.2005 18:39

Halmstadts - Sampdoria: 1-3

Facem scor cu suedezii !!!

bebeto24.11.2005 18:48
teoretic, este posibil ca toate cele 4 echipe sa acumuleze 7 puncte in 15 decembrie...va conta golaverajul atunci, deci este posibil sa NU ne calificam nici cu 7 puncte...

 

ar trebui sa ne bata hertha cu cel putin 5-0.eu sunt sigur ca acolo nu luam bataie oricum.

Bogdan4Steaua24.11.2005 19:11

Stam excelent cu golaverajul. :wink:

aaresis24.11.2005 20:03

Hagi il vrea pe Adrian Neaga

Gica Hagi si-l doreste foarte mult in lotul lui Poli Timisoara pe fostul atacant stelist Adrian Neaga, actualmente pe final de contract in Coreea de Sud la Chunnam Dragons. Clubul banatean i-a facut deja o oferta lui Rica si i-a promis un salariu anual de 180.000 de dolari.

 

Becali tu de ce nu il mai vrei inapoi ????[/b]

Motanu D24.11.2005 20:13

SA nu percepem lucrurile gresit: nu Becali l-a dat afara pe Neaga si nu Becali nu-l vrea inapoi. De vina e "marele manager" MM Stoica.

I.N.Money24.11.2005 20:23
SA nu percepem lucrurile gresit: nu Becali l-a dat afara pe Neaga si nu Becali nu-l vrea inapoi. De vina e "marele manager" MM Stoica.

Sau Zenga?? cum a facut si cu Khamutovsky?

Bogdan4Steaua24.11.2005 20:47

Propun sa continuam discutia pe aceasta tema la sectiunea transferuri.

juristcris25.11.2005 07:01
rosemborg s-a calificat cu UEFA cu un gol marcat de acelasi jucator , care ne-a dat si noua blestematul ala de gol , helstad , in minutul 88 , iar pe final , nu am mai vaz o echipa asa de norocoasa , daca nu marcau ieseau pe 4 si afara din europa , dara asa.......au prin in extremis 16 zecimile din UEFA, stau si ma gandesc si sunt entuziasmat de perspectiva unei mari revanse pt noi , in UEFA , dar ca sa putem pica cu ei ar trebui sa iesim pe locul 2 daca nu ma insel .....simt o reintalnire cu ei in 16 zecimi ....cred ca ar innebuni tot stadionul daca vom juca din nou cu ei , eu unul as vrea din tot sufletul , si sa le dam in Ghencea un 4-0 cum dam de obicei cate 4 pe meci :D

Eu unul nu cred ca ne vom intalni cu Rosenborg in UEFEA pt ca Steaua se va califica de pe primul loc si va intalni o echipa de pe locul 3 din grupele UEFA. In privinta meciului cu suedezii, sa nu uitam ca noi romanii am avut intalniri horror cu nordicii, deci nu va fi chiar asa de usor. Mi-e teama de relaxarea specifica romanilor dar sper ca ultimii doi antrenori care au venit de pe alte meleaguri sa le schimbe atitudinea. Va fi un 2-0 destul de muncit, zic eu.

juristcris25.11.2005 07:07

Merita salutata si victoria Rapidului. Cu punctele adunate de Steaua, Rapid si chiar Dinamo anul acesta, sunt sigur ca peste doi ani vom avea doua echipe in Champions League, fie una va fi calificata direct in grupe iar cealalta va juca in turul III, fie campioana va juca direct in turul trei iar echipa de pe locul 2 va juca in turul doi preliminar. Pacat ca nu stiu cum se calculeaza punctajul in UEFA. Stie cineva cate puncte primim pt o victorie pt fiecare faza a intrecerii?

sorin_77725.11.2005 07:31

Constat cu foarte mare surprindere ca de la noi din grupa se poate sta acasa fara sa vezi primavara europeana si cu 7 puncte!!!!

 

Situatia:

 

1. Steaua 4 puncte

2. Sampdoria 4 puncte

3. Lens 4 puncte

4. Hertha 4 puncte

5. Halmstad 0 puncte

 

Au mai ramas de disputat:

Sampdoria - Hertha

Steaua - Halmstad

 

Hertha - Steaua

Lens - Sampdoria

 

De ce? pentru ca cele 4 echipe cu 4 puncte mai pot acumula fiecare inca 3 in total facand 7.

 

Cum:

Noi batem Halmstads dar pierdem la Hertha. (foarte probabil)

Samdoria bate Hertha si pierde la Lens. (foarte posibil)

 

Ce mai conteaza acum este golaverajul (avantaj noi)

Hai sa batem Halmstads la 4 goluri si sigur ne calificam dupa primul loc ca la nemti daca pierdem o facem la limita. :wink:

bebeto25.11.2005 07:55
Merita salutata si victoria Rapidului. Cu punctele adunate de Steaua' date=' Rapid si chiar Dinamo anul acesta, sunt sigur ca peste doi ani vom avea doua echipe in Champions League, fie una va fi calificata direct in grupe iar cealalta va juca in turul III, fie campioana va juca direct in turul trei iar echipa de pe locul 2 va juca in turul doi preliminar. Pacat ca nu stiu cum se calculeaza punctajul in UEFA. Stie cineva cate puncte primim pt o victorie pt fiecare faza a intrecerii?[/quote']

 

intra pe http://www.cupeeuropene.lx.ro/.

iancu dragosh25.11.2005 09:19

Nu cred ca Sampdoria va bate pe hertha si apoi vai pierde cu Lens. Avand in vedere ca le este suficient misez mai degraba pe doua egaluri, ceea ce ar fi extraordinar pentru noi. Oricum cel putin unul dintre aceste meciuri o sa fie remiza.

Bogdan4Steaua25.11.2005 10:53

Teoretic ne putem califica si cu 4 puncte insa nu merita sa riscam. Eu sper sa ii batem pe cei de la Halmstad si apoi sa facem un meci excelent si cu Hertha.

I.N.Money25.11.2005 10:59

Ar f bine sa luam 4 puncte din urmatoarele 2 meciuri ca sa terminam pe primu loc....poate asa in anii urmatori o sa fim si noi odata si odata capi de serie...

bgdb25.11.2005 11:06

cred ca Steaua o sa termine grupa cu 8 puncte.nu concep sa nu batem halmstad si sunt aproape convins ca nu pierdem la berlin!ramane de vazut ce se va intampla la meciul herta-sampdoria!

in opinia mea ala e meciul cheie!

cred ca se vor califica steau, sampdoria si herta! lens nu prea mai are sanse in opinia mea, chiar daca au 4 puncte.va atarna foarte greu acl 0-4 cu noi!

«12346»