Acum ce facem co.aie... incepem sa ne caim pentru banurile date, avem remuscari ?
Eu zic , ca au fost date pe buna dreptate cu argumentele de rigoare.
Acum ce facem co.aie... incepem sa ne caim pentru banurile date, avem remuscari ?
Eu zic , ca au fost date pe buna dreptate cu argumentele de rigoare.
ba vorbim despre Victor si restu sau facem ceva cu forumu asta?
lasa-i asa, se gasesc altii, comentam noi la toate topicele pana apar altii. Haideti sa facem ca si cand am lua-o de la 0 cu forumul asta.
ati vorbit 3 pagini si nu s-a concretizat nimic vorbe vorbe vorbe.....
Gata mah, are dreptate Dragos. Sa lasam labareala. Deci pana acum vad urmatoarele propuneri:
1.Activitate crescuta a moderatorilor pe forum. Sa intretinem discutiile care ni se par interesante. Chiar si daca sunt intre noi. Mai devreme sau mai tarziu vor intra si userii in discutii.
2.Renuntarea si sanctionarea limbajului vulgar si a jignirilor pe topicele serioase.
3.Asigurarea libertatii de opinie, chiar si a becalistilor.( in limita bunului simt )
4.Creearea unei sectiuni ultra vizibile pentru toata lumea pe forum. Propun ca moderatorii sa fie aceiasi ca la sectiunea privata.
5.Marirea numarului de redactori(puteti aduce propuneri) si a numarului de articole despre fotbal, nu numai despre Becali.
6.Promovarea articolelor de pe Steaua.ro pe prima pagina.
Calin
Noi oricum intretinem discutiile care ni se par interesante. Ca nu cred ca, daca ti se pare ceva interesant, nu iti postezi si tu macar o parere.
Ideea e ca ar trebui sa pornim niste topice cum a fost cel de dezbateri. Cred ca o sa il inchid ala si, la "libere" nu ar strica sa pornim asa, noi, discutii din astea interesante. Istorie, politica, sex, chestii ce le plac oamenilor. Ca, daca prind din astea, poate si utilizatorii vor fi incurajati sa deschida ei topice noi.
Atragerea fostelor glorii in activitatea de redactare. George Ogararu si Gabi Balint sunt doua dintre exemplele care ar avea ceva de spus. Mai ales ca au bloguri sise pricep la scris. Poate Gica Hagi...
Orice am face, trebuie sa fim constienti ca traficul are de suferit mai ales din cauza intamplarilor paranormale de la club. Putem sa il punem pe Hagi si moderator ca traficul nu o sa ajunga la nivelul de acum 2-3 ani, daca analfabetul suprem o sa isi pastreze planul de distrugere a clubului.
Oamenii pur si simplu s-au saturat.
e logic ca nu va reveni, ca oamenii s-au saturat, ca vom continua pe o panta descendenta...DAR, putem sa atenuam scaderea traficului, putem sa crestem calitatea site-ului, nu sa ne culcam pe-o ureche si sa zicem lasa mha ca e bine si asa, inca nu am ajuns ca gsp
Deci, ceva concret?
Io propun sa ne certam cu barda-n mana cu toata lumea si chiar sa ne jignim intre noi...
Oamenii s-au saturat de foarte multa vreme, insa tine doar de noi insine sa facem din acest site o chestie de calitate. Ca un exemplu, lumea e super-satula de politica, insa ziarele care dezbat chestii de genu' asta fac un trafic de te ia ameteala.
Ba' dar nu stiu cum sa va mai zic... Live, pe net, la telefon: VA ROG NU MAI BANATI AIUREA oamenii! Asta e, sunt oi... daca nu depasesc limita bunului simt nu ii mai banati, ce dracu
@NoName
Io cre'ca tu vrei un ban, ceva... ![]()
mesaj de la un user al carui articol n-a fost comentat, in schimb el a fost luat serios la suturi. si tot el a fost singurul care a primit warn. long live the moderators.
Adrian e unul din moderatorii acestui site?
Articolul meu nu s-a vrut o lectie de stelism sau de viata nu stiu de ce nu e privit asa cum e : O SIMPLA PARERE.
si
Daca citesti toate postarile o sa vezi ca nu am provocat pe nimeni. Mai mult de atat eu am fost cel provocat.De ex Farfan ma facea retardat cu mult inainte sa ii fi adresat vreun cuvant.
Cand mi-a propus Marius sa scriu un articol am crezut ca moderatori sunt corecti si impartiali indiferent de credintele personale.Dar se pare ca m-am inselat. Greseala mea nu trebuia sa scriu nici un articol si nici un post. Am nimerit gresit asta nu e site-ul suporterilor ci site-ul anti gig nimic mai mult.
e foarte ciudat cum opiniile astea sunt din ce in mai multe.
sa ne futem in ea de relansare a saitului, mai ales ca nici n-a inceput bine si deja stricat toata treaba.
Ii zici, te rog, oii de mine, cine a zis chestiile alea?
Dude, pai vezi ca se inmultesc si pareri precum asta:
E prima oara cand las un comment,ma gandesc ca e si ultima oara totodata.Intru pe acest site de ceva vreme,dar nu pot sa nu observ (sper sa ma insel) tendinta spre care se merge.Deja este al 2-lea articol de acest gen.Daca vroiam sa citesc osanale pentru ciobanul-alpha intram pe gsp.ro sau chiar pe stelisti.ro.Credeam ca acest site e o "ultima reduta" in calea cretinismului becaliot,dar constat,cu parere de rau ca se incearca,in opinia mea, o intoarcere de 180 de grade in atitudine.Daca nu 180,macar 90 (intoarcere carcateristica pozitiei "capra").Sper din tot sufletul sa fiu eu paranoic.Moarte slugoilor becalici!vinde,pleaca,mori!!!
da ma, si ce-ti spune citatul ala?
ca oameni care N-AU POSTAT NICIODATA pe fcsteaua.ro o fac acum, la articolele astea.
ma insel eu sau asta ne-am propus la sedinta?
iar despre user, e ala cu articolul despre protest, plm, ovi nu-stiu-cum.
P.S. Ce-ti spune tie Lari cineva care observa o tendinta dupa aparitia a fix doua articole? Ori ca e foarte perspicace, ori ca e...?
Bai, da' nu mai amenintati oamenii ca "zboara de pe forum" sau ca primesc ban indiferent de opiniile lor. Ce nu intelegeti ca pentru noii veniti daca primesc ban pe forum ii doare-n pula?! Asa nu facem decat sa ii alungam de pe site.
da ma, si ce-ti spune citatul ala?
ca oameni care N-AU POSTAT NICIODATA pe fcsteaua.ro o fac acum, la articolele astea.
ma insel eu sau asta ne-am propus la sedinta?
Pai la sedinta ne-am propus si sa crestem nivelul discutiilor, nu numai sa-i lasam pe toti inaptii sa repete tampeniile lui Gigi. Nu am nicio problema ca cititorii sa-si expuna parerile, dar Ovi ala a scris niste NEADEVARURI. E ca si cum m-as apuca io acu' sa fac un articol in care sa spun ca nu e adevarat ca Mihai Stoica a avut vreun merit pentru semifinala, ceva de genu'.
Daca asta se doreste, ziceti, ca sa vezi ce chestii pot scrie. Ii pot da la cioc lu' Geanta si dupa o sticla de Alexandrion...
P.S. Ce-ti spune tie Lari cineva care observa o tendinta dupa aparitia a fix doua articole? Ori ca e foarte perspicace, ori ca e...?
Pai ia intreaba si useri precum Tupac Amaru sau Nemilosu, ca doar sunt niste cretini notorii...
Repet: sunt de acord sa-i lasam sa scrie pe oameni, chiar m-am oferit sa ajut la rubrica "Scrie", dar nu sunt de acord sa publicam niste elucubratii de sa ne sfaraie mintea.
Marius, parerea ca site-ul asta este anti-Becali este formata de foarte mult timp.
Aici sunt de acord cu Lari. Inteleg ca trebuie sa oferim tuturor dreptul la opinie, dar asta nu inseamna ca trebuie sa punem pe prima pagina chiar toate tampeniile
Pai la sedinta ne-am propus si sa crestem nivelul discutiilor, nu numai sa-i lasam pe toti inaptii sa repete tampeniile lui Gigi. Nu am nicio problema ca cititorii sa-si expuna parerile, dar Ovi ala a scris niste NEADEVARURI. E ca si cum m-as apuca io acu' sa fac un articol in care sa spun ca nu e adevarat ca Mihai Stoica a avut vreun merit pentru semifinala, ceva de genu'.
iar nivelul discutiilor e in crestere. repet ce am spus si la sedinta, nimeni nu detine adevarul absolut. tu crezi ca jeyjey o sa plece, ala crede contrariul, de ce sa nu-si exprime si el punctul de vedere?
iar pana va veni un Dan puric sa ne scrie pe site trebuie sa ne cam multumim cu astia inadaptati care vor totusi sa scrie altceva.
Gogule, nu am nicio problema cu expunerea parerilor, asta incerc sa spun. Am o problema cu aia care debiteaza neadevaruri, aia ma doare pe mine.
Nu au decat sa spuna orice despre sustinerea echipei, faptul ca Becali e cel mai tare investitor din fotbalul romanesc, faptul ca fara el Steaua murea.
Dar sa nu afirme neadevaruri evidente, ca iau foc, oricat de oaie m-ar crede oricine.
mesaj de la un user al carui articol n-a fost comentat, in schimb el a fost luat serios la suturi. si tot el a fost singurul care a primit warn. long live the moderators.
si
e foarte ciudat cum opiniile astea sunt din ce in mai multe.
sa ne futem in ea de relansare a saitului, mai ales ca nici n-a inceput bine si deja stricat toata treaba.
Mariuse
De cand pui pe site toate rahaturile aruncate de toti boii?
Nu, de cand ii inviti tu pe toti boii sa scrie pe site?
Pai **** ala de ovibenta habar nu are pe ce lume traieste. S-a trezit el sa scrie un articol la INDEMNUL TAU, un articol total aiurea, plin de rahat si nu a rezistat cand si-a luat palme de la cei care nu au fost de acord cu el. Si acum ii iei apararea, din nou, asa cum ai facut-o atunci cu chiorix, cand si-a facut clona doar ca sa ma injure si tu, in loc sa ii dai ban permanent, l-ai lasat in pace ca sa poata acum sa zica ca eu sunt mincinos si el de fapt nu m-a injurat ca daca m-ar fi injurat de pe clona ar fi trebuit banat.
Am crezut ca stam aici sa discutam unul cu celalalt, sa ne sfatuim care articole merita sau nu puse pe site. Trecem peste asta?
Si eu simt nevoia sa scriu un articol plin de injuraturi la adresa lu' Gigi, Stoichita, sclavii becalisti, etc. Dar nu o fac. Nu o fac pentru ca stiu ca ar aduce numai mizerie acestui site si i-ar face rau. In schimb tu pui toate rahaturile pe prima pagina.Foarte tare! Nu am ce zice.
Cat despre domnul ovibenta, iti pot arata aici un mesaj privat in care isi recunoaste vinovatia. Eu l-am avertizat sa nu mai vorbeasca cu alti utilizatori cu "mars invartindu-te" si alte ironii. Cand i-am pus in fata dovezile ca el a inceput, a recunoscut si a tacut din gura.Da' vad ca e la moda sa mearga toti cei pe care ii avertizez eu la tine si sa se planga ca niste fetite. Atentie, l-am avertizat pentru ca era recidivist. Ieri i-a dat Fane warn pentru exact acelasi lucru. I-am explicat clar ca trebuie sa se potoleasca. Nu a inteles. Ia fi atent un raspuns de-al lui de acum cateva ore, dupa ce am discutat eu cu el si dupa ce a zis ca o sa isi asume criticile si nu o sa mai riposteze:
@zyder. Mai poti fi nesimtit? Nu observi ca am lasat-o moarta?Vezi de treaba ta ok? Esti prea necopt sa intelegi si punctul meu de vedere.
UN MIC Jiji atotstiutor si atotputernic nu? Asta pretinzi ca esti nu?
@Mew2.Da trage tu o fuga pana acolo si S.P.L.G.
Misto nu? M-as mira sa intelegi
Te rog sa il intrebi tu, ca e prietenul tau, ce inseamna SPLG, ca eu as cam zice ca inseamna sugi penisul lui Gigi.
Dar sa vedem ce l-a facut pe obidenta(imi place porecla asta) sa raspunda asa:
@obidentaDa l-au castigat si petrolul e in b. Prefer sa ramanem in a cu berbecali decat sa retrogradam.
Trezeste-te maine dimineata, iesi afara in izmene, trage puternic aer in piept, fa un scurt joc de glezne si poate cu ocazia asta bagi si un sprint pana la Aleea Alexandru Nr.1.
Din punctul tau de vedere crezi ca se poate realiza de exemplu o analiza SWOT la FC Stana Berbecali SA? Deja m-apuca rasu'-plansu'.
Din tot sufletul un V.P.M.!!!
Nu-i place sa fie luat la misto desi el ii ia pe toti la misto. Chiar si pe mine m-a luat: "micul Jiji". Nu am zis nimic pentru ca ma doare in cot de el.
Frate, daca vrei sa atragi oameni pe site, fa-o cu niste articole bune, nu cu articole care sa iti faca sangele sa iti fiarba in creier.
Ai scris articolu' ala superb inainte, acum iar te-ai lasat. In loc sa pui in continuare alte articole de genul ala, te-ai apucat sa pui articole de la toti boii.
Daca tu crezi ca asa ii atragi pe oameni, facandu-i sa scrie ca "e prima si ultima data cand postez aici pentru ca ma dezgusta articolul acestui becalist", te inseli.
O sa vezi cum vor pleca multi de aici.
Daca mai e sa punem articole de la toti cei pro becalii, sa fie articole bune, nu rahaturi. Si nu ar strica ca de acum inainte articolele sa fie puse aici, la Redactori, sa le citim si sa ne dam cu parerea daca merita sau nu sa fie puse.
dar de ce atunci cand apare un articol pe site scris de utilizatori, cei care au acces acolo nu il posteaza pe forum AICI sa ne dam si noi cu parerea daca este bun sau slab
In primul rand, eu am citit art ala de vreo 3-4 ori cred si tot nu-mi dau seama unde-s minciunile si rahatul incriminat.
In al doilea rand, n-am ascuns niciodata ca ala a scris la indemnul meu, asa cum sper ca o vor face si altii. Din pacate insa, maniera de moderare ii face pe mai toti sa renunte.
In ultimul rand, vad ca de la o discutie simpla despre felul in care au fost moderate posturile la un articol s-a ajuns la probleme existentiale si geneza articolelor pe site. Interesant.
Adriane, ca sa n-o labarim aiurea, daca ovi ala care a scris articolul este atacat primul prin postari iar el s-a aparat in acelasi fel, iti dai ban singur?
Ca sa nu ai/ aveti si nedumeriri, afirm in fata marii adunari nationale ca eu am pus art ala pe prima pagina, eu i-am cerut sa scrie ceva pentru site si imi asum toate aceste lucruri. Ba chiar pot privi pe toata lumea in ochi dupa faza asta.
dar de ce atunci cand apare un articol pe site scris de utilizatori, cei care au acces acolo nu il posteaza pe forum AICI sa ne dam si noi cu parerea daca este bun sau slab
pentru ca articolele nu apar. nu scrie nici dracu'. d-aia.
pai hai sa dam dracu un premiu din partea AISS pentru cei care scriu cel mai bun articol pe site. articolul sa fie votat de catre ei, si concursul se va tine pe timp de 1 luna sau pana incepe campionatul. cum dracu sa ii facem sa scrie???
adica ce vorrbesc eu de site cand noi ne chinuim de 1 luna sa facem o lista cu ce aqr trebui sa facem pentru a reinvia forumul.
Adriane, ca sa n-o labarim aiurea, daca ovi ala care a scris articolul este atacat primul prin postari iar el s-a aparat in acelasi fel, iti dai ban singur?
Unde a fost atacat primul? Ca a pornit de cateva zile niste certuri interminabile cu alti utilizatori. Ia da o geana pe la cosul de gunoi sa vezi cate din postarile lui au fost sterse.
Si nu inteleg de ce va dati asa surprinsi ca, vai Doamne, saracu' ovipulii e injurat de oameni. Pai cum mortii ma-si sa nu fie injurat de oameni cand oamenii s-au saturat de becalii si de cei ca el?!
De aia am fost de la inceput impotriva publicarii acestor articole pe site. Daca pozitia noastra e clar anti-becalii, de ce o labarim cu astfel de articole? Ne cheama Gigi la TV ca sa ne lase si pe noi sa ne spunem punctul de vedere? Nu. Numai noi ne trezim sa ii lasam pe toti becalistii sa indemne la liniste si pace si impacare cu jegul. Si apoi vii tu Marius si bagi un articol ca de ce pleaca oamenii de la stadion. Pai uite de aia pleaca!