FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Relansarea Site-ului

«123410»
Ronnie17.01.2010 16:44

In primul rand ar trebui sa anuntam utilizatorii ca nu mai acceptam mistouri ieftine si cuvinte vulgare aiurea in topicele unde se fac discutii serioase. La mistouri nu e nicio problema, nu trebuie sa fim asa reticienti.

 

Apoi, putem deschide topice interesante gen discutii despre tactica, comparatii intre jucatori etc. care sunt sigur ca ar atrage multi utilizatorii. Voi incerca sa mai deschide in zilele ce urmeaza astfel de discutii, dar important este ca si noi, moderatorii, sa participam la ele.

 

Ultimul lucru, si cel mai important, cand sunt conflicte pe forum, ultimul lucru care ar trebui sa il facem este sa amenintam cu ban sau avertisment. Pe utilizatori, si mai ales pe cei care abia intra pe acest forum, ii doare undeva daca primesc ban sau nu. Asta este un simplu forum, un loc unde ar trebui sa te relaxezi, nu un camp de batalie si un loc de cearta.

 

Lucrurile astea sunt cateva propuneri strict pentru forum.

 

PS: Ca tot veni vorba de redondo, el acum este inregistrat pe suportersteaua.net si posteaza fara probleme acolo. Fara certuri, jigniri etc.

Fane17.01.2010 16:58

Revin cu inca o sugestie.

 

Moderatorii...daca aveti ceva de impartit sau nu sunteti de acord unul cu celalalt in ceea ce priveste viziunea fiecaruia asupra aceleiasi probleme,faceti-o in plm AICI sau pe PM nicidecum in vazul tuturor ! exemplu Marius vs Adrian.

Prin faptul ca suntem MODERATORI ar trebui sa dam cel putin exemplu celorlalti useri ca nu am fost alesi la voia intamplarii - sa nu mai vorbim de respectul impus userilor prin modul de a ne comporta cu ei.

STIU.......dar daca asa trebuie ,asa facem !

 

 

Adrian17.01.2010 17:43
sunt oameni interesati pur si simplu de fotbal si oamenii aia trebuie sa ramana fideli ai saitului. De aceea articolele gen "**** Becali ca nu facem transferuri" ar trebui completate oarecum cu articole in care sa ni se spuna ce mai face echipa in cantonament, cum se mai misca baietii, ce mai e pe la Steaua 2 etc., toate astea insa pe un ton neutru, fara limbistul de Stoichita, tiganul de Nicolita si alte expresii impamantenite pe sait.

 

Bun frate dar, in cazul asta, te invit pe tine sa mergi cu echipa in cantonament. Ca, altfel, nu vad cum am putea face astfel de articole. Da, vor fi cronici de meci si analize dupa fiecare amical(daca voi putea sa vad respectivele amicale) dar pana atunci, nu stiu de unde pot eu sa scot date clare despre cum se antreneaza Steaua si Steaua II.

 

Cat despre generarea de discutii, eu unul prefer calitatea, nu cantitatea. Daca voua vi se par interesante discutiile pornite de la "Ienei e naspa, Lucescu e cel mai tare", "Radoi e un jeg, Niculescu e un domn", "Hagi are caracter murdar, becalii e baiat de treaba", atunci lasati-l pe retonto inapoi pe site. Nu cred ca nu ar veni. Si daca tot facem asta, propun sa il lasam pe site si pe ronrichie, ala care tot posta pe prostsport in numele nostru si injura AISS-ul si peluzele. Si ala genera discutii.

 

Nu inteleg de unde simpatiile astea pentru troli. Ma rog, e treaba voastra. Numai ca vad ca pornesc aici idei despre discutii niste oameni care nu prea participa la discutii. Si, Marius, aici vorbesc despre tine. In afara de certurile alea cu mine, tu ai fost inexistent pe forum ca activitate in ultima vreme. Nu te acuz, e normal sa ai de lucru si sa fii ocupat. Si eu am fost si inca sunt. Dar,daca nu participi, atunci de ce lansezi astfel de idei?

 

Ca sa vedeti ca am dreptate cand zic ca oamenii nu au chef de fotbal, ia uitati-va ce populare devin topicele de discutii libere. Numai la ala cu hip hopul s-au bagat vreo 5-6 oameni care postau in continuu. La dezbatere nici nu mai are rost sa zic.

 

Lumea nu mai simte legatura cu fotbalul si, probabil, chiar incearca sa se detaseze un pic.

 

Eu unul nu sunt pentru admiterea trolilor pe site. Si acel personaj, shift, ar cam trebui banat. Pana sa ii spun eu ca trollingul e interzis, omul raspundea doar acelor posturi care ii conveneau, care nu il puneau in dificultatea de a nu sti sa raspunda si care ii dadeau voie sa aduca cateva argumente becaliene.

 

O relaxare a regulilor, acum, ar insemna o invazie de becalisti. Mai ales daca Steaua incepe sa bata cate ceva prin campionat si sa se mentina in lupta pentru titlu. Si nu are rost acum sa stam la discutii de genul "sa ii banam doar pe aia cu care nu se poate discuta" ca, daca pana acum nu si-au dat seama ca becalii e prost, sunt mai prosti ca el.

 

Vor aparea din nou injuraturi la adresa ultrasilor, la adresa peluzelor, etc.

De prietenul xray, de care pomeneste Calin, a cam uitat lumea ce vehement era impotriva ultrasilor si cum ii injura dupa nu stiu ce meci de hochei in care jandarmeria a comis abuzuri grave. Da' sa ii lasam sa posteze ce vor, nu?

 

p.s. Printre ultimele postari ale lui shift am vazut si una in care isi bate joc de AISS. Nu pe fata dar isi bate. Chiar credeti ca se poate discuta cu din astia? NU! Chiar vreti sa discutati cu din astia?

 

p.p.s.

 

Mai de mult era unu' pe aici, ionel3 sau nu mai stiu cum, care zicea ca el are niste casete in care lideri de galerie recunosc ca au luat bani pentru a da in becalii si ca de fapt de acolo a pornit totul. Si cu ala vreti sa vorbiti?

MoWeed17.01.2010 18:00

@Ronnie

Pai, in momentul in care ajungem la un consens o sa anuntam asta si pe forum.

Orice discutii serioase vei initia, eu voi incerca sa le intretin pe cat posibil.

 

 

@Fane

Eu am zis asta inca de la acel scandal. Si am fost luat la misto cand ziceam ca noi ar trebui sa fim un exemplu de comportament.

 

 

@Adrian

Vezi ca a zis cineva aici ca vor fi permise injuraturile, trolii si cacaturile de genul asta?

Ei vor fi tratati la fel ca oricare alt user al forumului, nu vor fi nici avantajati, nici dezavantajati.

 

Chit este ca daca vom continua asa, o sa ramanem redactorii, moderatorii, membrii AISS si inca vreo 100 de useri activi care sa ne dam dreptate unul altuia. Cateodata este bun si un Gica Contra, pentru binele discutiei.

Ce naiba mah, chiar va este frica sa combateti becalistii?

bodanelu17.01.2010 18:06

@Adrian e vreo diferenta intre userul: "hai sa incurajam echipa si sa nu mai injuram ca poate luam campionatul" si " sunteti niste drogati, ce aveti cu nea Gigi ca el baga bani"?

 

legat de treaba cu peluzele.. suntem oameni de prin peluze si stim cand se exagereaza si cand nu. Ca x sau y nu are aceleasi pareri ca noi legat de spectacolul peluzelor sau membrii lor nu inseamna ca nu trebuie sa-i ascultam parerea.

Ronnie17.01.2010 18:25

Fiecare are parerile lui. Nu ii poti spune unuia sa isi schimbe parerea doar pentru ca nu corespunde cu a ta. Daca x e crede ca Niculescu e mai bun decat Radoi care e problema? Si ca stelist, pot fi unii care sa zica ca Dinamo e mai buna decat Steaua.

 

Repet, banarea si avertizarea ar trebui sa fie ultimul lucru la care sa apelam, indiferent daca x sau y este pro-Becali sau are o parerea diferita fata de restul.

Adrian17.01.2010 18:27

Calin

 

Ce sa combati la un om care vine si zice: " de ce nu incurajati echipa? de ce nu il lasati pe becalii in pace CA EL DOAR BAGA BANII!" Ce sa combati la orbi si prosti din astia?

 

bodanelu

 

Din punctul meu de vedere nu e nici o diferenta.

Marius17.01.2010 18:38

nu-l combati si gata. daca tu nu esti capabil, poate ca-s altii. asta nu inseamna ca ala nu are voie sa-si exprime o parere, mai ales ca o face intr-un mod civilizat.

 

sa stii ca intentia de a aduce si alt tip de useri pe site este cat se poate de serioasa. daca nu esti de acord, ai libertatea de a-i evita. si cu asta incheiem o discutie plictisitoare.

 

p.s. legat de activitatea mea pe forum, n-am nicio problema in a lasa locul altuia mai implicat. fa tu o propunere.

bodanelu17.01.2010 18:49

@Adrian e o diferenta mare. Primul e si anti-Becali dar nu-i place actuala atmosfera de pe stadion. Al doilea e becalist..

Adrian17.01.2010 18:52

Nu ma ocup eu de propus oameni. Nu sunt platit pentru asta. Ziceam doar ca, daca nu te implici in discutii, nu e nici normal sa propui sa fie lasati toti prostii sa posteze. OK, pe tine nu te intereseaza, poate ca pe altii ii intereseaza si nu vor sa vada scrise pe site toate porcariile posibile.

 

p.s.

 

Bodanelu

 

Alea sunt povesti.

bodanelu17.01.2010 18:53

pai de asta exista moderatorii. Sa modereze prostiile..

Marius17.01.2010 19:17
Nu ma ocup eu de propus oameni. Nu sunt platit pentru asta. Ziceam doar ca, daca nu te implici in discutii, nu e nici normal sa propui sa fie lasati toti prostii sa posteze. OK, pe tine nu te intereseaza, poate ca pe altii ii intereseaza si nu vor sa vada scrise pe site toate porcariile posibile.

 

prietene, n-am propus eu nimic. asta am decis in cadrul sedintei AISS de ieri. nu-ti convine, esti liber sa redevii un simplu user. punct.

Lari17.01.2010 19:25
@Adrian e o diferenta mare. Primul e si anti-Becali dar nu-i place actuala atmosfera de pe stadion. Al doilea e becalist...

 

@Adrian

Asta e perfect adevarat. Vrei un nume? Andrei Sava. Este anti-becalist convins, dar nu este de acord cu atmosfera de pe stadion si mi-a spus ca nu va mai intra pe acest site pana cand nivelul discutiilor va fi mai ridicat. Sper ca nu e nevoie sa demonstrez nimanui ca Andrei Sava poate fi macar banuit de becalism.

 

P.S. Imi voi expune pe larg pararea maine, dupa ora 18.

 

Adrian17.01.2010 19:38
@Adrian

Asta e perfect adevarat. Vrei un nume? Andrei Sava. Este anti-becalist convins, dar nu este de acord cu atmosfera de pe stadion si mi-a spus ca nu va mai intra pe acest site pana cand nivelul discutiilor va fi mai ridicat. Sper ca nu e nevoie sa demonstrez nimanui ca Andrei Sava poate fi macar banuit de becalism.

 

P.S. Imi voi expune pe larg pararea maine, dupa ora 18.

 

 

Lari

 

Lasa ca o sa creasca nivelul discutiilor cand vor avea becalistii voie sa posteze toate bullshiturile lor pe aici.

Si, imi pare rau pentru Andrei Sava dar atmosfera de pe stadion nu e in nici un caz vina suporterilor.

Virgil18.01.2010 10:56

Am o propunere. Aduceti-l pe maestrul Ardeleanu inapoi.

Marius18.01.2010 11:54

E o idee buna. Sa incercam, sa vedem ce spune.

Adrian18.01.2010 12:17
Am o propunere. Aduceti-l pe maestrul Ardeleanu inapoi.

 

110% de acord.

 

 

Marius

 

Ai vazut cum unii nu vor sa inteleaga?

 

Chiar mult laudatul vostru xray isi da din nou arama pe fata. Cred ca te-ai convins si tu acum. Omul e becalist. Tot incearca sa ascunda, sa o faca mai frumos, etc, dar, pana la urma, tot becalist e. Singurul lucru care il tine sa nu fie pe fata e faptul ca ii e frica sa nu fie banat.

 

Aia e treaba.

 

Ai scris un articol foarte bun, foarte clar, si tot nu vor sa priceapa unii. O sa trebuiasca in curand sa le facem desene ajutatoare. Si nici atunci nu se vor prinde.

Virgil18.01.2010 12:45

Dati liber utilizatorilor de valoare ale caror ip-uri au fost blocate.

 

Ma gandesc la Victor. Era o adevarata placere sa-l citesti. Cu el aveai ce sa discuti.

 

Greseala noastra a fost ca am inlaturat valorile si am mentinut mediocritatile. Doar pentru ca se declarau impotriva lui Gigi. Ar trebui mai mult discernamant. Daca nu ai cu cin sa te contrezi, adio discutii.

lbj18.01.2010 14:08

in ceea ce priveste site-ul, am spus-o si la sedinta AISS si o sa o mai spun si la o intalnire ulterioara cu redactorii si boardul de conducere AISS. Trebuie cooptata mai multa lume in echipa redactionala, ar trebui sa existe o rubrica permanenta de istorie(o data la saptamana, la 2 saptamani, sa se scrie de istorie...sau sa se preia parti din cartea lui vochin, nu ma intereseaza...doar sa existe istoria), o rubrica de interviuri, or rubrica ultra(pe care mi-am dorit sa o sustin eu, mai apoi Marius, dar am renuntat) si in primul rand sa se scrie despre fotbal. Cum din presa nu prea avem ce sa preluam, decat ce a mai facut bomba sexy, cu cine s-a mai **** Stoichita sau ce manele a mai cantat Nicolita, ar fi bine ca cineva sa se ocupe si sa selecteze cele mai importante stiri de calitate despre echipa, despre cantonament, despre meciurile din cantonament, etc. Suntem site-ul suporterilor stelisti, iar suporterii stelisti ar trebui sa intre la noi pe site sa se informeze, nu la jegosii aia din presa.

 

despre forum, la fel: ar trebui sa se reaprinda discutiile de la suporteri in primul rand, prin persoane care sa se ocupe de lucrul acesta. ar trebui sa existe o persoana din peluze care sa atraga si alti reprezentanti ai grupurilor de suporteri, sa posteze informatii despre ultrasii din strainatate, sa se discute despre atmosfera de la noi, atmosfera din afara...sa fie o sectiune ultra pe site la care sa aiba acces toata lumea(pentru a fi educati in acest sens).

MoWeed18.01.2010 14:18

@Costi

 

Daca exista persoane din peluze dispuse sa faca aceasta educatie, eu zic ca ar fi o idee foarte buna. Dar educatie, nu persoane din peluze care sa ia la p**a oameni care poate ca sunt bine intentionati, doar ca nu stiu cu ce se mananca fenomenul.

 

 

@Virgil

 

Fara suparare, dar Victor era definitia trollului. Arunca jigniri in stanga si in dreapta si ignora raspunsurile argumentate. Si cand nici asta nu mai era indeajuns, apela la amenintari de genul "ne vedem noi pe strada" :))

 

 

Si eu consider ca ar fi o idee extraordinara readucerea domnului Ardeleanu. La un moment dat asteptam cu nerabdare sa vina ziua in care apareau articolele lui, era o placere sa le citesti

Marius18.01.2010 14:18

stelisti.ro are in aceasta perioada destule articole cu stiri din cantonament.

Bodanel18.01.2010 14:38

Mie nu mi s-a parut Victor ca ar fi un troll. Poate mi-a scapat mie insa eu am avut un dialog civilizat cu el.

Adrian18.01.2010 14:42

lbj

 

Oamenii nu mai sunt interesati de fotbal. Asta e adevarul.

 

MoWeed

 

Victor nu era troll. El a fost de la inceput cu becalii si a recunoscut, nu ca altii care se dau stelisti si sunt cu becalii. Oricum, ar fi interesant sa aflam parerea lui despre situatia de acum.

 

Marius

 

Daca m-ar plati si pe mine cineva, si eu as merge cu echipa in cantonament si as da in timp real orice stire.

 

Dar de a lua de pe site-ul ala si a pune aici nu e o idee asa buna.

Imi vine in minte articolul idiot al lui Dan udrea care zicea ca Dayro, fiind mereu ultimul, ii tragea pe toti inapoi pentru ca toti incercau sa aiba acelasi ritm ca el, de parca Dayro impunea ritmul la antrenamente, nu preparatorul fizic.

MoWeed18.01.2010 14:49

@Adrian

 

Parerea mea este ca Victor este un dobitoc. Unul citit si care stia sa-si argumenteze oarecum ideeile, trebuie sa recunosc si asta.

Este parerea mea si nu inseamna ca neaparat eu sunt ala care are dreptate.

 

 

Eu am avut destule discutii cu el in care raspundea argumentelor oferite de mine prin ironii ieftine sau amenintari cu bataia cand ma prinde

Adrian18.01.2010 15:33

Omul era arogant, pentru ca avea informatii din interior.

«123410»