sunt oameni interesati pur si simplu de fotbal si oamenii aia trebuie sa ramana fideli ai saitului. De aceea articolele gen "**** Becali ca nu facem transferuri" ar trebui completate oarecum cu articole in care sa ni se spuna ce mai face echipa in cantonament, cum se mai misca baietii, ce mai e pe la Steaua 2 etc., toate astea insa pe un ton neutru, fara limbistul de Stoichita, tiganul de Nicolita si alte expresii impamantenite pe sait.
Bun frate dar, in cazul asta, te invit pe tine sa mergi cu echipa in cantonament. Ca, altfel, nu vad cum am putea face astfel de articole. Da, vor fi cronici de meci si analize dupa fiecare amical(daca voi putea sa vad respectivele amicale) dar pana atunci, nu stiu de unde pot eu sa scot date clare despre cum se antreneaza Steaua si Steaua II.
Cat despre generarea de discutii, eu unul prefer calitatea, nu cantitatea. Daca voua vi se par interesante discutiile pornite de la "Ienei e naspa, Lucescu e cel mai tare", "Radoi e un jeg, Niculescu e un domn", "Hagi are caracter murdar, becalii e baiat de treaba", atunci lasati-l pe retonto inapoi pe site. Nu cred ca nu ar veni. Si daca tot facem asta, propun sa il lasam pe site si pe ronrichie, ala care tot posta pe prostsport in numele nostru si injura AISS-ul si peluzele. Si ala genera discutii.
Nu inteleg de unde simpatiile astea pentru troli. Ma rog, e treaba voastra. Numai ca vad ca pornesc aici idei despre discutii niste oameni care nu prea participa la discutii. Si, Marius, aici vorbesc despre tine. In afara de certurile alea cu mine, tu ai fost inexistent pe forum ca activitate in ultima vreme. Nu te acuz, e normal sa ai de lucru si sa fii ocupat. Si eu am fost si inca sunt. Dar,daca nu participi, atunci de ce lansezi astfel de idei?
Ca sa vedeti ca am dreptate cand zic ca oamenii nu au chef de fotbal, ia uitati-va ce populare devin topicele de discutii libere. Numai la ala cu hip hopul s-au bagat vreo 5-6 oameni care postau in continuu. La dezbatere nici nu mai are rost sa zic.
Lumea nu mai simte legatura cu fotbalul si, probabil, chiar incearca sa se detaseze un pic.
Eu unul nu sunt pentru admiterea trolilor pe site. Si acel personaj, shift, ar cam trebui banat. Pana sa ii spun eu ca trollingul e interzis, omul raspundea doar acelor posturi care ii conveneau, care nu il puneau in dificultatea de a nu sti sa raspunda si care ii dadeau voie sa aduca cateva argumente becaliene.
O relaxare a regulilor, acum, ar insemna o invazie de becalisti. Mai ales daca Steaua incepe sa bata cate ceva prin campionat si sa se mentina in lupta pentru titlu. Si nu are rost acum sa stam la discutii de genul "sa ii banam doar pe aia cu care nu se poate discuta" ca, daca pana acum nu si-au dat seama ca becalii e prost, sunt mai prosti ca el.
Vor aparea din nou injuraturi la adresa ultrasilor, la adresa peluzelor, etc.
De prietenul xray, de care pomeneste Calin, a cam uitat lumea ce vehement era impotriva ultrasilor si cum ii injura dupa nu stiu ce meci de hochei in care jandarmeria a comis abuzuri grave. Da' sa ii lasam sa posteze ce vor, nu?
p.s. Printre ultimele postari ale lui shift am vazut si una in care isi bate joc de AISS. Nu pe fata dar isi bate. Chiar credeti ca se poate discuta cu din astia? NU! Chiar vreti sa discutati cu din astia?
p.p.s.
Mai de mult era unu' pe aici, ionel3 sau nu mai stiu cum, care zicea ca el are niste casete in care lideri de galerie recunosc ca au luat bani pentru a da in becalii si ca de fapt de acolo a pornit totul. Si cu ala vreti sa vorbiti?